به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 خرداد 95 [ 10:46]
    سطح
    6
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

کمکم کنید تا مشکلم حل بشه. خیلی اورژانسی به‌کمک احتیاج دارم

سلام... من خردا امسال عقد کردم و الان به‌مشکل خوردم... دوست نبودیم و کاملا سنتی بود.
    مشکل من از جایی شروع شد که رفتیم با همسرم مسافرت... قرار شد پنجشنبه بریم و دوشنبه یا سه شنبه برگردیم. شرایط جوری شد که ما تا جمعه هفته ی بعدش موندیم. از قضا تولد همسرم چهارشنبه بود... همون شب بهش گفتم عزیزم‌کادوی من پیش بابامه رفتیم خونه بهت میدم. گفت جدی چیه؟ گفتم فضولی نکن مزش به اینه‌که ندونی. تا اینکه برگشتی تهران دعوامون شد. من زورم به‌حرفایی که میزد نمیرسید و فقط مشت میزدم بهش. که زنگ زد به بابام گفت. بابام هم بنده خدا داشت میرفت مسافرت کاری با یکی از دوستانش. خلاصه بابای من مدام زنگ میزد به من دخترم آروم باش چیزی نشده اصلا جواب نده الان دوتاتون عصبانی هستید کارو خراب میکنید. حتی با همسرم هم صحبت میکرد همینارو میگفت. تا اینکه دوباره دعوامون شد حرف عموهای من و کشید وسط همینکه محکم زد پشت لبم که از توترکید آنی تمام دهنم طعم خون میداد. اومدم خونه اون هم رفت خونشون. هیچی به خانوادم نگفتم از کتکی که زده. تا اینکه با مادرم داشتیم حرف میزدیم لبم خونی شد... حرفم‌و لاور نکرد و فهمید که کتک خوردم. سریع زنگ زد به بابام.بابام هم زنگ زد به همسرم گفت روز اول خواستگاری بهت گفتم کسی که دست به دخترم بزنه یه جون دارم؛ جونم و میدم اما در عوض جونش و میگیرم‌کسی که دست به دخترم زده. گفت طلاق دخترم و‌میگیرم و.... خلاصه دعوا شد. بعد چندروز مشکلمون حل شد اما بین خودمون دوتا. تا اینکه همین عید قربان لج کرد نمیام‌خونتون!! چرا بابات کادو نگرفته برای اولین تولدم بعد عقد؟!! چرا بهم بی احترامی کرده و یه شب دعوتم نکرده!!! اینا همه حرفمادرشه. چون دیدیروز که عید بود تا ساعت ۳ حرف از اومدن میزد اما یهو نظرش برگشت!! منم بابام‌ ناراحت شده و بهش برخورده. از اینور هم همسرم لج کرده!!! باحرفایی‌که تصمیم گرفتیم فردا صبح توافقی بدون اطلاع خانواده ها جدا شیم!!!! ولی بخدا دارم سکته میکنم!!! دوستش دارم!!! راهنماییم‌کنید توروخدا!!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    سلام

تصميم شما و همسرتان جهت طلاق توافقي خيلي عجولانه گرفته شده لطفا حتما زمان جدايي را به تعويق بيندازيد تا مشكل شما با همسرتان حل شود .

لطفا براي گرفتن طلاق دست نگه داريد ......... براي طلاق هميشه وقت است .......... ابتدا تلاش كنيد بتوانيد با يكديگر به توافق برسيد مي توانيد از همسرتان بخواهيد كمي به يكديگر زمان بدهيد تا ارامش بيشتري پيدا كنيد و حتما به نزد يك مشاور خوب برويد .

طلاق بايد آخرين راه حل ممكن باشد و در شرايطي منطقي گرفته شود كه شما بسيار احساسي تصميم گرفته ايد و به جاي رفع مشكلات و يادگيري مهارتهاي زندگي خود را به مشكلات مي بازيد .

شما هر دو مقصر هستيد و بايد قبل از طلاق يا هر راه فرار ديگري در صدد جبران بر آييد ...... چه بسا با شخص ديگري ازدواج كنيد و با مشكلاتي به مراتب جبران ناپذيرتر و سخت تر مواجه شويد.

ضعفهايي كه باعث اين شريط و تصميم طلاق شده از جانب شما شده را بايد حتما برطرف كنيد ...... حتي اگر مجرد هم باشيد بايد شخصيت و مهارتهاي خود را تقويت كنيد چون بالاخره در يك ارتباط ديگر برايتان اشكال ايجاد مي كند.

بعد از انصراف يا عقب انداختن زمان جدايي مي توانيد از راهنماييهاي كاربران و مديران سايت هم استفاده كنيد .

اقدامي كه در شرايط شما داراي اهميت است تن ندادن به طلاق در زمان فعلي است.

