به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: من یک دخترم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 19 تیر 95 [ 16:29]
    سطح
    11
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array

من یک دخترم

از اونجا که پیشگیری بهتر از درمان هست اومدم تا کمک بخوام.
    من یک دختر هستم
    23سال از عمرم میگذره
    یک دختر هستم مثل بقیه هم جنس و هم دوره ای هام با مسائلی که ممکنه برای هر دختری به سن من پیش بیاد و اون مسائلی که بخاطرسنش هست رو لمس کنه من هم لمس کردم.ولی دارم روز به روز بزرگ میشم
    تا به حال رابطه های لیلی و مجنونی و یا چند درجه پایینتر عجقم و ...رو تجربه نکردم.درگیر این روابط نشدم.مجنونی نداشتم نمیدونم شاید دارم و بیخبر هستم ولی میدونم که لیلی کسی نیستم.

ولی مثل بقیه هم سن و همجنس هام برای من هم پیش امده که رفتار شخصیت و...کسی به دلم نشسته باشه و ازش خوشم اومده باشه و به همین خاطر سعی کردم باهاش رابطه ی سطحی و محترمانه از نوع شما و خواهش میکنم و فعل های جمع و...و نه به صورت عزیزم و عشقم و ...برقرار کنم تا شاید بتونم باهاش بیشتر اشنا بشم و عاشقش بشم چون در مرحله اول به دلم نشسته بود.

ولی دیگه نمیخوام من یک دختر هستم پر از احساساتم وقتی خدا منو خلق کرد رو روح و روانم نوشت:شکستنی,مواظب باش!لطیف...نمیخوام دیگه خودم رو به کسی ثابت کنم چرا؟چون به دلم نشسته نمیخوام خودمو به درو دیوار بزنم تا توجهشو جلب کنم.این وظیفه یک مرد هست که برای بدست اووردن من تلاش کنه و ناز بکشه و تمام تلاش خودش رو بکنه تا رضایت و توجه من رو جلب کنه نه این که من قدم اول رو بردارم.اگر مردهای کشور من به این مسئله عادت کردن من نمیخوام دیگه براساس عادت اونا پیش برم میخوام بر اساس ارامش و سلامت روح و روان خودم پیش برم.اگر دیگه حوصله ناز کشیدن ندارن چرا؟چون دختر زیاده و میریم سراغ یکی دیگه جلوشو بگیرم.نه.

من دیگه نمیخوام انتخاب بشم میخوام انتخاب کنم چون این با روحیه من سازگار هست نه التماس و رقابت برای بدست اووردن یک مرد.

نمیخوام نیاز باشم میخوام ناز باشم چون من یک دخترم روح و روانم دیگه نمیتونه قبول کنه که من جلب توجه کنم از این به بعد میخوام اگر کسی عاشقم شد و رسما جلو اومد و اعتراف کرد و به زبون اوورد(نه از اعمال و رفتار بلکه زبانا) در موردش فکر کنم که میتونم عاشقش بشم یا نه و نمیخوام.

نه اینکه عین یک کراوات اویزون کسی بشم که احیانا به دلم نشسته و انقدر دور گردنش خودمو سفت کنم که خفه بشه.

اگر وضع الان جامعه اینه که باید حیله و سیاست به خرج داد من این زندگی رو نمیخوام این جامعه رو نمیخوام میخوام ساده باشم بدور از هر سیاست و نقشه.

بهم بگید که چطور میتونم تو این راه موفق بشم و ثابت قدم باشم و وسوسه نشم و وضع خیلی چیزا که عوض شده رو من اثر نذاره و بتونم خودم رو مدیریت کنم؟معرفی کتاب-مقاله-نصیحت-تجربه-نقد-.

چون از وضعیت الان جامعه و عوض شدن جای خیلی چیزها خسته هستم.نمیخوام روح و روانم لطمه ببینه
    ویرایش توسط tabib : شنبه 26 دی 94 در ساعت 19:11

2. 2 کاربر از پست مفید tabib تشکرکرده اند .

capitan2 (شنبه 26 دی 94), miss seven (یکشنبه 27 دی 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 اسفند 94 [ 21:11]
    سطح
    24
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    134

