به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 11 مهر 94 [ 21:10]
    سطح
    13
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

Tavajoh برای خوندن ارشد نرم افزار تردید دارم لطفا راهنماییم کنید..

سلام به همه همدردی های عزیز..

من 26 سالمه سال 91 فارغ التحصیل شدم و میخوام برای ارشد شرکت کنم اما دچار تردید شدم اینکه بخونم یا اینکه برم دنبال کار ،
    البته هر کاری دوست ندارم اگر بخوام کار کنم باید یه چند ماهی برنامه نویسی کار کنم و بعد وارد بازار شم البته اینم بگم استعدادم تو برنامه نویسی (تو دانشگاه) عالی بوده و خیلی هم علاقه دارم و اگر بخوام ارشد بخونم بعد کنکور ارشد سراغ برنامه نویسی میرم
    از بچه های کامپیوتر میخوام بیان کمکم کنن بتونم درست تصمیم بگیرم .. اونایی که ارشد دارن بگن الان چه مزیت هایی براشون داره چه معنوی(از لحاظ روحی) چه کاری و مادی؟؟

وکلا هرکسی راجع به این چیزا اطلاعات داره لطف کنه و در اختیارم بذاره ..

این موضوع خیلیییی درگیرم کرده و باید هرچه زودتر تصمیم قطعی بگیرم ..

دوستان گرامی منتظرم

2. کاربر روبرو از پست مفید faezeh68 تشکرکرده است .

باغبان (دوشنبه 23 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام

من جای شما باشم سعی میکنم اول برم دنبال کار.چون مثلا بخوای ارشد بخونی باید یه سال برای درس خوندن وقت بذاری تا قبول شی و سه سال هم برای اتمام ارشد یعنی جمعا چهار سال.ولی تو این چهار سال میتونی کلی مهارت تو زمینه کاری خودت یاد بگیری و کسب درآمد کنی.مگه اینکه بخوای همزمان با درس خوندن کار هم بکنی که اون میشه فبها المراد.

موفق باشی

4. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

faezeh68 (سه شنبه 31 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 23 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array
    سلام

در چه زمینه ای از برنامه نویسی فعالیت می کنید ؟

( موبایل - وب - pc - گیم - انیمیشن - بانک های اطلاعاتی و.....)

مثلا اگر شما در برنامه نویسی بازی فعالیت می کنید - گرایش هوش مصنوعی برای شما خوبه .

در حوزه ی کامپیوتر - آینده به سمت گچت های همراه پیش می ره - یعنی باید اندروید یا ios کار کنید

مثلا خونه های هوشمند ، امکان داره میز اتاقمان در سال های بعد سیستم عامل داشته باشه )

از این رو گرایش ارشد هوش مصنوعی مفیده اگر علاقه دارید .

.............

بستگی به خودتان داره - به ادامه تحصیل علاقه دارید یا نه

در حوزه ی برنامه نویسی ارشد یا دکترا زیاد در ایران مفید نیست ! ( مثلا گرایش مهندسی نرافزار )

در شبکه های کامپیوتری - امنیت شبکه و .... باز بهتره !

...............

یکی از خوبی های داشتن ارشد یا ادامه تحصیل اینه که شما میتوند از پارک های فناوری دانشگاه مورد نظر استفاده کنی !

با دانشجویان تیم درست کنید - و در این مراکز شرکت کنید !

البته با همان مدرک لیسانس هم میشه ( یا حتی پایین تر )

از این رو اگر بتونید همزمان با ادامه تحصیل - در حوزه کارتان هم فعالیت کنید عالی میشه . و نباید به فکر مدرک گرایی باشیم .

مثلا اگر شما دوست دارید مهندسی نرم افزار ارشد بخونید - به نظرم وقتی که میزارید برید در حوزه ی مورد علاقه تان بیشتر فعالیت کنید بهتره

مگر اینکه به ادامه تحصیل علاقه داشته باشید - مگرنه چیزی زیادی بهتون نمیگن ( برنامه نویسی )

صنعت it هر 6 ماه عوض میشه - باید سری باشید .

الان تو امریکا ، کسایی که بخوان علمی کار کن - با کسایی که بخوان کار آفرین باشند - جدا میشند

کسایی که در امرییکا دانشگاه میر ند فقط علمی کار می کنند - مثلا در مهندسی نرافزار سیستم عامل های پیشرفته را مطالعه می کنند

کرنل آن را توسعه می دند - ولی در ایران کاربرد نداره !

