به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: شوهر غرغرو

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 98 [ 12:00]
    سطح
    48
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

شوهر غرغرو

سلام
    دوستان من رو یادتونه ؟؟
    دفعه اخری که تایپیک زدم برای 9 ماه پیش بد که از نامزدم جدا شدم..
    بخاطر خیانتش..
    و خداروشکر وقتی که ازش جدا شدم به جرات میتونم بگم تا کمتر از یکماه بعد حالم خوب شد و تونستم خودم رو دوست داشته باشم
    و بعد از جدایی فهمیدم چه عذابی که نمیکشیدم تو اون رابطه و خداروشکر میکنم که باور کردم ادم خوبی نیست..

شاید باورتون نشه ولی الان من ازدواج کردم
    خیلی زوده نه ؟
    راستش عد یکی دوماه از جداییم یکی از خاستگارهای قبلیم که پسر دوست پدرم بود مجدد اومد خاستگاریم ما سالهاست که میشناختیمشون و در نهایت من جواب مثبت دادم
    دوماه صیغه بودیم و بعدش عقدو عروسی یکجا گرفتیم
    الان 4 ماهه خونه خودمم
    شوهرم مرد خوب و زحمت کشیه
    من تو نامزدی قبلیم خیلی ناپخته عمل کردم و چون شکست خوردم الان واقعا نمیدونم
    چطوری باهاش رفتار کنم ، با شوهرم...

بزارید قشنگ توضیح بدم :
    ببینید شوهر من خیلی غر میزنه
    من سعی میکردم درکش کنم و مدام باهاش همدلی میکردم
    مثلا از وقتی میاد خونه یا حتی دوران نامزدی وقتی که میدیدمش مدام میگفت سرم درد میکنه
    کمرم درد میکنه سرم گیج میره اخ دندونم درد گرفت وای دستم زخم شد
    (منم خیلی وقتا این دردهارو تجربه میکردم اما بروی خودم نمیووردم مگر اینکه خیلی شدید باشه)
    اما اون کوچکترین نا ارومی رو به زبون میاره
    من همیشه براش دلسوزی میکردم
    و میگفتم بریم دکتر یا انواع داروهای گیاهی دمنوش براش درست میکردم و قربون صدقش میرفتم
    اما دیگه خسته شدم...
    گفتم شاید طالب محبته و اینجوری میخاد بهش محبت کنم منم میکردم صدبرابر قبل اما کمتر نشد کاراش...

یا مثلا هروقت بهش زنگ میزنم یا اون زنگ میزنه میپرسه چه خبر خوبی؟ من حتی اگر خسته باشم و روزم بد بوده باشه میگم اره خوبه ( البته اگر خیلی شدید باشه به زبون میارم اما دوست ندارم بخاطر ناارومی های کوچیک اذیت شه ) اما اون مدام غر میزنه همیشه تا میگم امروز از کارت چه خبر روزت چطوری بود میگه روزم گند و مزخرف بود خسته شدم از کار از زندگی تکراری
    همیشه همین رو میگه هروقت از همکارهاش می خواد تعریف کنه از کارهای بدشون میگه

مداااااااام در حال غر زدن و تعریف کردن از چیزای منفیه
    (فکر نکنید شغلش رو دوست نداره ها چون یبار بهش پینهاد دادم جات رو عوض کن تو شرکت وقتی میگی کارت از همه سختتره من حاضرم کمتر خرج کنم تا تو اروم باشی اونجا میگه نه کاره دیگه همه جا گنده...)
    مامانم میگه اهمیت نده به غرهاش و یه گوشتو در یه گوشت دروازه
    میگه اگ زیادی غصشو بخوری هلاک میشی
    میگه الکی همه چیرو گنده میکنه انقدرم بد نیست که اون میگه تو فقط زیاد بهش محبت کن
    من همین کارارو کردم اما درست نشد
    چیکار کنم ؟
    خستم کرده
    و خیلی دوست داره بگه که از من بدبختره مثلا من میگم امروز می خوام استراحت کنم میگه اره تو استراحت کن من ولی میرم سرکار یا اره تو بو خونه مادرم مهمونی ولی من میرم سرکار
    عین بچه ها...
    دوست داره ثابت کنه که اگر حال من بده حال اون بدتره
    چطور باید باهاش رفتار کنم که نه خودم انقدر حالم بد بشه نه اون لطمه بخوره ؟؟
    یبار بهش گفتم تتو از زندگیمون راضیی؟
    گفت اره 100%
    گفتم پس چرا همش میگی زندگی تکراریه و انرژیت منفیه
    میگه نه من عاشق تو و زندگیمونم و فقط وقتی باتوام حالم خوشه اگرم چیزی میگم تو لحظست
    نکه از زندگیم ناراضی باشم...