تشکرشده 120 در 36 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabib نمایش پست ها
    نمیخوام نیاز باشم میخوام ناز باشم چون من یک دخترم روح و روانم دیگه نمیتونه قبول کنه که من جلب توجه کنم از این به بعد میخوام اگر کسی عاشقم شد و رسما جلو اومد و اعتراف کرد و به زبون اوورد(نه از اعمال و رفتار بلکه زبانا) در موردش فکر کنم که میتونم عاشقش بشم یا نه و نمیخوام.
    چه دلت پره، مثل خودم
    آفرین همین کار درسته، ولی پسرا هم نمیتونن از هر دختری خوششون اومد بی مقدمه برن بهش بگن! ممکنه طرف دوست پسر داشته باشه، ممکنه جنبه نداشته باشه یا بد برخورد کنه. ولی شما بهترین کارو انجام میدی چون بعضی همجنسای شما با وجود داشتن یه نفر باز زیادی گرم برخورد میکنن! که متاسفانه باعث امیدواری پسر میشه

4. 2 کاربر از پست مفید capitan2 تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 27 دی 94), tabib (یکشنبه 27 دی 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 اسفند 94 [ 19:57]
    سطح
    2
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    اول سلام
    دوم چه دختر خوبی هستی
    سوم من توی خیابون دارم میرم یک دفعه عاشق ی خانومی میشم(عشق در یک نگاه)نمیتونم که برم بگم دوست دارم مسلما میخنده پس سعی میکنم خودمو بگیرم و طبق دوس داشتن اون پیش برم تا اونم از من خوشش بیاد
    پس بهتر نیست اگر از کسی خوشتون میاد نرید دنبالش بلکه سعی کنید خیلیی سنگین و با وقار رفتار کنید تا اون سمت شما جذب بشه؟
    زنده باشد

6. 2 کاربر از پست مفید mr.bamram تشکرکرده اند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 فروردین 95 [ 02:01]
    سطح
    2
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    12

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    سلام
    عزيز دلم لازم نيس وقتى يه نفر ب دلت نشست رفتارى انجام بدى ك توجهشو جلب كنى
    اگه ميخواى ب قول خودت پيشگيرى كنى اعتماد ب نفستو ببر بالا و خودتو دوست داشته باش، صرف نظر از اينكه كسى خوشش بياد يا نياد

8. 2 کاربر از پست مفید گلى تشکرکرده اند .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط capitan2 نمایش پست ها
    چه دلت پره، مثل خودم
    آفرین همین کار درسته، ولی پسرا هم نمیتونن از هر دختری خوششون اومد بی مقدمه برن بهش بگن! ممکنه طرف دوست پسر داشته باشه، ممکنه جنبه نداشته باشه یا بد برخورد کنه. ولی شما بهترین کارو انجام میدی چون بعضی همجنسای شما با وجود داشتن یه نفر باز زیادی گرم برخورد میکنن! که متاسفانه باعث امیدواری پسر میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.bamram نمایش پست ها
    اول سلام
    دوم چه دختر خوبی هستی
    سوم من توی خیابون دارم میرم یک دفعه عاشق ی خانومی میشم(عشق در یک نگاه)نمیتونم که برم بگم دوست دارم مسلما میخنده پس سعی میکنم خودمو بگیرم و طبق دوس داشتن اون پیش برم تا اونم از من خوشش بیاد
    پس بهتر نیست اگر از کسی خوشتون میاد نرید دنبالش بلکه سعی کنید خیلیی سنگین و با وقار رفتار کنید تا اون سمت شما جذب بشه؟
    زنده باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط گلى نمایش پست ها
    سلام
    عزيز دلم لازم نيس وقتى يه نفر ب دلت نشست رفتارى انجام بدى ك توجهشو جلب كنى
    اگه ميخواى ب قول خودت پيشگيرى كنى اعتماد ب نفستو ببر بالا و خودتو دوست داشته باش، صرف نظر از اينكه كسى خوشش بياد يا نياد

دقیقا مشکل همین جاست اگر فردی به دلم بشینه به هیچ عنوان نمیتونم بهش بگم که من ازتون خوشم اومده حتی غیر مستقیم.دلایلی هم برای این کارم دارم:

1-میخوام اگر قرار هست زندگیی رو تشکیل بدم با ابهت این زندگی رو تشکیل بدم نه با یه جورایی کوچیک شدن چون در هر صورت من به عنوان یک دختر تو همین جامعه برم به کسی ابراز علاقه کنم ناخوداگاه تو نظر اون مرد حس میکنم دیگه اون ابهت و غرور دخترونه و...رو نخواهم داشت(نمیدونم شاید اشتباه میکنم چون واقعا شناختی از جنس مذکر ندارم ما تازه تو دانشگاه اونم تو دوره ی حساس 18-19سالگی با پسر تو یک کلاس میشینم و میتونیم تو دانشگاه باهاشون ارتباط داشته باشیم و تا بتونیم بشناسیمشون.رفتارشونو تو جمع ها و ....مختلف ببینیم و بتونیم این جنس رو تجزیه تحلیل کنیم)

2-جواب رد شنیدن یک دختر از یک پسر در این حد بگم که واقعا خرد کننده س و ربطی به اعتماد بنفس و...نداره.اتفاقا ادمی با اعتماد به نفس بالا هستم.

3-اگر احتمالا من ابراز علاقه کردم و جواب مثبت و بود و این زندگی تشکیل شد با توجه به جامعه ای که توش بزرگ شدیم و اعتقاداتی که طرف مقابلم خواهد داشت تو زندگی شاید مواردی پیش بیاد که طرف مقابلم از ابراز علاقه ی من به عنوان نفر اول بخواد علیه من برای تخریب من یا انداختن تقصیرات به گردن منو....استفاده کنه و این خیلی بد هست.

ما دخترها وقتی از کسی خوشمون میاد ارتباطمون رو محترمانه باهاش حفظ میکنیم حتی زیادترش میکنیم مثلا زیاد با ایشون حرف میزنیم دوست داریم حرفامونو بهش بگیم چند حالت داره یا طرف مقابل اصلا اهمیتی برای این حرفا قائل نخواهد بود و یا چندین هفته اول اون هم پا به پای ما میاد ولی رفته رفته کمتر میشه و اینکه ما حرف میزنیم ولی جوابی نمیده یا اهمیتی نمیده ما رو خیلی خیلی خیلی دلسرد میکنه از اون فرد حتی اگر دلاییل قانع کننده که سرش شلوغه کار داره و....باشه.

میگن نباید تو حرف زدن یه حدی رو گذروند بله این برای کسایی که بی وقفه چند ساعت میتونن حرف بزنن صادقه ولی نه برای اوفراد کم حرف که شما رو انتخاب کرد تا حرفاشونو به شما بگن.پر حرفی برای حتی خود من واقعا شکنجه س نمیتونیم همچین فردی رو تحمل کنم ولی روزی به طور مثال فقط 3-4 پیام واقعا زیاد هست؟!میگن مرد ها خسته میشن براشون ثابت میشه که اره دل شما پیش ایشون گیره یا شما نظری به ایشون داری و ایشون احساس غرور میکنه و اوایل اگر زیاد تحویلتون میگرفت الان چون ثابت شده بهش نظری دارید دیگه تلاشی نمیکنه.این یعنی چی چرا نباید توجه کنه؟مگر اینجا هدف از ازدواج ارامش نیست؟زن دنبال اسایش و اینکه حرفاشو بتونه راحت برای کسی که شنونده ی خوبی هست بزنه نیست.

تو جامعه ما اینجور جا افتاده که دیگه وقتی مردی میبینه دختری بهش علاقه ای داره با اینکه خودش هم به اون دختر نظر داره چون یه جورایی ثابت میشه دختر هم بهش نظر داره دیگه دست از تلاش برمیداره در حالی که دختر انتظار داره مرد مشتاق تر بشه با ابراز علاقه ش به پسر فکر میکنه تلاش اون بیشتر میشه ولی برعکس بدتر ناز میکنه.همینه که مردهای این مملکت بد عادت شدن و دخترا تو این ماجرا نقش اصلی رو داشتن که حقشون هست الان عواقبش رو بچشن.

