به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 16 آذر 94 [ 10:46]
    سطح
    15
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    42

تشکرشده 11 در 8 پست

Array

در مرحله اشنایی بسیار احساساتی هستم

سلام. من یه خانم 26 ساله هستم

درواقه موضوع این هست که هرموقع مرحله اول اشنایی یعنی فقط خوش اومدن و به دل نشستن ظاهری رو طی میکنم بسیار خیال پرداز و احساس محور میشم که چندتا مشکلبرام ایجاد میشه چون اکثر موراد هم اشنایی های اولیه هستن ونه خواستگاری

مشکلاتی که ایجاد میشه
    1- از کار و زندگیم میفتم و فقط دلم میخواد به اون طرف فکر کنم.حالا اینجور مواقع چند حالت داره یا واقعا طرف مقابل ازمن به منظور ازدواج خوششش اومده که هیج اما بعضی وقتا که کم هم نیستن اصلا طرف متاهله!!!! و اصلا نمیشه گفت قصدش چیه. بعضی وقتام شاید میخوان یه دوستی ساده داشته باشن و من برای خودم جلو میرم توی خیالم و هزار تا هدف غیر ازدواجی دیگه

باز هم میگم اگه مقصودشون ازدواج هم باشه باز این مشکله که من دچار احساسات میشم یا بزرگنمایی میکنم یا خیالبافی میکنم یا از همه بدتر از تمام کار و زندگیم میفتم و همون ماجرای عاشقی بر درختی تکیه کرده پیش میاد

به نظرتون چکار کنم که عاشق بازی درنیارم و از زندگی نیفتم و البته دچار خطاهایی که قرمز کردم نشم و بتونم از پیش تشخیصشون بدم؟
    اینو هم بگم برام چندباری عاشقی با مرد متاهل پیش اومده-نه اینکه دوست بشم باهاشون دچار همون بزرگنمایی و خیال بافی میشم--

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    اینجا ظاهرا چندتا کاربر داره که که اگه از اسمت خوششون نیومد جوابتو نمیدن
    الان چی شد که هیچکس جواب نداد؟
    خیر سرش اینجا سایت مشاوره ازدواجه و مشکلاتش

در تکمیل پست اولم هم بگم .من زمانیکه با یکنفر به طور تقریبا اشکار نه خیالی به مرحله خوش اومدن اولیه از هم میرسیم باهاش دوست نمیشم اینو گفته باشم دوست نمیشم چون هزارتا ترس دارم و قبلا تجربه یکی دوبار شکست کوچیک و بزرگ رو داشتم پس وارد مرحله دوستی نمیشم.اما وارد مرحله بزگنمایی و خیالبافی و دامن زدن به احساسات چرا میشم
    ویرایش توسط mano-gozashte : چهارشنبه 13 آبان 94 در ساعت 14:06

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 30 بهمن 95 [ 03:03]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    بیشتر این اشنایی ها از چه طریقی صورت میگیره؟
    خانواده ها درجریان قرار میگیرن؟
    چندتا از این موردا به خواستگاری اومدن؟
    رابطتون در اشنایی تا چه حده؟

4. کاربر روبرو از پست مفید sevil73 تشکرکرده است .

mano-gozashte (چهارشنبه 13 آبان 94)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sevil73 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بیشتر این اشنایی ها از چه طریقی صورت میگیره؟

