به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 03 فروردین 96 [ 19:14]
    سطح
    19
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    42

تشکرشده 10 در 10 پست

Array

Gadid درخاست بیان تجربه

با سلام
    1ساله با یک همسرم تو عقدیم . بنده 30 سال دارم با کلی ملاکهایی که واسه خودم در نظر گرفته بودم چند جا رفتم خاستگاری که نشد ،که رسید به خاستگاری با خانمم ازخدا پنهان نیس بنده حسابی گیر کرده بودم و فکرم کار نمی کرد یعنی همه گفتن درست می شه بعدا و خودمم تایید کردم مثلا گفتم ایشون کم حرفن تنوع طلب نیستن آسون میگیرن و.... الان کاملا پشیمونم با مشاور زیاد حرف زدم و به همسرم منتقل کردم ولی واقعا بدتر شده که بهتر نشده. خودمم کاملا اذعان میکنم اشتباه کردم..........دارم فکر میکنم فقط واقعا چکار باید کرد دارم باهمه چیز فقط کنار میام.....مشکل دارم با خانواده همسرم که بی خیال هستن،خانمم کم حرفه،حالایی اصلا نیس ..............تجربه تونو در اختیارم بگذارید که باز اشتباه نکنم کدوم راه بهتره اینده چی میشه؟
    خصوصیات مثبت همسرم1-ارومه 2- کار داره 3-بی توقع هس 4-کاری به کارم نداره................
    منفی 1-تفاوت فرهنگی 2-تفاوت مالی3-قهر زیاد داره 4-بدون تنوع که اصلا به حرفم گوش نمیده
    ممنون جوابموبدید

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirf نمایش پست ها
    با سلام
    1ساله با یک همسرم تو عقدیم . بنده 30 سال دارم با کلی ملاکهایی که واسه خودم در نظر گرفته بودم چند جا رفتم خاستگاری که نشد ،که رسید به خاستگاری با خانمم ازخدا پنهان نیس بنده حسابی گیر کرده بودم و فکرم کار نمی کرد یعنی همه گفتن درست می شه بعدا و خودمم تایید کردم مثلا گفتم ایشون کم حرفن تنوع طلب نیستن آسون میگیرن و.... الان کاملا پشیمونم با مشاور زیاد حرف زدم و به همسرم منتقل کردم ولی واقعا بدتر شده که بهتر نشده. خودمم کاملا اذعان میکنم اشتباه کردم..........دارم فکر میکنم فقط واقعا چکار باید کرد دارم باهمه چیز فقط کنار میام.....مشکل دارم با خانواده همسرم که بی خیال هستن،خانمم کم حرفه،حالایی اصلا نیس ..............تجربه تونو در اختیارم بگذارید که باز اشتباه نکنم کدوم راه بهتره اینده چی میشه؟
    خصوصیات مثبت همسرم1-ارومه 2- کار داره 3-بی توقع هس 4-کاری به کارم نداره................
    منفی 1-تفاوت فرهنگی 2-تفاوت مالی3-قهر زیاد داره 4-بدون تنوع که اصلا به حرفم گوش نمیده
    ممنون جوابموبدید
    سلام .

من که متوجه نشدم الان دقیقا مشکل شما چی هست ... ولی یه چند تا نکته :

.مشکل دارم با خانواده همسرم که بی خیال هستن،خانمم کم حرفه،حالایی اصلا نیس

خوب حالا خانمت کم حرف هست ... شما سعی کن زمینه صحبت رو باز کنید ....این که هم چین مشکلی حاد و بزرگی نیست ....

فرمودید حالایی اصلا نیست منظورتون دقیقا چی هست ...یعنی با پوشش مشکل دارید ؟؟

در خصوصیات منفی گفتید :

1-تفاوت فرهنگی 2-تفاوت مالی3-قهر زیاد داره 4-بدون تنوع که اصلا به حرفم گوش نمیده

در مورد 3 .... قهر زیاد داره .... خوب شاید نحوه بیان شما طوری باشه که زمینه قهر رو برا خانم فراهم میکنه ....

در مورد 4 .... بدون تنوع در چیه ؟؟ و این که به حرفتون گوش نمیده این هم به طرز بیان شما هم شاید بستگی داشته باشه ...

یا علی ....

3. کاربر روبرو از پست مفید skyzare تشکرکرده است .