ولی هیچی جای علاقعه را نمیگره - اگر به ادامه تحصیل علاقه دارید و همزمان با آن میتونید در حوزه ی کارتان موفق باشید - درس هم خوبه !

ویرایش توسط باغبان : دوشنبه 23 شهریور 94 در ساعت 22:53

6. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

faezeh68 (سه شنبه 31 شهریور 94), flower84 (دوشنبه 23 شهریور 94), آی تک (دوشنبه 23 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 11 تیر 95 [ 19:34]
    سطح
    17
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 14 در 6 پست

Array
    سلام
    من خودم ارشدم هوش مصنوعی هست
    اصلا ربط به محیط کار تو ایران نداره
    تو محیط کاری از همه بهتر الان دیتابیس هست و تحلیل خیلی خوبه بری سراغش
    به نظرم کار و ارشد اصلا با هم سخت نیست
    لگر تهران باشی الان شرکتهای بزرگ و مطرح الویت با سن کم بدون سابقه کار مدرک ارشد و نوع دانشگاه هست
    دوستم با مدرک ارشد و بدون سابقه کار بهترین شرکت رفته جون معدلش بالا بوده و دانشگاش خوب بوده
    من خودم ناظر یک پروژه کامپیوتری تو یک ارگان بزرگم بیشتر نیروی مورد نیاز ما یا دیتابیس هست با تحلیل نرم افزار
    باز تحقیق کن خودت کدوم بهتره
    نظر و تجربه شخصی خودم بود

- - - Updated - - -

البته دات نت هم خوبه
    اگر حرفه ای بخوای الان دارن سمت کلود میرن

8. 2 کاربر از پست مفید flower84 تشکرکرده اند .

faezeh68 (سه شنبه 31 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 24 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,784

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط flower84 نمایش پست ها
    سلام
    لگر تهران باشی الان شرکتهای بزرگ و مطرح الویت با سن کم بدون سابقه کار مدرک ارشد و نوع دانشگاه هست
    دوستم با مدرک ارشد و بدون سابقه کار بهترین شرکت رفته جون معدلش بالا بوده و دانشگاش خوب بوده
    من خودم ناظر یک پروژه کامپیوتری تو یک ارگان بزرگم بیشتر نیروی مورد نیاز ما یا دیتابیس هست با تحلیل نرم افزار

سلام

منم با شما موافقم

محیط کاری در ایران خوبه - بحث ، کیفیت دانشگاه و میزان خروجی های مفید از دانشگاه هاست .

الان کشور ما تو زمینه دیتابیس خوب کار میکنه و حرف شما درسته . و در آینده رایانش ابری یا cloud

ولی اگر من بخوام ، موتو ر بازی سازی کرای انجین را یاد بگیرم - یا بخوام برنامه نویس ios رایاد بگیرم - دانشگاه نمیوته زیاد کمک کنه !!

حتی تو کشورهای دیگر هم همین هست - کشورهای دیگه در دو زمینه همز مان خوب فعالیت می کنند :

یکی کیفیت دانشگاه ( مطابق با علم روز !) - دیگری صنعت !

اگر ما هم بخوایم عقب نمانیم باید این جوری کارکنیم .

حرف شما درسته ، خوبی یه دانشگاه خوب اینکه ، مدرک قابل اعتباری داره و با اون مدرک افراد می تونند وارد محیط کار بشن و خودشان را توسعه بدند ( مخصوصا در حوزه ی بانک های اطلاعاتی )

از این رو اگر مطابق با جامعه خودمان حرکت کنیم - ارشد هم میتونه مفید باشه .

بستگی به خودمان داره که در این مسیر چگونه بیاندیشم

موفق باشید .

10. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

faezeh68 (سه شنبه 31 شهریور 94), flower84 (سه شنبه 24 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    منم رشتم کامپیوتره. دنبال ارشد نرفتم.
    رشته نرم افزاری جوری هست که میتونی بدون دانشگاه رفتن به جاهای خوبی برسی ، فقط مهارت میخواد که اونم خداروشکر داری.
    همین برنامه نویسی رو بگیر و برو بالا ، واسه خودت یه پا استاد میشی.
    مهارت ، فقط مهارت لازمه برای به جایی رسیدن تو رشته هایی مثل رشته ما.

