به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 فروردین 88 [ 10:41]
    سطح
    42
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 109
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    28

تشکرشده 33 در 29 پست

Array

يك مرد چگونه بايد احساسات خود را بروز دهد؟

درود
    با مرور اين سايت دريافتم كه زنان به هر صورت(اشك ريختن- داد كشيدن و...) احساسات خود رو بروز بدن بايد به آرامي نوازششون كرد . باهاشون مهربون صحبت كرد تا آروم بشن.
    يك مرد به چه صورت مي تواند احساسات خود رو بروز بده. نگيد كه بايد مردونه برخورد كنه كه كفرم در مياد! مردونه برخورد كردن يعني معترف بودن به تساوي حقوق و بيشتر بودن وظايف!؟
    من داغونم . عصبي شدم. اما همش داخل خودم مي ريزم. خيلي برام بهتره كه باز هم آروم باشم و با لبخند برخورد كنم! اما اگر زودتر بشه بميرم!
    شما(مدير سايت) صادق نيستيد. نمي گيد واقعيت در جامعه چيه؟ چند درصد مردها ترجيح مي دن كه تا 12 شب كار كنن كه وقتي مي رسن خونه فرياد ها و غر غرهاي ناشي از مشكل مالي و ... رو نشنوند. بي خود مردم رو به ازدواج ترغيب نكنيد. مگر اينكه به يك مرد بگيد وارد زندگي مشترك شدي بايد كوه درك و مسئوليت باشي! بايد احساستت رو جلوي در خونه آويزون كني و بشي سنگ صبور همسرت تا اون آروم شه. به درك كه داغوني هيچ پناهي نداري. بدنيا اومدي كه مثل... ازت كار كشيده بشه. بعدشم بگن وحشي و...
    صادق باشيد.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 33 در 29 پست

Array

RE: يك مرد چگونه بايد احساسات خود را بروز دهد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط santatian
    درود
    با مرور اين سايت دريافتم كه زنان به هر صورت(اشك ريختن- داد كشيدن و...) احساسات خود رو بروز بدن بايد به آرامي نوازششون كرد . باهاشون مهربون صحبت كرد تا آروم بشن.
    يك مرد به چه صورت مي تواند احساسات خود رو بروز بده. مي تونه داد بكشه؟- مي تونه مثل همسرش بزنه زير گريه؟ مي تونه خشمگين بشه. يا در اين موارد يا وحشيه يا بچه ننه؟ نگيد كه بايد مردونه برخورد كنه كه كفرم در مياد! مردونه برخورد كردن يعني معترف بودن به تساوي حقوق و بيشتر بودن وظايف!؟
    من داغونم . عصبي شدم. اما همش داخل خودم مي ريزم. خيلي برام بهتره كه باز هم آروم باشم و با لبخند برخورد كنم! اما اگر زودتر بشه بميرم!
    شما(مدير سايت) صادق نيستيد. نمي گيد واقعيت در جامعه چيه؟ چند درصد مردها ترجيح مي دن كه تا 12 شب كار كنن كه وقتي مي رسن خونه فرياد ها و غر غرهاي ناشي از مشكل مالي و ... رو نشنوند. بي خود مردم رو به ازدواج ترغيب نكنيد. مگر اينكه به يك مرد بگيد وارد زندگي مشترك شدي بايد كوه درك و مسئوليت باشي! بايد احساستت رو جلوي در خونه آويزون كني و بشي سنگ صبور همسرت تا اون آروم شه. به درك كه داغوني هيچ پناهي نداري. بدنيا اومدي كه مثل... ازت كار كشيده بشه. بعدشم بگن وحشي و...
    صادق باشيد.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 33 در 29 پست

Array

درود
    احتمالا اين بار هم چون مشكل يك مرد مطرح شده دندش نرم خودش بايد حلش كنه! ممنون از اينكه هيچ كس پاسخي رو نداد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

