به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 شهریور 95 [ 15:03]
    سطح
    20
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    129

تشکرشده 85 در 30 پست

Array

Smile چه شغلی برای خانم خانه دار

سلام به دوستان عزیز همدردی.من لیسانس دارم ولی کاری پیدا نکردم و از اونجایی
    که یه دختر سه ساله هم دارم دوست دارم تو خونه یه کاری انجام بدم
    من دیپلم خیاطی نازک دوز دارم و الان هم به سرم زده برم کلاس شیرینی پزی
    به نظرتون فکر خوبیه؟ اونایی که تجربه دارن هم راهنماییم کنن خواهشا
    هیچی نمیدونم از شیرینی پزی و درامدش
    تو یه شهر کوچیک زندگی میکنم.نمیدونم اصلا ارزششو داره که هزینه کنم یا نه
    در ضمن درامد هم برام مهمه نمیخوام درامدش کم باشه چون وضع اقتصادیمون بهم ریخته و میخوام کمک خرج همسرم باشم.منتظر نظرات مفیدتون هستم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام گندم جان

همین هنر خیاطی ای که داری خوبه، به شرطی که بتونی مشتری جذب کنی مثلا به دوست و آشناها بسپری که اگه کسی خیاط خواست شمارو معرفی کنند.شیرینی پزی هم خوبه ولی چون شما میگی تو شهر کوچیکی زندگی میکنی شاید خیلی مشتری نداشته باشی ولی میتونی چند نمونه از کارهاتو تو سایت هایی مثل دیوار تبلیغ کنی و این جوری سفارش بگیری.

ولی پیشنهادی که من به شما دارم اینه که: من چند ماه پیش رفته بودم خونه یکی از آشناهامون که یه تابلو فرش خیلی زیبا رو دیوارشون بود، پرسیدم اینو از کجا گرفتین اون خانم گفتن که خودم بافتم (ایشون هم یه خانم تحصیلکرده و به روزی هستن) و گفتن یه تابلو فرش دیگه رو هم در حال بافتن هستم که من رو برد تو اتاقش و نشون داد، در ضمن بهم یاد داد که چجوری میبافن که خیلی هم پیچیده نبود و اصطلاحا بهش کدبافی میگفتن(به هر کدوم از رنگها یه شماره ای میدن به اون خاطر بهش میگن کد بافی).

این خانم گفتن که اگه بتونی تابلو فرش رو تو زمان کم و دقیق ببافی میتونی با فروشش درآمد خوبی هم داشته باشی.

به نظرم شما هم میتونی روی این پیشنهاد فکر کنی، فقط قبلش برو تو شهرتون جاهایی که این جور تابلو فرشهارو آماده میکنن برای بافتن یه سر بزن و ازشون در مورد هزینه ای که برمیداره و سودی که ازش می مونه بپرس.اونا خودشون تو چند جلسه کدبافی رو هم بهتون آموزش میدن.

موفق باشی گندم جان

3. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

گندم.م (یکشنبه 08 آذر 94), صبا_2009 (یکشنبه 08 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام...حالتون ان شالله که خوبه؟

خانم هایی نظبر شما قابل ستایشند...

جدا از پیشنهاد خانم آیتک که بسی قابل تامله منم یه پیشنهاد براتون دارم:

من از جمعیت شهر شما بی اطلاعم ...شهر ما هم اتفاقا دویست هزار نفر بیشتر جمعیت نداره...

راستیتش چند سال پیش در همسایگی ما خانمی تنها زندگی میکرد که متاسفانه شوهرشون رو توی حادثه تصادف از دست داده بودن...ایشون سی و چهار پنج سال بودن و یه دختر هفت ساله هم داشتن...

یادمه ایشون شب تا شب حدود صد تا صد و پنجاه تا سمبوسه درست میکردن و صبح زود دم مغازه های ساندویچی و سوپر مارکت و ... پخش میکردن...در آمدشونم عالی بود...یعنی خودشون اینگونه اذعان میکردند...که چیز بعیدی هم به نظر نمیرسه

به غیر از سمبوسه موارد دیگه ای مثل پیراشکی و بلغاری و امثالهم وجود داره که میشه یه کسب و کار خوب باهاش راه بیندازید...البته به خودتون خیلی بستگی داره

شیرینی پزی هم خیلی خوبه...شما میتونید به همون صورت بالا عمل کنید...شیرینی سنتی شهرتون خیلی بهتر جواب میده

اگه شهرتونم خیلی کم جمعیته...میتونید شیرینی ها رو از قبل درست کنید و بعد بسته بندی به شهر های بزرگ نزدیکتون ببرید و ...

