به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 21:17]
    سطح
    2
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

چرا من کیس مناسب ازدواج ندارم؟

سلام دوستان
    من خواستگار مناسبی تا الان زیاد نداشتم، با توجه به اینکه خودم شرایط نسبتاخوبی دارم،
    نمیدونم اشکالی تو رفتارم هست؟ کلا زیاد اهل خودنمایی و جلب توجه نیستم، این را تو تست شخصیت،مشاور هم بهم گفت
    شاید تا الان یه خواستگار بوده ، که در حدی بوده که باهاش صحبت کردم که اونم به توافق نرسیدبم
    خودم از نظر پوشش معمولی هستم، قیافه معمولی، شاغلم و وضع مالی خودم هم بد نیست
    حداقل این را میدونم نسبت به خیلی از دخترها موقعیت بهتری دارم، اصلا این حرف را از سر غرور و فخرفروشی نمیگم و خدا را هم به خاطر همه داشته ها و نداشته هام شاکرم
    کم کم دارم به این نتیجه میرسم پسرها شاید اعتماد به نفس و جرات خواستگاری را ندارند!

2. کاربر روبرو از پست مفید sara9595 تشکرکرده است .

danger (چهارشنبه 11 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام

توی تالار سرچ کن و پیشنهادای بقیه رو در مورد به چشم اومدن تو یه جمع و جذب خواستگار بخون مثل تغییر در رفتار مثل خوش برخورد و خونگرم بودن،داشتن پوشش جذاب و در عین حال سنگین و رنگین،افزایش مهارتها و هنرهات و......

ولی در کل پسرهای این دوره زمونه زیاد مسئولیت پذیر نیستن(نمیگم همشون ولی درصد زیادیشون) و خیلی زیر بار ازدواج نمیرن مخصوصا اکثر پسرایی که سنشون از سی میگذره کلا بیخیال ازدواج میشن(باز نمیگم همشون).یه نگاهی هم به دور و برت بندازی می بینی اکثر دومادایی که می بینی دهه هفتادی هستن که اونام خدا به خیر کنه از رو احساس تصمیم میگیرن یا منطق

البته بعضی از پسرا هم هستن دلشون میخواد ازدواج بکنن ولی شرایط گل و بلبل اقتصادی مملکت و بیکاری و بی پولی مانع میشه.دوستیهای دختر و پسری هم مزید بر علته چون پسره با خودش فکر میکنه من که دوس دختر دارم نیازهام هم باهاش برآورده میشه(البته متاسفانه ولی خب حقیقتیه که آدم می بینه) برای چی برم زیر بار مخارج زندگی و کلی مسئولیت؟ هر وقت هم خواستم دوست دخترمو عوض میکنم خوشگلتر و تر گل ورگل ترشو پیدا میکنم.

موفق باشی
    ویرایش توسط آی تک : چهارشنبه 11 شهریور 94 در ساعت 21:33

4. 4 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

danger (چهارشنبه 11 شهریور 94), khaleghezey (یکشنبه 05 مهر 94), zzzz (چهارشنبه 11 شهریور 94), بانوی آفتاب (پنجشنبه 12 شهریور 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 21:17]
    سطح
    2
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    تقریبا میتونم بگم هشتاد درصد کارهایی که دوستان توی تالارها گفتند را انجام میدم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانم محترم.

همونجور كه از اسم پروفايلم بر مياد من يه پسرم. بابت اينكه تو پست اتون شركت ميكنم عذر خواهي مي كنم، چون به نظر يه صحبت خصوصي با خواهران اتون تو همدردي هست.

صحبت هاي خانم آيتك كه بيشتر به ضرر جامعه پسران هست رو قبول دارم. يعني تو اطرافيانم با اين مطالب بر خورد مي كنم. پسر هاي جامعه ما كه به نظر مطلوب ازدواج باشند، واقعا تا سن 28- 29 سالگي در گير درس و سربازي و كار هستن. ديگه باقي شو نمي گم چون همه به شرايط جامعه اشراف دارن.

حالا فرض كنيد، يه پسر درس نخونده باشه و شرايط خوبي داشته باشه، تو سن 23-24 سالگي مي تونه ازدواج كنه، ولي قطعا به خواستگاري 90 درصد دختران جامعه بره، با شكست روبرو ميشه.( بر ميگرده به توقعات و فرهنگ هاي غلط جامعه)
    از طرفي ديگه فرهنگ سازش و سازنده گي كه تو مادرانمون مي ديديم، در دختران جامعه حاضر نميبينيم. دختره يا خانواده اش، تا مطمين نشن، پسر كار و خونه و ... نداره، تن به راه دادن پسره نمي دن! ( البته شايد من هم اگر پدر بودم، به خاطر حس دلسوزي يه هم چين كاري ميكردم، با اين شعار كه نمي خوام دخترم سختي بكشه!)

از صحبت هام بر مياد كه پيشنهادم چي هست، سطح توقع!