آقای santatian عزیز، از طرز نوشتنتون معلومه که خیلی عصبانی هستین. اما من از شما ممنونم، نوشته های شما رو دقیقا وقتی خوندم که از دست همسرم ناراحت بودم، مطالبی که نوشتین بهم کمک کرد که بهتر درکش کنم. الان به هیچ وجه از دستش ناراحت نیستم بلکه برعکس از دست خودم ناراحتم که چرا دلیل عصبانیتش رو متوجه نشدم..
    اینطور که من تا به حال متوجه شدم، آقایون وقتی که حالت روحی بهتری دارن، سعی می کنن با کناره گیری از بدتر شدن وضعشون جلوگیری کنن، اما وقتی که شرایط برای خلوت کردن اونها مهیا نمی شه (حالا یا از طریق خانمهاشون یا بچه ها یا هر کس دیگه)، تحملشون کمتر و کمتر میشه و برای رهایی از شرایط موجود، به عصبانیت رو میارن.
    چند وقتی بود که سعی می کردم به همسرم فرصت بدم تا وقتی از چیزی ناراحته، بهش فرصت بدم تا خودش هر طور که دوست داشت با قضیه کنار بیاد و اونو حل و فصل کنه، نتایج خوبی هم گرفته بودم، اما متاسفانه امروز نتونستم! البته نذاشتم کار به عصبانیت بکشه و سعی کردم کاری کنم که همه چی خوب تموم بشه.
    راستش سیستم خانمها و آقایون با هم فرق می کنه، همونطور که خانمها وقتی به احساسشون توجه نمی شه یا ناراحت میشن، اکثرا گریه میکنن یا به قول معروف به زمین و زمان بد و بیراه می گن، آقایون هم وقتی به نهایت تحملشون می رسن عصبانی میشن.
    زن و شوهر باید دو طرفه همدیگه رو درک کنن، هیچ کدوم نباید کاری کنن که تحمل طرف مقابلشون تموم بشه و حرمتها شکسته بشه. باید از خیلی از مسائل گذشت و خیلی چیزها رو ندیده گرفت، این هم دو طرفه اس، اگه فقط یکی این کار رو بکنه در آخر احساس بازنده بودن خواهد کرد..

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام santatian
    به تالار با صفای همدردی خوش امدید
    ضمن تشکر از پاسخ و همراهی shadعزیز
    درود
    احتمالا اين بار هم چون مشكل يك مرد مطرح شده دندش نرم خودش بايد حلش كنه! ممنون از اينكه هيچ كس پاسخي رو نداد.
    هم انجمنی عزیز مطالبتون رو در قسمت
    شوهران از زنان چه می خواهند ؟
    شوهران بخوانند
    چگونه با همسرمان بر خورد کنیم
    فقط خانمها بخوانند
    و...
    خواندم متوجه شدم یک مرد متاهل هستید و به گفته ی خودتون هزاران مشکل در زندگیتون تجربه کردید .
    شما دوست خوب خیلی مجدانه مطالب رو دنبال می کنید و حتما پی راه حلها و مهارت ها و بهبود رابطه ی خودتون با همسرتون هستید و به یک نوعی هم کمی ازرده و معترض نسبت به بعضی رفتارهای همسرتون .
    من به عنوان یک خانم کاملا بهتون حق می دم که شما دوست نداشته باشید که با همه ی فشارهای اقتصادی -اجتماعی - روحی روانی که دربیرون از منزل با اونها دست و پنجه نرم می کنید فشار و نا سپاسی از درون خانواده این بار رو برای شما مضاعف کنه . واین حق طبیعی شماست که خانه برای شما یک مامن و استراحتگاه و مکانی که تمام خسته گی هارو از روی دوشتون برمی داره باشه و فکر می کنم بیشترین نیاز و خواسته ی یک مرد از همسرش اینه که همسرش دوست و همراهش باشه در همه مراحل زندگی . قدردانش باشه . وکسی باشه که روی زخمهاش مرحم می گذاره .
    حال باید چه کرد؟چگونه به این امر تحقق ببخشیم ؟
    به شخصه وقتی در زندگی افرادموفق کنکاش می کنم می بینم فقط با دست یابی به رموز خاص و خیلی ساده تونستن یک رابطه ی خیلی صمیمی و باصفا داشته باشند .
    تنها با انجام دادن یا گفتن بعضی چیزها ی کوچک ,و پیش پا افتاده در حق همسرتان می توانید از بسیاری از رفتارهای نا خوشایند او جلوگیری کنید
    اما گاهی فکر می کنید که برای راضی کردن همسرتون تا سرحد جونت باید مایه بگذارید یا باید با یک کیسه پر پول به خانه بیاید و......
    و وقتی با این فکر و این ایده تمام نیروی خود را صرف کار و فعالیت می کنید و از طرفی مورد تایید و قدردانی قرار نمی گیرید زیر ماسک خشم رفته وانتظار دارید که همسرتون شما را از این وضعیت نجات دهد غافل از این که با داشتن این ماسک همسرتون نمی تونه قلب پاک و باصفا ی شما رو لمس کنه و نمی تونید با هم صمیمانه ارتباط بگیرید و درست و اگاهانه به خواسته ها و تمایلات واقعی همدیگه دست یابی پیدا کیند
    کتاب رازهایی در باره ی زنان
    شما مردها :
    -دوست دارید درروابط خود موفق باشید و احساس کنید کارها را به درستی انجام می دهید .دوست ندارید چیزی را خراب کنید .
    -دوست دارید کمتر استرس ،تنش و درگیری داشته باشید
    - دوست دارید صلح ، ارامش ، هارمونی و هماهنگی بیشتری داشته باشید
    - دوست دارید با همسرتان روابط جنسی بیشتر و پر شور و حال تری داشته باشید
    - دوست ندارید همیشه به لحاظ احساسی وعاطفی در حال "پردازش"چیزها باشید . دوست ندارید احساس کنید مجبورید همه چیز را مرتب و منظم کنید
    - دوست دارید همسرتان کمتر از شما انتقاد کند و بیشتر از شما تعریف کند
    - دوست دارید همسرتان احساس خوشبختی کند
    و چیزهای زیادی در ما زنها وجود دارد که شما از انها بیزارید این طور نیست؟
    مثل پر توقع بودن ، حس مالکیت طلبی ، نا امنی و این احساس که هرچه می کنید نمی توانید ما را خوشحا ل و راضی کنید .
    و سه نیاز پنهان زنها :
    1- زنها نیاز دارند احساس امنیت کنند
    2- زنهانیاز دارند احساس پیوند و ارتباط کنند
    3-زن ها نیاز دارند به ان ها احترام گذاشته شود
    و حالا یه سوال ؟
    ایا تا حالا این سوال را از همسرتون پرسیدید که از نظر تو " يك مرد چگونه بايد احساسات خود را بروز دهد؟ "؟؟؟؟

