به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 30 بهمن 95 [ 03:03]
    سطح
    44
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array

من خیلی حساس شدم یارفتارشوهرم اشتباهه؟

سلام دوستان یه مشکلی که جدیداخیلی ازارم میده فیلم نگاه کردن های همسرمه که پراز صحنه های بده ومن بدم میادشریک زندگیم وقتشو صرف این جورچیزابکنه به نظرتون من خیلی حساس شدم ؟
    یه چندوقتیه اعتمادبه نفس ندارم پراز دردم که کسی رو ندارم بگم هر روز اب میشم احساس میکنم زیبا نیستم واین حس بدو شوهرم بهم داده با نگاهاش به زنای دیگه خیلی خوردم میکنه

2. کاربر روبرو از پست مفید sevil73 تشکرکرده است .

danger (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

این حسی که دارید البته بعنوان یک زن حق دارید بهتره در این مورد در یک وقت مناسب با شوهرتان صحبت جدی داشته باشید و تمامی احساسی که دارید را با ایشون بیان کنیدالبته با احترام باشه و همراه با محبت

مشاوره تخصصی با جناب sci

تایپیک بالا را با دقت مطالعه کنید نوشته جنای sci عزیز
    سعی کن محبتت را نسبت به شوهرت بیشتر بکنی بهش نزدیکتر بشی لباس های شاد بپوش تشویقش کن تحسینش کن ازش تشکر کن خصوصیات مثبتی که داره بشه یادآوری کن سعی کن خلاق باشی خونه آرامش حکفرما باشه غذای جدید درست کن خلاصه زندگی خودت را رنگی کن ولی اولش با شوهرت صحبت کن بهش بگو اگر احساس میکنی من برات جایی کم گذاشتم و تلاش نکردم بهم بگو دوست دارم برات همسر خوبی باشم دوست دارم همه تلاشم را بکنم که از بودن در کنارم لذت ببری مستقیم باهاش حرف بزن و در اخر هم احساست رو نسبت به این رفتارش بگو.یادت نره اولش با تعریف از خصوصیات مثبتش و دلایل اینکه انتخابش کردی بگو اینکه بهش افتخار میکنی بخاطر خصوصیات مثبتی که داره و چقدر احساس خوشبختی میکنی

خلاصه بگم این مسئله زودگذر هستش و مثل یک وزش باد هستش ولی برخورد شما خیلی مهمه

اتفاقا الان نیاز داری اعتماد بنفست بالا باشه و قوی باشی بانو در وجود شما ایرادی نیست این یک نقص در آقایون هستش که فقط مختص به شوهر شما نیست خیلی زود ردست میشه ایشالله ولی شما باید صبور باشید و آرام

اگه نظر شخصی من باشه این بهترین فرصت هست برای اینکه با استفاده از این مشکل نقاط فاصله افتاده بین خودت و شوهرت را ترمیم کنی و سعی کن با کسب مهارت های جدید ملزم کنی البته خودت را زندگی بهتری بسازی بجای اینکه این موضوع را مشکل ببینی یک فرصت ببین برای بهتر و قویتر شدن خودت و رابطه با شوهرت

پ.ن:اینم بگم خیلی هم تقصیر شوهر شما نیست فقط اطلاع نداره
    1.مردها و خانوم های زیبا و خوش اندامی که توی اینجور فیلم ها هستند درصد بسیار کمی از مردم دنیا را تشکیل میدهند از نظر زیبایی و تناسب اندام
    2.آنها بازیگر هستند و دارند بای میکنند همانند بازیگران فیلم های هالیوودی
    3.زیبایی و تناسب اندام خانوم هایی که در اینگونه فیلم ها بازی میکنند مصنوعی هست

در هر صورت جای نگرانی زیادی نیست شما فقط بهتره این مسئله را بخوبی مدیریت کنید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : یکشنبه 10 آبان 94 در ساعت 09:57

4. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 11 آبان 94), mercedes62 (یکشنبه 10 آبان 94), sevil73 (یکشنبه 10 آبان 94), ستاره زیبا (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    ممنون خاله قزی که راهنماییم کردی چندروز قبل باشوهرم کاملا منطقی صحبت کردم وهمه حرفامو قبول کرد که نگاه کردن به این جور فیلما اشتباهه وبه رابطمون ضربه میزنه ولی میدونم باز فایده ای نداره دوسه ماه دیگه باز کاره خودشو میکنه همیشه ازش میپرسم که من چیزی واسش کم میذارم؟ازم رازی هستی ؟میگه بهترین زن دنیایی !ولی این حرفش واسم ارزش نداره پاشو بیرون میزاره صدنفرو نگاه میکنه همه رقم توخونه واسش لباس میپوشم ارایش میکنم از لحاظ قیافه هم درسطح خوبی هستم وهمیشه شوهرم قیافمو تحسین میکنه ولی چه فایده که با کاراش خوردم میکنه احساس میکنم حتما چیزی کم دارم شوهرم تو زنای دیگه دونبالشه یا شوهرم ادم بیخودی شده وچشم چرونه واقعا گیج شدم نمیدونم

6. کاربر روبرو از پست مفید sevil73 تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 تیر 97 [ 23:45]
    سطح
    41
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    77

تشکرشده 116 در 61 پست

Array
    سلام دوست عزیز انقدر خودتو اذیت نکن نگاه های همسرت رو هم انقدر جدی نگیر اگ شوهرت دوستت داره و تحسینت میکته پس بیخودی نگرا نشو و نگاهاش رو بزاز ب حساب یه کنجکاوی بچه گانه خداییش خود شما وقتی یه خانم یا آقا با وضع آنچنانی از کنارت رد بشه خود ب خود چشمت ب سمتش حرکت نمیکنه؟الان جلوی بچه هم شی رنگی بگیری چشاش دنبالش میدوه دیگ آقایون جای خود دارن
    راستش من یبار با همسرم در این زمینه صحبت کردم آخه همسرم خلی روس داره من چادر بپوشم و محجبه باشم ولی من بهش میگفتم خودتون دوس دارین زنتون چادر بپوشه و خودش رو بپوشونه اما تا چشتون ب یه خانم مانتویی خوشتیپ بیافته چشتون دنبالش میافته شوهرمم گفت راستشو بهت بگم شاید ما مردا نگای اینجور زنا کنیم ولی هیچ ارزشی براشون قایل نیستیم و ب چشم حقارت بشون نگاه میکنیم ک تمتم اندامشونو در معرض آقایون گذاشتن اگ تو هم بخای اینجوری بگردی مطمعن باش ک از چشمم میافتی البته اینو بگم ک من فقط نظر شوهرم رو گفتم لطفا ب هیچ آقا و خانمی با عقاید مختلف برنخوره

8. 5 کاربر از پست مفید masamasa تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 11 آبان 94), khaleghezey (دوشنبه 11 آبان 94), sevil73 (دوشنبه 11 آبان 94), نارجیس (دوشنبه 11 آبان 94), ستاره زیبا (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    سلام. شما دقیقا توضیح ندادین و از مواردتون مثال نزدید که ما قضاوت کنیم آیا واقعا همسرتون اشتباه می کنن یا شما حساس هستین.
    اما درباره فیلم که میگید صحنه های ناجور داره
    خب اگر فیلم پورن و کلا غیر اخلاقی می بینن که این احتمالا مشکل از همسرتونه
    اما اگر فیلم های سینمایی معمولی هالیوودی رو می بینن که فقط سانسور نشدند اما فیلم سینمایی مثلا اکشن و اینها هستند، خب این طبیعیه و حتما شما حساس هستین

10. 3 کاربر از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 11 آبان 94), khaleghezey (دوشنبه 11 آبان 94), sevil73 (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    مثلا توخیابون راه میریم مشغوله حرف زدنیم یه زن از جلومون رد بشه حرفو قطع میکنه به اون نگاه میکنه حواسش پرت میشه
    اینم اضافه کنم سی روز سرکارمیشه دوازده روز میاد خونه ادم تاحدودی مذهبی هستش بازبون خیلی محبت میکنه ولی با این یه کاراش همه چی رو میبره زیرسوال
    فیلم هایی که میبینه پورن نیست ولی چیزی کم از اون فیلما نداره من خودم شخصاخجالت کشیدم نگاه کردم وازهمسرم بدم اومد که همچین چیزایی رو نگاه کرده یه دوروزم اصلابهش رو ندادم دست خودم نبود
    همیشه خودش بهم میگه همه چی تمومی ولی رفتارش چیزدیگست واقعا موندم کاش یه عیبی روم میزاشت میرفتم روش کار میکردم ولی الان سردرگمم

12. 2 کاربر از پست مفید sevil73 تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 11 آبان 94), khaleghezey (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    خدا پدر مادرت رو بیامره خانوم sevil من بگو فکر کردم الان این بنده خدا داره یکقدمی پرتگاه قشنگ میوفته توی پرتگاه اینهمه دلهره آور کردی تایپیکت رو

بنظرم اگر بچه داری خیلی خوبه از این طریق وارد بشی که واقعا هم درسته روی بچه تاثیر منفی شدیدی میزاره و در آینده برای بچه بسیار مضر هستش.
    خوب خدا را شکری در حد فیلم های هالیوودی هستش گرچه همینم واقعا خوب نیست ولی قبول کنید شما هم در این زمینه حساس شدید.

