به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 12 فروردین 95 [ 09:02]
    سطح
    28
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 16 در 6 پست

Array

تنبلی و بی ارادگی مزمن

با سلام خدمت دوستان همدردی
    بعد از مدتها دوباره سر زدم به همدردی و مشکلی که همون اول هم به خاطر راهنمایی گرفتن واسش عضو شده بودم با من هست با تولد بچم مشکلم بدتر هم شده دیگه نمیدونم واقعا چیکار کنم
    برنامه ریزی های مکرر و رها شده گاهی وضع یک کم بهتر میشه ولی دوباره همون میشه
    من آدم فوق العاده تنبل و بی اراده ای هستم ریشه این مشکلم نمیدونم از کجاست
    بچه اخر خونواده بودم و همه کارهامو دیگران واسم انجام میدادن و الان شدم یه آدم تنبل و بی مسئولیت که هرچی دست و پا میزنم از این وضعیت بیام بیرون ولی نمیشه.
    چند ماه پیش یه لپ تاپ خریدم که بشینم پاش کار کنم بلکه به شوهرم کمک کنم وضع مالیمون رو به راه بشه ولی دریغ از یه خط برنامه نویسی یا هر چی که انجام داده باشم نمیدونم دردم چیه.
    دیگه داره 30 سالم میشه خسته شدم از خودم
    ممنون میشم کمک کنید

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    لطفا برای اینکه تاپیک خوب هدایت شود وکلی گویی نکنیم، برایمان با دقت به سئوالات ذیل توضیح بده:

1 - فرزندت چه سنی هست؟

2 - برای فرزندت چه کارهایی انجام می دهی؟

3 - در منزل چه علاقمندیهایی داری؟

4 - آیا قبل از ورود همسرت به منزل به لباس و آرایش خودت می رسی؟

5 - آیا کتاب می خوانی؟ فیلم می بینی؟ موسیقی گوش می کنی؟

6 - آیا با بچه ات بازی می کنی؟ به والدین خودت و دوستان زنگ می زنی یا ارتباط داری؟

7 - به جز کمک اقتصادی به همسرت، به نظرت همسرت چه انتظارات دیگری از شما دارد؟

8 - برای تربیت فرزندت چه برنامه های داری؟

9 - به جز تنبلی و بی ارادگی، سایر خصوصیات مثب خودت را دقیق و جزء به جزء و مفصل بنویس ؟

10 - شرایط یا وسایلی که منجر می شوند شما احساس تنبلی و بی ارادگی کنید دقیقا کدامها هستند؟

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 16 در 6 پست

Array
    با سلام خدمت مدیر همدردی
    خیلی خوشحالم که شما تاپیکمو خوندید و جوابمو دادید
    خیلی ممنون که وقت گذاشتید سعی میکنم تا اونجا که بتونم دقیق جواب بدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    لطفا برای اینکه تاپیک خوب هدایت شود وکلی گویی نکنیم، برایمان با دقت به سئوالات ذیل توضیح بده:

1 - فرزندت چه سنی هست؟فرزندم ده ماهشه

2 - برای فرزندت چه کارهایی انجام می دهی؟کم و بیش باهاش بازی میکنم به تغذیه اش میرسم(نه خیلی خوب) وکارهای روزمره دیگر

3 - در منزل چه علاقمندیهایی داری؟اکثرا پای تلگرامم علاقمندی دارم(کارهای هنری)که انجامش بدم ولی کمتر سراغش میرم

4 - آیا قبل از ورود همسرت به منزل به لباس و آرایش خودت می رسی؟خیلی دوس دارم هر روز اینطور باشم ولی هر چند روز شاید دو هفته یه بار این اتفاق بیفته

5 - آیا کتاب می خوانی؟ فیلم می بینی؟ موسیقی گوش می کنی؟کتابای درسی دبیرستان و دانشگاهم رو بعضی وقتا میخونم فیلم و موسیقی هم شبا که همسرم بیاد تلویزیونو روشن میکنه و هرچی اون ببینه منم باهاش می بینم