آنیتا123 (شنبه 14 فروردین 95)

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام کلاسهاى بازيگرى و پياده کردنش در زندگى مىتونه راه کار خوبى باشه با همديگر پانتومىم هم اجرا کنيد خىلى خوبه فقط کافى دىگه به هم اشاره کنيد تا متوجه منظور همديگه بشويد مخصوصا اگر از هم ناراحتيد متلا ىک فىلمانتخاب کنيد که منظور شمام است بعد نقدش. کنيد ىا بزاريد همسرتون تحلىلش کند کمکم زندگىتون شىرين ميشود

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 10 در 10 پست

Array

Icon16 پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط skyzare نمایش پست ها
    سلام .

من که متوجه نشدم الان دقیقا مشکل شما چی هست ... ولی یه چند تا نکته :

.مشکل دارم با خانواده همسرم که بی خیال هستن،خانمم کم حرفه،حالایی اصلا نیس

خوب حالا خانمت کم حرف هست ... شما سعی کن زمینه صحبت رو باز کنید ....این که هم چین مشکلی حاد و بزرگی نیست ....

فرمودید حالایی اصلا نیست منظورتون دقیقا چی هست ...یعنی با پوشش مشکل دارید ؟؟

در خصوصیات منفی گفتید :

1-تفاوت فرهنگی 2-تفاوت مالی3-قهر زیاد داره 4-بدون تنوع که اصلا به حرفم گوش نمیده

در مورد 3 .... قهر زیاد داره .... خوب شاید نحوه بیان شما طوری باشه که زمینه قهر رو برا خانم فراهم میکنه ....

در مورد 4 .... بدون تنوع در چیه ؟؟ و این که به حرفتون گوش نمیده این هم به طرز بیان شما هم شاید بستگی داشته باشه ...

یا علی ....

با سلام
    دوست عزیز علی یارت--ولی موضوع همچین ساده ام نیس احتمالا شما مجردید و نمیدونید که زندگی هزار پیچو خم داره و چقد دوس داری همسرت همونی باشه که دوس داری و زندگیت هر لحظش طبیعی باشه... مثلا فرمودید شما سر صحبتو باز کن کاملا درس، انجام میدم ولی چند بار؟دختری که اینجوری بزرگ شده تغیییر سخته---بنده هم اذ عان میکنم از اصول کافی همسر داری برخوردارنیستم،مشکل من تقریبا یکی نیس خانمم کم تنوع هس ،بسیار قهر میکنه، به خودش کم میرسه با این که کارمنده و پول خوب داره،من تو عقد مشکل دارم ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 22 اردیبهشت 97 [ 09:08]
    سطح
    27
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    8

تشکرشده 20 در 11 پست

Array
    سلام
    راستش منم عقدم ولی اخرش متوجه نشدم شما آقایون از ما چه انتظاری دارین
    1-کم توقع باشیم یا بهتون گیر بدیم ؟
    2-پرحرف باشیم یا حرف نزنیم ؟
    3-ساده باشیم یا فشن ؟
    تو رو خدا فکر نکنین خانمتون باید همه چی تموم باشه
    اونم انسان بعضی خصوصیات رو به صورت پر رنگ داره بعضیا رو کمرنگتر بجا تلقین کردن به خودتون که مشکل دارین کمکش کنین بیشتر همو بفهمین .اونم الان کلی دغدغه داره میگه خدایا انتخابم درست بوده و ...... شماهم الان کامل بی نقص نیستین شما پیش خودتون خوبین شاید پیش خانمتون اونم داره با بعضی کاراتون واقعا میسازه.پس به فکر یکی شدن باش نه بهونه گیری
    راستی گفتی قهر: منو شوهرم علت قهرمون رو پیدا کردیم شاید واسه شماهم دلیلتون باشه
    ما متوجه شدیم که باهم اختلا در ادای کلمات داریم چون شوهرم مجردی با پسر بیشتر رابطه داشته و همه جوری باهم حرف زدن شماهم حرفایی میزنین که به پا اون موقعه هیچ مشکلی نمیبینید ولی واسه خانمتون خیلی بده پس شماهم مراقب باشین
    انشاالله بهترین دوران عقد رو داشته باشین

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 96 [ 00:34]
    سطح
    32
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 106
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 180 در 88 پست