بیشترشون مربوط به دوران دانشجویی و محیط دانشگاه بودن البته نه فقط دانشجوها

خانواده ها درجریان قرار میگیرن؟
    نه به چنددلیل خانواده ها درجریان قرار نمیگیرند. خیلی وقتا رابطه اصلا اشنایی طولی نمیکشه وو فقط همون یکی دوماهه که ذهن منو مشغول میکنه. خانواده من اصلا اعتقادی به دوران شناخت ندارن و سریع خواستگاری اولیه رو ازدواج فرض میکنن و اگه این وسط کسی نتیجه بگیره که طرف مقابلش مناسب نیست فقط منم که ز طرف خانواده زیر فشار توهین قرار میگیرم که مشکل دارم و.. . خیلی وقتام چون شرایط خانوادگیمون متوسط هست و طرف مقابل شرایط مناسبی داره یا یکی دومشکلی که خودم دارم و جرات بیانش رو ندارم به طرف اصلا نمیزارم هیچ اشنایی شکل بگیره و باز فقط یه مدتی ذهن و احساساتم بدون هیچ گونه رابطه ای اذیت میشه و مشغول میشه. یکی دو مرود هم که دوست بودم به جمیع دلایل طرفم رابطه رو تموم کردن یا یک مورد که اشنایی بود فقط طرف مقابل تا فهمید وضعیت مالیمون و خانوادمون سرشناس نیستن پاپس کشی

چندتا از این موردا به خواستگاری اومدن؟

فقط یکی دومرود که مال سن خیلی کم بودن حدود 21 سالگی که اخرش هم خیلی ضربه خوردم چون گذینه مناسبی نبودن یکیشون رو باهاش دوست بودم البته دوست پاک

رابطتون در اشنایی تا چه حده؟

والا عرض کردم دو سه سالی میشه باکسی اشنا نشدم و اخیرا که از طرف خانواده و دوستان مورد فشار هستم که چرا ازدواج نمکنی تصمیم گرفتم موردی اگه پیش اومد راحت رد نکنم

ولی رابطم زنگ و مسج در موراد دوستی پارک رفتن همین. اما از لحاظ احساسی و روحی به شدت وابسته میشم و از کار و زندگی و درس میفتم برخلاف خیلیا که پیشرفت میکنن من چسرفت میکنم که حتی کارای شخصیمو هم انجام نمیدم

ببینید درواقع من چند سالی هست که تقریبا با هیچ پسری اشنایی نداشتم بجز یکمورد که کوتاه بود و سریع متوجه شدم متاهله و برای اینکه دچار خطاهایی که گفتم نشم و بتونم احساساتمو کنترل کنم اینجا تاپیک ساختم
    چون توی الان هم که اشنا میشم احساساتی میشم.البته این به این معنا نیست که من برای تمام پسرهایی که میبینم احساساتی میشم.فقط مواردی که طرفم از من خوشش اومده و من هم از طرفم خوشم اومده

د

.
    ویرایش توسط mano-gozashte : چهارشنبه 13 آبان 94 در ساعت 15:25

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 بهمن 94 [ 03:10]
    سطح
    9
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    سلام دوست عزیز من هم توی دوران مجردی به این مواردی که اشاره میکنید دچار بودم اما با ازدواج درست شد به نظر من با کسی آشنا بشید که شرایطتشون به شما بخوره و قصدش ازدواج باشه یعنی در مرحله اول به طرف بگید که اگه قصدش ازدواجه پاپیش بذاره من خودم با همسرم توی فضای مجازی آشنا شدم و وقتی برای اولین بار دیدیم همو عاشق هم شدیم و الان هم حدود 2 ساله ازدواج کردیم و خیلی خوشبختیم من از روز اول بهش گفتم خانواده متوسطی داریم و اون هم گفت من خودتو میخوام اگر هم با شخصی آشنا میشید اطمینان پیدا کنید که اون شما رو فقط برای خودتون بخواد نه شرایط خانواده تون از لحاظ مالی و ....

