به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 03 دی 94 [ 00:48]
    سطح
    20
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 41.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 2 پست

Array

مطرح کردن خواستگاری از همکلاسی

سلام،بنده الان تمام شرایط رو برای ازدواج دارم و نیاز نمیبینم که شما رو توجیح کنم و خیلی وقته راجع بهش فکر کردم و تصمیم گرفتم پس خواهشا جواب سوال اصلی بنده رو بدید
    سوال من اینه که من به یکی از همکلاسیم علاقه مند شدم و پیشنهاد خودم رو به این شکل مطرح کردم
    خانوم فلانی امکان داره قبل از اینکه ترم تموم شه حضوری یه صحبتی باهاتون داشته باشم
    ایشون جواب دادن که
    در چه موردی
    من گفتم
    عذر میخوام خانوم فلانی نمیدونم که اصلا مطرح کردنش به این شکل کار درستی باشه یا نه امیدوارم جسارت تلقی نشه، خواستم اگه امکانش باشه و شما اجازه بدید من در مورد شما با خانوادم صحبت کنم
    ایشون دیگه جوابی به من ندادن به نظرتون چیکار باید کنم الان!؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 09 مرداد 95 [ 14:09]
    سطح
    48
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array
    سلام... بهتون تبریک میگم که تصمیم به ازدواح گرفتین

به نظرم صحبت شما خیلی منطقی بوده... اینکه چیزی نگفته خوب لابد چون نمیدونسته باید تو اون شرایط چی بگه... به نظرم بهتر بود اول کمی مقدمه چینی میکردین.

یکی دو روز صبر کنید اگر باز هم چیزی نگفت تو فرصت مناسب برید پیشش و اول ازش سوال کنید که وقت داره باهاش صحبت کنید بانه؟ اگه گفت الان ندارم بپرسید کی میتونم باهاتون صحبت کنم؟ بعد یه جای ارومی با هم برید بشینید.. بعد کم کم شروع کنید به صحبت .. مثلا اینجوری:

خانم... خوشحالم که به من این وقتو دادین تا بتونم حرفهامو بهتون بزنم... راستش من الان خیلی راحت نمیتونم حرف بزنم امیدوارم به خاطر این منو ببخشید... من تصمیم به ازدواح دارم و به خاطر علاقه ای که در من نسیت به شما به وجود اومده میخواستم قبل از هر چیز اول موضوع رو به خودتون بگم که قبل از هر اقدامی میخواستم نظر خودتون رو بدونم... اونوقت اون بالاخره یه چیزی میگه که بعدش میتونید حرفهای بعدی رو راحت تر بهش بزنید.

منتظر شنیدن خبرهای بعدی شما هستیم.

موفق باشید

3. 2 کاربر از پست مفید نارجیس تشکرکرده اند .

ستاره زیبا (دوشنبه 30 آذر 94), سرشار (دوشنبه 30 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نارجیس نمایش پست ها
    سلام... بهتون تبریک میگم که تصمیم به ازدواح گرفتین

به نظرم صحبت شما خیلی منطقی بوده... اینکه چیزی نگفته خوب لابد چون نمیدونسته باید تو اون شرایط چی بگه... به نظرم بهتر بود اول کمی مقدمه چینی میکردین.

یکی دو روز صبر کنید اگر باز هم چیزی نگفت تو فرصت مناسب برید پیشش و اول ازش سوال کنید که وقت داره باهاش صحبت کنید بانه؟ اگه گفت الان ندارم بپرسید کی میتونم باهاتون صحبت کنم؟ بعد یه جای ارومی با هم برید بشینید.. بعد کم کم شروع کنید به صحبت .. مثلا اینجوری:

خانم... خوشحالم که به من این وقتو دادین تا بتونم حرفهامو بهتون بزنم... راستش من الان خیلی راحت نمیتونم حرف بزنم امیدوارم به خاطر این منو ببخشید... من تصمیم به ازدواح دارم و به خاطر علاقه ای که در من نسیت به شما به وجود اومده میخواستم قبل از هر چیز اول موضوع رو به خودتون بگم که قبل از هر اقدامی میخواستم نظر خودتون رو بدونم... اونوقت اون بالاخره یه چیزی میگه که بعدش میتونید حرفهای بعدی رو راحت تر بهش بزنید.

