به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 مهر 94 [ 21:16]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 3.0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سردرگمی برای ادامه یا عدم ادامه یک رابطه

باسلام وخسته نباشید.دختری هستم ۲۰ساله.یکسال پیش ازطریق یک سایت بااقاپسری ۲۳ساله ساکن تهران اشناشدم..ابتدارابطه مون درحدپیام وتلفنی بودبعدبرای دیدن من به شهرمون آمد .اول هیچ شناختی نداشتم الان که یکسال و۴ماه میگذره تقریباشناخت حدودی پیداکردم..هردوبهم علاقه مندشدیم ومن ازانجاییکه دوسندارم این رابطه بی هدف دنبال بشه ازاون خواستم تکلیف منوروشن کنه..یعنی منوفقط برای دوستی میخوادیاقصدش ازدواج..درحال حاضراصلاشرایط ازدواج رونداره ن سربازی رفته..ازنظرتحصیلات اون دیپلم من درحال گرفتن کارشناسی..ولی ازنظرفرهنگ درسطح بالایی..الانم مشغول کارازاد..من ازش خواستم اگه واقعامنودوست داشته باشه به پاش صبرمیکنم ولی اون راضی نمیشه..چون من موردای زیادی برام میان..همیشه میگه وجدانم راضی نمیشه بخاطرمن چندسال صبرکنی وموردای بهترتوازدست بدی اوایل میذاشتم به حساب بهانه ودوست نداشتن ولی بعدمطمین شدم که دوستم داره یادم رفت بگم همون اوایل رابطه من بامادرش درحدتلفنی صحبت کردم درواقع مادرش درجریان چندباری هم بعدش باهم حرف زدیم چون من دیدم برخلاف بقیه پسراموضوع روبامامانش درمیون گذاشت حاضرشدم حضوری همدیگروببینیم..اماچیزیکه فهمیدم اول بخاطرتفاوت تحصیلات حس میکنم مخالفه ..درواقع ازطرفی هم نگران ازاینکه من بعدازمدتی بخاطرموقعیتی که دارم ترکش کنم..الان واقعانمیدونم چکارکنم..به پاش صبرکنم..ترکش کنم..واقعامنودوسداره واثبات کرده دوست داشتنشوولی الان شرایط ازدواج رواصلانداره..توروخداکمکم کنید
    ویرایش توسط مدیرهمدردی : پنجشنبه 09 مهر 94 در ساعت 11:14 دلیل: ویرایش جهت حفظ حریم خصوصی مراجع

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 09 مرداد 95 [ 14:09]
    سطح
    48
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array
    سلام دوست خوب... این تنها مشکل شما نیست متاسقانه این روزا خیلی زیادن کسایی که رابطه ای را شروع کردن و زمانی که وابستگی اینجاد شد تازه میفهمن که یکی شرایط ازدواج رو نداره.

دوست خوب چه خوب بود شما از همون اول یعنی قبل از اینکه به این اقا وابستگی پیداا کنی اول از هر چیز شرایط اون اقا رو در نظر میگرفتی و اگر شرایط لازم رو میدیدی باهاش ادامه میدادی ولی الان که به اینجا رسیده به نظرم اقایون بهتر بتونن راهنمایی کنن چون من هم از دوستان و اطرافیانم دیدم کسایی رو که با این مشکل مواجه هستن...

ولی یه چیزی هست و اون این که اگر پسری واقعااا دختری رو دوست داشته باشه هیچوقت بهش نمیگه اگر موقعیتی داشتی ازدواج کن و به پای من نشین...

خوب سربازی نداره چه اشکالی داره... اصلا به نظرم مشکلی نیست... شوهر من بعد از چندین سال که از زندگیمون میگذره هنوز سربازی نرفته... بهتره به جای این افکار این اقا تمام تلاششو بگنه که پا پیش بذاره تا شما رو از دست نده..