امیدوارم هر چه زودتر به اون که لیاقتتون رو داره برسید و با هم خوشبخت بشید

7. 2 کاربر از پست مفید yasamin25 تشکرکرده اند .

mano-gozashte (پنجشنبه 14 آبان 94), omidvaar (چهارشنبه 13 آبان 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 بهمن 95 [ 21:03]
    سطح
    31
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    47

تشکرشده 104 در 48 پست

Array
    یه سری حرف میخوام بهت بگم اینجا شاید هیچکس اینها رو بهت نگه

وقتی یه نگاه خریدار از یک مرد دیدی براش تب نکن.نمیدونم 26ساله ای و هنوز این چیزارو نفهمیدی خودت.من هم تا 25سالگی هنوز نمیفهمیدم.
    ببین خودت داری میگی فقط دونفر اومدن خواستگاریت و این حرف خیلی معنی داره الان معنیش نمیکنم برات میفهمی از حرفم

نگاه خریدار یک مرد هزارتا معنی داره دیگه بخصوص اگه متاهل باشه.لزوما بچگانه فکرنکن که اون ادم عاشقت شده. با گوشت و خون این حرفا رو که میگم چشیدم که میگم.

وقتی میبینی مرد به سن و ظاهرش دست کم میخوره که متاهل باشه عقلت رو انکار نکن و به خیالات و یا اروزهات میدون بدی اشتباهه.

اینجا صدبار همه گفتن که مردی اگه زنی رو بخواد محاله ازش بگذره.مگه اونجوریه که تنونه بره دنبالش که شما بخوای راه رو براش باز کنی؟ من هزار بار مرتکب این اشتباه شدم

پسری که دختری رو بخواد میره دنبالش مگه اینکه به خودش بگه ارزششو نداره که اگه اون دختر بره و میدون رو براش باز کنه دیگه صد در صد مطمئن میشه که ارزششو نداشته

واقعا فکر میکنی یه پسر نظرش درباره دختری که با اولین نگاه خریدار جذبش میشه چیه؟به چه دختر نجیب و خانواده دار و سخت الوصولیه! حتما برم دنبالش

شاید دارم با این حرفام کاخ ارزوهاتو خراب میکنم ولی بهتر از اینه که بری و توی این سال به امید رسیدن به رویا شکست بخوری و افسرده بشی و فقط سن رو از دست بدی

باز اینجا صدبار همه گفتن که تا با پسری نامزدی رسمی نکردید توی تنور احساس ندمید حتی بعد از نامزدی هم میگن کنترل کنید تا بفمید انتخابتون صحیح بوده یا نه .چه برسه به اشنایی اولیه یا خیال پردازی یکطرفه

یه مثال تا بتونم محدود شده برات میزنم تا یکمی دستت بیاد. من از بیست سالگی تا بیست و سه سالگی توی اوج زیبایی بودم واقعا از خیلیا کنارم توی کلاس توی جشن و غیره ظاهر سر بود. میدونی با این وضع تا 24 سالگی فقط چی نصیبم شد؟ نگاه هایی که من فکر میکردم عاشقانه است ولی در نود ونه درصد موارد اون طرف اشتباه گرفته بود. یعنی یه چیزی توی رفتارم اشتباه بود که مردا جذبم میشدن.از استادهام از جاییکه خرید میرفتم حتی توی فامیل به قول شما سطح متوسط خودم.

من فکر میکردم هزارتا ادم حسابی و تحصیلکرده عاشقمن استاد هام بامدرک دکترا اوه! یه سری مراسم خاص و ادمای خاص که نمیتونم اسم بیارم. ولی نصیبم فقط تنهایی بود. ایک نفر از همکلاسی های پسرم سراغ من که ظاهری زیبا داشتم ر نمیگرفتن چون همشون فکر میکردن من مشکل دار هستم