من تو اين تالار كه مشكلات زوج هاي جوون رو مي خونم،يا در جامعه واقعي بر خورد مي كنم،متوجه مي شم كه متاسفانه دختران جامعه ما حتي تو سنين، 27-28 سالگي به بلوغ فكري نرسيدن، مثلا طرف اومده نوشته، يكي اومده خواستگاري ام، همه شرايط من رو داره، ولي همش 3.5 سانتي متر از من بلند تره، من مي خواستم، 8.5 سانتي متر از من بلند تر باشه! البته با احترامي كه به نظر اين خانوم، بايد گذاشت. ولي نشون ميده كه هنوز آماده گي ازدواج نداره، هيچ برنامه اي نداره!

اين ها رو گفتم كه ، نشون بدم ، يه پسري مثل من با چه معضلاتي براي ازدواج روبرو هست! بر خلاف گفته مشاورا كه مي گن دختر نبايد، از پسر بزرگتر باشه، و بهتره حداقل چهار سال ( يه نسل ) از پسر كوچكتر باشه، من به اين نتيجه رسيدم، كه براي دختران جامعه ما نبايد سن شناسنامه اي در نظر گرفت! ( البته مصداق اش براي پسران همه هست، به مراتب بيشتر)

نكته ديگر اينكه، الان مثلا خانواده من، دنبال دختر براي من مي گردن، ( البته نمي دونن من در گير يه پروژه اي شدم، كه دوستان همدردي در جريان هستن) واقعا بعد از گذشت مدت ها نتونستن، يك نفر كه حداقل شرايط رو داشته باشه پيدا كنن. اوايل به خودم مي گفتم شايد معيار هات زياده، كه پيدا نميشه! ولي چند بار كه معيار ها رو مرور كردم، ديدم قائده اش اينه كه تو 30-40 درصد دختران جامعه وجود داشته باشه، و معيار هاي من زياده خواهي نست. فقط اون دختران به چشم نمي آن. دليل اش رو نمي دونم چيه كه اون دختران، تو حامعه ما هستن ولي هانواده من نميبينن اونها رو.

البته به سوالي هميشه ذهن منو در گير كرده! اونم اينه كه مثلا من يا خانواده ام، دختري رو در جامعه ديديم و بدون شناخت قبلي، مي تونيم اقدام كنيم و از همراه هاي ايشون، يا خود ايشون اذن خواستگاري بگيريم يا نه!؟ قبل از اينكه به شجاعت خانواده ما برگرده، مربوط ميشه، به احترام گذاشتن به خانواده دختر، كه ممكنه با پيش قدم شدن ما، به ايشان بي احترامي شود ( چون احتملا پيش خود فكر ميكنند پسر از ظاهر دختر خوشش آمده) و شناخت صرفا ظاهري بوده! ( البته در مورد من اينطور نيست چون من با ديدن ظاهر خيلي از معيار هام تيك مي خوره، مثل سطح خانواده، حجاب و .... )

در ارتباط با صحبت هاي خانم پرارين، ميشه گفت به طور نا خواسته، با تمرين هاي مذكور، شما داريد به اين تلقين ميرسيد كه نيت واقعي ازدواج داريد ( قانون جذب) و اگر در كنار اين تمرين ها، بتونيد هدف اتون رو يه پله بالاتر ببريد، و به زندگي فكر كنيد، همزمان مي تونيد روي مهارت هاي قبل از ازدواج و بعد از ازدواج كار كنيد. كه بسيار مفيد تر هست.

با آرزوي موفقيت براي همه جوون ها
    ویرایش توسط mohamad.reza164 : یکشنبه 05 مهر 94 در ساعت 10:18

7. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (سه شنبه 07 مهر 94), sepanta1990 (یکشنبه 05 مهر 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط perarin نمایش پست ها
    سلام ....ببین من اشخاصی رو هم میشناختم که همین مشکل رو داشتن.الان توی انجمن چند تا همین موضوع بود میخواستم به خانوما بگم ولی تاپیک بسته بود و بلد هم نیستم پیغام خصوصی بدم.امیدوارم اونا هم ببینن
    عزیزم یه ........