اما بدبختی من اینه که زندگیمون پره ازین لحظه ها!!
    چیکار کنم ؟
    من دوست دارم مثبت باشه کمتر غر بزنه و هرچیزه منفی تو محل کارشو برای من تعریف نکنه!
    دوست دار یکم خوددار باشه
    من همیشه میدیدم پدرم اتفاقای بدرو اصلا به ماها نمیگفت و خوباشو جدا میکرد میگفت
    میگفت زن لطیفه بزار زشتیا ال ما مردا باشه!!

من قبول ندارم انقدرم خودشو عذاب بده ها اما دوست دارم یکم مثب باشه
    چیکار کنم بچه ها ؟؟

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 18:46]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,390

تشکرشده 6,365 در 1,791 پست

Array
    سلام

بین تامین عاطفی تو از شوهرت که سهم یه زن هست با مادر یا پرستار بودن فرق هست.

طبیعیه که هر کسی دوس داره همنشینش مثبت اندیش باشه.اما یه مقداری هم حساس شدی.

بهش اعتبار بده همش هم توی محبت خلاصه نمیشه.مثلا بگو احساس دلگرمی میکنم از اینکه حمایت تو رو دارم.

این سخنرانی دکتر حبشی رو گوش کن البته یه کم کیفیت صدا برداری خوب نیست.

kelidemard
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

3. کاربر روبرو از پست مفید ammin تشکرکرده است .

khaleghezey (چهارشنبه 26 اسفند 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ammin نمایش پست ها
    سلام

بین تامین عاطفی تو از شوهرت که سهم یه زن هست با مادر یا پرستار بودن فرق هست.

طبیعیه که هر کسی دوس داره همنشینش مثبت اندیش باشه.اما یه مقداری هم حساس شدی.

بهش اعتبار بده همش هم توی محبت خلاصه نمیشه.مثلا بگو احساس دلگرمی میکنم از اینکه حمایت تو رو دارم.

این سخنرانی دکتر حبشی رو گوش کن البته یه کم کیفیت صدا برداری خوب نیست.

kelidemard
    ممنون قبلا گوش داده بودم و همه رو اجرا کردم در رابطه باهاش
    من همیشه تاییدش میکنم و بهش قدرت میدم همیشه صفات مثبتش رو بلد میکنم
    و همیشه این حس رو بهش میدم که بهش نیاز دارم و هیچوقت اقتدارش رو از بین نبردم
    با خانوادش رابطه خوبی دارم و همیشه جلوی اونها هزاربرابر بهش احترام میزارم
    من تمام نکات کتاب هنر زن بودن را اجرا کردم...
    و تمام نکات کتاب مرد مریخی و زن ونوسی و خیلی کتابها دیگر و فایلهای سخنرانی های دیگر از جمله سخنرانی های دکتر هلاکویی
    دکتر فرهنگ و جناب حلت!
    و تمام نکات رو اجرا کردم همیشه میگه که کنار من ارومه و تاحالا با هیچ چیزو هیچ کس این خوشی رو
    نداشته حتی مادرش اما باز در تمام مراحل دوست داره من براش دلسوزی کنم و
    ترحم...
    نمیدونم چطور در مقابل غرغرهاش واکنش نشون بدم
    اگر اهمیت بدم و مدام دنبال دلسوزی ارتباط کلامی و همدلی باشم بیشتر و بیشتر میکنه غرغرهاش رو
    اگر اهمیت ندم محکوم میشم به اینکه دیگه دوستش ندارم...

بنظرتون من حساسم ؟
    اینکه تابحال نگفته تو جواب خوبی؟ خوبم ؟!
    همیشه میگه اره تو خوبی خوبم
    همیشه میگه از زندگی تکراری خسته ا از خانوادم خسته ا از کارم خسته ام

جواب من :حتما برای تعطیلات خلوت میکنیم و میریم یجای خوش اب و هوا تا یکم خستگیت دربره میدونم کار اذیتت کرده منم اگر جای تو بودم خسته میشدم و اینکه بیا یه قرارای کوچیک جالب بزاریم که زندگیمون از تکراری بودن در بیاد

جواب اون:خب تعطیلاتم زود تموم میشه باز کارو زندگی تکراری شروع میشه
    خب قرارای کوچیکمونم بالاخره تکراری میشه!!!!