یه مثال دیگه بگم من یه کلاس خاص توی یک موسسه خیلی خوب با استادای خیلی مطرح میرفتم.من کلا خیلی ادم با جنبه ای بودم و بشاش و بسیار خنده رو.یکی از افت های زندگی من همین بود. کلاس بخاطر اینکه ادمهای شاغل هم خیلی داشت ماهی یکبار بود اونزمان اخر 24 سالگی بودم. من از اواسط کلاس 4ساعته حس کردم استاده نگاهش به من خاصه و اخر کلاس موقع خدافظی هم یک نگاه بسیار خریدارانه تحویلم داد که گفتم بابا طرف عاشقم شده حسابی.البته اینو بگم به قیافه استاد و تجربش میخورد که متاهل باشه من خبر نداشتم تا یکماه یعنی جلسه بعدی هر لحظه توی فکرش بودم و رویا میبافتم تا اینکه فهمیدم یه تمرینی هست که باید از روی اون گزارشی بنویسم اتفاقا ویدیوش هم بود چون خود استاد گفته بود از اون ده دقیقه یکی فیلم بگیره. توی اون قسمت از فیلم من سوالی از استاد پرسیده بودم که کلماتم مناسب نبود و دقیقا از اونحا سوتفاهم استاد به من شکل گرفته بود و من بعد از یکماه خیال پردازی به خاطر ابهامات دیگه ای که توی ذهنم بود متوجه شدم که رودست بدی از خودم خوردم تازه جلسه بعد فهمیدم که متاهل هم هست

واسه ب=همینه مه میگم با گوشت و خونم تجربه دارم

من فقط میتونم یه چیز رو بهت توصیه کنم هرجور که میبینی میتونی احساساتو کنترل کن و یه هدف بالا خیلی بالا برای خودت انتخاب کن و برای اینکه بهش برسی تلاش کن. نزار یک ادم تورو اینقدر از مسیر خارج کنه که به کارای شخصیت و هدفات نرسی و اخر ببینی خبری از اون ادم نیست. مردای خوب هیچوقت سراغ دخترای بی هدف و بی هنر برای زندگی نمیرن مگه برای تفریح

قدر خودتو بدون
    ویرایش توسط omidvaar : چهارشنبه 13 آبان 94 در ساعت 22:15

9. 2 کاربر از پست مفید omidvaar تشکرکرده اند .

capitan2 (پنجشنبه 14 آبان 94), mano-gozashte (پنجشنبه 14 آبان 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 بهمن 95 [ 21:03]
    سطح
    31
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    47

تشکرشده 104 در 48 پست

Array
    راستی چیز دیگه ای هم نیازه که شما بدونید من باز اینجا و چند جای دیگه خوندم

برخلاف ماها که احسای و عاطفب هستیم و بیشتر دنبال یه تکیه گاه عاطفی هستیم توی روابطمون و همچین تصوری رو از طرف مقابلمون هم داریم. خیلی از اقایون اگه رفتار طرفشون سوتفاهم زا هم باشه بخصوص تحریک شونده و دنبال روابط خاص هستن یعنی تصورشون از یک دختر سهل الوصول اینکه دنبال همچین جیزیه.حتی اگه اون دختر فقط مشکل عاطفی و کمبود محبت و مشکلاتی از این دست داشته باشه

11. 2 کاربر از پست مفید omidvaar تشکرکرده اند .

capitan2 (پنجشنبه 14 آبان 94), mano-gozashte (پنجشنبه 14 آبان 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 اسفند 94 [ 21:11]
    سطح
    24
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    134

تشکرشده 120 در 36 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidvaar نمایش پست ها
    یه سری حرف میخوام بهت بگم اینجا شاید هیچکس اینها رو بهت نگه

وقتی یه نگاه خریدار از یک مرد دیدی براش تب نکن.نمیدونم 26ساله ای و هنوز این چیزارو نفهمیدی خودت.من هم تا 25سالگی هنوز نمیفهمیدم.
    ببین خودت داری میگی فقط دونفر اومدن خواستگاریت و این حرف خیلی معنی داره الان معنیش نمیکنم برات میفهمی از حرفم

نگاه خریدار یک مرد هزارتا معنی داره دیگه بخصوص اگه متاهل باشه.لزوما بچگانه فکرنکن که اون ادم عاشقت شده. با گوشت و خون این حرفا رو که میگم چشیدم که میگم.