موفق باشيد.
    ویرایش توسط اعجاز عشق : شنبه 04 مهر 94 در ساعت 05:52

3. 2 کاربر از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (شنبه 04 مهر 94), سرشار (شنبه 04 مهر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 خرداد 95 [ 10:46]
    سطح
    6
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط اعجاز عشق نمایش پست ها
    سلام

تصميم شما و همسرتان جهت طلاق توافقي خيلي عجولانه گرفته شده لطفا حتما زمان جدايي را به تعويق بيندازيد تا مشكل شما با همسرتان حل شود .

لطفا براي گرفتن طلاق دست نگه داريد ......... براي طلاق هميشه وقت است .......... ابتدا تلاش كنيد بتوانيد با يكديگر به توافق برسيد مي توانيد از همسرتان بخواهيد كمي به يكديگر زمان بدهيد تا ارامش بيشتري پيدا كنيد و حتما به نزد يك مشاور خوب برويد .

طلاق بايد آخرين راه حل ممكن باشد و در شرايطي منطقي گرفته شود كه شما بسيار احساسي تصميم گرفته ايد و به جاي رفع مشكلات و يادگيري مهارتهاي زندگي خود را به مشكلات مي بازيد .

شما هر دو مقصر هستيد و بايد قبل از طلاق يا هر راه فرار ديگري در صدد جبران بر آييد ...... چه بسا با شخص ديگري ازدواج كنيد و با مشكلاتي به مراتب جبران ناپذيرتر و سخت تر مواجه شويد.

ضعفهايي كه باعث اين شريط و تصميم طلاق شده از جانب شما شده را بايد حتما برطرف كنيد ...... حتي اگر مجرد هم باشيد بايد شخصيت و مهارتهاي خود را تقويت كنيد چون بالاخره در يك ارتباط ديگر برايتان اشكال ايجاد مي كند.

بعد از انصراف يا عقب انداختن زمان جدايي مي توانيد از راهنماييهاي كاربران و مديران سايت هم استفاده كنيد .

اقدامي كه در شرايط شما داراي اهميت است تن ندادن به طلاق در زمان فعلي است.

موفق باشيد.
    سلام دوست عزیز. ممنون بابت راهنمایتون.
    ما بعد از اون دعوا که داشتیم قرار شد حتما بریم‌پیش مشاور تا مشکلمون حل بشه و این پیشنهاد از سمت من بود و همسرم هم‌پذیرفت...
    حتی یکبار هم بهش گفتم پس کی میریم پیش مشاور گفت توی اولین فرصت میریم...
    اما الان زده زیرش!! تا الان خواب راحت نداشتم...
    دارم سکته میکنم...
    اون میگه بخاطر بی احترامی‌خانوادت جداشیم بهتره‌.‌
    نمیدونم چیکار کنم حالم اصلا خوب نیست... یعنی بخاطر گرفتن کادوی تولد باید زندگیم خراب بشه؟! منم بهش گفتم تو باید زنگ میزدی به بابام حالا که نزدی عید بهترین بهونس که کدورتها کم بشه!! کادوی همسرم و بابای من از همون موقع که مسافرت بودیم براش تهیه کرده و یه ربع سکه گرفته... میتونست خودش بیاد یا حداقل با پدرم تماس بگیره...
    به نظرتون من اشتباه میگم ؟
    راستی بعد دعوا که به توافق رسیدیم به مادر همسرم زنگ زدم وتا شنید صدای منو گوشی رو قطع کرد!!! منم دیگه تماس نگرفتم... (این موضوع برای ۳-۴ روز قبل از عید قربان هست... دیگه با ایشون تماس نگرفتم تا یک روز قبل از عید قربان. اما جواب نداد. حتی با خواهرشون که مجرد هستن تماس گرفتم اما ایشون هم جواب ندادن!!! اما همسرم از من گله میکنه چرا گذاشتی شب عید زنگ زدی!!! من نمیخواستم دوباره گوشی قطع کنه و یک روز قبل عید و بهترین بهانه دیدم... توروخدا هرجای کارم به نظرتون اشتباهه بهم بگید
    ویرایش توسط tala6767 : شنبه 04 مهر 94 در ساعت 07:29

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 دی 98 [ 00:48]
    سطح
    47
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 2 پست

Array
    سلام... با توجه به مواردی که ذکر کردید مثل کتک زدن شما، یا بهانه آوردن سر مسئله به کوچیکی هدیه تولد، شاید ادامه دادن به صلاح نباشه...البته باید برای هرکاری و تصمیمی دلایل کافی داشته باشید این که میگید دوستش دارید خوبه ولی فراموش نکنید که باد این دوست داشتن دو طرفه باشه.... در هر صورت من موارد مشابه شما دیدم و معمولا به بن بست رسیدن با کلی مشکلاتی که واسه خودشون و خانواده هاشون به ارث گذشتند... انشا الله شما بهترین تصمیمو بگیرید....