از غذا خوردن خسته ام
    از فردا می خوام برات غذاهای جدید درست کنم غذاهای هندی ایتالیایی و...
    نه همینا خوبه مهم نیست

صدای تلوزیون همسایه زیاده
    اهنگ میزارم تا صداشو نشنوی عزیزم

صدای بچه ها از بیرون چرا میاد ؟
    اره سروصداشون زیاده عزیزم اشکالی نداره
    بیا بریم تو اتاق غذا بخوریم اگر اذیتت میکنه
    نه ولش کن مهم نیست

چرا رادیو اهگ بد پخش میکنه
    اره خاموش میکنم خودت موزیک بزار

چرا فلانی بهت نگاه کرد چرا عطرم درش خراب شد تمام روزمون اینجوری
    و جواب من اینجوریه سعی میکنم حساسیت نشون ندم بهشون
    ولی تمومی ندارن
    حتی یبار کلی باهاش صحبت کردم و گفتم میدونم تو خیلی قوی هستی و مشکلات زیاد
    اما تو از پسشون برمیای من اگر بودم کمرم خم شده بود و کلی ازین حرفها
    کلی خوشش میاد اینارو میگم اما باز از فردا شروع میکنه
    کمکم کنید
    ویرایش توسط سمیراه : چهارشنبه 26 اسفند 94 در ساعت 15:01

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    یه پیشنهاد طریقه صحبت کردنت را با شوهرت تغییر بده الان تا حدود زیادی دستت آمده چه چیزی بگی شوهرت شروع میکنه به غر زدن خوب پس تلاش کن طریقه سوال کردن یا گفتارت را تغییر بدی.

اینم یادت باشه شوهرت بقول خودت غر غر میکنه ولی شما سعی کن مثل یک مرد باهاش رفتار کنی میدونی مثل اینه که شما یه فانوس بهت دادن نفتش داره تموم میهش و سوسو میزنه شما باید داخل این فانوس نفت بریزی سعی کن بهش تا میتوانی انرژی مثبت بدی توی همدلی کردن زیاده روی نکن بجاش تقویت کن اعتماد بنفسش اینکه بگو کارت سنگینه ولی شوهر من ماشلله قویه و پرزور از پسش برمیاد یکم خودت را لوس کن موقع گفتن این جملات و رفتار کردن ها.

در آخر یادت باشه بانو خلاصه هرکسی یه سری اخلاق مثبت داره یکسری اخلاق منفی همه ما انسان هستیم این اخلاق ایشون سالیان متمادی در وجودش شکل گرفته شما بهتره صبور باشید.

فرزند چندم خانواده هستند؟فرزند قبلی یا بعدی ایشون چند سال اختلاف با شوهر شما دارن؟
    شغل پدر و مادرش
    رفتار پدر و مادر شوهرت با ایشون چطوریه
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

آرامش باران (دوشنبه 13 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    یه پیشنهاد طریقه صحبت کردنت را با شوهرت تغییر بده الان تا حدود زیادی دستت آمده چه چیزی بگی شوهرت شروع میکنه به غر زدن خوب پس تلاش کن طریقه سوال کردن یا گفتارت را تغییر بدی.

اینم یادت باشه شوهرت بقول خودت غر غر میکنه ولی شما سعی کن مثل یک مرد باهاش رفتار کنی میدونی مثل اینه که شما یه فانوس بهت دادن نفتش داره تموم میهش و سوسو میزنه شما باید داخل این فانوس نفت بریزی سعی کن بهش تا میتوانی انرژی مثبت بدی توی همدلی کردن زیاده روی نکن بجاش تقویت کن اعتماد بنفسش اینکه بگو کارت سنگینه ولی شوهر من ماشلله قویه و پرزور از پسش برمیاد یکم خودت را لوس کن موقع گفتن این جملات و رفتار کردن ها.

در آخر یادت باشه بانو خلاصه هرکسی یه سری اخلاق مثبت داره یکسری اخلاق منفی همه ما انسان هستیم این اخلاق ایشون سالیان متمادی در وجودش شکل گرفته شما بهتره صبور باشید.