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:26]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,595

تشکرشده 37,093 در 7,006 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام این موضوع خیلی قشنگ طرح شده و می تواند سمت و سویی کاربردی و مفید بگیرد.
    بزودی من هم در این موضوع مطلب می نویسم. خواهش می کنم سایر دوستان حتما به طور کاربردی نظراتشون رو بدهند.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 33 در 29 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh
    سلام santatian
    به تالار با صفای همدردی خوش امدید
    ضمن تشکر از پاسخ و همراهی shadعزیز
    درود
    حال باید چه کرد؟چگونه به این امر تحقق ببخشیم ؟
    تنها با انجام دادن یا گفتن بعضی چیزها ی کوچک ,و پیش پا افتاده در حق همسرتان می توانید از بسیاری از رفتارهای نا خوشایند او جلوگیری کنید
    و وقتی با این فکر و این ایده تمام نیروی خود را صرف کار و فعالیت می کنید و از طرفی مورد تایید و قدردانی قرار نمی گیرید زیر ماسک خشم رفته وانتظار دارید که همسرتون شما را از این وضعیت نجات دهد غافل از این که با داشتن این ماسک همسرتون نمی تونه قلب پاک و باصفا ی شما رو لمس کنه و نمی تونید با هم صمیمانه ارتباط بگیرید و درست و اگاهانه به خواسته ها و تمایلات واقعی همدیگه دست یابی پیدا کیند
    کتاب رازهایی در باره ی زنان
    شما مردها :
    -دوست دارید درروابط خود موفق باشید و احساس کنید کارها را به درستی انجام می دهید .دوست ندارید چیزی را خراب کنید .
    -دوست دارید کمتر استرس ،تنش و درگیری داشته باشید
    - دوست دارید صلح ، ارامش ، هارمونی و هماهنگی بیشتری داشته باشید
    - دوست دارید با همسرتان روابط جنسی بیشتر و پر شور و حال تری داشته باشید
    - دوست ندارید همیشه به لحاظ احساسی وعاطفی در حال "پردازش"چیزها باشید . دوست ندارید احساس کنید مجبورید همه چیز را مرتب و منظم کنید
    - دوست دارید همسرتان کمتر از شما انتقاد کند و بیشتر از شما تعریف کند
    - دوست دارید همسرتان احساس خوشبختی کند
    و چیزهای زیادی در ما زنها وجود دارد که شما از انها بیزارید این طور نیست؟
    مثل پر توقع بودن ، حس مالکیت طلبی ، نا امنی و این احساس که هرچه می کنید نمی توانید ما را خوشحا ل و راضی کنید .
    و سه نیاز پنهان زنها :
    1
    و حالا یه سوال ؟
    "؟؟؟؟
    ممنونم.
    ببینید من سوالم رو اینجا مطرح کردم. انتظار داشتم حداقل یک راه جلوی پای من گذاشته بشه. این که خانومها نیازشون چیه رو تقریبا همه می دونن"موضوع بحث اینه مگه؟!!". سوال من اینه. شما فرمودید که پشت نقاب خشم نرم. می شه التماستون کنم"اینو دقیقا التماس بخونید" که چطوری می شه وقتی داغون و تحت فشارم آروم صحبت کنم. گریه کنم بهتره؟ نمی دونم. من واقعا نمی دونم این خدا زمان خلق بشر مردها رو .. خلق کرد یا اینکه به مرور ... شدیم! معذرت می خوام ولی احساسی که الان من تو خونم تجربه می کنم از این بهتر نیست.
    چرا وقتی یک خانوم اشک می ریزه اتفاقا تازه وظیفه یک مرد که تسلی دادنشه شروع می شه . وقتی یک مرد به هر نوعی ابراز احساس می کنه یا وحشیه یا بچه ننه یا....
    اینم در شرایطیه که آقایون معمولا نسبت به خانومها در جمعهای دوستانشون غیر احساسی تر برخورد می کنن و بالاخره یکجایی نیاز دارند آروم شن. اگر پیش همسرشون نشه مجبورند ازش فاصله بگیرند و اون وقته که انگ بی احساسی و خیانت و... بهشون چسبونده می شه. هدایایی که می خوان آقایون آچار و وسایل حمالیه! هدیه ای که خانوم می خواد جواهر و.. است . من اگر وضع به همین منوال پیش بره با وجود علاقه به زندگیم خودمو راحت می کنم و طلاق. نمی شه تو زندگی یک نفر سنگ صبور باشه فقط! اگر فقط زندگی خودم بود مشکلی نداشتم . اما کلا کم مردی رو دیدم که اصولا همسرش اونو و احساسات اونو مقدس بدونه. به هر حال اگر از من گذشت و مجبور به این کار شدم امیدوارم یک راهی باز شه برای بقیه آقایون.
    موفق باشید و ممنونم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

