به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 02 بهمن 94 [ 01:57]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 3.0%
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

6 سردرگمم از کارهای نامزدم

سلام من به مدت یه ماهه که با خواستگارم در ارتباطم زیر نظر خانوادهامون توی این مدت ایشون فقط دو بار تماس گرفتند و ما بیرون رفتیم و اصلا هیچ صحبتی از خواسته هاشون و مسایل اصلی نکردن و خیلی کم حرف هستند
    و من یه با پیام مذهبی دادم و ایشون جواب ندادن و اصلا با من تماس یا ارتباط پیامکی ندارن و منم به ایشون نه زنگ میزنم نه پیامک
    من 26سالمه و ایشون33

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 اردیبهشت 95 [ 10:45]
    سطح
    11
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 16 در 12 پست

Array
    سلام
    همه از این مدل خواستگارها دارن.من خودم بعدافهمیدم اون خواستگارم چندجای دیگه هم خواستگاری رفته بوده

اما برای اشنایی بیشتر با وضعیتتون بیشتر توضیح بدید.تا بقیه هم بیان و نظر بدن
    ایا ایشون یا شما خیلی مذهبی نیستید؟

ایا ایشون یا شما خجالتی نیستید؟
    ایا ایشون اصلااهل استفاده از تلفن و پیامک هستن؟
    چطوری با هم اشنا شدید؟واسطه ای ندارید؟
    ایشون موقع دیدنتون با خود شما تماس میگیرن یا با پدر مادرتون؟
    با منزل و پدرمادرتون هم ارتباط دارن یا شمارو فقط بیرون میبینند؟
    در موقع باهم بودنتون از موضوع های مهم و کلیدی صحبت میکنید؟
    زمینه کاری مشترک ندارید که بتونید ارتباطتون رو بیشتر بکنید؟
    ایا به دلیل شغلشون خجالتی و دور از ارتباط با خانمها نیستند؟
    چرا شما هیچ تماسی با ایشون نمیگیرید؟

3. کاربر روبرو از پست مفید گل همییشه بهار تشکرکرده است .

الهه سادات (چهارشنبه 23 دی 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

کوتاه وقتی از خودت و طرف مقابلت میگی از دوستان انتظار نداشته باش که کامل جواب بدن جواب درست و کامل میخوا پس لطفا توضیحات بیشتر و کاملتری بده

1.میازن تحصیلات شما و ایشون
    2.از نظر اقتصادی شغل و در؟امد مناسبی دارند؟پس انداز دارن ایشون خونه زمین حساب بانکی ماشین یا هرچیز دیگه
    3.از نظر مذهبی شما و ایشون در چه سطحی هستید؟
    4.خانواده های دوطرف از نظر فرهنگی اقتصادی و اجتماعی در چه سطحی هستند؟کامل توضیح بدید لطفا
    5.شما و ایشون فرزند چندم خانواده هستید؟
    6.الان دقیقا در چه مرحله ای قرار دارید؟یعنی با خانواده رسما اومدن خواستگاری؟چند جلسه صحبت کردید؟
    7.تحقیقات از خود ایشون و خانواده شون بعمل آوردید؟
    8.نزد مشاور رفتید تا الان یا خیر؟اگر رفتید نظر ایشون چی بوده

اینجا اصلا و ابدا مسئله خجالت نیست شما میخوای یک لباس بخری باید از فروشنده چندتا سوال کنی نمیدونم رنگش میره چجوری باید بشوریمش جنسش چیه و ضمانت داره یا نه و چندتا سوال دیگه .شما خودت بعنوان یک بانو وقتی میرید مغازه لوازم ارایشی وسیله مورد استفاده خودتان را بخرید بدون سوال کردن یمخرید؟بدون اینکه از کیفیت و قیمتش سوال کنید و طریقه مصرفش و سوال های دیگه؟!

مسئله ازدواج بسیار مهم هستش توی زندگی یک فرد شما قراره با هم زندگی کنید یک عمر در کنار همدیگه ایشون قرار شوهر و تکیه گاه شما باشند قراره توی لحظات غم و شادی موفقیت و شکست توی لحظات تنهایی مونس و همراه و یاور همدیگه باشید.پس لطفا تیو خواستگاری و مراحلش بسیار زیاد دقت کنید به کگوچکترین مسئله با دقت نگاه کنید هرجایی که تردید داری استپ بده ایست محکم و بلند تا وقتی از تردیدت خارج نشدی وارد مرحله بعدی نشو

جواب سوالات بالا را کامل و دقیق بدید.در مرد برخورد خانواده اش و طریقه رفتار ایشون با خانواده خودش و خانواده ایشون با خواستگارتان کامل توضیح بدید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 02 بهمن 94 [ 01:57]
    سطح
    1
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 3.0%
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام ممنونم از توجهتون
    ما به صورت سنتی اشنا شدیم یعنی از طریق یه معرف که خانم معرف دوست مشترک من و خواهر اقا پسر هستند
    من فوق دیپلم دارم و ایشون دیپلو دارند شغلشون ازاده و پسندازی ندارند یه ماشین پراید دارند و خونه ندارند

وضع خانوادگیمو برابره

از نظر مذهبی در یه سطح هستیم و شماره موبایل همدیگه رو.داریم
    من از کار قبلیشون و اینکه ایا با خانومها در ارتباط بودند یا نه نپرسدم

ولی الان در یه شرکتی مسیول پخش هستند و هفت ماه هست که مشغولند و خودشون گفتندحقوقشون با اضافه کاری ماهی 800 تا1000000 تومن هست و وقتی قرار بود بریم بیرون مادرسوش با مادرم هماهنگ کردند و صبح خودشون تماس گرفتن و از ساعت 10 تا 11 صبح بیرون بودیم و برگشتیم خانه

