به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 آبان 94 [ 00:50]
    سطح
    27
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 51 در 23 پست

Array

ایا این یه پیشنهاد قابل فکر کردنه یا یه بازی دوطرفه؟

سلام خدمت همه دوستای عزیزم .شاید حدود یه سال بود ک اینجا نیومده بودم.
    یک بار از راهنمایی های عالیتون استفاده کردم وتصمیم درستی گرفتم دوباره نیاز به کمکتون دارم دوستان عزیزم.
    جهت یاداوری عرض کنم که من 28 سالمه و دوسال پیش نامزدی اشتباهی داشتم ک خداروشکر متوجه اشتباهم شدم وبحمدلله تونستم این اشتباه رو تموم کنم.
    الان ک خدمتتون هستم تا درباره مشکل جدیدم ازتون راهنمایی بگیرم.
    اولا باید بگم ک واقعا واقعا وواقعا ازار دهندست برخورد جامعه با ی دختر عقد بهم زده - برعکس همین مورد در باره پسر_وغیرقابل هضمه براشون.

اصل مطلب: چن وقت پیش بصورت مجازی با پسری ک 4 سال بزرگتر بود اشنا شدم ک اوایل صحبت فقط دردل وحرفای معمول بود وبعد یه مدت کوتاهی ب نظرم رسید این راه درست نیست وگفتم که بهتره ادامه ندیم(من فقط برای داشتن یه گوش معقول برای شنیده شدن وفرار از تنهایی وارد این رابطه شدم) ک ایشون گفت میخام یه پیشنهادی رو مطرح کنم .باتوجه به شناخت کلی ای ک ازت پیدا کردم و همینطور تشابه هایی ک داریم میخام بیشتر اشنا بشیم به قصد ازدواج .اوایل یکم بنطرم مسخره اومد وگفتم اشنایی مجازی راه خوبی برای ازدواج نیست ک ایشون جوابش این بود ک این جرقه ای برای اشنایی بوده ومث خیلی ها روش ها اشنایی مجازی هم ی راهه واصلا شما فکر کن من تو محیط کارت دیدمت ،باقی ماجرا واشنایی بصورت واقعی خواهد بود .
    سر همین قضیه باخودم گفتم حالا امتحانش ک ضرری نداره ویگم جدی تر شدم و بهش گفتم ک من عقد بودم ک بهم خوردوهم اینکه سنی مذهبم ک ایشون گفت با هیچ کدوم مشکلی ندارم (هرچند راجب حدود رابطم تو دوران نامزدیم پرسید ).
    وراجب مذهب گفت من خیلی مذهبی نیستم(کلیت وخدا رو قبول دارم ولی نماز وروزه اینا رو نیستم )و با اینکه تو مذهبی باشی هم مشکلی ندارم وازادی در این زمینه .
    اینجا دوتا مسله پیش اومدبرام :1. من ادم مذهبی ای هستم وایشون نیستن ایا این دچار مشکل میکنه مارو 2. پدر من قبلا (قبل اون تجربه ناموفق نامزدیم) بشدت با غیر هم مذهب مخالف بود -الانو نمیدونم چون امتحان نشده- ومن این موضوع رو باین اقا گفتم .
    این اقا پیشنهاد داد مسله از طریق خانواده ها وبصورت خاستگاری رسمی ادامه پیدا کنه ولی زمانی ک من موضوع عقیده پدرم درمورد ازدواج باغیر هم مذهب ،رو مطرح کردم ایشون یکم پا پس کشید وگفت من نمیتونم بیام خاستگاری و همه چیز اوکی باشه و فقط پدرت بگه ک من دختر ب شیعه نمیدم(هرچند ایشون خودشو بی مذهب میخونه) ،اگه بیام خاستگاری و خودت جواب منفی بدی درکنار خانوادت واسم قابل قبوله ولی اینکه فقط بدلیل مذهب جواب رد بشنوم برام خوشایند نیست.
    خلاصه اینکه الان قضیه اینجاست ک ایشون میگه بمن علاقه مند هست وقصدش هم ازدواجه ومیخاد رابطه رو بصورت واقعی ادامه بده و من هم برعکس اوایل فک میکنم یکم احساساتم درگیر شده وحتی پیشنهاد دادم ک بصورت همون دوست مجازی باقی بمونیم حتی اگه ازدواج نمیشه ک ایشون گفتن فقط اگه به ازدواج فک میکنی رابطه رو ادامه بدیم وگرنه تمومش کنیم .
    ومن بشدت دودلم نمیدونم راه درست چیه از یطرف بخاطر شرایط قابل قبولی ک ازلحاظ سن ، تحصیلات شغل و سطح فکری وچارچوب اخلاقی و... داره ومهم تر ازهمه اینکه با نامزدی بهم زدم مشکل نداره وبرعکس اکثر جامعه براش قایل قبوله (واین خیلی برام مهمه) نمیتونم بهش فک نکنم وراحت ازش بگذرم واز طرف دیگه نمیتونم مطمن باشم ک با وجود کم اهمیت بودن مذهب براش ،دچار مشکل نشیم تو زندگی.
    من دوست دارم ی فرصت داشته باشم بدون دغدغه تو ی فرصت واقعی ی شناخت نسبی وکلی از ایشون پیدا کنم _قبل در جریان قرار دادن خانواده چون خانواده اصلا با رابطه ازاد موافق نیستن والبته هر رابطه ای با هر قصدی_ ک ببینم اصلا میشه یا نه ادامه ماجرا ولی خود این یه تعهد ایجاد میکنه وممکنه ایشون بگه ک این مدت سرکارم گذاشتی (چیزی ک گفتم ومیگه تکلیفمو معلوم کن ک با اصل قضیه موافقی یا نه -یعنی فک کردن به ازدواج -)ومن بخاطر اون دلایل(مذهبی بودنم ومخالفت پدرم) نمیدونم دقیقا موضعم چیه :نه میتونم به راحتی ازش دست بکشم نه اینکه نمیدونم با این میزان از شناخت تصمیم قطعی ای بگیرم(شاید حتی خیلی از چیزایی ک میدونم راجبش درست نباشه هرچند خودش میگه بیا تحقیق بعد خاستگاری) .

