به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 08:37]
    سطح
    26
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

میخوام مسیر زندگیم رو مشخص کنم

سلام
    یادمه اول دبیرستان زمانی که میخواستم انتخاب رشته کنم واقعا هیچ اطلاعاتی از بازار کار نداشتم و کسی نبود راهنماییم کنه و همه بهم گفتن رشته ای رو برو که علاقه داری منم رفتم فنی و حرفه ای چون اول دبیرستان با برنامه نویسی آشنا شدم و جالب بود ولی راستش رو بگم از اون موقع تا الان هیچ گونه پروژه موفقی نداشتم ولی اطلاعات خوبی از زبان های برنامه نویسی مختلف داشتم و معلما و اساتیت فقط هندونه زیر بغلم میزاشتن تا سر کلاس ملاحضشون رو بکنم چون مرتب تحقیق می کردم ولی کار عملی صفر بیشتر دوست دارم اطلاعات جمع کنم و تجزیه و تحلیل کنم. تست ام بی تی ای من یک بار میزنه intp و چند بار میزنه intj و خوشبختانه این تست ها یک درک نسبی از خودم بهم نشون دادن که با خودم چند چندم. من تا الان کاردانی و کارشناسی نرم افزار رو گرفتم و خوشبختانه کارشناسیم دانشگاه آزاد بود.
    ولی این وضعیت و این اوضاع رو میبینم خیلی ناراحتم کرد این بیکاری، این تبعیض که دولتمردان بهتره بگم سودجویان بی خرد پیش اوردن باعث شد که پی ببرم تحصیل تو مقاطع عالی تقریبا آلی شد و خورد و خاک شیر چون افرادی رو میبینم با مدرک دکترای فیزیک که رک بگم بدبختن و از طرفی افرادی رو میبینم با مدرک دندون که یک کلام خوشبختن.
    واسه دکترای فیزیک یا هر پی اچ دی باید 4 سال لیسانس و دوسال ارشد و حداقل دو سه سال پشت کنکور دکتری و چهارسال خود دکتری که بعدش ببینم کسی میاد ما رو استخدام کنه یا خیر میشه ۱۳ سال.
    نهایتا جزمم رو عزم کردم و تصمیم گرفتم واسه دندون بخونم که خوشبختانه شانس اوردم و روزانه میتونم باشم چون آزادش وحشتناکه شهریش.
    حدود یک سالیه دارم میخونم. الان ۲۴ سالمه و پول تو جیبیمو پدرم میده و تا الان سر جمع یک سال کار کردم که از لحاظ پولیش فاجعه بود( پراکنده طول تحصیل در واقع الان پشت کنکورم) و از نظر خانوادگی بنده خداها ذوق کردن که یکی از پسراشون میخواد دکترشه ولی گفتم به کسی نگن بین خودمون بمونه و افراد فامیل و دوستان رو فرستادم دنبال نخود سیاه چون اصلا حوصله انتقاد رو ندارم یعنی متنفرم از انتقاد و محله ای که زندگی میکنم ماشالله همه فضضضووولللل.
    نظر خودم اینه که بشینم بخونم در اومدم فکری برا کار میکنم بالاخره من خودم زبانم خوبه میتونم ترجمه و تدریس کنم ( سابقه کوچکی دارم).
    در مورد علاقه این زیست رو خیلی دوست دارم انگار عشق قدیمیم رو پیدا کردم و بجورایی سوالاتی که تو این چند سال در مورد خودم داشتم رو جواب میده ولی این تستاش لامصب سختن ولی تجربه نشون داده اوایلش سخته بعدا آسون میشه.
    در مورد ازدواج نمی دونم فکر نکنم زندگی موفقی رو داشته باشم چون من الان هیچ دوستی نداشتم با اینکه با همه خوب برخورد میکنم و سعی می کنم شوخ طبع باشم ولی در واقع دوست صمیمی ندارم. و معمولا هر شخص چه دختر چه پسر سریع دلم رو میزنن. یادمه یه بار تو دانشگاه تست کردم خودمو گفتم ببینم میتونم یه دختر رو کنار خودم تحمل کنم با یکی دوست شدم ترم دوم نشد دلم رو زد. اصلا حوصلش رو نداشتم و فراری از دستش دختر خوبی بود تفلک کار از من خرابه فکر کنم تو ۳۵ سالگی سنی خوبی باشه واسه ازدواج از اونجا که تو ایرانم و متاسفانه مرد سالاری شاخصه اصلیه سن ازدواج فکر نکم مهم باشه. نظر شماها چیه.
    ویرایش توسط Hussein39 : جمعه 06 آذر 94 در ساعت 01:21

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام دوست عزیز...

خیلی ازت خوشم اومد...

عالیه...خوب مسیری رو پیش گرفتی...ان شالله یکی از پزشکان آینده شما باشی.

با توجه به سنت بهتره پزشکی رو کلا ببوسی بزاری کنار...فقط دندون و دارو که طول دوره تحصیلی دو سه سال کمتر از پزشکیه...

اگه معدل دیپلمت خوب نیست دور دندون رو هم خط بکش که امکان پذیر نیست...مگر به شرط ترمیم معدل

چیزی که میمونه دارو سازیه که با درصد خوب زمین مثلا هفتاد هشتاد میتونی معدلت رو جبران کنی...