فرزند چندم خانواده هستند؟فرزند قبلی یا بعدی ایشون چند سال اختلاف با شوهر شما دارن؟
    شغل پدر و مادرش
    رفتار پدر و مادر شوهرت با ایشون چطوریه
    سلام
    ممنون از پاسختون
    من همیشه همین کارو میکنم باور کنید همیشه انرژی مثبت میدم بهش یا مثلا اگر یه لحظه حاالش خوب باشه کلی اظهار خوشحالی میکنم و میگم که اینجوری احساس بهتری دارم
    بله قبول دارم که هرکسی نکات مفی و مثبتی داره
    اما دوست دارم یکم به تعادل برسونم رفتارش رو و دیدم اینه اگر من هم نکته منفی داشته باشم اونم سعی کنه به تعادل برسونتش
    من مطمنن نمیتونم تمام عمرم انرژی منفیش رو بگیرم و مثبت تحویل بدم مطنن منم دوست دارم انرژی مثبت دریافت کنم
    و دوست دارم اونم تا حدی به تعادل برسه نه همیشه مثبت و رویایی
    اما خب منفی هم نباشه

تک فرزندن و پدرشون فوت کردن
    مادرش خانه داره و حقوق پدر مرحوم و شوهر مرحومش رو دریافت میکنه و نیاز مالی نداره که کار کنه املاک زیادی هم بهش رسیده
    رفتارش با مادرش اصلا و ابدا صمیمی نیست و خیلی رسمیه
    مادرش اصلا تحویلش نمیگیره و هیچوقت نظرش رو نمی پرسه همیشه مثل یک پسر 7 ساله باهاش رفتار میکنه و مدام تویه جمع کوچیکش میکنه
    رفتار مادرش با من بهتره تا ایشون

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    کسی راه حلی نداره برای ارتباط صحیح با شوهر غرغرو و همیشه ناراضی؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اردیبهشت 96 [ 07:07]
    سطح
    43
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 113
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsOverdrive1 year registered
    تشکرها
    270

تشکرشده 319 در 160 پست

Array
    سلام روز بخیر

عزیز همسرت در دوران کودکیش مونده

ببین مثلا به بچه وقتی که زیاد اهمیت بدی تا گفت آ سریع مادره براش اب میاره

بیرون وقتی خرید میکنی هر چی میگه براش فراهم میکنن بعد توخونه میاد میگه حوصله ام سر رفته

اره عزیز منم بودم میگفتم حوصلم سر رفته نمیدونم باید این کارو انجام بدین یا شلوغ میکردم به من توجه کنین

در صورتی که اگه همون مادر بجای اینکه به خاسته هاش بیش از حد اهمیت بده مثلا میگفت دخترم یا پسرم این کارم از عهده شما بر میاد

اسه اسه بهش مسئولیت میداد اونم میدید داره کاره جدید یا دمیگیره کلی خوشحال میشد ذیگه غر نمیزد

حالا ممکن بود اصلاااا اون ئکارو به درستی انجام نداده باشه ولی مادره با سیاست تو ذوقش نمیزنه

تاییدش میکنه اونم بیشتر سعی میکنه

خوب شما الان داری نقش یه مادر را براش بازی میکنی

معمولا اقایون این رفتارو نمی پسندن ولی همسر شما به دلیله این که مادرش هییییچ وقت سعی نکرده درکش کنه

این رفتار را میپسنده ولی زیادی بشه اقا خسته میشه

مادرش اصلا تحویلش نمیگیره و هیچوقت نظرش رو نمی پرسه همیشه مثل یک پسر 7 ساله باهاش رفتار میکنه و مدام تویه جمع کوچیکش میکنه

وقتی در جمع کوچکش میکنه شما به طرز غیر مستقیم اونو بالا ببر ازش تعریف کن تاییدش کن تا بزرگ فکر کنه و همسرت باورش بشه که رفتارش صحیح هست و اعتماد به نفسش بیشتر بشه

رفتار مادرش بحث برانگیزه اخه یه مادری که همسرش را از دست داده تنها فرزندش پسرش هست چی میشه که با تک فرزندش چنین برخوردی داره

ممکنه مادره اون محبت لازم را از خانوادش یا همسرش دریافت نکرده و حالا نمیتونه انعکاس بده

یه کوچولو کمتر مثبت باش حس میکنم بخاطر ازدواج قبلی خیلی سعی میکنی همه چی تموم باشی این خصلت مادراست میخان برا بچهاشون

کم نزارن

این وسط یه ذره کارت سخت میشه هم رفتار مادر را کنترل کنی و در عوض به همسرت قدرت بدی و دوم اینه که حرمت نگه داری