اینم بگم ک چرا تا الان ازدواج نکرده : چندمین مورد قرار بوده ازدواج کنه ک نشده واخرین مورد دختری بوده ک بهش خیانت میکنه واین تاثیر گذاشته روش البته (اینم موردی هست ک نیاز ب تحقیق بیشتر داره)
    یه مورد دیگه اینکه من ازش پرسیدم ک چطور ب کسی ک زیاد نمیشناسی واشناییت مجازیه داری پیشنهاد ازدواج میدی اونم با این جدیت گفت: چون من رشته تخصصیم روانشناسیه (هرچند کارش نامرطبته ) واز حرف زدنت متوجه وخیلی چیزای دیگه متوجه شدم خیلی چیزا رو . واینکه ما خیلی شرایطمون ورفتارامون بهم میخوره وبنطرم کیس مناسبی برای هم هستیم .

حالا منتظر راهنمایی شما دوستای خوبم هستم بهترین راه چیه ؟ ایا این رابطه کلا زیرسوال واشتباهه؟
    منتظر راهنمایی های ارزندتون هستم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 51 در 23 پست

Array
    سلام .یعنی واقعا کسی جوابی نداشت؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    شما از ابتدا اخر راه رو میرید ...
    اصلا ایشونو دیدین ؟تا ندیدین که نمیتونین به مذهبو اینا فکر کنین ... بعدش با خوانوادتون در میون میذارید که شرایط اینجوریه اگه پدرتون راضی نبودید بگید نیاد خواستگاری
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

4. کاربر روبرو از پست مفید anisa تشکرکرده است .

اثر راشومون (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 51 در 23 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط anisa نمایش پست ها
    شما از ابتدا اخر راه رو میرید ...
    اصلا ایشونو دیدین ؟تا ندیدین که نمیتونین به مذهبو اینا فکر کنین ... بعدش با خوانوادتون در میون میذارید که شرایط اینجوریه اگه پدرتون راضی نبودید بگید نیاد خواستگاری
    انیسای عزیز ممنون از زحمتی ک کشیدین وجواب دادین .
    خب مشکل من دقیقا همینجاست : من با خودم درگیرم چون معیار مذهب واینکه طرف چاچوب مذهبی داشته باشه واسم مهمه (هرچند نسبت به قبل برام کمرنگتر شده)وفکر میکنم اگه نداشته باشه دچار مشکل میشم در اینده اما مطمن نیستم وباید ایشون رو از نزدیک ببینم وخیلی بیشتر پیش برم تا بدونم برام قابل قبول هست یا نه _ چون از رفتارا وحرفاش متوجه شدم ک اونقدرها هم ادعا میکنه با دین بیگانه نیست - ونمیخام بدون اظمینان از این موضوع کلا قضیه رو منتفی کنم .
    ولی ایشون دقیقا برعکس این قضیه میگه ببین من همینم ک گفتم، راجب من مسله دین رو حذف کن( ودرجواب اعتراض من ک میکم مشکل ساز خاهد بود میگه ک تو اگر سخت گیری نکنی بمن ، مشکلی ایجاد نمیشه ) .حالا اگه با این وجود وبا دونستن این قضیه مشکلی نداری ماجرارو ادامه بدیم( و البته میدونه مشکل من همون درگیری با خودمه میگه لطفا این فکر اشتباهو بذار کنار واجازه بده ادامه راهو بریم) .
    درواقع دیدار ایشون ینی قبول مسله بالا از ظرف من وایشون میگه بعد از این میتونی ب هر دلیلی بجز قضیه مذهب _که الان برات روشن کردم_بهم جواب منفی بدی ولی اگر بیایم واین پروسه خاستگاریو تا اخر بریم بعد بگی بخاظر مذهبی نبودنت جواب منفی میدم برام سنگین تموم میشه و ضربه بدی میخورم وفک میکنم بازی داده شدم .
    حتی چند باری هم ک پیشنهاد داده همو ببینیم وراجب چندوچون ماجرا صحبت کنیم قبول نکردم چون هنوز با خودم درگیرم ونمیدونم تکلیفم با خودم چیه .
    اصل دودلی من هم همینم هست گفتم :نه میتونم براحتی بهش فک نکنم وازش بگذرم ونه میتونم تصمیم قاظعی در این باره بگیرم.
    جالب اینه ک اونم همچین فکری تو سرشه نمیخاد براحتی بگذره ولی هیچکدوم از مواضعمون کوتاه نمیایم .
    متاسفانه بخاطر جو خاص خانواده من ،خیلی راحت نمیتونم این موضوعو مطرح کنم مثل خانم نگار
    1984اول از فیلتر خودم رد شه تا ببینم اصلا ارزش مطرح کردن تو خانواده رو داره یا نه .

