به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 22 اردیبهشت 97 [ 09:08]
    سطح
    27
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    8

تشکرشده 20 در 11 پست

Array

قهر دوران عقد

سلام دوستان عزیز
    من تقریبا 2 ماهه عقد کردم .خدا روشکر رابطمون خوبه تا حالا
    برای اولین بار قهر کردم با شوهرم البته غیر مستقیم ، بهم گفت ناراحتی گفتم نه ولی خیلی سرد جواب دادم تا بدونه ناراحتم (چون به حرفم بی محلی کرد )
    از اونجایی که میدونین رفتار زن و شوهر در دوران عقد شکل میگیره .نمیخوام من واسه آشتی پیش قدم بشم
    باهاش مهربونم ولی نمیخوام عادتش بشه
    به نظرتون این نوع رفتار مشکلی برام پیش نمیاره؟ یا برم واسه آشتی کردن جلو
    ازتون خواهش میکنم الان جوابمو بدین دوستان

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    سلام
    شما با همسرت غیر مستقیم قهر کردی ، ازت پرسید چیزی شده هم بهش جوابی ندادی باهاش مهربون هم هستی اونوقت همسرت باید از کجا بدونه مشکل چیه و خودش برای آشتی پیش قدم بشه یا نه؟؟ متاسفانه تعداد آقایون کمی هستن که توی این مسائل تیزن و بدون اینکه براشون توضیح بدی متوجه مشکلت میشن.. این یکی از تفاوتای مهم زنا و مرداست.
    عاطی عزیز از الان یاد بگیر که بتونی با همسرت حرف بزنی و دلخوریاتو بهش بگی. اینکه یک زن و مرد بتونن راحت از احساساشون با هم حرف بزنن مهارت خیلی مهمیه و مطمئن باش توی زندگیت خیلی کمکت میکنه...
    بدون اینکه سعی کنی خیلی مقصر جلوه بدی یا لحنت سرزنش آمیز یا با دعوا بشه براش توضیح بده که دلخور شدی و خیلی هم روی قضیه مانور نده. فکر میکنم یک سری مقاله توی سایت بتونی پیدا کنی که بهت یاد میده چطور بدون ایجاد تنش با طرفت صحبت کنی. شاید دوستان کمکت کنن و لینکشو برات بذارن
    برات آرزوی خوشبختی میکنم

3. 5 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

مامان کوچولو (پنجشنبه 20 اسفند 94), ستاره زیبا (دوشنبه 10 اسفند 94), شادی ظهوریان (چهارشنبه 12 اسفند 94), عاطی گلی (یکشنبه 09 اسفند 94), عشق آفرین (پنجشنبه 20 اسفند 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    باید ببینیم دلیل قهر چی بوده؟ اگه فقط بی محلی کردن به حرف بوده ، تو شرایطی بود ، عمدا بود یا ناخواسته.
    به نظر محل نکردن به حرف دلیلی واسه قهر کردن نیست ، دلیلی هم واسه آشتی وجود نداره.
    اگه بخوای سر چیزای به این کوچیکی قهر کنی و سرد بر خورد کنی ، نتیجه خوبی نداره ، مردها از قهر متنفرن ، باز مثلا یه موضوع بزرگتری اگه بود ، یکم آدم سر سنگین میشد ، ولی قهر اصلا نه ، به نظرم معنی نداره.

بعد یادت باشه تو زندگیت همه چیزو مستقیم بگی ، هر موضوعی ناراحتت کرد ، بهش بگو، با قهر و رفتار سرد و اینا ، دلیل اصلی ناراحتی معلوم نمیشه.
    باید همونجا درجا بهش بگی که از بی محلیت ناراحت شدم ، البته با لحن خییییلییی خوب.
    اونجایی که ازت پرسید ناراحتی ، باید میگفتی اره یکم و دلیلش رو میگفتی.

با آقایون هم غیر مسقیم و این حرفا نمیشه داشت ، باید مستقیم گفت.
    اتفاقا خیلی از این خصلت مردها خوشم میاد.
    دوره عقد ، دوره شناخت هم هست ، باید کم کم آشنا بشین که از چه رفتارهایی ناراحت میشین و سعی کنین اون رفتارو کمتر انجام بدین و . . . . .
    این قصه سر دراز دارد.
    من هیچ تخصصی تو مشاوره ندارم ،فقط در حد مطالعاتم ، بهت جواب دادم ، امیدوارم به دردت بخوره

5. 5 کاربر از پست مفید maral569 تشکرکرده اند .

