به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 14 آبان 95 [ 03:08]
    سطح
    9
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 32 در 17 پست

Array

6 مخالفت خانواده با ازدواج با دختر موردعلاقه

سلام.

من از اواسط امسال با خانمی در دانشگاه آشنا شدم و از در موردشون خیلی تحقیق کردم و خیلی ازشون خوشم اومد چون معیارهای من رو داشتند. بعد از مدتی با خودشون هم شروع به صحبت کردم و بحث ازدواج رو پیش کشیدم. خلاصه بعد از چند ماه صحبت موضوع رو با خانواده در میان گذاشتم. متاسفانه پدر و مادرم بدون اطلاع من در مورد این خانم تحقیق کردند و حالا به شدت مخالف ازدواج ما هستند. از نظر اونها خانواده ی این خانم با خانواده ما تناسب نداره (از نظر مالی وضع خوبی ندارند و یازده تا بچه هستند). ضمنا به من می گویند که هیچ کسی از خانواده ی این خانم تعریف نکرده و با هر کسی از همسایه ها صحبت کرده اند نظرش در مورد این ازدواج خوب نبوده است. من با خود این خانم صحبت کردم و مطمئنم همه ی این حرف هایی که در مورد خانواده ی ایشون زده شده دروغه ولی حالا این خانم هم از دست من عصبانیه که بدون اجازه خانواده ام برای تحقیق رفته اند. با وجود اصرارهای من متاسفانه مادرم حاضر نیست حتی برای خواستگاری اقدام کنه.

خیلی حالم بده. خواهش می کنم به کمک کنید پدر و مادرم را راضی کنم.

2. 2 کاربر از پست مفید َAmir-Reza تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 25 بهمن 94), هلیاجون (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 32 در 17 پست

Array
    کسی نیست که راهنمایی کنه؟

4. کاربر روبرو از پست مفید َAmir-Reza تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (یکشنبه 25 بهمن 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست من

اوضاع خوبه؟

به همدردی خوش اومدی!

-----------

با خوندن پست شما کلی سوال در ذهنم تشکیل شد که باید ازت بپرسم!

فقط معلومه تو این رابطه که شما از غلظتش برامون نگفتی، خیلی احساسی شدی، درسته؟

دوست من چند سالته؟

این که میگی همه معیار های من رو این خانوم داره، چی هستن؟ معیار و ملاک ات چی هستن؟

قبل تر خانواده برای شما اقدام به خواستگاری کرده بودند؟ منظورم اینه که از نظر خانواده شما آماده گی ازدواج رو داری؟

دوست من کمی منطقی باش و حرف ها و دلیل های خانواده رو برای خودت حلاجی کن، با منطق ببین راست میگن یا خیر؟

در ضمن راه درست برای صحبت با خانواده، رفتار بالغانه است. شما اگر رفتاری کودکانه داشته باشی در این زمینه، خانواده هم به رفتار والدانه رو می آورند. که نتیجه اش هم معلومه.

---------------------------------

منتظر پاسخ های شما هستم

پ.ن: خانوم حق دارن از دست شما و خانواده ناراحت باشن، ما نباید با عزت و آبروی خانوم ها بازی کنیم، میدونی که چه جامعه ای داریم؟

6. 3 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

capitan2 (دوشنبه 26 بهمن 94), Mr DaNi (دوشنبه 26 بهمن 94), هلیاجون (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 32 در 17 پست

Array
    خیلی ممنون برای جوابتون. من 21 سالمه. این خانم دختر خیلی با اخلاق و مهربان و نجیبی هستند و فکر می کنم همسر خوبی برای من می شوند.

خانواده ی من قول دادند که هر وقت من احساس نیاز به ازدواج داشتم اقدام کنند. قبلا هم چند دخترخانم رو به من معرفی کردند ولی من اون ها رو نپسندیدم چون از ازدواج سنتی خوشم نمیاد.

به نظرم حرف خانواده ام خیلی غیرمنطقی و بیشتر شبیه بهانه است. مگه ما قراره با برادرها و خواهرهای ایشون زندگی کنیم که تعدادشون رو ایراد می دونند؟ مگه من قراره از پدر این خانم خرجی بگیرم که وضع مالی شون رو انقدر بزرگ می کنند؟

من خیلی عصبانی ام. می دونم رفتارم خوب نیست ولی واقعا نمی تونم باهاشون فعلا حرف بزنم.

به نظرتون من چطور باید در مورد خانواده ی این خانم تحقیق کنم که باعث ناراحتی نشه؟

8. 2 کاربر از پست مفید َAmir-Reza تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 25 بهمن 94), Mr DaNi (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام امیررضای عزیز

احساس شما رو میفهمم.

من مطمین نیستم شما دو نفر به درد هم بخورید. میدونی چرا؟ چون نمیشه به حرفت در مورد اینکه این خانوم همه ملاک هارو داره اعتماد کنم. سوالات رو هم به طور کامل جواب ندادی تا بشه فهمید چند مرده تو مهارت های شناخت ازدواج حلاجی!