به هر حال هر کاری رو که میخواهید انجام بدید قبلش تحقیق کنید...هر وقت مشتری و خریدار پیدا کردید برید سراغ اون کار

براتون آرزوی موفقیت دارم...

5. 4 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mahasty (دوشنبه 09 آذر 94), گندم.م (یکشنبه 08 آذر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 08 آذر 94), صبا_2009 (یکشنبه 08 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    129

تشکرشده 85 در 30 پست

Array
    خیلی ممنونم از نظرات دوستان عزیزمآی تک جان راستش خیاطی رو اگه بخوام دنبال کنم و مشتری جذب کنم فکر میکنم باید دوبارهبرم کلاس و بیشتر یاد بگیرم اخه من فقط نازک دوز رفتمبعدشم خیاطی یه کار خیلی سخت با درامدیه که نسبت به زحمتش پایینهدرمورد تابلو فرش که گفتید اگه هزینه های جانبی زیادی نداشته باشهپیشنهاد خوبیه ولی باید بگردم تا ببینم اینجا کسی یاد میده یا نهممنونم ازتون اقای سرشار جمعیت شهر ما حدود ۴۰۰ هزار نفره در مورد سمبوسه پیشنهادتون خوبه حالا میمونه یه چیزی که من مثلا یه مدل سمبوسه که طعم خاص داشته باشه بلد نیستم چون الان تو بازار پره از سمبوسه.ولی اگه بتونم یه دستور پخت خوشمزه سمبوسه بگیرم عالی میشه.از این نظرتون خیلی خوشم اومد خیلی جالب بود چون من که فعلا پول کافی برای هزینه کردن ندارم میتونم اینکارو انجام بدمدر ضمن همسرم شغلش بازاریابی هست که تو یه شهر بعد از شهر ما کار میکنه و با مغازه دارا در ارتباطه و فکر میکنم بتونه برام مشتری جذب کنهدر مورد شیرینی پزی هم خودم که خیلی دوست دارم یاد بگیرم حالا باید یه تحقیقی بکنم ببینم هزینه هاش چجوریه.بینهایت از نظذات ارزشمندتون سپاسگذارم

7. کاربر روبرو از پست مفید گندم.م تشکرکرده است .