آقای santatian عزیز،
    شما بهتر از هر کسی می تونید به رابطه خودتون و همسرتون رنگ دیگه ای بدین، شما حق دارین، اینکه یه نفر به تنهایی سنگ صبور باشه خیلی سخته، اینکه تمام بار زندگی روی شونه یه نفر باشه وحشتناکه، این که کسی نتونه احساسش رو تخلیه کنه اصلا خوب نیست... تمام این موارد باعث میشه که اون یه نفر خسته بشه، هیچ دلخوشی نداشته باشه و فکر کنه که سهمش از زندگی فقط خرد شدن زیر بار مسئولیته.
    مشخصه که شما انسان مسئولیت پذیری هستین، اونقدر که مسئولیت تمام کارها به عهده شماس و همین باعث خستگی بیش از حدتون شده.
    شاید شما بارها و بارها کاری که من میخوام بهتون پیشنهاد بدم رو انجام دادین، من نمی دونم شما چند ساله که ازدواج کردین و چند وقته که این حس بهتون دست داده، اما به عنوان یه خواهر کوچکتر بهتون پیشنهاد می کنم یه روز که هم شما حوصله دارین و هم همسرتون، بشینید و در مورد احساسی که الان دارید باهاش صحبت کنید، از اینکه این وضعیت ناراحتتون می کنه، اینکه دوست دارین ایشون هم با شما هماهنگ باشن و در شرایط سخت شما رو درک کنن..
    از چیزایی که باعث ناراحتیتون میشه صحبت کنید، بهشون پیشنهاد بدین که در مواقعی که شما عصبانی یا ناراحت هستین چطور برخورد کنن، بهشون بگین چطور متوجه شرایط روحی شما بشن..
    یه سری از کارهایی که می دونید همسرتون از عهده اونها بر میاد، به ایشون محول کنید، یه سری کتاب در مورد ارتباط زن و مرد برای ایشون تهیه کنید، توی این کتابها مطالبی نوشته که می تونه به زندگی تون کمک کنه، من کتاب رازهایی درباره مردان رو برای خانمتون پیشنهاد می کنم. مردان مریخی زنان ونوسی هم بد نیست، من مطمئن هستم که اگه همسرتون متوجه این عذابی که می کشین بشن، حتما کمک می کنن تا از این حالت در بیاین.
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم...