روزی دوبار به همسرت بگو بهت افتخار میکنم از اینکه امرار معاش میکنی حالا به هر بهانه ای روزی سه بار ازش تشکر کن
    به مردان قدرت دهيد ، تا صميميت فوران كند . مرد موجودي عاشق قدرت است . مرد از اينكه قدرتمند باشد حظ ميكند . در آسمان اوج ميگيرد و شما را نيز همراه خود بالا ميبرد. از اينكه توانا باشد يا احساس توانايي كند لذت ميبرد. تا وقتي كه مشغول كشتن اين احساس در مردان هستيد بدانيد كه تنها ميتوانيد خواب خوشبختي را ببينيد. اگر قدرت مرد را ناديده بگيريد يا از آن انتقاذ كنيد بدانيد كه ديگر پري روياهايش نخواهيد بود.او دنبال كسي است كه به قدرتهايش ايمان داشته باشد. و حتي ضعفهايش را در جهت تقويت تواناييهايش مثبت جلوه دهد.پس بدانيد كه:

1- اگر خودتان داراي درآمد هستيد ،هرگز درآمد و پولتان را به رخ همسرتان نكشيد.حتي اگر درامد بيشتري داريدهرگز به روي خودتان هم نياوريد.بگذاريد همسرتان فكر كند كه همه چيز در دست اوست.و اداره امور خانه به دست قدرتنمد او اداره ميشود.

2- مطلقا او را با كسي مقايسه نكنيد.شوهر خواهرم دو تا خانه داردفلاني اينقدر درامد دارد و تو مثل گداها هستي.اگر واقعا به بهبود اوضاع مالي فكر ميكنيد او را براي تلاش بيشتر تشويق كنيد.انتقاد دشمن صميميت است.

3- تو بي عرضه اي ، فاتحه خواندن بر صميميت است. تو بي عرضه اي يعني فرو ريختن مرد. يعني به دست خود خانه را خراب كردن. هر مفهوم مشابه " تو بي عرضهاي " فاتحه اي بر صميميت و عشق متقابل مرد است..

4- شوهر خود را حلال مشكلات بدانيد. مشكل را به او بگوييد و از او بخواهيد آن را حل كند.و تاييد كنيد كه تنها او قادر به حل اين مسئله است.

5- به مردان اندرز ندهيد.مردان دوست دارند كه مشكلات را به تنهايي حل كنند.و اگر به شما چيزي نميگوينديعني به تنهايي قادر است موضوع را حل كند.و در صورت لزوم با شما در ميان ميگذارند.با نصيحت نكردن زندگي خود را عاشقانه كنيد.

6- سكوت مردان را نشكنيداين اشتباه خانمهاست كه وقتي مرد ساكت است مدام به سمت آنها ميروند و با آنها حرف ميزنند.اگر او ساكت است به سكوت نيازمند است.و احترام به اين سكوت يعني صميميت بيشتر.

سكوت طولاني در زنان ممكن است به معني آزرده خاطر بودن باشد اما در مردها اين طور نيست.

7- به مردان فضا بدهيد گاهي او را رها كنيدتا با خود خلوت كندبا دوستان به ورزش برود و به خانواده خود تنها سر بزند.مدام دنبال او نباشد. فضاي رها شدن! اين چيزي است كه مردان گاهي به آن نياز دارند. اگر به انها اين فضا را هديه بدهيد. انها نيز به شما عشق ميورزند.

8- مرد دوست دارد كه از او قدر داني شود. تشكر به مرد قدرت پرواز ميدهد.از هر كار كوچكي كه براي شما انجام ميدهدتشكر و قدر داني كنيد.تا او نيز بي حساب به شما عشق بورزد.

9- مرد بايد تاييد شود.تواناييهاي مرد را تاييد كنيدو تاكيد كنيد او صاحب بهترين تواناييها و شايسته ترين همسر( شوهر) است.

10- بايد مورد اطمينان باشد. به او اعتماد كنيدبا اطمينان خاط از اينكه او ميتواند ، شما ميتوانيد به راحتي بسياري از كارها را به بسپاريد.

11- مردها را تشويق كنيدمرد عاشق تشويق است.كف زدن ها را فراموش نميكند.. مرد، افرين شما را تا عمر دارد به خاطر ميسپارد.