یک اعتراف راحت بکنم نه خودم بلکه اکثریت مردها تقریبا توی خیابان یک خانوم ببینن مثلا با مانتو کوتاه یا روشن یا موهاش خیلی بیرون هستش یا کلا توی چشم هستش یک نگاهی میندازن خوب این عادت هستش گرچه کار درستی نیست ولی اینگونه تصور نکنید که فقط شوهر شما اخلاقش اینجوریه بقیه مردها هم دست کمی ندارن.

سعی کن بجای قهر کردن بجای اینکه چرا نگاه کردی چرا اینجور یمیکنی چرا اینو میگی بیشتر بهش محبت کنی اینکه لباس خونگی راحت و جذاب میپوشی خوبه اینکه زیبا هستید هم خوبه ولی بهتره در کنار اینها به شوهرت نزدیکتر بشی محبت کنی از مطالب بقیه بانوان بهره ببر از سیاست های زنانه بیشتراستفاده کن.
    چگونه همسرتان را مثل موم نرم کنید؟

شاید این كار، مثل موم‌ نرم كردن شوهران ، آرزوی خیلی از خانم‌ها باشد، اما آرزوی محالی نیست و رموز ساده‌ای دارد. برای این كار به چند توصیه‌ عمل كنید:

✳️ شنونده خوبی باشید.

✳️ او را نصیحت نكنید، بویژه در حضور دیگران.

✳️ شوهر خود را با دیگری مقایسه نكنید، از او ایراد نگیرید و تحقیرش نكنید.

✳️چارچوب فكری و ذهنی شوهر خود را بشناسید و او را آنچنان كه هست درك كنید.

✳️ نسبت به وضعیت روحی شوهرتان دقیق و حساس باشید.

✳️ در مورد مسائل مورد علاقه همسرتان اطلاعات كسب كنید و به آن احترام بگذارید.

✳️زمینه‌های حركت او را فراهم كرده و مانع رشد او نشوید.

✳️زبان نگاه را بیاموزید و ارتباط‌های غیركلامی با همسر خویش را بیشتر كنید.

✳️توقعات و انتظاراتی كه از او دارید را محترمانه برایش بیان كنید و از او نیز چنین بخواهید.

✳️ هر روز بهانه‌ای برای ایجاد نشاط و شادابی در خانه پیدا كنید.

✳️ انصاف داشته باشید و صادقانه همه‌چیز را از نگاه طرف مقابل ببینید.

✳️بهترین راه موفقیت در بحث، اجتناب از آن است.

✳️هنگام ناراحتی او از وی انتقاد، گله و شكایت نكرده و او را محكوم نكنید.

✳️در جهت تامین نظر وی طوری دوستانه صحبت كنید تا احساس امنیت درونی كند.

✳️ به جای احساساتی شدن آرام باشید و از تندی و اشك ریختن بپرهیزید.

✳️ موقعیت خود را تغییر داده و مشكلات را در زمان و مكان بهتری مطرح كنید.

✳️عقاید خویش را تحمیل نكرده و با آرامش و صداقت بگویید، در قلب شما چه می‌گذرد.

✳️ همچنان كه دوست دارید از شما گذشت كنند، خود نیز بخشش داشته باشید.

✳️ در مقابل رفتار تند شوهرتان، شكیبا و بردبار باشید. (این یكی از توانایی‌های خاص زنان است)

✳️ بر وی منت نگذارید و زحمات و ایثارهای خود را در زندگی به رخ او نكشید.
    سعی کن قلق شوهرت دستت بیاد بجای جدی بودن بشین کنارش باهاش شوخی کن دیدی مثلا صحنه ای داره که واقعا زننده هستش یک چشم غره بهش برو و شکبه رو عوض کن..... کلا واژه مناسب میشه لوس بازی(واژه مناسبتری پیدا نکردم) بنظرم بیشتر باید از این روش استفاده کنی
    بنظر من بشخصه یک همسر باید بجاش مدیر باشه خانه دار باشه هنرمند باشه یک پشتوانه قوی باشه و در مواقع خاص یک دختر شیطان و بازیگوش. انعطاف پذیر باشید بانو
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