در ضمن دارو آینده بهتری نسبت به پزشکی و دندون داره...از ترم پنجم به بعد با توجه به شرایط شما میتونی به صورت نیمه وقت بری سر کار...تازه طول دورشم اگه زرنگ باشی با معادل سازی دروس دوره لیسانست بیشتر از چهار و نیم سال یعنی نه ترم طول نمی کشه

در کنار درس حتما کار پاره وقت داشته باش که زده نشی...

در مورد زیست خدمتت عرض کنم که کلا خاصیت این درس اینه...هر چه قدر بیشتر دوره کنی و تست بزنی به نکات بیشتری پی میبری و در نتیجه درصد موفقیتت افزایش پیدا میکنه...

در مورد ازدواج هم باید بگم که برای شما هنوز وقت زیاده...بهتره بچسبی به درست ...کار درست همینه شک نکن...

هر چند به نظر من سی و پنچ یک مقدار دیره...به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند

براتون آرزوی موفقیت دارم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    اصلا دیپلمم حساب نمیشه که خوب باشه یا نباشه چون دیپلمم فنی هستش و هیچ تاثیری نداره چرا دور دندون رو خط بکشم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    آره حق با شماست...معدل فنی حساب نمیشه...

دقت نکردین گفتم اگه معدلتون پایینه دور دندون رو خط بکشین...که با توجه به نوع دیپلم شما قول من باطله.

به هیچ وجه فرصت رو از دست ندین...یه ساعتم یه ساعته چه برسه به یک روز...برای دندان تهران باید رتبه زیر صد بیاورید و برای دور افتاده ترین شهرستان حداقل هزار و پانصد.

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    چلقوز آبادم باشه این وضعیت مملکت میصرفه بخدا مرسی از انرژیتون سرشار جان منم برای برای شما آرزوی موفقیت دارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 23:19]
    سطح
    59
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 145 در 70 پست

Array
    سلام
    حرف خاصی نداشتم هیچ تخصصیم ندارم در مورد مشاوره
    فقط خواستم در مورد درس و استعداد بگم.
    این واضحه که هرکسی یه استعدادی داره و اکثر کسانی که با معدل خوب از دانشگاه خارج میشن به گفته ی استادام،کار تخصصی ندارن و استاد یا دبیر میشن..نیاز به سرزنش خودتون نیست
    درمورد دندان پزشکی خیلی خوبه اگر واقعا پشتکارش باشه اما واقعا سخته امیدوارم موفق باشید

7. کاربر روبرو از پست مفید ابی اسمان تشکرکرده است .

فدایی یار (پنجشنبه 19 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 21 اسفند 94 [ 02:00]
    سطح
    30
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 124 در 73 پست

Array
    سلام....ارزوی موفقیت برات دارم...اگه به من باشه میگم دندون پزشکی رو انتخاب کن....خیلی سخته...اما ارزش داره..اخه چیزی بین بچه های کنکوری باب هست. اینه که وقتی در مورد داروسازی قضاوت میکنن...میگن که چی..6 سال بیشتر..کمتر...بریم درس بخونیم..اخرش هم بریم پشت پیشخون مغازه بایستیم.....یه جورایی مثل شغل آزاده........اما دندونپزشکی خیلی بهتر در موردش قضاوت میشه....توی خانواده شوهرم....دوتا از شوهر خواهرای همسرم ....یکیشون دندونپزشکه...یکیشون داروساز..وضعیت مالیشون هم توپه....اما اونی که دندون پزشکی خونده یه چیز دیگه است....
    در اخر هم یه چیزی واسه مزاح بگم.....شما سعی کن عزمت رو جزم کنی....نه جزمت رو عزم.....خخخخخ
    ما که از قدیم شنیدیم میگن عزمم رو جزم کردم.
    ارزوی موفقیت دارم واست...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    مرسی از نظرات دوستان، همه چیز سخته، بستگی داره آدم چطور به زندگیش نگاه کنه:کار کردن سخته، زن داری سخته، شوهرداری سخته، تو ایران نفس کشیدنم خدایش سخته در واقع ما داریم با سختیامون زندگی میکنیم حالا یکی بیشتر یکی کمتر.
    ابن امیده که به آدم انرژی میده٬ امید به داشتن آینده ای بهتر. فرقی نمی کنه تو چه سن و سالی باشی امید به زندگی باشه همه چیز حله. شما نگاه کن طرف ۶۰ سالشه پولش از پارو میره بالا ولی همچنان امید به داشتن پول بیشتر داره هی میره سرمایه گذاری میکنه یا بابای بابا بزرگم تا سن ۷۰ بروایتی ۸۰، سالگی بیل میزد واسه چی بیل میزد واسه داشتن پول واسه داشتن زندگی بهتر. این یعنی زندگی سن و سال نمیشناسه و همچنان در جریان. ولی چیزی رو اضافه کنم سوتفاهم نشه چیزی که از پول مهم تره اخلاقیاته که آقایون سالیانه میلیاردها دلار خرج میکنن ولی بعد ۳۶ سال عرضه درست کردنش رو نداشتن که هیچ زدن چشمش رو از کاسه بیرون اوردن رو هم نابود کردن.
    پس بگو چرا پارسال در نیومدم جزمم رو عزم کردم باشه امسال عزمم رو جزم میکنم ببینم چی میشه.
    به امید داشتن ایرانی نو و سرشار از امید

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 29 تیر 01 [ 15:14]
    سطح
    61
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    150

تشکرشده 170 در 75 پست

Array

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)