مامان کوچولو (پنجشنبه 20 اسفند 94), ستاره زیبا (دوشنبه 10 اسفند 94), شادی ظهوریان (چهارشنبه 12 اسفند 94), عاطی گلی (یکشنبه 09 اسفند 94), عشق آفرین (پنجشنبه 20 اسفند 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    جوابی برای سوال شما ندارم (البته تو حوزه تخصصی خانم هاست) ولی با عرض معذرت:
    .
    این پست شما تناقضات شدید رفتاری خانم ها رو نشون میده که تابحال آقایون هنوز نتونستن هظمش کنن ...
    .
    واقعا فازتون چیه ؟؟؟

7. 2 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

maral569 (شنبه 08 اسفند 94), عاطی گلی (یکشنبه 09 اسفند 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 20 در 11 پست

Array
    واقعا ازتون ممنونم سارا جون خیلی واضح مشکلم رو گفتین حق با شماست نباید انتظار داشته باشم که شوهرم علم غیب داشته باشه .
    البته منظورم از اینکه باهاش خیلی مهربونم قبل قهر بود نه در حین قهر (من وقتی قهر کردم باهاش حرف زدم ولی نه صمیمی سرد جوابشو دادم)
    در کل دوست خوبم راهنمایت واقعا کمک بزرگی به من بود
    بسیار ممنون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط maral569 نمایش پست ها
    باید ببینیم دلیل قهر چی بوده؟ اگه فقط بی محلی کردن به حرف بوده ، تو شرایطی بود ، عمدا بود یا ناخواسته.
    به نظر محل نکردن به حرف دلیلی واسه قهر کردن نیست ، دلیلی هم واسه آشتی وجود نداره.
    اگه بخوای سر چیزای به این کوچیکی قهر کنی و سرد بر خورد کنی ، نتیجه خوبی نداره ، مردها از قهر متنفرن ، باز مثلا یه موضوع بزرگتری اگه بود ، یکم آدم سر سنگین میشد ، ولی قهر اصلا نه ، به نظرم معنی نداره.

بعد یادت باشه تو زندگیت همه چیزو مستقیم بگی ، هر موضوعی ناراحتت کرد ، بهش بگو، با قهر و رفتار سرد و اینا ، دلیل اصلی ناراحتی معلوم نمیشه.
    باید همونجا درجا بهش بگی که از بی محلیت ناراحت شدم ، البته با لحن خییییلییی خوب.
    اونجایی که ازت پرسید ناراحتی ، باید میگفتی اره یکم و دلیلش رو میگفتی.

با آقایون هم غیر مسقیم و این حرفا نمیشه داشت ، باید مستقیم گفت.
    اتفاقا خیلی از این خصلت مردها خوشم میاد.
    دوره عقد ، دوره شناخت هم هست ، باید کم کم آشنا بشین که از چه رفتارهایی ناراحت میشین و سعی کنین اون رفتارو کمتر انجام بدین و . . . . .
    این قصه سر دراز دارد.
    من هیچ تخصصی تو مشاوره ندارم ،فقط در حد مطالعاتم ، بهت جواب دادم ، امیدوارم به دردت بخوره

سلام دوست گلم حرفاتون کاملا منطقی بود
    ولی کم من متنفرم کسی به حرفم کم محلی کنه واسه این سعی کردم این موضوع رو بزرگ جلوهبدم که تکرارش نکنه.البته الان مطمعن نیستم که دیگه تکرار نمیکنه
    عزیزم از اینکه برام وقت گإاشتین نهایت سپاس رو دارم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط saeeded نمایش پست ها
    جوابی برای سوال شما ندارم (البته تو حوزه تخصصی خانم هاست) ولی با عرض معذرت:
    .
    این پست شما تناقضات شدید رفتاری خانم ها رو نشون میده که تابحال آقایون هنوز نتونستن هظمش کنن ...
    .
    واقعا فازتون چیه ؟؟؟
    سلام
    درسته ولی خانما معمولا حساستر از آقایونن واسه همین هر دو طرف باید مراعات کنن
    راستی خدا شاهده فاز خاصی ندارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 تیر 96 [ 11:19]
    سطح
    28
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 39 پست

Array
    یه نصیحتی بهت بکنم حتما حتما گوش کن من تجربه شو دارم که بهت میگم
    مردا نمی تونن مثل ما زنا از رو رفتار زود متوجه بشن ، حالا که اولشه و گل و بلبله ولی هیمشه حرفتو مستقیم بزن اگه ناراحت می شی از یه چیزی مستقیم بهش بگو چون اعصابشون خرد میشه اگه گیج بشن . اگه مستقیم بگی هم خیال خودتو راحت کردی هم اونو هم اینکه میتونی توقع داشته باشی دیگه رفتارشو تکرار نکنه و باعث کدورت نمی شه. از الانم صمیمیت بینتون ایجاد میشه. بزار حرف همو بفهمید نه اینکه برای فهمیدن نیاز ها و اخلاق هم دیگه به چالش کشیده بشین و اعصابتون داغون بشه.
    در ضمن لحن گفتنت هم مهمه نباید تیکه بندازی یا مسخره کنی چون مردا بیزارن از این رفتار. و سر یه اشتباه نباید بقیه کاراشو زیر سوال ببری. بر عکس باید بهش بفهمونی فلان رفتارتو خیلی دوس دارم. اینطوری تاثیرگذاری حرفت هم خیلی بیشتر میشه و همسرت با خودش میگه من چه زن منطقی ای دارم. چون بقیه چیزارو خوب میبینه حتما این نظرشم درسته.