----------
    دوست من بهت پیشنهاد می کنم:

سریعا رابطه خودت رو با خانوم قطع کن.

اول باید احساست فروکش کنه تا عقل و منطقت بتونه تصمیم بگیره!

مهارت های شناخت از ازدواج رو بالا ببر. تو همین همدردی بگردی، کلی مقاله هست. الان با گوشی انلاین شدم، دسترسی اش سخته. تا فردا چندتاش رو برات میگذارم.

وقتی اگاه شدی، میتونی خودت تصمیم بگیری این خانوم به درد شما میخوره یا نه!

تازه تو این مرحله مطمین میشی، چون گفتی
    دختر خیلی با اخلاق و مهربان و نجیبی هستند و فکر می کنم همسر خوبی برای من می شوند.
    یعنی هنوز خودت شک داری،

ازدواج یه تصمیم مهمه. برای خرید موبایل یا لپ تاپ چقدر تحقیق میکنی؟ حالا برای یه همچین موضوع مهمی چقدر عالم شدی؟

حالا که از احساس فاصله گرفتی، اطلاعات شما زیاد شد، خانوم رو تایید کردی، به خانواده بالغانه اعلام میکنی ، من این خانوم رو بر این اساس ........ برای ازدواج مناسب میبینم. من الان .......... چنین شرایطی دارم، طبق برنامه ریزی که کردم، میتونم بعد از یه سال نامزدی ، ازدواج کنم،
    با چنین حرفهای بالغانه ای، خانواده قطعا بهت اعتماد میکنه.

در ضمن ، لزومی نداره شما الان تحقیق کنی، اول زحمت بکشید با خانواده برید خواستگاری، در همین حد اطلاعاتی که داری کفایت میکنی ، اطلاعات دیگر رو هم اگر نیاز بود، مادر تلفنی از خودشون بپرسن، و تحقیقات کامل رو موکول کن به رضایت هر دو طرف. فرض کن برای خواهر خودت خواستگار اومده، دوست داری چه رفتاری با شما کنند؟

پ.ن: من نفهمیدم کار داری؟ سربازی داری؟ درست کجاست؟ وضعیت مالی؟ کلا امادگی تشکیل زندگی داری؟

ویرایش توسط mohamad.reza164 : یکشنبه 25 بهمن 94 در ساعت 23:03

10. 4 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

alireza198 (دوشنبه 26 بهمن 94), Mr DaNi (دوشنبه 26 بهمن 94), نیکیا (یکشنبه 02 اسفند 94), هلیاجون (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اردیبهشت 95 [ 03:10]
    سطح
    9
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 11 پست

Array
    برادر عزیز سلام
    من کاملا متوجهم که شما نمیتونی صبر کنی و میخوای زودتر به موضوع خاتپه بدی و به دختر مورد علاقت نشون بدی تواناییت رو
    اما آیا این که تو با یک وضعیت نا به سامان درسی شغلی تحصیلی و خانوادگی(عدم رضایت خانوادت)این عهد رو برای یک عمر شروع کنی و بعد از فروکش کردن این شعله فردی رو که اینقدر برات مونده با مشکلاتی که حتی به خاطر عجول بودنت بهشون فکرم نکردی روبرو کنی و اون رو هم درگیر بدبختیه خودت بکنی
    بهتر نیست مثل یک مرد واقعی رفتار کنی جوری که حتی من هم توی این فضا حس کنم این مرد قابل اعتماد وستون خانواده است
    از نظر من خانواده مهمترین معیار برای شروع یک مرحله جدید زندگیه
    برادره من خیلی ما خانم ها با انتخاب مادرشوهرمون همسر شوهرمون هستیم و حالا کلی مشکل داریم چه رسد به شما که هنوز نیومده گاردها بسته شده
    شما اگر واقعا اون خانم رو انتخاب کردی و قاطعانه میخوای همسرت باشه گفتم قاطعانه یعنی هر اتفاقی افتاد یاد امروز و حرف خانوادت سرکوفتی برای خانم نباشه یعنی مطمءن باشی جز اون رو نمیخواستی و نمیخواهی و نخواهی خواست اون وقت بقیه کارهات رو درست کن
    سوالات خوبی ازتون شده جواب بدین شاید علت پاسخ منفی خانوادتون توی خوده شما پیدا بشه
    به خودتون مسلط باشین
    شما تصمیم دارین یه زندگی رو شدوع کنین این همه عجله درست نیست
    این فقط زندگی شما نیست زندگی دو نفر و همچنین دو خانواده است
    خودتونو کنترل کنبن و معقولانه رفتار کنین
    به سوالات پاسخ بدید
    و درضمن به عنوان یک خواهر شاید واقعا در نهایت این صحبن ها و یا طی آشنایی بیشتر به حرف خانوادتون برسین

12. 3 کاربر از پست مفید سحر جونی تشکرکرده اند .

capitan2 (دوشنبه 26 بهمن 94), mohamad.reza164 (دوشنبه 26 بهمن 94), هلیاجون (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 08:10]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 449 در 170 پست