به نظرم شما اصلاااا بهش مستقیم نگو که به خواستگاریتون بیاد... فقط بهش بفهمون که برای خانوادت هیچ چیز مهم تز از اخلاق طرف و اینکه ادم درستی باشه نیست و تحصیلات و شغل در درجه دوم اهمیت داره... بهش اعتماد رو بدین که بتونه پا پیش بذاره ... البته با هم تاگید میکنم مستقیم بهش نگین... کاملااااا غیر مستقیم..

تجربه نشون داده اکثر اقایون زمانیکه با درخواست دختران مبنی بر اینکه بیا خواستگاری من مواجه میشن دلسرد میشن پرا که دوست دارن برای بدست اوردنش تلاش کنن و به سختی بهش برسن نه اینکه راحت وبدون تلاش...

خلاصه به نظرم شما کاری خیلی زیادی نمیتونی انجام بدی... خودش اگه ببینه ممکنه شما رو از دست بده اگه شما رو بخواد یه لحظه هم درنگ نخواهد کرد... مطمئن باش عزیزم

3. کاربر روبرو از پست مفید نارجیس تشکرکرده است .

baitollah-abbaspour (پنجشنبه 09 مهر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 مهر 94 [ 21:16]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 3.0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون عزیزم..این حرفوکه اگه پسری علاقه داشته هیچ وقت نمیگه...خیلی شنیدم..شرایط طرف مقابلم خیلی فرق میکنه اصلاامکان اینکه بیادجلوواقعانیس..دوتابرادر داره که هنوزازدواج نکردن ازطرفی خانواده اش هم موقعیتشوندارن..همیشه هم میگه من الان به ازدواج فکرنمیکنم چون هیچی ندارم..فرداقراره باهام صحبت کنه..قراره بیادقم..ن من خیلی جدی وصریح گفتم نمیتونم درگیررابطه ای باشم که تهش منجربه جدایی بشه..نمیدونم فرداچی میخوادبگه..خیلی استرس دارم ..ولی همیشه سعی میکنه به نفع من عمل کنه..همیشه کمکم میکنه..خودخواه نیس..

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 بهمن 94 [ 01:16]
    سطح
    31
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    41

تشکرشده 271 در 111 پست

Array
    به مادرش گفته که مادرش هم ظاهرا مخالفه که دیگه دلیل معطلی شما دقیقا مشخص نیست!!
    همین فردا که میاد آقا رو با خانواده تون آشنا کنید و اگه مرد میدون هستش بیاد با پدرتون صحبت کنه حرفاشو بگه ، بگه که تا کی آماده ازدواج میشه؟ 1 سال 2 سال 10 سال ...!! اگه بیشتر از یکی دوسال طول نمیکشه (که احتمال زیاد میکشه) و میتونه به پدرتون قول بده، شاید ادامه دادن این رابطه زیر نظر خانواده ها خوب باشه ولی اگه نه با دیدارای مخفیانه! و وعده وعید و این جور حرفا چیزی درست نمیشه غیر از وابستگی اشتباهی که پیش میاد

6. 2 کاربر از پست مفید Aminn تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (پنجشنبه 09 مهر 94), نارجیس (جمعه 10 مهر 94)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 10:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,576

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرانک ۲۱ نمایش پست ها
    شرایط طرف مقابلم خیلی فرق میکنه اصلاامکان اینکه بیادجلوواقعانیس..دوتابرادر داره که هنوزازدواج نکردن ازطرفی خانواده اش هم موقعیتشوندارن..همیشه هم میگه من الان به ازدواج فکرنمیکنم چون هیچی ندارم...
    با سلام
    متاسفانه فقط در پزشکی تومور بدخیم نداریم. در مسائل روانشناختی هم تومور بد خیم داریم.
    ما باید با پیشگیری از ایجاد تومور بدخیم جلوگیری کنیم. و اگر مبتلا شدیم هر چه زودتر باید درمان را شروع کنیم. امروز و فردا کردن ، و وقت را از دست دادن منجر به ریشه دوانیدن و عمیق شدن و رشد بیش از حد تومور شده و دیگر درمانهای قطعی نخواهد داشت.