12. کاربر روبرو از پست مفید maral569 تشکرکرده است .

faezeh68 (سه شنبه 31 شهریور 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها
    سلام

در چه زمینه ای از برنامه نویسی فعالیت می کنید ؟

( موبایل - وب - pc - گیم - انیمیشن - بانک های اطلاعاتی و.....)

مثلا اگر شما در برنامه نویسی بازی فعالیت می کنید - گرایش هوش مصنوعی برای شما خوبه .

در حوزه ی کامپیوتر - آینده به سمت گچت های همراه پیش می ره - یعنی باید اندروید یا ios کار کنید

مثلا خونه های هوشمند ، امکان داره میز اتاقمان در سال های بعد سیستم عامل داشته باشه )

از این رو گرایش ارشد هوش مصنوعی مفیده اگر علاقه دارید .

.............

بستگی به خودتان داره - به ادامه تحصیل علاقه دارید یا نه

در حوزه ی برنامه نویسی ارشد یا دکترا زیاد در ایران مفید نیست ! ( مثلا گرایش مهندسی نرافزار )

در شبکه های کامپیوتری - امنیت شبکه و .... باز بهتره !

...............

یکی از خوبی های داشتن ارشد یا ادامه تحصیل اینه که شما میتوند از پارک های فناوری دانشگاه مورد نظر استفاده کنی !

با دانشجویان تیم درست کنید - و در این مراکز شرکت کنید !

البته با همان مدرک لیسانس هم میشه ( یا حتی پایین تر )

از این رو اگر بتونید همزمان با ادامه تحصیل - در حوزه کارتان هم فعالیت کنید عالی میشه . و نباید به فکر مدرک گرایی باشیم .

مثلا اگر شما دوست دارید مهندسی نرم افزار ارشد بخونید - به نظرم وقتی که میزارید برید در حوزه ی مورد علاقه تان بیشتر فعالیت کنید بهتره

مگر اینکه به ادامه تحصیل علاقه داشته باشید - مگرنه چیزی زیادی بهتون نمیگن ( برنامه نویسی )

صنعت it هر 6 ماه عوض میشه - باید سری باشید .

الان تو امریکا ، کسایی که بخوان علمی کار کن - با کسایی که بخوان کار آفرین باشند - جدا میشند

کسایی که در امرییکا دانشگاه میر ند فقط علمی کار می کنند - مثلا در مهندسی نرافزار سیستم عامل های پیشرفته را مطالعه می کنند

کرنل آن را توسعه می دند - ولی در ایران کاربرد نداره !

ولی هیچی جای علاقعه را نمیگره - اگر به ادامه تحصیل علاقه دارید و همزمان با آن میتونید در حوزه ی کارتان موفق باشید - درس هم خوبه !
    سلام ، ممنون از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید ..

ببخشید چرا گرایش نرم افزار رو میگید خوب نیست چون در مورد انتخاب رشته اکثرا میگن نرم افزار بهتره مخصوصا که یادمه استادامون همیشه میگفتن اگر رشته کارشناسی و ارشدتون یکی باشه موفق تر میشین مخصوصا برای ادامه تحصیل تو مقطع دکترا و بعد استادی ... حالا بازار کارشو نمی دونم یعنی یادم نیست تو این مورد حرفی زده باشن یعنی شما میگید بازار کارش خوب نیست؟؟
    اگر ارشد بخونم بستگی به شرایط اون موقع داره احتمال داره بخوام ادامه بدم و دنبال دکترا باشم اما فعلا تصمیمی ندارم..

در مورد برنامه نویسی گفتید من برنامه نویسی خاصی انجام ندادم اما تو دانشگاه در حد پروژه های دانشگاهی عالی بودم و فکرم تو این زمینه خیلی کار میکرد اما متاسفانه به دلایلی نتونستم دنبالش رو بگیرم و خودم رو محک بزنم..