Array
    عقد طولانی فرساینده است.دختر توی یک حالت پا در هوا میمونه و خیلی اذیت میشه.خود من 10 ماه عقد بودم و آخرهاش واقعا کم آورده بودم.در نظر بگیرید که این دوران برای خانمتون خیلی راحت نیست و خیلی خیلی خیلی بیشتر از شما تردید داره.چون ازدواج توی فرهنگ ما برای یک دختر یک راه بی بازگشته.بعلاوه خیلی مواقع توقع های نا به جای آقایون و یا خانواده آقا و خانواده خود دختر روی هم جمع میشه و فشار همه ی این مسائل به دختر میاد.اگر کم حرف میزنه و به خودش نمیرسه شاید چون حوصله و اعصاب زیادی براش نمونده.بعلاوه من خودم خیلی دختری نبودم به خودم برسم و اکثرا هم وقتی خرید میرفتم سراغ لباس های ساده می رفتم و حتی توی مواردی پسرونه میخریدم.همسرم خودش برام با سلیقه خودش خرید کرد طوری که بعد از عقد وقتی رفتم دانشگاه تمام دوستام متوجه تغییر سبک لباسهام شدن. میشه این مسائل رو تا اندازه ای عوض کرد ولی نمیشه یک دختر رو کلا از این رو به اون رو کرد.من هنوز توی زندگیم از خیلی از روش های آرایش یا خیلی از لوازم آرایش استفاده نکردم و شاید هیچوقت هم نکنم.پس نمیشه دختری رو که ذاتا به قر و فر علاقه چندانی نداره تبدیل کنید به کسی که همش به فکر آرایش و سر و شکلش باشه.باید بشینید ازش بپرسید چه حسی داره و چه فکری در مورد شما و آیندتون میکنه؟آیا اصلا تردید داره؟چون تردید داشتن طبیعیه،با اینکه آقا و خانم رو میترسونه و سعی میکنن به همدیگه نشونش ندن.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 شهریور 00 [ 16:19]
    سطح
    65
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 400
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    از شما خواهشم اینه اینقدر کمال گرا نباشین خواهشم اینه نیمه پر لیوانو ببینین.من بهتون قول میدم شما بدون همسرتون نمیتونین زندگی کنین و اینم میگم که با رفتارای کورکورانه باعث نشین همسرتون سرد بشن
    یبار دل آدم میشکنه و وقتی شکست دیگه مثل قبل نمیشه زندگیتونو سر هیچ و پوچ تباه نکنین و سعی کنین شما مرد کاملی باشین و اینکه اکثرا باید هدیه دادن و محبت و ... غیره از جانب مرد باشه تا به اصلاح یخ خانمتون باز شه مخصوصا که ازدواج شما سنتی هم بوده
    اینقدر بخاطر این موضوعات ساده برای زندگیتون دردسر درست نکنین
    از کجا معلوم که در ازدواج مجددتون همسرتون شمارو کاملا بپسندن و برعکس همسرتون پر حرف و متوقع و کم تحمل باشن؟
    تا دیر نشده سعی در ساختن یه رابطه عمیق و گرم و صمیمی داشته باشین
    چرا ماها اینجوری شدیم؟اینقدر سبک شمردن طلاق هم جایز نیست که هرچی میشه سریع میریم دنبال راحت ترین کار یعنی طلاق
    لطفا وقتی مشکلی پیش اومد بجای تعویض رابطه سعی در ترمیم رابطه داشته باشین
    هیچ کس هم کامل نیست از جمله خود شما
    انشاا... مشکل همه حل شه همچنین شما و من