منتظر شنیدن خبرهای بعدی شما هستیم.

موفق باشید

من باهاشون صحبت کردم ایشون در جواب گفتن اگه بذاریم بعد از ترم راجع به این موضوع صحبت کنیم بهتره ، حالا سوال من اینه آیا تا بعد از ترم من باید چطوری برخورد کنم!؟ آیا صحبتی باید بکنم دیگه یا نه کلا بذارم بعد از ترم!؟ کلیتی از کارهایی من باید و نباید انجام بدم که سو تفاهمی در طرف مقابل به وجود نیاد رو بگید ممنون میشم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام دوست محترم...
    امیدوارم اون چه خیر و صلاحت هستش اتفاق بیفته...

به نظرم به قول دوستمون منطقی رفتید جلو...البته راه های بهتری هم بود که دیگه بگزریم...اما در ادامه کارایی که میگم رو حتما انجام بدید هر چند سخته ولی مطمئن باشید ضرر نمی کنید...شما تو این مدت اون خانم رو در نظر گرفته بودید و پسندیدید و در نهایت بهشون پیشنهاد دادید..در صورتی که ایشون شاید ذره ای به این موضوع فکر نمی کردند...حالا ایشون در حال فکر کردن و انالیز کردن شما هستند تا ببینند به چه نتیجه ای می رسند...شک هم نکنید به احتمال زیاد به خانواده یا لااقل مادرشون گفتند... پس از این جا به بعد خیلی باید مواظب و محتاط باشید اگه بهتون نظر مثبتی دارند با سهل انگاری منفیش نکنید...

من نمی دونم چرا شماره و چطور شماره ایشون رو داشتید و رابطه در چه حدی بوده...ولی توصیه اکید می کنم حداقل به مدت چندین هفته یعنی تا پایان دی ماه و امتحاناتون !!! بهشون هیچ پیامی ندید و کلا خیلی خویشتن دار باشید و مطمئن باشید اگه واقعا ایشون به شما راغب باشند با پیام ندادن و... هیچ از دستشون که نخواهید داد احتمالا بیش تر نظرشون مثبت هم خواهد شد...

به نظرم بهترین موقع برای گرفتن جواب بعد اخرین امتحانشون هست... اگه بتونید متوجه بشید اخرین امتحانشون چی هستش و همچنین متوجه بشید از چه مسیری خونه میرند اخرین امتحان توی راه خیلی محترمانه و البته غافل گیرانه اول از همه باهاشون احوال پرسی کنید ... بعدش یک عذر خواهی ویژه کنید که درست قبل شروع امتحانا بهشون پیشنهاد دادید و ذهنشون رو درگیر کردید و بگید شاید بهتر بود بعد امتحانای ترم درخواستمو بهتون می گفتم و در نهایت بگید به هر حال لااقل امیدوارم تاثیر منفی رو امتحان و درس هاتون نذاشته باشه و همچنین بگید اگه اون محلی که دارید باهاشون صحبت می کنید دلیلش این هست که بچه های دانشگاه خواستید متوجه موضوع نشند و همچنین بگید اگه این مدت بهشون پیامی ندادید دلیلی بر بی احترامی شما به ایشون نذارند و شما می خواستید هم ایشون خوب فکر کنند و هم فکر و ذهنشون بیش تر متمرکز درس و امتحاناشون باشه.