6 - آیا با بچه ات بازی می کنی؟ به والدین خودت و دوستان زنگ می زنی یا ارتباط داری؟بله بازی میکنم نه زیاد و متاسفانه بیشتر وقتمو پای تلفنم خیلی با تلفن صحبت میکنم البته بیشتر با مادر و برادرم

7 - به جز کمک اقتصادی به همسرت، به نظرت همسرت چه انتظارات دیگری از شما دارد؟همسرم انتظار داره تو این شرایط مالی بهش غر نزنم و همراهش باشم و روحیه بدم بهش ولی من چند روز خودمو نگه میدارم دوباره یه روز انقد گله میکنم و غر میزنم که به قول همسرم تلافی اون چند روز درمیاد

8 - برای تربیت فرزندت چه برنامه های داری؟درباره تربیت فرزند مطلب میخونم و تا اونجایی که بتونم سعی میکنم پیادشون کنم

9 - به جز تنبلی و بی ارادگی، سایر خصوصیات مثب خودت را دقیق و جزء به جزء و مفصل بنویس ؟خصوصیات مثبت که دارم دستپختم خوبه اگه حوصله کنم ظاهر نسبتا خوبی دارم هوشم بد نیس دیگه چیزی یادم نمیاد هرچی خصوصیت مثبت هم که داشته باشم وقتی تنبل باشم فایده نداره یعنی ازشون استفاده نمیکنم

10 - شرایط یا وسایلی که منجر می شوند شما احساس تنبلی و بی ارادگی کنید دقیقا کدامها هستند؟
    کار همسرم جوریه که 7صبح میره 9 شب میاد تو شهر غریبم مهمونی به اون صورت ندارم حوصله نمیکنم بیرون برم تنهایی هیچ دوستی اینجا ندارم همشون دورن و از تلگرام باشون در ارتباطم

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    با توجه به پاسخهایی که دادید، بهتر هست عنوان مشکلتون را تغییر دهید. شما مشکلتون تنبلی و بی ارادگی مزمن نیست.
    بلکه شما نیاز به خلاقیت بیشتر، و گسترده کردن علاقمندیهای خود هست.

ببینید شما در یک شهر غریب هستید، و محدودیت ارتباطی دارید و همسرتان هم کارش زیاد هست.
    حالا همه اینها شما را بی انگیزه و بی انرژی می کند و بقیه رفتارهایتان حالت تکراری به خود می گیرد. لذا حوصله اتان سر می رود و دل و دماغ برای انرژی گذاشتن ندارید.

راهکار اینست که با توجه به سئوالاتی که من از شما کردم، گسترده فعالیت ها و علاقمندیهای خود را وسیع کنید.
    من 3 سئوال 1 و 2 و 8 را به فرزند شما اختصاص دادم.
    پاسخهایتان ضعیف و محدود هست.
    شما نیاز ددارید بازی های زیادی چه فکری، چه زبانی و چه رفتاری با او داشته باشید. وقتی زیادی را باید به او تخصیص دهید.
    هر فرد حداقل می تواند به هزاران یا میلیونها چیز علاقه نشان دهد و آنها را دنبال کند، شما محدود کردید به یک تلگرام.
    لطفا وقت بگذار علاقمندیهای خود را گسترش بده و لیست آنرا تهیه کن.

شما علیرغم اینکه می گویید ظاهر زیبایی دارید، اما در رسیدگی به لباس و آرایش خود دو هفته را مطرح کردید. کافی هست. این زمان را به مرور کم کنید.

در مورد کتاب خوانی خود را محدود نکن. در همه زمینه ها مطالعه کن. و محدود به کتاب دبیرستان یا دانشگاه نباشد. در اینترنت سرچ کن، یا عضو کتابخانه شو، یا مجلاتی را مشترک شو، همچنین از شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی متناسب با علاقمندیهایت در روز استفاده کن. چرا فقط شبها در کنار همسرت تلویزیون می بینید؟ روزها هم برنامه ریزی کن.