ایا درسته ازش بخام ی فرصت چن هفته ای _بدون ایجاد تعهدی از طرف من برای ازدواج_ بهم بدیم برای شناخت؟یا اشتباهه وباعث وارد شدن بیشتر احساسات میشه وممکنه خودش باعث اشتباه بشه ؟

این اخرین پست امروزمه ک میتونم بذارم.
    پیشاپیش از کمکاتون ممنونم
    ویرایش توسط solyyy : دوشنبه 11 آبان 94 در ساعت 20:55

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 51 در 23 پست

Array
    واقعا انتظار این حجم از جواب دادنو نداشتم .دوستان حسابی شرمنده کردین .
    فقط اگه وقت کردین راهنمایی کنبن ایا میتونم تاپیکو کلا حذف کنم؟
    از مدیر بزرگوار یا بقیه عزیزان مسئول خواهش میکنم اگه امکانش هست این تاپیک رو حذف کنن.ممنون

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    برای مدتی طولانی بای بای همدردی این آخرین نظرم هستش زیر تایپیک ها

بنظر من ادامه این رابطه از طریق نت خیلی کارساز نیست بزار ایشون را از نزدیک ببینی شاید راست نگفته باشه شاید قیافش به دلت نشینه و شایدهای دیگه پس بهتره حداقل برای یکبار بیرون ببینیش اونم توی یک کافی شاپ یا جایی که هم فضای عمومی توی شهر باشه هم اینکه خیلی توی چشم نباشه با یک بزرگتر برو از خودت حداقل چندپله عاقلتر و بالغتر باشه اینجوری بهتره بعد بشین حرفات را باهاش بزن.
    خلاصه بگم وقتی میبینی داری وابسته میشی استپ بده یکجای کار اشتباه هستش به اینجا رسیدی بعدش برو پیش مشاور باهاش حرف بزن یا اگرم توی همدردی زدی بعد اینکه دیدیش برای یکمدت بزارید این رابطه قطع بشه ببین اگر وابستگیت زیاده اونوقت هستش که یکم خطرناک میشه این وابستگی باعث میشه از دید منطقیت نسبت به این رابطه کم بشه.

آدم ها عموما آنطور که زیبا حرف میزنند زیبا عمل نمیکنند
    شوربختانه این موضوع به کررات به من ثابت شده.پس لطفا هواست بیشتر جمع باشه وابستگی توی ایشون و احساسی عمل کردن توی حرف زدنشان دیده میشه یا صادق هستند و واقعا جلو میخواهند بیایند یا نیت دیگری دارند

موفق باشید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 51 در 23 پست

Array
    واقعا ممنون .خاله قزی عزیز .انشاله هر جا هستین موفق باشید .
    راستش بنا بر همین هم شد .احتمالا همین کارو بکنم -دیدنش -.
    ومسله اینه ک ایشون میخاد ازمن مطمن بشه بعد بیاد خاستگاری ک فک نمیکنم همچین کاری بکنموبدون خانواده اطمینانی بهش بدم .باش صحبت کردم وفهموندم ک خودش بیاد مطرح کنه قضیه رو اگه میخاد .
    درسته حواسم باید بیشتر ب وابستگی باشه .فعلا تصمیم گرفتم یکم ازش فاصله بگیرم ببینم چقدر جدیه وایا اقدامی میکنه .بازم ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)