اول اینو بگم اگه بخوام واسه ارشد بخونم حتمااا در کنارش دنبال تخصص هم هستم
    برای خوندن ارشد یه سری دلایل دارم اول اینکه خوب جنبه اجتماعیش هست اینکه نمیخوام به یه لیسانس محدود بشم و دلایل دیگم : من همیشه درس خون و شاگرد زرنگ بودم اما دوره کارشناسی متاسفانه به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم دانشجوی خوبی باشم و با معدل خیلییییی پایین فارغ التحصیل شدم که این منو خیلی آزار میده اینکه همه میگن معدل مهم نیست چرا واقعا هست من خیلی جاها واسه کار رفتم اما همه جا اول معدلت رو می پرسن و اول از روی معدل می سنجن خوب معدل متوسط آره مشکلی نداره ولی وقتی معدل فقط در حد قبولی باشه مظمئنا مشکل ساز میشه و همون اول یه برخورد سردی میشه مثل اینکه مدرکت هیچ فرقی با یه دیپلم نداره اینی که گفتم واسه کارهای خیلی ساده ست و هیچ ربطی به معدل طرف نداشته ..
    از طرفی خاطره خوبی از کارشناسی برام نمونده و یه جورایی هنوز از دانشگاه دل نکندم هرسال موقع ارشد ذهنم مشغول میشه با ارشد خوندن علاوه بر جبران معدل (اول برای آرامش و رضایت خودم) ، میتونم اونجا خودم باشم و فعال و درس خون تا خاطره خوبی از دانشوییم بمونه و خودم رضایت پیدا کنم و هم اینکه تجربه درس خوندن در یک دانشگاه خوب (فردوسی مد نظرم هست) تو دلم نمونهو از این میترسم بعدا افسوس بخورم..
    محیط دانشگاه رو خیلی دوست دارم و اگر همه چیز خوب پیش بره و شرایطش باشهدوست دارم دانشگاه تدریس کنم چون این طوری همیشه تو این محیط می مونم و خوب تدریس همیشه جنبه اجتماعیش بالاست و میشه درکنارش کار دیگه هم انجام داد ..
    در آخر : فکر میکنم تخصص خیلی خوبه و میشه تنها با تخصص شغل خوبی داشت اما ارشد در کنار تخصص بهتره و مطمئنا موقعیت شغلی بهتری بوجود میاره و قطعا بی تاثیر نیست ... هرچند که بقیه میگن اصلا داشتن ارشد لزومی نداره و فقط وقت تلف کردنه و ایناست که منو دچار تردید کرده ..

اگه اشکالی نداره دوست دارم بدونم شما در چه زمینه ای فعالیت دارید؟

میخوام درست تصمیم بگیرم و بعد قاطعانه جلو برم و هم اینکه از تصمیمم درآینده پشیمون نشم دوسال پیش تصمیم گرفتم دیگه ارشد نخونم البته با مشورت با بقیه اما الان شدید دچار تردیدم ... دوباره لطف کنید و راهنماییم کنید ممنون

دوستان دیگه هم لطفا اگر نظری داشتن بگن مخصوصا اگر دانشجوی ارشد هستن منتظر شنیدن تجربه هاشون هستم..

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط flower84 نمایش پست ها
    سلام

- - - Updated - - -

البته دات نت هم خوبه
    اگر حرفه ای بخوای الان دارن سمت کلود میرن

سلام ممنون از اینکه پاسخ دادین ..

یعنی از نظر شما تو رشته های ارشد نرم افزار بهتره درست متوجه شدم ؟؟ و بعد از نرم افزار؟
    و اینکه اگر بخوام بخونم حتما در کنارش دنبال تخصص هم هستم و به نظر من هم کار سختی نباید باشه ، ببخشید میتونم دانشگاتون رو بپرسم ؟؟ با توجه به اینکه شما این راه رو رفتین نظرتون اینه ارشد خوندن بهتر از نخوندنشه؟ و میتونه داشتنش در آینده مفید باشه؟

تشکر از اینکه وقت گذاشتید

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,784

Array
    سلام خانم مهندس

نظر خودم را خدمتتون عرض می کنم :

همه چی به تفکرات خودمان بستگی داره - باید ببینی هدفتون چیه ! - رشته کامپیوتر یه فرقی یا رشته ای دیگه داره ! - چیزی که بچه های کامپیوتر واقعا به آن نیاز دارند سواد کاربردی رشته ست .

در کارشناسی ارشد میتونید رشته های مانند : نرم افزار - معماری کامپیوتر - هوش مصنوعی - طراحی الگوریتم را انتخاب کنید

در این میان شانس قبولی در نرم افزار بیشتره - چون تعداد بیشتری داوطلب پذیرفنه میشند- از این رو اگر انتخاب کنی شانس قبولیت بیشتره تا مثلا هوش مصنوعی ! - پس راحت تر قبول میشی !

اگر زمینه علاقه شما برنامه نویسی هست و به هوش مصنوعی هم علاقه نداری – از طرفی به زیر شاخه های رشته it هم علاقه نداری مانند ( شبکه ها – امنیت و .....)