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 10 در 10 پست

Array
    سلام
    نظر تمام دوستان رو خوندم واقعا ازتون ممنونم ،این راهکارهای شما نشون میده که خواهان رفع مشکل هموطنانتان هستید احساس مسئولیت میکنید ومطمعنا بهترین تصمیمات زند گی خودتان را میگیرین،یک جمله رو شنیدید که میگه اگه به چیزایی که دوس داری نرسیدی مجبوری چیزایی که دوس نداریو دوس داشته باشی (حال این روزای منه)-نمی گم خانمم رو دوس ندارم ولی خوب یک چیزایی واسم مهم شده و البته بد جور دارم طفل خانمم رو با دخترهای دیگه مقایسه میکنم البته اگه راستشو بخواین خانمم واقعا تو بعضی چیزا اصلا استعداد نداره و در واقع نمیشه کاریش کرد مثلا ایشون اصلا دستو دل باز نیستن الان تو این مدت عقد یکبار کار متفاوت و سور پرایزیو ایجاد نکرده / من همراهی میخاستم که همه فن حریف باشه و بتونه هدف گزاری کنه نکه بابا هرچه خوشاید خوبه! البته خانم خیلی شجاس چون با این فیلم و رفتارایی که من واسش پیاده کردم هنوزم باهامه و خانمم امتیازات مثبت هم داره/ نکه خدای نکرده عذابش دادم فقط میخواستم وابستم نشه / یک ماه بعد عقدم میخاستم به هم بزنم ولی بهانه نداشتم .خانم عاطی گل درس میفرمایید اون بنده خدا هم با رفتارام به شک انداختم تو انتخابش و یک بار تو بحث به من میگه کم اوردم از دستت ،نمیدونم چکار کنم،اهل خیانت نیستم ولی واقعا خیال میکنم چون بهتری شاید در اینده گیرم بیاد خوب بالطبع بیشترم پیشرفت میکنیم / خانوادشم یکم به من بی مهری میکنن مثلا زنگ نمیزنن که بیا اینجا واسه نهاری شامی یا یک تولدی به من تبریک بگن و جشن بگیرن! در کل چی فک میکردیم چی شد! امیدوارم پشیمون نشم چون یکی از دکترین مشاور گفت بحث یک عمر زندگی هس و واقعا بعدا ممکنه پشیمون بشی و تغییر ادما سخته و اون وقت خیلی دیره و تازه تجربت الان بیشتر شده / من که کلافم حاضرم تمام زندگیمو بدم برگردم قبل عقد!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 شهریور 00 [ 16:19]
    سطح
    65
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 400
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    تمام حرفاتونو درک میکنم
    اگر فکر میکنین ممکنه بعدا پشیمون یا دلسرد شین
    و یا حس میکنین بخاطر توقعات خودتون و اخلاق خاص خودتون ممکنه به همین روال ادامه بدین و مدام از زندگیتون عذاب بکشین
    اگر فکر میکنین بخاطر خواسته هایی که دارین ممکنه خانمتون در اینده لطمه بخورن
    الان که تو دوران عقدین درست تصمیم بگیرین
    به قول اون مشاور زندگی یروز و دورز نیست
    و اینکه واقعا اخلاقتون اینجوریه و شاید شما تقصیری ندارین چون ذاتا اخلاقتون اینه
    بنظرم تجدید نظر کنین و خوب فکراتونو بکنین.ممکنه در ازدواج دوم هم همین احساسات رو داشته باشین و کلا اخلاقتون اینجوری باشه
    بنظرم اگر میتونین رو خودتون کار کنین و بخودتون بقبولونین که هیچ ادمی کامل نیست و من هرگز اون ایده ال محضم رو پیدا نخواهم کرد و باید روش همسرداری رو بشتر یاد بگیرم و اگر موفق بودین ادامه بدین
    ولی اگر نبودین و حس کردین خودتون واقعا دارین عذاب میکشین و نمیتونین همسر خوبی برای خانمتون باشین و ایشون هم خوشبخت نمیشن در کنار شما تجدید نظر کنین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    من آخرش نفهمیدم آدم ها از زندگی چی می خوان؟؟؟؟؟؟

مثلا مادرشوهرم به جاریم گیر میده که چرا آرایش میکنه و به خودش میرسه و کلی خرج خودش میکنه وفکر زندگی نیست و..
    و به من میگه تو زشتی و نا مرتبی و آرایش نمی کنی و دلم عروسی می خواست که هر تار موش یه رنگی باشه......
    خوب (جالب اینجاس که هروقت عروسیه با اون میره و تشویقش میکنه که برقصه و...وهر وقت عزا و روضه اس با من میره و تشویقم میکنه دعا بخونم و ...)

از همین یه آدم نتیجه میگیرم که همه دلشون همه چی میخواد اما به موقعش می خواد
    تو اسلام اومده زن باید در قبال شوهر بی حیاترین حالت رو داشته باشه و در قبال بقیه بیشترین حیا رو (که شما فعلا تو عقدین و امکانش نیست)
    شما هم احتمالا مقداری بیش از حد با خانم ها رفت و آمد داشتی و زندگی رو با رفیق بازی اشتباه گرفتی.چون نوشتی چندجا هم رفتی خواستگاری احتمالا این بنده خدا کوتاه اومده نه شما درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)