در جواب سئوال 9 علیرغم اینکه من روی نقاط مثبت شما تمرکز کردم، باز شما حرف تنبلی زدید. اصلا کاری به تنبلی نداشته باش، تنبل هستی یا نیستی مهم نیست. فراموش کن. سعی کن سایر زمینه های مثبت زندگیت را پیدا کنی و گسترش دهید.
    شما وقتی فقط روی ضعف خود تمرکز می کنید، همین طور فقط روی ضعف همسرت تمرکز می کنید.
    هر وقت همسرت هست به او غر می زنی، وقتی نیست به خودت غر می زنی!!!!
    وقتی به ضعف خودت و همسرت تمرکز نکنی و فکر نکنی، نه به او غر می زنی نه به خودت.
    لذا باید زمینه های شادی بخش زندگیت را کشف کنی و زیادش کنی.
    اگر شرایط بیرون از خانه را داری، به پارک، یا موزه ها، یا کتابخانه ها، یا سینما یا ... سر بزن. خرید کن یا پیاده روی کن.

برای پیدا کردن دوست، ابتدا باید با خودت دوست باشی و خودت را دوست داشته باشی.
    بعد شوهرت را دوست داشته باشی و دوست شوی
    بعد فرزندت را تحویل بگیری و با او مغازله و معاشقه داشته باشی.
    بعد هم خانواده ات و دیگران.

همه اینها به شرطی هست که کمالگرایی نکنی و وسواس فکری به ضعفهای خودت و همسرت نداشت باشی.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

5. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

skyzare (شنبه 07 فروردین 95), عشق آفرین (شنبه 07 فروردین 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 16 در 6 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مديرهمدردي نمایش پست ها
    هر فرد حداقل مي تواند به هزاران يا ميليونها چيز علاقه نشان دهد و آنها را دنبال کند، شما محدود کرديد به يک تلگرام.علاقمنديم کارهاي هنري و برنامه هاي مفيد کامپيوتري و سايت نويسي هست ولي اکثرا با تلگرام وقتمو هدر ميدم.نه اينکه علاقمنديم تلگرام باشه وقتمو باهاش ميگذرونم مثلا ميام پاي لپ تاپ به جاي وقت گذاشتن رو يادگيري و تمرين چيزايي که واسه کارم لازمه ميام نت و تلگرام منظورم اين بود.
    لطفا وقت بگذار علاقمنديهاي خود را گسترش بده و ليست آنرا تهيه کن.اين کار رو بارها کردم چند سر رسيد و يادداشت موقع خانه تکاني پيدا کردم که پر بود از ليست کارهايي که دوست دارم و يا بايد انجامشون بدم ولي انجام شده هاش خيلي کم بود
    در جواب سئوال 9 عليرغم اينکه من روي نقاط مثبت شما تمرکز کردم، باز شما حرف تنبلي زديد. اصلا کاري به تنبلي نداشته باش، تنبل هستي يا نيستي مهم نيست. فراموش کن. سعي کن ساير زمينه هاي مثبت زندگيت را پيدا کني و گسترش دهيد.
    شما وقتي فقط روي ضعف خود تمرکز مي کنيد، همين طور فقط روي ضعف همسرت تمرکز مي کنيد.
    هر وقت همسرت هست به او غر مي زني، وقتي نيست به خودت غر مي زني!!!!دقيقا همينطوره که گفتيد وقتي همسرم خونه نيست به ضعفاي خودم غر ميزنم وقتي هست به ضعفاي اون با اينکه خيلي نقاط مثبت هم داره همسرم
    وقتي به ضعف خودت و همسرت تمرکز نکني و فکر نکني، نه به او غر مي زني نه به خودت.
    لذا بايد زمينه هاي شادي بخش زندگيت را کشف کني و زيادش کني.
    اگر شرايط بيرون از خانه را داري، به پارک، يا موزه ها، يا کتابخانه ها، يا سينما يا ... سر بزن. خريد کن يا پياده روي کن.شرايطشو که دارم ولي کمتر حوصله ميکنم همسرم خونه بمونه حتي تو يه روز شايد دو بار دوس داشته باشم بريم بيرون هم صبح هم عصر ولي خودم که هستم اصلا نميرم