اینا که بهت گفتم نتیجه چندین سال جنگیدن و چالشه ها.

- - - Updated - - -

مردا نمی تونن مثل ما زنا از رو رفتار زود متوجه بشن ، حالا که اولشه و گل و بلبله ولی هیمشه حرفتو مستقیم بزن اگه ناراحت می شی از یه چیزی مستقیم بهش بگو چون اعصابشون خرد میشه اگه گیج بشن . اگه مستقیم بگی هم خیال خودتو راحت کردی هم اونو هم اینکه میتونی توقع داشته باشی دیگه رفتارشو تکرار نکنه و باعث کدورت نمی شه. از الانم صمیمیت بینتون ایجاد میشه. بزار حرف همو بفهمید نه اینکه برای فهمیدن نیاز ها و اخلاق هم دیگه به چالش کشیده بشین و اعصابتون داغون بشه.
    در ضمن لحن گفتنت هم مهمه نباید تیکه بندازی یا مسخره کنی چون مردا بیزارن از این رفتار. و سر یه اشتباه نباید بقیه کاراشو زیر سوال ببری. بر عکس باید بهش بفهمونی فلان رفتارتو خیلی دوس دارم. اینطوری تاثیرگذاری حرفت هم خیلی بیشتر میشه و همسرت با خودش میگه من چه زن منطقی ای دارم. چون بقیه چیزارو خوب میبینه حتما این نظرشم درسته.

10. 4 کاربر از پست مفید 2pashimoon تشکرکرده اند .

مهندس خانوم (دوشنبه 10 اسفند 94), ستاره زیبا (دوشنبه 10 اسفند 94), شادی ظهوریان (چهارشنبه 12 اسفند 94), عشق آفرین (پنجشنبه 20 اسفند 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 20 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2pashimoon نمایش پست ها

اینا که بهت گفتم نتیجه چندین سال جنگیدن و چالشه ها.

- - - Updated - - -

سلام دوست گلم
    بابت در اختیار گذاشتن تجربیاتتون یه دنیا ممنونم .همین کار رو هم انجام دادم واقعا عالی بود. واقعا خوشحالم اول زندگیم با این سایت آشنا شدم تا دوستان دلسوزی مثل شما پیدا کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 اردیبهشت 96 [ 18:17]
    سطح
    29
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    خواهر گلم اشتباه منو نکن الان ب جایی تو زندگیم رسیدم که میگم ای کاش زمان فقط ی لحظه ب عقب برمیگشت تا من اشتباهمو جبران کنم. انقدر مشکلات رو ب همسرم نگفتم و با قهر ناراحتیمو بیان کردم ک همسرم با وجود صبوریی ک داشت همه چیزو ب هم ریخت و طاقتش تموم شد حالا من اشتباهمو فهمیدم ولی چه فایده اون دیگه نمیخواد منو ببینه حتی... قدر لحظاتتو بدون و با این بچه بازیا زندگیتو خراب نکن. خوشبخت باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 مهر 97 [ 11:47]
    سطح
    30
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 137
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    30

تشکرشده 31 در 17 پست

Array
    دوست عزیزم یه چیز یادت باشه مردا از زنای فهرقهرو متنفرن.اولاش شاید باصطلاح ناز ادمو بکشن و سعی کنن از ناراحتی درت بیارن اما بعدش قهرو ناراحتیتون که واسش عادی شه اگه سر بزرگترین مشکلاتم باهاش قهر کنی بهت توجه نمیکنه.هروقت ناراحت شدی از دستش بدون قهرو ناراحتی اگه همون لحظه تواناییشو داشتی خیلی منطقی و اروم با لحن خیلی خوب براش توضبح بده.اگر نه دیدی میخوای الان از رو عصبانیت و ناراحتی رفتار بدی نشون بدی ساکت بمون تا روز بعد.مردااز زنهای قوی خیلی بیشتر خوششون میاد تااونی که ضعیفه و نمیتونه مشکلشو بیان کنه و دست به دامن قهر میشه.

14. 2 کاربر از پست مفید مامان کوچولو تشکرکرده اند .

بارن (شنبه 22 اسفند 94), ستاره زیبا (شنبه 22 اسفند 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 20 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sama6966 نمایش پست ها
    خواهر گلم اشتباه منو نکن الان ب جایی تو زندگیم رسیدم که میگم ای کاش زمان فقط ی لحظه ب عقب برمیگشت تا من اشتباهمو جبران کنم. انقدر مشکلات رو ب همسرم نگفتم و با قهر ناراحتیمو بیان کردم ک همسرم با وجود صبوریی ک داشت همه چیزو ب هم ریخت و طاقتش تموم شد حالا من اشتباهمو فهمیدم ولی چه فایده اون دیگه نمیخواد منو ببینه حتی... قدر لحظاتتو بدون و با این بچه بازیا زندگیتو خراب نکن. خوشبخت باشی
    سلام دوست گلم
    آجی جون امیدوارم زندگیت به اوج خودش برسه و همیشه شرینی زندگیت رو حس کنی
    ممنون بابت اینکه منو لایق دونستی که کمکم کنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)