به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 03 بهمن 94 [ 12:17]
    سطح
    1
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

برادر شوهرم هر اخر هفته میاد خونمون

سلام. من تازه وارد این سایت شدم و ثبت نام کردم تا بتونم از یکی راهنمایی بخام. من و شوهرم تازه چند ماهی هست ازدواج کردیم و اومدیم تهران برادر شوهرم یه سالی هست که تهران دانشجو کارشناسیه. هر دو تامونم اینجا کسیو نداریم و تنهاییم. روزای هفته همش سر کاره و منم بخشیش سر کارم و شب همو میبینیم تا این که اخر هفته برسه و سریع پنجشنبه عصر برادر شوهرم بیاد خونه و بمونه تا شب روز بعدش. ما خونمون پنجاه مترهه و برادر شوهرم از همون هفته اول ازدواجمون اخر هفته ها میاد خونمون. راستش احساس میکنم کم اوردم و خسته شدم نمیدونم چکار باید کنم. حسی که پیدا کردمو دوس ندارم از اخر هفته ها متنفر شدم دوس ندارم اخر هفته شه.چند بار با شوهرم صحبت کردم چون احساس کردم بهترین راه صحبت کردنه و بهش گفتم ما گاهی نیاز داریم با هم باشیم و بیشتر بهم توجه کنیم اما بازم پنجشنبه ها زنگ میزنه به برادرش که یاداوری کنه که حتما بیاد. چند بارم با گریه ازش خاستم که بعضی وقتا باهم تو خونه باشم اخر هفته رو اما مث همیشه سکوت میکنه و بازم کار خودشو میکنه. انگار حرف زدن و اینکه ادم مستقیم خاسته هاشو بگه فایده نداره منم اهل سیاست و این حرفا نیستم و نمیدونم باید چکار کنم. لطفا راهنماییم کنید خیلی بهم ریختم

2. کاربر روبرو از پست مفید shmehr تشکرکرده است .

نیکیا (شنبه 03 بهمن 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

• چرا گریه؟ اینطوری که همسرتو حساس میکنی ، و منظورتو بد برداشت میکنه ، هیچوقت اجازه نده همسرت به موضوعی حساس شه چون تبعات بدی داره.

• میتونی مثلا از وسط هفته شروع کنی با ذوق و شوق برای آخر هفتتون یه برنامه پیشنهاد بدی ، و خودتو خیلی مایل و با ذوق نشون بدی ، اما اصلا سعی نکن قول و یا تایید همسرتو برای برنامه ی آخر هفتت بگیری ، فقط صحبت در موردش ، اگه سعی کنی قول و تایید بگیری ممکنه همسرت صریحا بگه نه تا خودشو خلاص کنه ، یا بره توی حالت دفاعی و...

مثلا اگه اهل سینمایید و کمدی پسندید ، میتونی از فیلم"در مدت معلوم" تعریف کنی که فلان بازیگر مورد علاقت بازی کرده، همکارات دیدن تعریف میکنن و آخر هفته سانسش ساعت فلانه ، نزدیک آخر هفته هم یه یادآوری کنی ، یا هر برنامه ای که مشترکا دوستش دارید . کوه ، نمایشگاهها و..
    دو حالت داره یا به برنامتون میرسید یا نمیرسید ، اگه به برنامه پیشنهادیه شما نرسیدید همسرتون به فکر جبران اون برنامه میافته ، یا حداقل براش یادآوری میشه که آخر هفته ها ، همسرش هم حقوقی داره و شاید هم ازینکه زده توی ذوقتون احساس کنه حقی بهش دارید.

• شما خودت شرایطتو بهتر میدونی ، فقط کافیه بیشتر فکر کنی با چه سیاستی میتونی همستو متوجه کنی ، با لج بازی و گریه فقط همسرتو برای همیشه حساس میکنی .

• به نظر میرسه کمی هم به این موضوع حساس شدید گاهی خودتونو بزارید جای همسرتون ، برادرشون با وجود شما ، خوابگاه/اتاق گرفتن و آخر هفته به دعوت همسرتون میان ، خیلی دیده شده که خانوادهها توقع داشتن که بچه اشون نه خوابگاه بگیره نه اتاق و کلا دوران خدمت و دانشجوییش رو خونه عروس و داماد بره ، اونهم بدون نظرخواهی از میزبان بلکه با تصمیم خودشون !!
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

4. کاربر روبرو از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده است .

جواد 75 (شنبه 03 بهمن 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)