هیچ وقت برای جلب توجه کسی حاضر نیستم اینی که هستم و ازش خیلی راضی هستم رو عوض کنم درسته شاید اون فرد به دلم نشسته ولی من هم میخوام ایشون من رو همینطوری که هستم بپسندن نه اینکه بخوام برای جلب نظرشون خودم رو بر اساس خواسته های ایشون عوض کنم.بیام نقشه بکشم از زیر زبونش یه حرفایی رو بکشم بیرون و خودمو براساس اون سلیقه و خواسته ی ایشون عوض کنم.نه به هیچ عنوان من از این به دل نشستن ها حاضرم راحت بگذرم چون نمیخوام از خودم بگذرم چون بالاخره تو این دنیا کسی به دلم خواهد نشست که منو همینطور که هستم بپسنده

درسته من که بین دخترها هستم شاهد این رفتار هم بودم که با چندین نفر باشن تا همه شو داشته باشن و بتونن یکیشو انتخاب کنن(واقعا این کار هم وقت هم حوصله ی فوق العاده ای میخواد یه فول تایم که هدفش از زندگی پیدا کردن شوهر باشه) یا احتمال داره دختری دوست پسر داشته باشه درسته ولی داشتن تمام اینارو تو یه دختر از اخلاق و رفتار و صحبت کردن و نوع حرف زدن و وقتی که میذاره ارزشی که به ادم میده میشه تشخیص داد و اینکه جنبه داشته باشه یا نه با دیدن اخلاق و رفتار و فرهنگ و طرز فکرش میشه به این نتیجه رسید که جنبه داره یا نه ولی متاسفانه بعضی مردها حتی اگر ببینن دختری نه دوست پسر داره و نه چیزی جنبه هم داره ولی دختر رو با رفتار و کاراشون گیج نگه دارن خیلی ازار دهنده س.نه میگن بله نه میگن خیر.
    یک مرد کمکم میکنه بهم توجه داره ولی اصلا نمیشه تشخیص داد چی میخواد و رک هم که نمیشه پرسید هدف از این رفتارا چیه حتی اگر به دل من هم نشسته باشه

دلیل اینکه مرد ها گله میکنن زن ها رو نمیشه شناخت و زن ها گله میکنن که نمیشه مرد هارو شناخت نظر من بر این هست که این حرف که قانون و کتاب کلیی برای شناخت مرد ها و یا زن ها وجود داشته باشه یک جک خیلی خنده داره .چرا؟چون اون وقت باید 7میلیار کتاب نوشته بشه هر کتاب مخصوص یک نفر چون هیچ کس مثل هم نیست نمیتونیم بگیم چون من این زن رو شناختم پس تمام زن های دنیارو میتونیم پیش بینی کنم و بشناسم.

ویرایش توسط tabib : یکشنبه 27 دی 94 در ساعت 12:32

10. 2 کاربر از پست مفید tabib تشکرکرده اند .

miss seven (یکشنبه 27 دی 94), یاس بنفش (یکشنبه 27 دی 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 مرداد 95 [ 16:58]
    سطح
    26
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    18

تشکرشده 22 در 14 پست

Array
    سلام
    تجربم میگه داشتن این تفکرواین سبک زندگی یه زمانی معناداشته اماالآن دیگه جایی نداره.منم یه دختربودم وهستم باهمین تفکرات شماوخط قرمزایی که تعریف کردین.
    دوستانم هم تقریبامثل خودم هستم.درهمین راستاحرکت میکنن.اماباتوجه به دیدن زندگیشون ومواردی که دیدم میگم اشتباهه.
    یعنی باعث میشه یخورده که بزرگ تربشی تندبری.لازمه که یه جاهایی اصلاح بشه تاباعث مجردبودن نشه.
    اگه خواستین ومایل بودین بگین تابراتون بازشده تروبامثال بگم.

12. 2 کاربر از پست مفید یاس بنفش تشکرکرده اند .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاس بنفش نمایش پست ها
    سلام
    تجربم میگه داشتن این تفکرواین سبک زندگی یه زمانی معناداشته اماالآن دیگه جایی نداره.منم یه دختربودم وهستم باهمین تفکرات شماوخط قرمزایی که تعریف کردین.
    دوستانم هم تقریبامثل خودم هستم.درهمین راستاحرکت میکنن.اماباتوجه به دیدن زندگیشون ومواردی که دیدم میگم اشتباهه.
    یعنی باعث میشه یخورده که بزرگ تربشی تندبری.لازمه که یه جاهایی اصلاح بشه تاباعث مجردبودن نشه.

حتما , خیلی خیلی خوشحال میشم.چون خودم سردرگمم.و پیشاپیش ممنون هستم از وقتی که اختصاص میدید.

14. کاربر روبرو از پست مفید tabib تشکرکرده است .

miss seven (یکشنبه 27 دی 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 7 در 5 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاس بنفش نمایش پست ها
    سلام
    خانم یاس بنفش عزیزم من منتظر راهنمایی های بیشترتون هستم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)