به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 فروردین 95 [ 04:00]
    سطح
    25
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 63 در 30 پست

Array

کمک فوری میخوام.چه عکس العملی نشون بدم ؟ایا کارمادر شوهرم دخالته؟

سلام دوستان.
    من 6 ماهه ازدواج کردم. شهر محل سکونت خانواده من و همسرم دو شهر متفاوته و من و شوهرم هم ساکن اهوازهستیم موقتا.یعنی یه شهر سوم و جدا
    حالا مادر شوهرم به واسطه شغلش یه امتیاز وام خرید مسکن داره که لازم نداره و میخاد امتیارشو ببخشه به شوهرم.حدود 50 ملیون وامه.
    هنوز چیزی ب من نگفتن البته و حرفهای یواشکی خودشون بود که شوهرم بهم گفته
    کلا خانوادشون کار زیادی با من ندارن و همیشه ب شوهرم زنگ میزنن نه ب من .منم مشکلی ندارم.اولا برام مهم بود اما الان نه!
    حالا با در نظر گرفتن این وام و مابقیش که خودمون باید بدیم پدر و مادرش افتادن دنبال خونه برای ما تو شهر خودشون که جنوبه و به شوهرم خبر میدن.بدون اینکه حتی فعلا تکلیف هیحکدوم از برنامه های زندگی من و شوهرم معلوم باشه.و بدون اینکه منو مستقیما ب عنوان نیمی از این زنذگی در جریان بزارن.
    ایندفعه واکنش ب شوهرم نشون دادم و گفتم بهتره کسی جای من تصمیم نگیره و حریم زندگی من حفظ بشه چون هم من از روز خاستگاری گفتم که اونجا زندگی نمیکنم هم اونجا ارزش سرمایه گذاری ملکی هم نداره و من با مقدار پولمون شهز بهتری در نظرمه با سود بهتر
    الان خیلی ازشون ناراحتم.چی کار کنم که این قضیه بیخ پیدا نکنه و تو مسایل دیگه تکرار نشه؟؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 دی 94 [ 18:40]
    سطح
    6
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    سلام
    امیدوارم روزهای خوبی پیش روتون باشه
    شما حق دارین که نظر بدین چون زندگی شماست حالا درسته از امتیاز خانواده همسر استفاده میکنید اما اقساطشو شما باید پرداخت کنید در واقع این وامو به هر خونه سند داری میدن.و این امتیاز باعث نمیشه اونا خونه شمارو بخرن از نظر من.اما نوع برخورد شما خیلی مهمه یعنی یطور باید با همسرت صحبت کنی که اون بیاد تو جبهه شما نه اینکه در مقابلت جبهه بگیره مثلا بهش بگبن وقتی که دنبال خونه میکردین و به من نمیگین این خیلی منو ناراحت میکنه ما شریک زندگی همیم.بهش بگین که خیلی خوشحالین که قراره خونه دار بشین اما میخواین مشارکت داشته باشین و بعد ایشون موارد رو ذکر میکنه شما بگین خیلی عالیه دستشون درد نکنه بخاطر ما به زحمت افتادن بعد بگین بنظرت بهتر نیست این جایی که داریم زندگی میکنیم هم دنبال خونه بگردیم و شاید گزینه مناسب تری اینجا بود.علنا مخالفتتونو اعلام نکنید که لج کنه با ارامش و محبت باهاش صحبت کنید واینکه نگین چرا اونا دارن دنبال خونه میگردن بلکه تشکر هم بکنید ولی درنهایت حرف خودتونو بزنین.
    دعایت میکنم روزی بفهمی با خدا تنها به قدر یک رگ گردن و حتی کمتر از آن فاصله داری

3. کاربر روبرو از پست مفید mehrebaran تشکرکرده است .

donya. (یکشنبه 15 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 شهریور 96 [ 15:33]
    سطح
    29
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 8 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrebaran نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم روزهای خوبی پیش روتون باشه
    شما حق دارین که نظر بدین چون زندگی شماست حالا درسته از امتیاز خانواده همسر استفاده میکنید اما اقساطشو شما باید پرداخت کنید در واقع این وامو به هر خونه سند داری میدن.و این امتیاز باعث نمیشه اونا خونه شمارو بخرن از نظر من.اما نوع برخورد شما خیلی مهمه یعنی یطور باید با همسرت صحبت کنی که اون بیاد تو جبهه شما نه اینکه در مقابلت جبهه بگیره مثلا بهش بگبن وقتی که دنبال خونه میکردین و به من نمیگین این خیلی منو ناراحت میکنه ما شریک زندگی همیم.بهش بگین که خیلی خوشحالین که قراره خونه دار بشین اما میخواین مشارکت داشته باشین و بعد ایشون موارد رو ذکر میکنه شما بگین خیلی عالیه دستشون درد نکنه بخاطر ما به زحمت افتادن بعد بگین بنظرت بهتر نیست این جایی که داریم زندگی میکنیم هم دنبال خونه بگردیم و شاید گزینه مناسب تری اینجا بود.علنا مخالفتتونو اعلام نکنید که لج کنه با ارامش و محبت باهاش صحبت کنید واینکه نگین چرا اونا دارن دنبال خونه میگردن بلکه تشکر هم بکنید ولی درنهایت حرف خودتونو بزنین.
    لايك صحيحه منم قبول دارم هيچ وقت جبهه نگير با تدبير كاراتئ انجام بده