14. 3 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 11 آبان 94), sevil73 (دوشنبه 11 آبان 94), ستاره زیبا (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    716

تشکرشده 189 در 74 پست

Array
    خاله قزی عزیز ممنون که دلگرمی دادی حق باشماست شاید من خیلی حساس شدم ولی خوب خودم ادمی هستم که نگاه به نامحرمو گناه بزرگی میدونم خیلی وقتا دلم برای همسرم میسوزه درست شاید خیلی از مردا اینطور باشن ولی من نمیتونم قبول کنم همسرم اینجورباشه درحالی که میتونه انسان بهتری باشه همیشه یه عقیده ای داشتم که زن وشوهرباید باعث کمال همدیگه بشن

16. کاربر روبرو از پست مفید sevil73 تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    عزیزم میدونم این حس بدیه و هر زنی دوس داره تمام توجه شوهرشو همیشه داشته باشه
    اما تو حساسی ... اینکه بچه ها میگن اکثر اقایئن اینجورین راست میگن راستش منم فکر کردم فیلمای پورنو میگی ... شاید عقایدتون فرق داره که تو با فیلمای هالیوودی موافق نیستی ... کسی که اینجور فیلمارو میبینیه لزوما ادم ناجوری نیست حتی با وجود صحنه های بدش .. همه ی مردا همینطورن بیخود خودتو اذیت نکن از کاراش منظور نگیر و فک نکن که تو چیزی کم داری اونم با وجودی که ازت اینجوری تعریف میکنه!!! خیلی داری زوم میکنی به این موضوع
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

18. 3 کاربر از پست مفید anisa تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 11 آبان 94), khaleghezey (دوشنبه 11 آبان 94), نارجیس (دوشنبه 11 آبان 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 19 مهر 98 [ 21:23]
    سطح
    55
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 182
    Overall activity: 39.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 145 در 78 پست

Array
    ایشون نگفتن فیلمهای معمولی هالیوودی روکه همشون بهرحال همچین صحنه هایی رو داره ومعمول هست رومیگن یه سری فیلمها هستند که با اینکه پورن نیستند سکس محور هستند یعنی یا داستانش یه طوری که روی اینجور مسایل میچرخه یا یه داستان الکی ساختن وبا این صحنه ها که فراوون استفاده کردن خواستن فروش رو بالا ببرن و بقول دوستمون اینجور فیلمها هم دسته کمی از پورن نداره.بهرحال تماشای این فیلمها هم اون هم جلوی همسر کاری دور از شان انسان هست ولی بعضی از خانوم هارو هم دیدم که نه تنها بدشون نمیاد بلکه خودشون هم بعنوان یه جور فان وتفریح کنار همسرشون تماشا میکنند. درمورد نگاه کردن همسرتون به خانومها خدمتتون عرض کنم من چهره خوبی دارم لباس پوشیدن هم نسبتا شیک میگردم باور نمیکنی اگه بهت بگم از میان 100 مردی که با خانومشون از کنارم رد میشن شاید یک یا دونفرشون نگاهم نکنندهمراه اونها معمولن زنان چادری وبا حجاب کامل هستند گاهی هم خانم هایی قرتی منظورم اینکه درسته نگاه به نامحرم کار زشتی هست اما همه اینکارو میکنند که البته قشر مذهبی اگه نگم بیشتر بلکه پابه پای دیگر افراد پیش میروند .انگار کسی نگاه کردن به نامحرم رو دیگه بد وگناه نمیدونه.میدونم حرفام کمکی به شما نمیکنه ولی اینجور موارد رو باید بیشتر قبل ازدواج دقت میکردین دوستم الان بیشتر باید حساسیت خودتون رو کم کنید وتلاشتون رو برای تغییر همسرتون بکنید اما در کنارش بیشتر از همه سعی کنیدخودتون رو اذیت نکنید وازحساسسیتتون کم کنید.
    واینجور مواردی که دوستمون گفتن که ما مردا نگاه میکنیم ولی ارزشی قائل نیستیم هم برای توجیح چشم چرونی خودشون وشیره مالیدن سر زنان پاک ومعصومشون هست جدی نگیرید دوستان.

20. کاربر روبرو از پست مفید danger تشکرکرده است .

sevil73 (دوشنبه 11 آبان 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)