وقتی میبینی مرد به سن و ظاهرش دست کم میخوره که متاهل باشه عقلت رو انکار نکن و به خیالات و یا اروزهات میدون بدی اشتباهه.

اینجا صدبار همه گفتن که مردی اگه زنی رو بخواد محاله ازش بگذره.مگه اونجوریه که تنونه بره دنبالش که شما بخوای راه رو براش باز کنی؟ من هزار بار مرتکب این اشتباه شدم

پسری که دختری رو بخواد میره دنبالش مگه اینکه به خودش بگه ارزششو نداره که اگه اون دختر بره و میدون رو براش باز کنه دیگه صد در صد مطمئن میشه که ارزششو نداشته

واقعا فکر میکنی یه پسر نظرش درباره دختری که با اولین نگاه خریدار جذبش میشه چیه؟به چه دختر نجیب و خانواده دار و سخت الوصولیه! حتما برم دنبالش

شاید دارم با این حرفام کاخ ارزوهاتو خراب میکنم ولی بهتر از اینه که بری و توی این سال به امید رسیدن به رویا شکست بخوری و افسرده بشی و فقط سن رو از دست بدی

باز اینجا صدبار همه گفتن که تا با پسری نامزدی رسمی نکردید توی تنور احساس ندمید حتی بعد از نامزدی هم میگن کنترل کنید تا بفمید انتخابتون صحیح بوده یا نه .چه برسه به اشنایی اولیه یا خیال پردازی یکطرفه

یه مثال تا بتونم محدود شده برات میزنم تا یکمی دستت بیاد. من از بیست سالگی تا بیست و سه سالگی توی اوج زیبایی بودم واقعا از خیلیا کنارم توی کلاس توی جشن و غیره ظاهر سر بود. میدونی با این وضع تا 24 سالگی فقط چی نصیبم شد؟ نگاه هایی که من فکر میکردم عاشقانه است ولی در نود ونه درصد موارد اون طرف اشتباه گرفته بود. یعنی یه چیزی توی رفتارم اشتباه بود که مردا جذبم میشدن.از استادهام از جاییکه خرید میرفتم حتی توی فامیل به قول شما سطح متوسط خودم.

من فکر میکردم هزارتا ادم حسابی و تحصیلکرده عاشقمن استاد هام بامدرک دکترا اوه! یه سری مراسم خاص و ادمای خاص که نمیتونم اسم بیارم. ولی نصیبم فقط تنهایی بود. ایک نفر از همکلاسی های پسرم سراغ من که ظاهری زیبا داشتم ر نمیگرفتن چون همشون فکر میکردن من مشکل دار هستم

یه مثال دیگه بگم من یه کلاس خاص توی یک موسسه خیلی خوب با استادای خیلی مطرح میرفتم.من کلا خیلی ادم با جنبه ای بودم و بشاش و بسیار خنده رو.یکی از افت های زندگی من همین بود. کلاس بخاطر اینکه ادمهای شاغل هم خیلی داشت ماهی یکبار بود اونزمان اخر 24 سالگی بودم. من از اواسط کلاس 4ساعته حس کردم استاده نگاهش به من خاصه و اخر کلاس موقع خدافظی هم یک نگاه بسیار خریدارانه تحویلم داد که گفتم بابا طرف عاشقم شده حسابی.البته اینو بگم به قیافه استاد و تجربش میخورد که متاهل باشه من خبر نداشتم تا یکماه یعنی جلسه بعدی هر لحظه توی فکرش بودم و رویا میبافتم تا اینکه فهمیدم یه تمرینی هست که باید از روی اون گزارشی بنویسم اتفاقا ویدیوش هم بود چون خود استاد گفته بود از اون ده دقیقه یکی فیلم بگیره. توی اون قسمت از فیلم من سوالی از استاد پرسیده بودم که کلماتم مناسب نبود و دقیقا از اونحا سوتفاهم استاد به من شکل گرفته بود و من بعد از یکماه خیال پردازی به خاطر ابهامات دیگه ای که توی ذهنم بود متوجه شدم که رودست بدی از خودم خوردم تازه جلسه بعد فهمیدم که متاهل هم هست