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام مجدد
    santatian
    کاملا حق باشماست .واقعا سخته که مردی با وجود این که عاشق زندگیشه و مطمئنا همسرش رو دوست داره درک نشه و احساساتش نادیده گرفته بشه یا اینکه وقتی احساساتش بروز داده میشه محکوم بشه .
    پس احساسات حتما باید بروز داده بشه اما چگونه ؟تا چه حد ؟در چه موقعیت و مکانی ؟در چه حالتی ؟
    اینها مهارت می خواد !!!وکار بسیار ظریف و حساسی هستش!
    santatianگرامی من در مقام مشاوره نیستم که بخوام راهی جلوی پای شما بگذارم لذا از شما می خوام حتما به اتفاق همسرتون به یک مشاور خانواده مراجعه کنید .
    چیزی که به ذهن من می رسه اینه .شاید به این علت که به مردها این را تلقین کردن که باید قوی باشند و مقاوم اونها هم یاد گرفتند تا می تونن در مقابل خواسته ها و احساساتشون مقاومت کنن و تا میشه از احساسات منفی و مثبتشون کسی مطلع نشه ووقتی این احساسات خصوصا منفی رو ی هم انباشته شد شاید درجایی نا مناسب و شاید نامتناسب بروز داده بشه . که اولین کسی که بعد از فرو نشستن احساسات منفی ناراضی و ناراحت میشه خود مرد هست چون احساس ضعیف و نا توانی بهش دست می ده . و حتی ممکنه در جای خانم بشینه ودرمورد خودش قضاوت کنه که خانمم من رو قوی نمی دونه درک نمی کنه. من، مرد دوست داشتنی نیستم و......
    پس به نظر من یک راه می تونه بروز احساسا ت هم مثبت هم منفی باشه .و به هیچ عنوان از بروز انها جلوگیری نشه فقط روی کم و کیف ان تمرین و دقت بشه .
    و دوم یه طرح از پیش تعریف شده بین همسران برنامه ریزی بشه که در مواقعی که احساسات به شدت بروز داده میشه هر کدوم چه انتظار و وظیفه ای در قبال هم دارند.
    و راههای دیگه ای هم حتما وجود داره!

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

چرا با همسر خود درد دل نمي كنيد؟؟ چرا سعي نمي كنيد كه غرور خود را كمي پائين تر آورده و راحت و صميمي از ناراحتي ها و مشكلات با او صحبت دوستانه داشته باشيد. چرا از همسر خود كمك نمي خواهيد.
    يعني زماني كه با ايشان در مورد مشكلات صحبت مي كنيد ايشان كاملاً بي اهميت بوده و يا رفتار نامناسبي با شما دارند؟؟
    فراموش نكنيم كه زن و مرد حقوق مساوي دارند.
    شوهران ايراني ياد گرفته اند كه به زن به چشم يك ضعيف تر يا شكننده تر از خود به او نگاه كنند در صورتي كه مردان نيز به همان ظرافت شكننده اند اما گاهي از بروز اين ضعف خودداري كرده و پنهان كاري مي كنند تا از آنها مردي ضعيف تلقي نشود.يك زن در خانواده نفر دوم نيست.
    زن بعد از مرد نيست. قرار نيست كه فقط مرد در مركز زندگي باشد بلكه مي گويند شريط زندگي يعني زن و مرد هر دو بايد در مركز زندگي باشند.
    اين روشي كه مردان ما براي خود پيشه گرفته اند قراردادهاييست كه خود به خود به صورت هنجار در آمده وگر نه هيچ كس قانوني وضع نكرده كه تمامي مشكلات زندگي بردوش مرد باشد و مثل ... كار كند و صدايش هم در نيايد.
    شما دست درخواست كمك خود را به سوي همسر خود دراز كن.
    اويي كه در منزل است و چشمش به شماست و تنها كاري كه از دستش بر مي آيد اينست كه صبح تا شب بنشيند و بدهي هاي شما را بشمارد و شب كه به منزل بازمي گرديد همه را مانند كوله باري از مشكلات بر سرتان خراب كند به خيال خود دارد براي زندگيش و شوهرش دل مي سوزاند غافل از اينكه ريشه هاي مقاومت همسر خود را دارد سست مي كند.
    با كمي حوصله و صداقت بايد سمت و سويي به اين نوع زندگي داد و اين هنجارهاي نادرست را كمي تغيير داد و قانون خودتان را در خانه حكمفرما كنيد. قانوني كه نه فقط از جانب شما يا جانب همسرتان وضع شده باشد كه اگر اينطور باشد به يكي از شما اجبار تحميل خواهد شد. با هم بينديشد و قوانيني را كه براي هر دو شما دست و پا گير نباشد و راحت الاجرا باشد را وضع كنيد تا بار زندگي بر دوش يكي از شما وغصه و دلشوره و ... بر دوش ديگري نيفتد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)