براي پيدا کردن دوست، ابتدا بايد با خودت دوست باشي و خودت را دوست داشته باشي.
    بعد شوهرت را دوست داشته باشي و دوست شوي
    بعد فرزندت را تحويل بگيري و با او مغازله و معاشقه داشته باشي.
    بعد هم خانواده ات و ديگران.
    راستش بيشتر هدف من از زدن تاپيک اينه که بتونم روش درست بيرون اومدن از اين وضع و بصورت تدريجي پيدا کنم چون برنامه ريزي هاي رو کاغذ زياد کردم نوشتن و برنامه ريختن روي کاغذ اسونه ولي تغيير عادتهاي رفتاري خيلي مشکله مثلا من عادت دارم شبا خيلي دير ميخوابم و صبحا هم دير بيدار ميشم خيلي دوس دارم سحر خيز باشم تغيير اين عادت چطور ممکنه؟يا خيلي عادتاي ديگه
    خيلي جاها خوندم ريشه اراده ضعيف تو عزت نفس پايينه نميدونم درسته يا نه ممنون از کمکتون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام عزیزم.
    توصیه میکنم زیاد دست دست نکنید. این که حالا برنامه ریزی ساعتی انجام بدین و خودتون رو مجبور کنید که فلان کارو کنید و اینها...
    البته منظورم باز بی برنامگی و بی نظمی نیست. منظورم اینه که راجع بهش زیادی فکر نکنید ، مستقیما خودتون رو بزنید به کار. خشت اول رو که گذاشتید باقی خودش میره بالا. یعنی اولین کار رو که انجام بدین بقیه کارا میرن تو صف و خودشون نظم میگیرن و بعد مدتی اتومات انجام میشه. ولی چند نکته مهمه:

1. هدف کلی داشته باشید و به خودتون مرتب یاد آوری کنید.

2. سخت نگیرید. اینکه یک روزه همه کاری انجام بدین و متحول بشین و اینها

3. حاشیه نرید. منظورم اینه که شاخه به شاخه نپرید و تو همه چیز سرک نکشید. یکی رو به حد برسونید بعد برید دنبال کارای دیگه. یعنی تمرکز به مهارتی مشخص داشته باشید و باقی جانبی و تفریحی باشن. مثلا اگر به کاری هنری مثل نقاشی علاقه دارید، وقت عمده تون واسه همین باشه، حالا اینکه کنارش کتاب روانشناسی و تاریخی و عرفانی بخونید مشکلی نیست، اما نه اینکه یه روز تو فاز شعر و ادب باشید، یه روز پزشکی، یه روز ورزش....

4. احساس مسولیت داشته باشید. مثلا نسبت به همسرتون یا فرزندتون یا... یعنی یک عامل خارجی باید انگیزه شما باشه.

5. سلامتی خودتون رو کنترل کنید. ممکنه کم خونی، کمبود منیزیم، مشکلات هرمونی و .... باعثش باشه.

6. در آخر مهمترین عاملی که من اعتقاد دارم موجب بی رخوتی و بی حوصلگی میشه افراط در یکی از علایقه که جنبه وابستگی داره. مثلا شخصی که مدام فیلم میبینه، یا مدام درگیر اینترنت و شبکه اجتماعیه یا وقت زیادی رو با دوستی میگذرونه، به هر حال به کاری وابستگی داره. اون اگه از بین بره کم کم فرد خودشو پیدا میکنه.

به هر حال فکر میکنم آدم هر چقدر تلاش کنه تا نتایج پیشرفت رو در زندگیش نبینه تلاش خودش رو نمیبینه و باور نمیکنه. برای این منظور هم باید کاری منظم ، پیوسته و روتین همراه با آگاهی باشه. یعنی مهارت اینچنین به دست میاد. اگر میخواین حس خوب تلاش و لذت از کار داشته باشید باید شاهد پیشرفتتون باشید. سعی نکنید یک روزه دانشمند و فیلسوف و هنرمند یا ورزشکار بشید. ارزش زمان رو بدونید و تمرکز کنید. تمرکز، تمرکز و تمرکز.... چیزی که با حوصله و مدیریت و تمرین در بستر زمان به دست میاد نه جوگیری های زودگذر.

موفق باشید.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

8. کاربر روبرو از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده است .

مهرآیین (یکشنبه 08 فروردین 95)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)