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام

به نظر من مشکل شما چندان بزرگ و حاد نیست بلکه این خود شما و همسرتان هستید که میخواهید اون رو بزرگ و غیر قابل حل جلوه دهید...
    از شما دو نفر به عنوان یک زوج کم تجربه و خام چندان تعجب نمیکنم که چنین اشتباهی رو مرتکب شده باشید.تعجب اصلی من از پدر و مادر های شماست که آتش این معرکه بالا کشیده اند یا به قول معروف پیاز داغش را زیاد کرده اند.هر چند من نمیتوانم منکر این قضییه شوم که اونها پدر و مادر شما هستند و دلشون راضی نمیشه که شما... .اما به نظر شخص بنده بهتره شما ازشون خیلی محترمانه خواهش کنید که تصمیم رو بر عهده خود شما بگذارند و به جای دخالت مفرط تنها به شما مشورت بدهند...خب خانم محترم این خیلی بدیهی است که مادر ایشون بخواهند تلافی اشتباهی رو که پدر شما مرتکب شده اند سر شما در بیاورند تا یک یک مساوی شوید.زری ضربتی ضربتی نوش کن(درست شبیه یک دعوای بچگانه است)

در چنین مواقعی معمولا دو طرف یک درگیری و خصومت به اندازه هم تقصیر کارند.من هم چون از چند و چون و کم و کیف این ماجرا با خبر نیستم نمیتونم نظر بدم کدوم یک از شما بیشتر و کدام یک کمتر مقصرید.اما این رو خوب میدونم که وسط جنگ و دعوا حلوا خیرات نمیکنند.هر چند بنده نمیخواهم کار زشت ایشون رو توجیه کنم.اما خب این به وضوح مشخصه که این حرکت ایشون(ضربه به لب شما) در ادامه سخن ناشایست شما صورت پذیرفته.(حتی شاید از نظر وزن با یکدیگر برابری میکردند یا حتی از شما بیشتر )در صورتی که باید هر دوی شما خودتون رو کنترل میکردید.به نظر من باید همه این رفتارهای ناشایست ریشه یابی و اصلاح شود.تنها راه پیش روی شما مشاوره حضوری میباشد.باید تمام تلاشتون رو بکنید که همسرتان راضی شود که شما رو همراهی کند.اگر هم نیومد خودتان به تنهایی به مشاور مراجعه کنید و از خودتان فرآیند اصلاح رو آغاز کنید.

- - - Updated - - -

سلام

به نظر من مشکل شما چندان بزرگ و حاد نیست بلکه این خود شما و همسرتان هستید که میخواهید اون رو بزرگ و غیر قابل حل جلوه دهید...
    از شما دو نفر به عنوان یک زوج کم تجربه و خام چندان تعجب نمیکنم که چنین اشتباهی رو مرتکب شده باشید.تعجب اصلی من از پدر و مادر های شماست که آتش این معرکه بالا کشیده اند یا به قول معروف پیاز داغش را زیاد کرده اند.هر چند من نمیتوانم منکر این قضییه شوم که اونها پدر و مادر شما هستند و دلشون راضی نمیشه که شما... .اما به نظر شخص بنده بهتره شما ازشون خیلی محترمانه خواهش کنید که تصمیم رو بر عهده خود شما بگذارند و به جای دخالت مفرط تنها به شما مشورت بدهند...خب خانم محترم این خیلی بدیهی است که مادر ایشون بخواهند تلافی اشتباهی رو که پدر شما مرتکب شده اند سر شما در بیاورند تا یک یک مساوی شوید.زری ضربتی ضربتی نوش کن(درست شبیه یک دعوای بچگانه است)

در چنین مواقعی معمولا دو طرف یک درگیری و خصومت به اندازه هم تقصیر کارند.من هم چون از چند و چون و کم و کیف این ماجرا با خبر نیستم نمیتونم نظر بدم کدوم یک از شما بیشتر و کدام یک کمتر مقصرید.اما این رو خوب میدونم که وسط جنگ و دعوا حلوا خیرات نمیکنند.هر چند بنده نمیخواهم کار زشت ایشون رو توجیه کنم.اما خب این به وضوح مشخصه که این حرکت ایشون(ضربه به لب شما) در ادامه سخن ناشایست شما صورت پذیرفته.(حتی شاید از نظر وزن با یکدیگر برابری میکردند یا حتی از شما بیشتر )در صورتی که باید هر دوی شما خودتون رو کنترل میکردید.به نظر من باید همه این رفتارهای ناشایست ریشه یابی و اصلاح شود.تنها راه پیش روی شما مشاوره حضوری میباشد.باید تمام تلاشتون رو بکنید که همسرتان راضی شود که شما رو همراهی کند.اگر هم نیومد خودتان به تنهایی به مشاور مراجعه کنید و از خودتان فرآیند اصلاح رو آغاز کنید.