واسه ب=همینه مه میگم با گوشت و خونم تجربه دارم

من فقط میتونم یه چیز رو بهت توصیه کنم هرجور که میبینی میتونی احساساتو کنترل کن و یه هدف بالا خیلی بالا برای خودت انتخاب کن و برای اینکه بهش برسی تلاش کن. نزار یک ادم تورو اینقدر از مسیر خارج کنه که به کارای شخصیت و هدفات نرسی و اخر ببینی خبری از اون ادم نیست. مردای خوب هیچوقت سراغ دخترای بی هدف و بی هنر برای زندگی نمیرن مگه برای تفریح

قدر خودتو بدون

راستی چیز دیگه ای هم نیازه که شما بدونید من باز اینجا و چند جای دیگه خوندم

برخلاف ماها که احسای و عاطفب هستیم و بیشتر دنبال یه تکیه گاه عاطفی هستیم توی روابطمون و همچین تصوری رو از طرف مقابلمون هم داریم. خیلی از اقایون اگه رفتار طرفشون سوتفاهم زا هم باشه بخصوص تحریک شونده و دنبال روابط خاص هستن یعنی تصورشون از یک دختر سهل الوصول اینکه دنبال همچین جیزیه.حتی اگه اون دختر فقط مشکل عاطفی و کمبود محبت و مشکلاتی از این دست داشته باشه

یکی از بهترین کامنتهایی بود که تا به حال خوندم. به قولی دمتون گرم خانم امیدوار
    کاش اکثریت دخترخانما بیشتر به خودشون بها میدادن تا حداقل ما بعضی از پسرا از اینکه بهشون بها دادیم پشیمون نشیم!!

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 11 در 8 پست

Array
    من هنوز متعجبم که چرا کسی توی این سایت جواب منو نمیده

امیدوار راستش با خوندن حرفای شما حال بدی بهم دست داد. نمیدونم چرا شاید هم حسی

چرا ما این همه اشتباه انجام میدیدم و مرتت تکرارش میکنیم. من هم کارهای تا حدودی مشابه با شما انجام دادم

البته بدترین عیب اخلاقی من همین احساساتی بودن مفرط من هست. همین که همه چیز رو رها میکنم تا ییه سری احساسات اشتباه رو پرورش بدم

من اونقدر اعتماد به نفس ندارم که بگم از همه دور و بری هام بهترم اما من هم نگاه خریدار زیاد دیدم. درمورد مجرد بودن یا نه هم من از چندنفره دیه هم شنیدم که موقعی که با یکنفر اشنل میشن نمیتونن تشخیص بدن مجرده یا متاهل البته اونها توی احساساتشون اغراق کننده نیستن و مشق شب دانشگاهشون رو ننویسن خوابشون نمیبره

من کلاسای زیادی میرم ورزش که البته خانمه هنر و زبان و .. همه مربی هامون هم خوب و عالین. اما واقعا یه سوال

اگه سرکلاس یه نگاه خاص از انواع مختلفش خریدارانه بد عاشقانه مایلانه یا هرچی دیدیم و حس کردیم طرفمون نیتش بده یا اشتباهی گرفته یا متاهله چطوری جوابشو بدیم که تا اخر دوره کلاس بدون مشکل از اون کلاس استفاده کنیم و مربی هم باهام لج نیفته؟اصلا چیکار کنم نگاه بد نداشته باشن؟ و استرس خاصی نداشته باشیم؟؟

کسی میخونه حرفامو؟؟؟ برا یکنترل احساسات مدل من چکنم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)