نکاتی که در بالا ذکر شد شاید در نگاه اول بسیار ساده و سطحی و بی اهمیت جلوه کند ولی باور کنید که با رعایت همین نکات ساده ( و البته بی هزینه ) بسیاری از مشکلات مربوط به نبود صمیمیت بین همسران حل میشود.

موارد بالا برای خانمها است . به همین صورت نکاتی هم وجود دارد که اقايان باید رعایت کنند که با رعایت انها از سوی اقايان و رعایت نکات بالا از سوی خانمها قطعا" صمیمیت در زندگی پر رنگ تر خواهد شد .آری صمیمیتی که اگر در خانه حاکم باشد همه مشکلات کم رنگ میشوند و حاضر نخواهید بود که انرا با دنیا عوض کنید.

مگر ما از زندگی چیزی جز صمیمیت و یکدلی و فضایی با عشق و محبت میخواهیم؟ مگر نه اینست که حتی ان کسی که بدنبال کسب ثروت است هدفش رسیدن به آرامش است؟

10. 2 کاربر از پست مفید سها** تشکرکرده اند .

سمیراه (دوشنبه 09 فروردین 95), ستاره زیبا (یکشنبه 29 فروردین 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    سلام عزیزم ممنون از وقتی که برام گذاشتی
    اون خیلی زودتر از وقتی که باید مرد شد و مسولیت زندگی افتاد روی دوشش
    و کمبود محبت داره
    مادرش محبتی بهش نمیکنه و کلا ادم بی تفاوتیه هیچوقت کارهاش رو انجام نمیداد حتی سعی نمیکرد غذاهایی که دوست نداره رو درست نکنه یا یه اتو ساده برای لباساش بزنه وقتی صبح تا شب سرکار میرفت باید تا نیمه شب لباس میشست و اتو میزد..
    مادرش ادم عجیبیه انگار عقده داره تویه دلش اون وقتی شوهرش زنده بود ازش راضی نبودو
    الانم مدام بهش میگه توام لنگه باباتی و ازین حرفها...
    من میدونستم مردا از کارهای مادرانه بیزارن از چک کردن از گوشزد کردن اینو یادت نره اونو یادت نره و امسال اینها اما دیدم دوست داره من اینکارارو بکنم چون تا بحال هیچوقت کسی براش نکرده
    منم سعی کردم کمی انجامش بدم
    چون وقتی انجام ندم میگه بفکرم نیستی
    برای من سخت نیست اینکار
    اما اینکه سیراب نشه سخته اینکه دنبال ترحمه سخته
    یعنی من چطوری مدیریت کنم اوضاع رو ؟ چطوری سعی کنم این نقش مادرو همسرو مدیریت کنم براش
    اره دقیقا درست فهمیدی من خیلی تغییر کردم بعد شکستم خیلی ازخودگذشته و مثبت شدم
    چندوقت پیش به این موضوع رسیدمو خیلی از مقاله ها اینجارو خوندم و سعی کردم زیاد دم دست نباشم
    اونقدر شیرین نباشم که دلشو بزنه الان محبتامو کمتر کردم و وقتی کاری برام انجام میده بهش محبت میکنم درغیر اینصورت عادی ام و اگر ازش ناراحت بشم سرسنگین تا حدی اینرو انجام دادمو احساس میکنم کشش بهم بیشتر شده..
    اما غرغر هاش تمومی نداره
    وای کارم سخته
    وای کمرم
    وای چشمم
    وای سروصدا همسایه
    وای................................
    خیلی وقتا درد خودمو فراموش کردم و بهش رسیدگی کردم خودش یبار که ازش خیلی ازرده بودم
    گفت خیلی وقتا که نیاز داشتی من ارومت کنم تو اروومم کردی تو خیلی دلت دریاست من میدونم بدم
    ولی نمیخام دیگه بد باشم می خوام پشتت باشمو ارومت کنم
    خودشم میدونه...

باورت میشه این نکاتی رو که ارسال کردی من همش رو انجام میدم؟
    باورت میشه یه کاره کوچیک میکنه اونقدر ذوق زده میشم که همش دوست داره واسم هدیه بخره؟
    انقدر تاییدش میکنمو تو جمع ازش تعریف میکنم
    همش رو واقعا همش رو انجام میدم بی اغراق
    خیلی بزرگش میکنم خیللی اون اعتماد بنفس پایینی داره
    اما همیشه میگه وقتی تو کنارمی یه غرور عجیبی دارمو با افتخار راه میرم و دوست دارم همجا باهام باشی