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو
    از حرف تا عمل فاصله زیاده بانو صبور باش عجله نکن شما داری خودت ذهنت رو خراب میکنی.
    از حرف تا عمل خیلی فاصله هستش شما با این طرز فکرت بیشتر به زندگیت آسیب وارد می کنی داری ارامش رو از زندگی خودت خارج می کنی
    یادت باشه مرد ستون اصلی خانواده هستش و بهتره جایگاهش حفظ بشه ولی در عین حال شما هم نظر خودت را بیان کنی ولی به روش درست و صحیح

http://www.hamdardi.net/thread34206-2.html#post340222

نوشته های استاد عزیز جناب sci را حتما با دقت مطالعه فرمائید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 95 [ 11:34]
    سطح
    36
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 298 در 108 پست

Array
    فقط از همین سایت یه آمار در بیارن ببینیم چقدر خانمها با خانواده شوهر مشکل دارن، مردها چقدر با خانواده زن؟

واقعا مغز خانمها وسواس شدید داره به خانواده شوهر!!
    خود زنها از انتخاب طرح روبالشی تا لپه ای که تو آبگوشت میریزن و آنچه در مهمانی دیشب گذشت با خانوادشون روزی 4 ساعت صحبت میکنن ( بگذریم از خیلی هاشون که از وقایع اطاق خواب هم با خواهر و مادر دوستاشون حرف میزنن و مشورت میخوان) اما اینها دخالت نیست، ولی خانواده شوهر بیاد دو تا هندونه بیاره تا 50 میلیون وام بده بهشون میشه تجاوز به حریم خصوصی.!!
    طرف اومده امتیاز وامش رو داره میده به شما، انقدر به فکرتون هستن که پاشدن دنبال خونه میگردن و ... بعد شما میگی دخالت؟!
    وقتی اوضاع مالی خراب باشه مسئول شوهره، اما خانما توقع دارن تصمیمات مالی اقتصادی رو خودشون بگیرن

خانم عزیز برو بشین سر زندگیت بیخود برای خوودت داستان درست نکن. اگر نمیتونی حتما هم به روانپزشک مراجعه کن.

7. کاربر روبرو از پست مفید Kaveh_r تشکرکرده است .

Mr DaNi (دوشنبه 16 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 63 در 30 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_r نمایش پست ها
    فقط از همین سایت یه آمار در بیارن ببینیم چقدر خانمها با خانواده شوهر مشکل دارن، مردها چقدر با خانواده زن؟

خود زنها از انتخاب طرح روبالشی تا لپه ای که تو آبگوشت میریزن و آنچه در مهمانی دیشب گذشت با خانوادشون روزی 4 ساعت صحبت میکنن ( بگذریم از خیلی هاشون که از وقایع اطاق خواب هم با خواهر و مادر دوستاشون حرف میزنن و مشورت میخوان) اما اینها دخالت نیست، ولی خانواده شوهر بیاد دو تا هندونه بیاره تا 50 میلیون وام بده بهشون میشه تجاوز به حریم خصوصی.!!
    طرف اومده امتیاز وامش رو داره میده به شما، انقدر به فکرتون هستن که پاشدن دنبال خونه میگردن و ... بعد شما میگی دخالت؟!
    وقتی اوضاع مالی خراب باشه مسئول شوهره، اما خانما توقع دارن تصمیمات مالی اقتصادی رو خودشون بگیرن

خانم عزیز برو بشین سر زندگیت بیخود برای خوودت داستان درست نکن. اگر نمیتونی حتما هم به روانپزشک مراجعه کن.
    سلام دوست عریر.خود شما بیشتر ار من به مشاوره نیارمندید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 63 در 30 پست

Array
    ممنون ار نظرات همه
    ما همگی دور همی قصد ابگوشت پزون نداریم!
    اما واقعیت اهواز 10 ساعت ار شهر خودم دوره
    خیلی دلتنگ میشم
    خونه پدر شوهرم که 12 ساعت از زادگاهم دوره!!!
    خیلی پشیمونم از این ازدواج
    از اول قرار بود اینا موقت یاشه و بریم تهران یا برگردیم شهر من چون شغل من ابگوشت پزی نیست و اونجا جایی واسه پیشرفت نداره
    اما حالا یواشکی مثلا میخان پابند بشیم .یواشکی یواشکی
    قسط وام و 100 ملیون مابقی پولشم که باید خودمون جور کنیم اما خونه هم ب نام خودمون نمیشه
    شوهرم حالا میترسه خانوادش نگن زن ذلیل!!! میگه یا میریم همونجا یا طلاق
    منم فعلا فقط سکوت کردم
    هم عاشق بلندپروازیهامم و تا الان خودم با تلاشم ب جاهایی که خاستم رسیدمو هنوز راه واسه رفتن زیاده
    هم شوهرم زده زیر حرفاش
    هم دوستش دارم