مورد شما کاملا مثل تومور پزشکی هست.
    یک رابطه بی سرانجام!!!!
    یکسال رابطه را شروع کردید.... تازه به اینجا رسیده اید که اساسا ایشون شرایط ازدواج ندارد.
    البته ایشون مشکلی ندارد، اگر 15 سال بعد هم شرایط ازدواجش پیدا شود با یک دختر 20 ساله به سادگی ازدواج می کند. اما شما چی؟!!!

تعجب می کنم.
    شما از ایشون سئوال می کنید که او شما را برای ازدواج می خواهد یا رابطه دوستی!!!
    شما عملا در رابطه دوستی بوده، هستید و خواهید بود!!! بحث ازدواج صرفا یک مسئله در ذهن شما هست و واقعیت بیرونی ندارد.

در اقتصاد و بازار پول و سرمایه هم الان به چک اطمینانی نیست. مخصوصا چکهایی که زمان وصولش هم نامعین باشد.
    چگونه دختری که در جامعه ما انتخابهای محدودی دارد می تواند به یک چک بی محل و بی زمان که هیچ التزامی پشتش نیست دلخوش باشد و از نقد بگذرد.
    البته جوابش مشخص هست با وابستگی، و احساسی بودن.

این پست بنده آنقدر شبیه در این تالار دارد و تکرار کردم، که یاران قدیمی همدردی دیگر خسته شده اند، اما خوشبختانه عمل حتی یک نفر به این پست ها و انداختن ازدواجش روی ریل صحیح می تواند از یک طلاق یا یک زندگی پرمشکل جلوگیری کند.

خلاصه:
    این فرد خاطره ازدواجش توهمی در ذهن شماست
    و لذت وابستگی عاطفی اش در قلب شماست.
    و در واقعیت فقط خسران و شکست عاطفی برای شماست.

ما مقالات زیادی در این مورد داریم از جمله:
    چرا در رابطه با جنس مخالف وابسته مي شويم يا وابسته مي كنيم

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

8. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 09 مهر 94), sahar67 (پنجشنبه 09 مهر 94), عشق آفرین (پنجشنبه 09 مهر 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

انصافا با این یک خط بدجور موافقم

این پست بنده آنقدر شبیه در این تالار دارد و تکرار کردم، که یاران قدیمی همدردی دیگر خسته شده اند،
    شما تازه 20 سال دارید هنوز خیلی فرصت دارید مقداری صبور باشید در مورد خواستگارانی هم که دارید بیشتر فکر کنید اول برای خودتان معیار بندی کنید خودآگاهیتان را بالا ببرید نسبت به خودتان شناخت بیشتری پیدا کنید.ازدواج مهمترین تصمیم زندگی انسان است پس لطفا بجای گرفتن تصمیم احساسی حداقل در این مورد بخصوص منطقی تصمیم بگیرید

معیارهای ازدواج

انتخاب و خواستگاری

مقالات خوبی در سایت وجود داره استفاده کنید.
    در مورد این رابطه ای که دارید 2حالتوجود داره:
    1.قصد شما ازدواجه که شرایط ایشون فعلا محیا نیتس و معلوم هم نیتس کی محیا بشه و در آنصورت هم اصلا امکانش وجود داشته باشه یا خیر شاید ایشون از شما دلزده بشه یا برعکس شاید تحت فشار خانواده ایشون یا شما ازدواج کنید یا اینکه اتفاق دیگه ای بیوفته درهر صورت احتمال اینکه منجر به ازدواج نشه حتی شرایط هم محیا باشه بسیار زیاده
    2.این رابطه فقط در حد دوستی باشه که مثلا وابستگی میاره و وابستگی هم ضعف و ......... به اندازه کافی تصور میکنم توی سایت از عواقب چنین دوستی های گفته شده با توجه به فرهنگ و قانون و عرف جامعه و اعتقاداتی که داریم بیشترین ضربه به دختر خانوم ها وارد میشه برای همین توصیه میهش به هیچ عنوان و به هیچ دلیلی وارد اینگونه روابط غلط نشوید

استاد ببخشید دیگه در حضور شما جسارت کردیم و پست دادیم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

10. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

sahar67 (پنجشنبه 09 مهر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)