درود

لطفا بدون هماهنگی با مدیریت تبلیغات سایت های متفرقه نکنید.
    برای ارتباط با مدیر از لینک تماس با ما در بالای سایت استفاده کنید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 فروردین 96 [ 23:18]
    سطح
    31
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 144
    Overall activity: 36.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 63 در 32 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara9595 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خواستگار مناسبی تا الان زیاد نداشتم، با توجه به اینکه خودم شرایط نسبتاخوبی دارم،
    نمیدونم اشکالی تو رفتارم هست؟ کلا زیاد اهل خودنمایی و جلب توجه نیستم، این را تو تست شخصیت،مشاور هم بهم گفت
    شاید تا الان یه خواستگار بوده ، که در حدی بوده که باهاش صحبت کردم که اونم به توافق نرسیدبم
    خودم از نظر پوشش معمولی هستم، قیافه معمولی، شاغلم و وضع مالی خودم هم بد نیست
    حداقل این را میدونم نسبت به خیلی از دخترها موقعیت بهتری دارم، اصلا این حرف را از سر غرور و فخرفروشی نمیگم و خدا را هم به خاطر همه داشته ها و نداشته هام شاکرم
    کم کم دارم به این نتیجه میرسم پسرها شاید اعتماد به نفس و جرات خواستگاری را ندارند!
    سلام دوست عزیز،من نمیدونم شما چند سالته اما میخام یک چیز رو براتون بگم.من خودم 29 سالم هست،درسم رو تا مقاطع تکمیلی ادامه دادم،سربازیمو رفتم،الانم چند سال مشغول به کار هستم،شغلمم شان اجتماعیش خوبه و جز کمک خدا و همت خودم کسی رو هم ندارم!!نه پدر پولداری نه خودم خیلی پولدارم و.......تا الانم تونستم سرمایه تشکیل یک زندگی رو فراهم کنم،اهل هیچ کار خلاف عرفم نبودم...نه اهل دختر بازی،نه دود( حتی قلیونش) ونه خیلی چیزهای دیگه و شکر خدا سالم هم هستم و خدا همه نعمتهاشو کامل بهم داده..اما برا هیچ دختری خودم جلو نمیرم دیگه..میدونی چرا؟؟؟چون تا الان نزدیک 7 یا 8 مورد به طرق مختلف معرفی شدن جواب منفی دادن...چرا؟؟چون یکم لاغرم!!!چون لاغرم خانمها خوششون نیومده!!!حالا اینکه دارم ورزش حرفه ای میکنم،اینکه سالمم،اینکه خیلی چیزهای دیگه دارم مهم نیست اما لاغریه مهمه!!!اخرین موردشم توسط یک معرف به هم معرفی شدیم طبق خواسته های من از همسر ایندم و طبق خواسته هایی که اون خانم از همسر ایندش داشت!!!مثلا به زبون خانم شغل اما به بعد از یک جلسه دیدن و به 24 ساعت نکشیده و تحصیلات و اینکه اصلا طرف اهل دود نباشه و با خانواده باشه و... براش مهم بود..مثلا............یک جلسه هم رو دیدیم و صحبت کردیم و به 24 ساعت نکشیده خانم بهم پیام داد در کل فکر میکنم مناسب هم نباشیم...منم گفتم به سلامت!!!!ا حالا خود خانم یه دختر کاملا معمولی بودند ( گفتم تا بدونید طرفم سیندرلا نبود)از من ناراحت نشیدا خیلیهاتون حقتونه مجرد بمونید!!! اه و ناله نکنید و اسم خدا رو هم الکی وسط نیارید...وقتی دنبال شاهزاده هستید خب شاهزاده دنبال بالاتر از خودشه و سمت شما نمیاد که !!!حالا این خانم یک نمونه بود براتون گفتم مورد های دیگه هم هر کدوم به یک بهانه ای رد کردند!!!خب عیب نداره..من پسر هستم..اصلا ازدواج هم نکنم چیزی نمیشه اما شمایی که شعار میدید دنبال پسر سالم و خوب و... هستیم اما نیست و بر اینه ازدواج نکردیم فقط دارید شعار میدید...زیاده خواهید..دیدم نوشتید پسرا جرات خواستگاری ندارن بهم فشار اومد جوابتونو ندم...من یه ادم خجالتی هستم که مهمون اشنا میاد خیلی با تعارف برخورد میکنم و کلا ادم خیلی راحتی نیستم...شما فک کنید این ادم که تا حالا پیشنهاد دوستی به یه دختر نداده دلشو به دریا زد خودش رفت از یه دختر خواستگاری کرد ( جوری که خود دختر خانم بهم گفتند شهامتتو تحسین میکنم)اما خانم گفت نه....فکر کنید این ادم توی مورد اخر حتی به مادرمم گفتم کسی برام معرفی شده برای ازدواج و این اولین بار بود که اسم ازدواجو پیش مادرم میاوردم و خانم فکر نکرده گفتند نه...من ناراحت جواب منفی نیستم..ناراحت اینم همه فقط اهل شعار دادن هستن و توی عمل چیز دیگه میبینیم...خب با این توضیحاتی که دادم زن میخام چیکار!!!منم شخصیت دارم برای خودم !!برای چی شخصیت و عزت نفس خودمو همش زیر سوال ببرم.منم دیگه پا پیش نمیذارم برا کسی..دخترای که وضعشون جالب نیست و به درد ازدواج نمیخورن که تکلیفشون معلومه..منی که دنبال دختر خوب بودم خوباشم دیدم!!!یه مشت دختر پر توقع که فقط شعار میدن!!بله خانم اگر میبینی خیلی پسرها جلو نمیان دیگه چون زده شدن از ازدواج.چون جوری برخورد کردید رغبت ازدواجو ازشون گرفتید،حالا کنار اینا مشکلات اقتصادی و معیشتی و... رو هم اضافه کنید...نتیجش این میشه که اما ازدواج تو جامعه میاد پایین
    ویرایش توسط captive : یکشنبه 05 مهر 94 در ساعت 16:00

10. 2 کاربر از پست مفید captive تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (سه شنبه 07 مهر 94), sepanta1990 (یکشنبه 05 مهر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)