و همچنین خود خودتون باشید قرار نیست کار خاصی انجام بدید... ان شاالله اگه بعد ترم نظرشون مثبت باشه شما هم شکر خدا شرایطشو دارید خواستگاری و... و اگه هم منفی براشون ارزوی خوشبختی کنید و کلا دیگه برای همیشه رابطه رو قطع کنید.ضمنا توصیه می کنم به هیچ کدوم از دوستاتون راجب علاقه و... چیزی نگید و امیدوارم نگفته باشید دیگه دلیلش بماند.

6. 2 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

نارجیس (چهارشنبه 02 دی 94), سرشار (دوشنبه 30 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 7 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی یار نمایش پست ها
    سلام دوست محترم...
    امیدوارم اون چه خیر و صلاحت هستش اتفاق بیفته...

به نظرم به قول دوستمون منطقی رفتید جلو...البته راه های بهتری هم بود که دیگه بگزریم...اما در ادامه کارایی که میگم رو حتما انجام بدید هر چند سخته ولی مطمئن باشید ضرر نمی کنید...شما تو این مدت اون خانم رو در نظر گرفته بودید و پسندیدید و در نهایت بهشون پیشنهاد دادید..در صورتی که ایشون شاید ذره ای به این موضوع فکر نمی کردند...حالا ایشون در حال فکر کردن و انالیز کردن شما هستند تا ببینند به چه نتیجه ای می رسند...شک هم نکنید به احتمال زیاد به خانواده یا لااقل مادرشون گفتند... پس از این جا به بعد خیلی باید مواظب و محتاط باشید اگه بهتون نظر مثبتی دارند با سهل انگاری منفیش نکنید...

من نمی دونم چرا شماره و چطور شماره ایشون رو داشتید و رابطه در چه حدی بوده...ولی توصیه اکید می کنم حداقل به مدت چندین هفته یعنی تا پایان دی ماه و امتحاناتون !!! بهشون هیچ پیامی ندید و کلا خیلی خویشتن دار باشید و مطمئن باشید اگه واقعا ایشون به شما راغب باشند با پیام ندادن و... هیچ از دستشون که نخواهید داد احتمالا بیش تر نظرشون مثبت هم خواهد شد...

به نظرم بهترین موقع برای گرفتن جواب بعد اخرین امتحانشون هست... اگه بتونید متوجه بشید اخرین امتحانشون چی هستش و همچنین متوجه بشید از چه مسیری خونه میرند اخرین امتحان توی راه خیلی محترمانه و البته غافل گیرانه اول از همه باهاشون احوال پرسی کنید ... بعدش یک عذر خواهی ویژه کنید که درست قبل شروع امتحانا بهشون پیشنهاد دادید و ذهنشون رو درگیر کردید و بگید شاید بهتر بود بعد امتحانای ترم درخواستمو بهتون می گفتم و در نهایت بگید به هر حال لااقل امیدوارم تاثیر منفی رو امتحان و درس هاتون نذاشته باشه و همچنین بگید اگه اون محلی که دارید باهاشون صحبت می کنید دلیلش این هست که بچه های دانشگاه خواستید متوجه موضوع نشند و همچنین بگید اگه این مدت بهشون پیامی ندادید دلیلی بر بی احترامی شما به ایشون نذارند و شما می خواستید هم ایشون خوب فکر کنند و هم فکر و ذهنشون بیش تر متمرکز درس و امتحاناشون باشه.

و همچنین خود خودتون باشید قرار نیست کار خاصی انجام بدید... ان شاالله اگه بعد ترم نظرشون مثبت باشه شما هم شکر خدا شرایطشو دارید خواستگاری و... و اگه هم منفی براشون ارزوی خوشبختی کنید و کلا دیگه برای همیشه رابطه رو قطع کنید.ضمنا توصیه می کنم به هیچ کدوم از دوستاتون راجب علاقه و... چیزی نگید و امیدوارم نگفته باشید دیگه دلیلش بماند.
    ممنون بسیار مفید واقع شد.

8. 2 کاربر از پست مفید buddha تشکرکرده اند .

فدایی یار (دوشنبه 30 آذر 94), نارجیس (چهارشنبه 02 دی 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)