صبا_2009 (یکشنبه 08 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    گندم عزیز شغل همسرت بازاریابیه. این فرصت خیلی خوبیه برا شما
    نمیدونم بازاریابی در چه زمینه ای هست . اگر در رابطه با پخش مواد غذایی باشه و با سوپر مارکتها ارتباط داشته باشن عالیه . دست شما بازتره
    خواهرم و همسرش شرکت پخش مواد غذایی دارن . تاحدودی با کارشون آشنایی دارم .وقتی در مورد کارشون صحبت میکنن میشه ایده های جالبی از خلال صحبتاشون درآورد. چنتاشو براتون توضیح میدم.
    بسته بندی ادویه. این کار رو دو تا دانشجوی پسر انجام میدادن و از این طریق هزینه تحصیلشون رو تامین میکردن. ادویه فله ای از کارخونه میخریدن خودشون بسته بندی میکردن و میسپردن به شرکتهای پخش و به اونا میفروختن. شوهر شما میتونه در کنار کالاهایی که بازاریابی میکنه محصول شما رو هم به مغازه دارا بفروشه. سفارش بگیره و شما توی خونه آماده کنین.
    برای این کار نیاز به ادویه فله ای دارید که میرید از کارخونه ادویه میخرید. اینا ادویه فله ای رو از آلامو میخریدن. زردچوبه خیلی زیاد
    و همچنین نیاز به پاکتهای سلفون دارید که قیمتی نداره. ترازوی کوچک ازونا که تو ازمایشگاهها استفاده میشه و دقت گرم دارن. همچنین دستگاه دوخت پرس حرارتی پلاستیک که باهاش در پاکتهای سلفون رو پرس کنید و ببندید. قیمت دستگاه زیر صد تومنه. این بسته های ادویه نیاز به اسم دارن. یه اسم خوب که تکراری نباشه انتخاب کن و توی فتوشاپ یه طرح خوب بزن برای وصل کردن به بسته ها. با منگنه. باید بدی چاپخونه برات چاپ کنن. مقدار زیاد چاپ کن که به صرفه تر باشه. و با کاتر ببر.
    لینک چند عکس رو میذارم تا کمکت کنه. لیبل بسته هات به این بزرگی نباشه کمی کوچکتر باشه بهتره. رو طراحی لیبل طوری باشه که برای همه محصولات مورد استفاده باشه نه فقط زردچوبه. و مستطیل ساده نباشه بهتره. مثل عکس که یه برشش طرح داره.
    http://{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}/LJ3EHU
    http://{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}/n2UZ34
    http://{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}/dR4Z6P
    بستگی داره بسته هاتون رو چند گرمی در نظر بگیری. یه پیمانه تهیه کن که به اندازه گرم مورد نیاز باشه و لب پر که سریعتر عمل کنی. و هربار بسته رو با ترازو وزن کن جهت چک کردن وزن
    میتونی علاوه بر زردچوبه، شکر و فلفل و اسپند هم بسته بندی کنی.
    علاوه بر لیبلی که طراحی هم کردی برای پاکتهای ادویه، باید یه جعبه هم طراحی و چاپ کنی برای تعداد ده تایی یا بیست تایی این پاکتها
    اگر حاشیه سود ادویه شما برای مغازه دار بیشتر از ادویه های کارخونه ای باشه حتما از شما خرید میکنن.
    یه کالای دیگه ای که توی سوپرمارکتا فروش داره اسکاچ هست. اگه اسکاچ بافتنی سرچ کنی آموزشش میاد و عکساهاش. اینم یه نمونه:
    http://{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}{مدیرهمدردی}/eYZBKn
    یکی دیگه از کارایی که میتونی انجام بدی جعبه شانسی هست. طراحی و چاپ جعبه طوری که بچه ها بپسندن. داخلش هم میتونی سی دی بذاری ( اینو دقیق نمیدونم ولی از مراکز پخش فیلم میتونی فیلمای قدیمی تر رو ارزونتر بخری ) و یه کش مو و گیره مو و توپ کوچیک و اسباب بازی کوچیک ، فرفره خلاصه هرچیزی که تو این جعبه ها میذارن. اگه این چیزا رو از بازارش فله ای بخری ارزون تموم میشه. ولی یادت باشه خوراکی نذاری که بمونه توش فاسد بشه .
    راستی نمیدونم کدوم منطقه از ایران ساکن هستید ولی تولید قارچ هم خوبه مخصوصا اگه طبق فرضم همسرتون با سوپرمارکتا سر و کار داشته باشن
    تولید قارچ صدفی دردسر کمتری داره به نظرم. بستر تولیدش کاهه. کار تمیزیه نه؟
    به نظرم بهترین ایده ها رو همسرتون میتونن بدن. هم از بازار کار خبر دارن هم قیمتها و حاشیه سود مغازه دار و کلا نیاز مغازه دارها رو میدونن . مغازه دار دنبال سود بیشتره
    موفق باشی

9. 3 کاربر از پست مفید nahid-111 تشکرکرده اند .

گندم.م (یکشنبه 08 آذر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 08 آذر 94), صبا_2009 (یکشنبه 08 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    129

تشکرشده 85 در 30 پست

Array
    سلام به دوستای عزیزم

من دیروز پیشنهاد اقای سرشار در مورد سمبوسه رو اجرا کردم
    چند تا سمبوسه درست کردم فوق العاده خوشمزه شد
    همسرم و مادر همسرم خوردن و کلی تعریف کردن...