Array
    دوست عزیز تو 21 سالگی ازدواج کردن کمی زوده.ولی اگه احساس میکنی اونقدی قوی و پخته شدی
    که بتونی این مسولیت رو قبول کنی ازدواج خیلی هم خوبه.
    یک چیزی که تجربه نشون داده اینه که پدر و مادر مخصوصا مادر با دید ریزبین تری مسایل رو میبینن
    و جزییات رو بیرون از گود احساس و علاقه بررسی می کنن.
    حالا شما اگه میخوای راه رفترو بری و تجربه رو تجربه کنی بسم الله...
    به نظر من داری خودتو میندازی تو چاه.منم یه زمانی مثل شما بودم و فک میکردم همه
    چیزو میدونم و بهتر از بقیه میفهمم و البته هیشکی منو درک نمیکنه.نتیجش رو هم دیدم.

14. 5 کاربر از پست مفید Mr DaNi تشکرکرده اند .

alireza198 (دوشنبه 26 بهمن 94), capitan2 (دوشنبه 26 بهمن 94), mohamad.reza164 (دوشنبه 26 بهمن 94), نیکیا (یکشنبه 02 اسفند 94), شیدا. (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 اسفند 94 [ 21:11]
    سطح
    24
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    134

تشکرشده 120 در 36 پست

Array
    شما اول باید ببینی خانوادت چجور دختریو خوششون میاد و قبل از درگیر کردن احساس یه دختر با خانوادت مشورت کنی و اگه فکر میکنی حق با خودته کم کم خانوادتو راضی کنی. هرچند این پروسه ممکنه به نفع دختر و ضرر پسر باشه! ولی وجدان خودت راحتتره

دوم چرا دختر خانم باید از تحقیق خانواده شما ناراحت بشه؟؟! مگه تحقیق کردن هم هماهنگی میخواد؟؟! اینجوری دیگه نیازی به تحقیق نداریم! حالا اگه از خانواده دختر تعریف کرده بودن از تحقیق خانواده شما ناراحتم که نه خوشحالم میشد

16. 5 کاربر از پست مفید capitan2 تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 26 بهمن 94), Mr DaNi (دوشنبه 26 بهمن 94), نیکیا (یکشنبه 02 اسفند 94), هلیاجون (دوشنبه 26 بهمن 94), شیدا. (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 32 در 17 پست

Array
    سلام دوستان و ممنون از جواب هاتون.

درسته که سن من کمه ولی کار خوبی دارم، سربازی ندارم و تحصیلاتم داره تموم می شه. قبلا پدرم قول داده بود که از نظر مالی حمایت کامل ازم بکنه ولی فعلا فکر نمی کنم بتونم روی این مسئله حساب باز کنم.

متاسفانه من خوب در مورد اون خانم توضیح ندادم. من دنبال کسی بودم که تحصیل کرده و از نظر اجتماعی فعال باشه. آدم آروم ولی در عین حال احساساتی باشه. با حجاب باشه و زندگی خانوادگی براش اولویت داشته باشه. این خانم همه این ویژگی ها رو دارند. در ضمن من ماه ها قبل از دوستی با این خانم سعی کردم این خانم رو بشناسم و الان با شناخت در موردشون حرف می زنم.

مشکل من با پدر و مادرم اینه که اصرار دارند باید از نظر خانوادگی بین دو طرف تناسب وجود داشته باشه. به نظر من این مسئله اهمیتش خیلی خیلی خیلی کمتر از دو طرفه. واقعا چه اهمیتی داره که تحصیلات یا درآمد پدر ومادر کسی چقدره وقتی بقیه معیارهاش عالیه؟ پرجمعیت بودن یا کم جمعیت بودن یک خانواده چه اهمیتی می تونه داشته باشه؟ در ضمن چرا پدر و مادر من به جای اینکه به من اعتماد کنند به حرف چندتا همسایه بیشعور اعتماد کردند؟ از کجا معلوم که اون آدم ها کینه ی شخصی با این خانواده نداشته باشند؟

در مورد تحقیق هم الان من واقعا متوجه نشدم باید چطور این کار انجام بشه. از نظر مادرم این حق خانواده ی ماست که تحقیق کنیم و خانواده ی دختر نباید تو این مسئله دخالت کنند. ایشون گفتند که حتی اگر برای خواهرم کسی این طور تحقیق کنه اصلا ناراحت نمی شن چون چیزی برای قایم کردن ندارند.

18. 2 کاربر از پست مفید َAmir-Reza تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 26 بهمن 94), Mr DaNi (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    بیشتر به خانواده ات اعتماد کن
    احتمال اشتباه کمتر می شه

ظاهرا زورگویی یا اشتباهی توی حرفهاشون دیده نمی شه.

تحقیق هم حق شماست. نیاز به اجازه نیست.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

20. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (دوشنبه 26 بهمن 94), Mr DaNi (دوشنبه 26 بهمن 94), نیکیا (یکشنبه 02 اسفند 94), هلیاجون (دوشنبه 26 بهمن 94)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)