7. 3 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (شنبه 04 مهر 94), گندم.م (شنبه 04 مهر 94), اعجاز عشق (شنبه 04 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    سلام طلا خانم

ببينيد مشكلات كوچك هم اگر به خوبي مديريت نشوند به مشكلا بزرگتر و غير قابل جبران مبدل مي شوند .

اما در هر صورت مشكل شما اصلا به نظر نمي رسد لاينحل باشد اما با اين مشكل نبايد به سرعت وارد زندگي مشترك شويد و نه براي طلاق اقدام كنيد .

همسر شما ظاهرا خيلي ازدواج را سهل و ساده مي انگارند كه در همين زمان كم تصميم به جدايي گرفته اند و البته شما هم .....

ضمن اينكه اشتباه خيلي بزرگي كرديد كه پاي خانواده ها را وسط كشيديد.

لطفا گزينه ي طلاق را فعلا ناديده بگيريد . شما علاوه بر حل منشا اختلاف نياز به شناخت بيشتري از هم داريد و نمي دانم اين موضوع تا چه حد ميسر شده است چون نمي شود بي گدار به آب زد و با اين شرايط وارد زندگي مشترك شد .

به هر حال اگر به خودتان در اين شرايط كمك كنيد چيزي از دست نمي دهيد . براي جدايي عجله نكنيد .

دليل ناراحتي همسر شما از پدرتان فقط به مسئله ي كادو مربوط مي شود ؟

قبل از اين با هم دعوا يا اختلافي نداشتيد ؟ دليل ازدواج شما و ايشان چه بوده كه دليل طلاقتان اين موضوع به ظاهر ساده است؟

سن خود و همسرتان را هم بفرماييد و ميزان شناخت شما از يكديگر ......... ميزان تناسب شما در مسائل مختلف مثل خانوادگي فرهنگي و.... و خصوصيات مثبت و منفي شما و همسرتان را بيان كنيد ... درست و كامل اما مختصر و مفيد ماجرا را شرح دهيد تا از سوي اعضاء بيشتر راهنمايي شويد .

ضمن اينكه حتما عنواني گويا و مشخص براي تاپيك خود مشخص كنيد و براي مديران از طريق لينك تماس با ما يا مثلث كوچك پايين پستهايتان عنوان جديد را ارسال نموده تا مديران تغيير دهند تا زمان انتخاب عنوان مناسب تاپيكتان توسط مديران كرامي سايت قفل خواهد شد .
    ویرایش توسط اعجاز عشق : شنبه 04 مهر 94 در ساعت 16:13

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 95 [ 11:34]
    سطح
    36
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    21

تشکرشده 298 در 108 پست

Array
    منم ب پست محسن موافقم
    شما هنوز زیر یه سقف نرفتید کار به کتک کاری و جونتو میگیرم رسیده!

به نظر منم مشکلتون بزرگ نیست عززززییییززم. یه مشکل کوچولوی جزیی پیش اومده. یه لب ترکیدن که این حرفهارو نداره. خانمهایی اینجا هستند که دستشون و دنده شون شکسته. برو زندگیتو بکن عاششق. هروقت در حد جمجمه شکستن بود بعد بیا تا همین دوستان برات نسخه بدن . تو هنوز عقدی، یه بچه بیاری که به جمجمه هم میرسه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tala6767 نمایش پست ها
    همون شب بهش گفتم عزیزم‌کادوی من پیش بابامه رفتیم خونه بهت میدم. گفت جدی چیه؟ گفتم فضولی نکن مزش به اینه‌که ندونی. تا اینکه برگشتی تهران دعوامون شد. من زورم به‌حرفایی که میزد نمیرسید و فقط مشت میزدم بهش. !
    موضوع كتك كاري كه دو طرفه بوده ..... به شخصه براي من غير ممكن به نظر ميرسد اين اختلافات از موضوع كادوي تولد شروع شده باشد.

ضمن اينكه مشخص نيست واقعا چه حرفهايي بين شما رد و بدل شده كه تا اين حد پيشروي كرده ايد و حرمتها را شكسته ايد اما اگر مشكلات ارتباطي شما و همسرتان و دست بزن داشتن و مداخله ي خانواده ها حل نشود زندگي مشترك خوبي درآينده در انتظارتان نخواهد بود .

انشاءالله بهتر توضيح دهيد تا بهتر راهنمايي شويد اما به نظرم مشاوره ي حضوري را حتما جدي بگيريد.
    ویرایش توسط اعجاز عشق : شنبه 04 مهر 94 در ساعت 17:30

11. کاربر روبرو از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده است .

baitollah-abbaspour (شنبه 04 مهر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)