ولی همسرم میگه اولا اون ساندویچی ها خودشون درست میکنن که بصرفه بهشون

دوما که اگه یه نفر با این سمبوسه ها مثلا مسموم بشه مسئولش تو هستی

بکحالا امروز قرار شد بازم یه تحقیقی بکنه از مغازه دارا در مورد اینکه چه موادی رو میخرن که بتونم درست کنم

درمورد پیشنهاد خانوم ناهید هم خیلی خیلی ممنونم از وقتی که برام گذاشتین من

همون دیروز که شما این پیشنهاد و دادین یه سرچ کردم تو نت دیدم میگن این کاره ادویه هم خطرناکه چون هم باید مجوز داشته باشی چون رقبایی که تو بازار هستن اگه محصول شما رو ببینن میرن شکایت میکنن و بعدشم اگه این ادویه خراب باشه بازم پای من گیره

در مورد اون پیشنهادای دیگتون فعلا نمیخوام به اونا فکر کنم فعلا میخوام یه کاری کنم که براش مشتری داشته باشم و چون همسرم با مغازه دارا در ارتباطه بهتره که مواد غذایی باشه

بازم خیلی خیلی سپاسگذارم از نظرات ارزشمندتو.منتظر نظرات دوستان دیگه هم هستم..خیلی به این ایده ها نیاز دارم
    کلا کارم شده همش تو نت دنبال این چیزام همسرم هم از دیشب که سمبوسه درست کردم بهم میگه اوشین خخخخ .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    ایده های خلاقانه برای کسب درامد در منزل
    اینجا رو هم بخون شاید ایده گرفتی

12. کاربر روبرو از پست مفید nahid-111 تشکرکرده است .

گندم.م (دوشنبه 09 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    شما میفرمایید هدفتون کسب حتمی درامد هست و سرمایه اولیه زیادی ندارید؛ پس باید محتاطانه‌تر عمل کنید.
    الان طبق برداشت بنده از صحبت شما:
    باید کلاس برید و هزینه بدید تا بتونید چندین مدل شیرینی یاد بگیرید.
    وسایل اولیه کار رو تهیه کنید.
    مواد مصرفی لازم رو فراهم کنید.
    تمام مدت فرزندتون رو به کسی بسپارید.
    با آزمون و خطا پیش برید تا ببینید اصولا هنرش رو دارید یا نه.
    در برهه زمانی حداقل یک ساله به حد نرمال برسید و بعد از اون طی پنج سال آینده زمانی برسه که بتونید به چشم شغلی با درامد خوب به این کار نگاه کنید. یعنی پیشرفت نسبتا آهسته.

این رو هم در نظر بگیرید که مواد غذایی تاریخ مصرف دارند و اصولا تنها مزیت خوراکی خونگی نسبت به بیسکوییت بهداشتی و بسته بندی شده، تازگیشه. اگر قرار باشه توی سوپر مارکت بمونه که کسی نمیخره!

اگر قصد دارید از فروش غذا درامد کسب کنید باید بازار روزانه، تضمینی و ترجیحا بدون واسطه داشته باشید. مثل تهیه غذای خانگی، تامین غذای ادارات و نهادها، همکاری با اماکنی که بچه‌ها و دانشجوها رفت و آمد دارند؛ مدرسه، فرهنگسرا، تریای دانشگاه‌ و... یا فروش سفارشی به دوست و آشنا.

موفق باشید.

14. کاربر روبرو از پست مفید mahasty تشکرکرده است .

گندم.م (دوشنبه 09 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    129

تشکرشده 85 در 30 پست

Array
    سلام مهستی عزیز

باید بگم که هنوز انتخاب نکردم که چکاری انجام بدم
    چون شوهرم شغلش طوریه که با مغازه دارا در ارتباطه
    گفتم شاید بتونه برام مشتری گیر بیاره
    این حرفتون هم درسته که مواد غذایی تاریخ انقضا دارن ولی من منظورم اینه که اول سفارش بگیرم بعد درست کنم

نه اینکه درست کنم ببرم دم مغازه ها
    در رابطه با شیرینی هم نمیخوام برم کلاس اگه بتونم یه مدل شیرینی از نت یاد بگیرم
    بعد تو دوستان و فامیلا مشتری پیدا کنم
    هر چند که بازم هنوز تصمیم نگرفتم چیکار کنم

من قرار بود وام بگیرم از مدرک نازک دوز خیاطی خودم که دیروز رفتم فنی حرفه ای
    و گفتن فعلا اصلا معلوم نیست کی وام بدن

در واقع میخواستم با این وامی که میگیرم برم یه جا ارایشگری یاد بگیرم

در حد مثلا یکی دو چیز مثل رنگ کردن مو و شینیون
    ولی متاسفانه چون وام نمیدن نمیتونم چون خودمم پولی ندارم که هزینه کنم

خیلی ممنونم از راهنماییتون.
    دوستان دیگه اگه نظری دارن خواهشا بفرمایید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)