اون قسمتی رو که گفتید مادر باسیاست
    سه اسه بهش مسئولیت میداد اونم میدید داره کاره جدید یا دمیگیره کلی خوشحال میشد ذیگه غر نمیزد
    میشه بیشتر بازش کنید ؟
    که منم بکار بگیرمش؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 96 [ 00:34]
    سطح
    32
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 106
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 180 در 88 پست

Array
    شوهر شما به نظرم باید روی خودش کار کنه.پیشنهادهای دوستان دیگه مفیده ولی در بلند مدت تاثیر مشاوره بیشتره.یه مشاور خوب پیداکن و در جریان قرارش بده تا راهنماییت کنه چطور شوهرت رو تشویق کنی بره مشاوره بدون اینکه جبهه بگیره.اگه ایشون انقدر کمبود محبت داره و توی کودکی مشکل داشته بدون تلاش آگاهانه خودش اوضاع فرق زیادی نمیکنه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط هلنا60 نمایش پست ها
    سلام روز بخیر

عزیز همسرت در دوران کودکیش مونده

ببین مثلا به بچه وقتی که زیاد اهمیت بدی تا گفت آ سریع مادره براش اب میاره

بیرون وقتی خرید میکنی هر چی میگه براش فراهم میکنن بعد توخونه میاد میگه حوصله ام سر رفته

اره عزیز منم بودم میگفتم حوصلم سر رفته نمیدونم باید این کارو انجام بدین یا شلوغ میکردم به من توجه کنین

در صورتی که اگه همون مادر بجای اینکه به خاسته هاش بیش از حد اهمیت بده مثلا میگفت دخترم یا پسرم این کارم از عهده شما بر میاد

اسه اسه بهش مسئولیت میداد اونم میدید داره کاره جدید یا دمیگیره کلی خوشحال میشد ذیگه غر نمیزد

حالا ممکن بود اصلاااا اون ئکارو به درستی انجام نداده باشه ولی مادره با سیاست تو ذوقش نمیزنه

تاییدش میکنه اونم بیشتر سعی میکنه

خوب شما الان داری نقش یه مادر را براش بازی میکنی

معمولا اقایون این رفتارو نمی پسندن ولی همسر شما به دلیله این که مادرش هییییچ وقت سعی نکرده درکش کنه

این رفتار را میپسنده ولی زیادی بشه اقا خسته میشه

وقتی در جمع کوچکش میکنه شما به طرز غیر مستقیم اونو بالا ببر ازش تعریف کن تاییدش کن تا بزرگ فکر کنه و همسرت باورش بشه که رفتارش صحیح هست و اعتماد به نفسش بیشتر بشه

رفتار مادرش بحث برانگیزه اخه یه مادری که همسرش را از دست داده تنها فرزندش پسرش هست چی میشه که با تک فرزندش چنین برخوردی داره

ممکنه مادره اون محبت لازم را از خانوادش یا همسرش دریافت نکرده و حالا نمیتونه انعکاس بده

یه کوچولو کمتر مثبت باش حس میکنم بخاطر ازدواج قبلی خیلی سعی میکنی همه چی تموم باشی این خصلت مادراست میخان برا بچهاشون

کم نزارن

این وسط یه ذره کارت سخت میشه هم رفتار مادر را کنترل کنی و در عوض به همسرت قدرت بدی و دوم اینه که حرمت نگه داری

روزی دوبار به همسرت بگو بهت افتخار میکنم از اینکه امرار معاش میکنی حالا به هر بهانه ای روزی سه بار ازش تشکر کن
    به مردان قدرت دهيد ، تا صميميت فوران كند . مرد موجودي عاشق قدرت است . مرد از اينكه قدرتمند باشد حظ ميكند . در آسمان اوج ميگيرد و شما را نيز همراه خود بالا ميبرد. از اينكه توانا باشد يا احساس توانايي كند لذت ميبرد. تا وقتي كه مشغول كشتن اين احساس در مردان هستيد بدانيد كه تنها ميتوانيد خواب خوشبختي را ببينيد. اگر قدرت مرد را ناديده بگيريد يا از آن انتقاذ كنيد بدانيد كه ديگر پري روياهايش نخواهيد بود.او دنبال كسي است كه به قدرتهايش ايمان داشته باشد. و حتي ضعفهايش را در جهت تقويت تواناييهايش مثبت جلوه دهد.پس بدانيد كه:

1- اگر خودتان داراي درآمد هستيد ،هرگز درآمد و پولتان را به رخ همسرتان نكشيد.حتي اگر درامد بيشتري داريدهرگز به روي خودتان هم نياوريد.بگذاريد همسرتان فكر كند كه همه چيز در دست اوست.و اداره امور خانه به دست قدرتنمد او اداره ميشود.