و دوست داری ارشد هم بخونی ! به نظرم یا باید بری نرم افزار بخونی یا طراحی الگوریتم .

معماری کامیپوتر برا بچه های سخت افزار هست و شما که در حوزه ی برنامه نویسی هستی نخونی بهتره .

بازار کار به سواد شما بستگی داره - در هر صورت علاقه ، از همه چیز مهم تره - یه برنامه نویس فقط با آزمون و خطا به موفقعیت می رسه !! -

مثلا اگر شما دوست داری برنامه نویس اندروید بشی - دانشگاه واحدی نداره برنامه نویسی اندروید را به شما یاد بده به صورت تخصصی و حرفه ای – چیزی که در قرن 21 مهم هست سرعت تفکر و سرعت اقدام هست !!

باید مراقب باشی زمانت را خوب مدیریت کنی . از این رو باید خودت را بشناسی و بدانی هدفت چیه !

اگر دوست دارید تحصیلات آکادامیک را ادامه بدید ( تا فوق دکترا و ...) و از طرفی تخصص هم در کنارش یاد بگیرید-

فوق العاده است !! - ولی مراقب رقیبا باش !

برنامه نویس ها به چند دسته تقسیم می شند – یه گروه هستند – نرم افزار را آنالیز و طراحی می کنند

گروهی دیگر کد می زنند – گروه اول باید دانش مهندسی نرم افزار ( uml , … ) داشته باشند که درس در ارشد میتونه کمک کنه ولی ضروری نیست ! میتونه دوره های خصوصی بره ! .

و گروه دوم میتونه اصلا دیپلم هم نداشته باشه ! و از طرفی شخص دیگر امکان داره دکتر باشه . مهم اون خروجی که بیرون می یاد ! - امکان داره یه دکتر نتونه مثل بیل گیتس 19 ساله خروجی بده !!!

بازم خدمتنون عرض می کنم، همه چی به علاقه شما مربوط هست اگر به درس و دانشگاه علاقه دارید و دوست دارید علاوه بر درس در برنامه نویسی هم موفق باشید

ارشد و مقاطع بالاتر هم خوبه . مخصوصا اگر دوست دارید استاد دانشگاه بشید.

محیط دانشگاه ، خوبی های خودش را دارد - شما در محیط دانشگاه می تونید از پارک های فناوری یا شرکت های دانش بنیان استفاده کنید و تجربه ی جدیدی را آغاز کنید .

اگر بخوام جمع بندی کنم برای شما ، با توجه به مواردی که عرض کردید : به نظرم ادامه تحصیل در ارشد نرم افزار ( اگر علاقه دارید ) بسیار خوبه .

سئوال فرمودید که شما در چه زمین های فعالیت می کنید :

در پاسخ خدمت شما عرض کنم که ، من فقط یه باغبانم

موفق باشید .

ویرایش توسط باغبان : چهارشنبه 01 مهر 94 در ساعت 00:30

16. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

faezeh68 (پنجشنبه 09 مهر 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    در حوزه کامپیوتر ، برنامه نویسی جزو کارهای چیپ حساب می شه.با هر مدرکی اگه فرد پشته کار داشته باشه می تونه ماهر ترین برنامه نویس بشه.

اگه بتونید در حوزه زیر ساخت ها و پرفورمنس مهارت بدست بیارید با استفاده از کلاس های خصوصی.

دانشگاه ارشد رو مدیریت بخونید. در کنارش زبانتون رو قوی کنید.با این شرایط دست بذارید روی بزرگ ترین کمپانی ها و رزومه بدید.

پ.ن من این مراحل رو پشت سر گذاشتم ، محیط کار و درس و کامپیوتر بسیار پر استرس با فشار کاری بالا است ولازمه هر روز خودت را آپدیت کنی . وگرنه عقب می افتی. گذر زمان را دیگه حس نخواهی کرد. و جوونی ات را بدون اینکه متوجه بشی پشت سر گذاشتی.چنین شغل هایی با روحیات خانم ها سازگاریه کمتری داره . کار توی آموزش پروش برای یک خانم بهترین گزینه هست . بعد از ۱۰ سال سابقه کار در حوزه کامپیوتر ، این نظر رو دادم.موفق باشید.
    ویرایش توسط بی نهایت : چهارشنبه 01 مهر 94 در ساعت 00:50

18. کاربر روبرو از پست مفید بی نهایت تشکرکرده است .

faezeh68 (پنجشنبه 09 مهر 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)