اینا بیست ساله این وامو دارن
    اما حالا که 2 ماه مونده که من یه پست جدید تو جای دیگه ای بگیرم یاد وام افتادن و اختلاف انداختن
    نمیتونم این لطفو بپذیرم ازشون

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 دی 94 [ 18:40]
    سطح
    6
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    بر خلاف نظر بعضی دوستان من اینو دخالت میدونم اگه همسرت به تنهایی این تصمیمو میگرفت حرفی توش نبود اما زندگی مشترک اسمش با خودشه و لپه و اتاق خواب و ... بخثش کاملا فرق میکنه این مربوط به شهر محل زندگیه مربوط به تهیه مسکن که زن و مرد با هم تصمیم میگیرن نه نرد با خونوادش این میشه دخالت بنظر من خیلی مسالمت امیز مخالفتت رو اعلام کن امابا نرمی از حرفات میشه فهمید که همسرتو سر لج انداختی و فعلا باید بزاری شرایط ارومتر شه.اگه تو مساله خرید مسکن نظر ندی پس این چه اشتراکیه این چه ازدواجیه.فرق نمیکنه خانواده زن یا مرد تو مسایل اینچنینی نباید دخالت کنن خونه ایی که به اسم کس دیگه باشه به چه دردتون میخوره اخه.شما برو خونه سند دار بخر وام 45 میلیونی میدن الان بعضی از اژانس مسکنا خودشون وامو برات جور میکنن.این چه لطفیه بسه بخدا این خانواده ها دیگه شورشو دراوردن بزار پسرت خودش زندگیشو بچرخونه خودش خونه بخره مستقل شده.من بازم معتقدم این دخالته.حالا شما با شوهرت نرمو مهربون رفتار کن یجور همراهیش کن قانعش کن با نرمش هر چند بعضی از ادما واقعا سختن و انعطاف کمی دارن.اما بلاخره محبت کارسازه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_r نمایش پست ها

حقیقتش تینه که آقای کاوه متاسفانه وقتی با خانواده همسر راجع به هر مساله ای صحبت کنی یه روز تبدیلش میکنن به یه سلاح در برابر خودت در واقع نمیشه تو مسائل دخالتشون داد وگرنه زندگیت بر باد میره.هر چند بهتره مسایل تو یه خونواده فقط بین زن و شوهر باشه.هیچکدوم از خونواده ها
    دعایت میکنم روزی بفهمی با خدا تنها به قدر یک رگ گردن و حتی کمتر از آن فاصله داری

11. کاربر روبرو از پست مفید mehrebaran تشکرکرده است .

نیکیا (چهارشنبه 18 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 95 [ 11:34]
    سطح
    36
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 298 در 108 پست

Array
    سلام دوست عریر.خود شما بیشتر ار من به مشاوره نیارمندید
    مسلما همه ما در هر سن و شرایطی نیاز به مشاوره داریم. برای همین هم من خودم چند تا تاپیک اینجا دارم. اما اولین اصل برای استفاده کردن از مشاوره روحیه انتقاد پذیریه!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    8

تشکرشده 63 در 30 پست

Array
    اقای کاوه امیدوارم ناراحت نشده باشید مزاح بود

نمیدونم همه اینطورین یا نه اما انگار بعد ازدواج بچه رو از والدینش دزدیدن!

من همسرم قبل ازدواج 4 سال تو شهری دور از خانوادش بود و هر 4 ماه همو میدیدن.اما من چون رفت و امدو دوست دارم 2 هفته یه بار میریم 2 -3 روز خونه پدرشوهرم میمونیم.هر سری هم مادر شوهرم بهم میگه پسرمو ازم گرفتن باید با طناب ببندمش ب خودم!منم ب شوخی میگم کیا گرفتن مادرجون؟!!!

کلا خط مشی زیاد میدن!! مثلا انقدر هر سری، واقعا هرسری ،پشت تلفن یواشکی ب شوهرم میگن زیاد میبریش شهرش که شوهرم میگفت دیگه 2-3 ماه یه بار بریم

حالا هم که تعیین محل زندگی

چی کار کنم که این قضایا ادامه دار نشه و تبدیل ب اختلاف نشه همراه با حفظ احترام

چون ب من چیزی نمیگن که بخام همون لحظه نظرمو بگم.

ی بار که شوهرم پشت تلفن گفته بود نظر فاطمه اینه گفته بودن اره میدونستیم مخالفه !! داریم ب تو میگیم
    !؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط fkh4466 : چهارشنبه 18 آذر 94 در ساعت 12:38

14. کاربر روبرو از پست مفید fkh4466 تشکرکرده است .

نیکیا (چهارشنبه 18 آذر 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)