هر دو مون در یه شهریم و اهل ساوه هستیم

ایشون پنج تا خواهر دارند و تک پسرند فرزند دوم خانواده هستند
    من هم دوتا برادر و سه تا خواهر دارم که خواهر ها از دواج کردند و برادرهام جفتشون مجردند من فرزند ششم هستم
    و اخرین فرزند
    پسندازی به اون صورت ندارند
    بله رسمی به خواستگاری همراه خانوادشون اومدند
    من ازشون پرسیدم شما اهل صحبت کردن نیستید و.ایشون گفتند خیلی خجالتی و کم رو هستند و.مادرشون به خودم گفتند که پسرم مثل پدرش کم رو و خجالتی هست و کم حرف

مادرش و خواهرش چند باری از من خواستند که با هم بریم بیرون اما من کار داشتم و نشد برم البته اینو عنوان کنم خودم به هیچ عنوان تماییلی ندارم که با خواهر اقا پسر که همسن خودم هست برم بیرون چون اونها منو دیدن و من چند باری که تماس گرفتم گفتم میتونیدتشریف بیارید منزل ما و با هم اگه صحبتی دارید انجام بدیم که اونها نیومدند

و من از صحبتهای و طرز رفتار خواهرشون متوجه شدم میخوان از من به اصطلاح بازجویی یا به قول معروف زیر زبانمو.بکشند و مزه دهنمو بفمند چون دوست دارم اگه صحبتی با من دارند خواهرهای بزرگترش یا مادرشون بیان و من اصلا این طرز برخورد رو مناسب نمیدونم که به بهانه هواخوری دختر رو از خونه بیرون بکشند تا کنجکاوی خودشون رو ارضا کنند

دلیل این که من باهاشون تماس نمیگیرم اینه که اقا پسر با من تماسی نمیگیرن و در وقتی من ازشون پرسیدم گفتند سرشون شلوغه و وقتی میرن خونه شام میخورند و میخوابن
    نمیدون اگه این بار تماس گرفتن با خواهرش برو بیرون یا نه
    البته نیت خودم اینه اگه رفتم همراه مادرم برم و تنها نرم

6. کاربر روبرو از پست مفید الهه سادات تشکرکرده است .

ستاره زیبا (چهارشنبه 23 دی 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

بزار اینجوری بگم شما فرض رو بر این بگیر میخوای ماشین بخری من از شما میپرسم ماشینی که میخوای بخری چجوری بوده؟ شما در مورد نوع ماشین و سال تولیدش و ظاهرش مقداری توضیح میدی این خیلی خوبه ولی بهتره توضیحات بیشتر دقیقتر و با دقت بسیار باشه.

خوب در این مورد ایشون فرد خجالتی هستند یعنی چی؟مادرشون گفتند پدرشون هم همینطوری هستند؟خوب الان پدر ایشون کجا تشریف دارن آیا توی مراسم خواستگار یبودن ایشون یا نه؟طرز رفتار و گفتار پدرشان چجوری بوده؟جایگاه پدرش توی منزل چقدره طبق شناختی که پیدا کردی؟رفتار ماردش و طرز صحبت کردنش چجوری یعنی جوریه که نفر اول و تصمیم گیر اصلی منزل مادرشون هستند و یا پدرشان؟
    منظورم از بیان سوالهای بالا این بود بلاخره باید مشخص باشه جایگاه پدر یا مادر توی این خانواده کجا قرار داره

مسئله دوم ایشون 33 ساله هستند هستند و پس اندازی ندارند! ببخشید اونوقت تا الان ایشون مشغول به چه کاری بودند گل لگد میکردند؟!!!حقوقش رو چجوری خرج میکرده چقدر درامد داشته مدیریت مالی حداقل اینطور یکه مشخصه اصلا و ابدا یا ایشون نداشتند یا اصلا شغلی نبوده که درامدی باشه که بخوان ایوشن پس انداز کنند جمعیت خانواده اش هم بالاست از اونطرف با توجه به وضعیت مالی هم که خانواده ایشون داره یا خانواده شما تصور میکنم امکان کمکی هم نباشه از یکطرف دیگه هم درامد ایشون بین 800 با اضافه کاری تا 1 میلیون تومان هستش اونم باید ببینی کار ایشون دائمی است یا خیر؟البته طبق گفته خودشون تازه 7ماه مشغول هستند باید ببینی آیا ایشون فنی هنری چیزی بلد هستند از اون راه کسب درامد بکنند یاخیر.چون توی این شغلی که هستند ویزیتوری و اینکه اکثر معامله ها بصورت چکی و قسطی صورت میگیره تا نقدی خدای ینکرده یک کلاهبرداری پیش بیاد کلا حقدق چند ماه ایشون یمره برای اون بدهی!چون از نزدیک با این شغل آشنا هستم میگم.

ایشون تک پسر هستند پدرشان هم کم حرف و گوشه گیر تا حدودی خوب آقا پسر هم به همینصورت هستند و اینکه توی یک محیط کاملا زنانه بزرگ شدن و هیچ پسری هم نبوده توی اون خانواده بجز ایشون حتما تحقیق کنید ببینید دوستی دارند یا خیر که تصور میکنم نداشته باشند یا اینکه حداقل صمیمی نباشند خیلی باهمدیگه.

کلا بیخیال این نظر شخصی منه که نوشتم کلا بیخیال روشم پافشار یمیکنم ربطی هم به روانشناسی و نظر مشاوریه ای نداره. همینجا از جناب مدیر و مشاورین سایت عذرخواهی میکنم ولی اینمورد حداقل من به این نتیجه رسیدم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)