2- مطلقا او را با كسي مقايسه نكنيد.شوهر خواهرم دو تا خانه داردفلاني اينقدر درامد دارد و تو مثل گداها هستي.اگر واقعا به بهبود اوضاع مالي فكر ميكنيد او را براي تلاش بيشتر تشويق كنيد.انتقاد دشمن صميميت است.

3- تو بي عرضه اي ، فاتحه خواندن بر صميميت است. تو بي عرضه اي يعني فرو ريختن مرد. يعني به دست خود خانه را خراب كردن. هر مفهوم مشابه " تو بي عرضهاي " فاتحه اي بر صميميت و عشق متقابل مرد است..

4- شوهر خود را حلال مشكلات بدانيد. مشكل را به او بگوييد و از او بخواهيد آن را حل كند.و تاييد كنيد كه تنها او قادر به حل اين مسئله است.

5- به مردان اندرز ندهيد.مردان دوست دارند كه مشكلات را به تنهايي حل كنند.و اگر به شما چيزي نميگوينديعني به تنهايي قادر است موضوع را حل كند.و در صورت لزوم با شما در ميان ميگذارند.با نصيحت نكردن زندگي خود را عاشقانه كنيد.

6- سكوت مردان را نشكنيداين اشتباه خانمهاست كه وقتي مرد ساكت است مدام به سمت آنها ميروند و با آنها حرف ميزنند.اگر او ساكت است به سكوت نيازمند است.و احترام به اين سكوت يعني صميميت بيشتر.

سكوت طولاني در زنان ممكن است به معني آزرده خاطر بودن باشد اما در مردها اين طور نيست.

7- به مردان فضا بدهيد گاهي او را رها كنيدتا با خود خلوت كندبا دوستان به ورزش برود و به خانواده خود تنها سر بزند.مدام دنبال او نباشد. فضاي رها شدن! اين چيزي است كه مردان گاهي به آن نياز دارند. اگر به انها اين فضا را هديه بدهيد. انها نيز به شما عشق ميورزند.

8- مرد دوست دارد كه از او قدر داني شود. تشكر به مرد قدرت پرواز ميدهد.از هر كار كوچكي كه براي شما انجام ميدهدتشكر و قدر داني كنيد.تا او نيز بي حساب به شما عشق بورزد.

9- مرد بايد تاييد شود.تواناييهاي مرد را تاييد كنيدو تاكيد كنيد او صاحب بهترين تواناييها و شايسته ترين همسر( شوهر) است.

10- بايد مورد اطمينان باشد. به او اعتماد كنيدبا اطمينان خاط از اينكه او ميتواند ، شما ميتوانيد به راحتي بسياري از كارها را به بسپاريد.

11- مردها را تشويق كنيدمرد عاشق تشويق است.كف زدن ها را فراموش نميكند.. مرد، افرين شما را تا عمر دارد به خاطر ميسپارد.

نکاتی که در بالا ذکر شد شاید در نگاه اول بسیار ساده و سطحی و بی اهمیت جلوه کند ولی باور کنید که با رعایت همین نکات ساده ( و البته بی هزینه ) بسیاری از مشکلات مربوط به نبود صمیمیت بین همسران حل میشود.

موارد بالا برای خانمها است . به همین صورت نکاتی هم وجود دارد که اقايان باید رعایت کنند که با رعایت انها از سوی اقايان و رعایت نکات بالا از سوی خانمها قطعا" صمیمیت در زندگی پر رنگ تر خواهد شد .آری صمیمیتی که اگر در خانه حاکم باشد همه مشکلات کم رنگ میشوند و حاضر نخواهید بود که انرا با دنیا عوض کنید.

مگر ما از زندگی چیزی جز صمیمیت و یکدلی و فضایی با عشق و محبت میخواهیم؟ مگر نه اینست که حتی ان کسی که بدنبال کسب ثروت است هدفش رسیدن به آرامش است؟

عزیزم اون قسمتی رو که گفتید مادر باسیاستسه اسه بهش مسئولیت میداد اونم میدید داره کاره جدید یا دمیگیره کلی خوشحال میشد ذیگه غر نمیزد
    میشه بیشتر بازش کنید ؟
    که منم بکار بگیرمش؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)