به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 09 مرداد 95 [ 14:09]
    سطح
    48
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array

توقعات ما از همسرمان در زندگی چقدر باشد؟

سلام به همه دوستان خوب همدردی.

میدونم این مساله تا الان ذهن خیلیا رو درگیر کرده و سخته که بشه جوابی درست براش پیدا کرد. از همه اونهایی که نظری دارن ممنون میشم نظرشونو بدن..

چیزی که باعث شد من این تاپیکو باز کنم اینه که احساس میکنم تا الان کار اشتباهی کردم که توقعاتم را در مورد همسر اینده ام (توقعات مادی) پایین اوردم...

من از اول اشنایی با همسرم به هیچ عنوان مساله مالی برام مطرح نبوده برای همین با تمام کمبودهای اون از این نظر به شدت کنار اومدم و با حداقل انتظارات تا الان باهاش زندگی کردم و مشکلی نداشتیم.. اوایل خودش بهم میگفت که از اینکه میبینه اینقدر توقعات من پایینه خیلی خوشحاله..

تا همین چند وقت پیش یه مطلبی خوندم که نباید خیلی توقعات زن از مرد پایین باشه و این میتونه یه زندگی اسیب هایی بزنه.... ولی وقتی شروع کردم که کمی توقعاتمو بالا ببرم شوهرم ابراز نارضایتی کرد و بهم گفت تو قبلا اینطور نبودی و چرا اینقدر تغییر کردی؟... من میدونم شاید رفتار من ار اول اشتباه نبوده ولی باعث شده شوهرم بد عادت بشه... مثلا تا الان چند بار شده بهم گفته چرا فلان چیزو خریدی یا چقدر گرون خریدی... خلاصه دارم با چشمای خودم میبینم که هر چی الان سرم میاد به خاطر اشتباهات گذشته ام بوده...

اصلا وقتی به این مساله مطمئن شدم که هفته قبل وقتی برای مراسم نامزدی خواهر شوهرم رفته بودیم اونجا... روز خرید که من هم با خواهر شوهرم بودیم و اون یک انگشتر با قیمت مناسب برداشت . (البته من هم موافق بودم که چیز خیلی سنگین برنداره... دست خودم نیست ... دلم برای پسرهایی که اول زندگی هستن میسوزه ومیبینم دلیلی نداره ادم بخواد توقعاتشو بالا ببره)

واای باورتون نمیشه وقتی اومدیم خونه شوهرم تنها کسی بود که ابراز مخالفت کرد و به خواهرش گفت چرا چیز سبک برداشتی؟ و گفت جیزی که اسون برای پسر به دست بیاد اسون هم از دست میره...

انگار دنیا رو سرم خراب شد.. هرجند من اونجا حواب شوهرمو جلوی بقیه دادم ولی این طرز تفکر شوهرم منو خیلی خیلی ناراحت کرد . بهش گفتم یعنی اون موقع که من شرایط تو رو درک میکردم کاراشتباهی میکردم؟ جواب داد شرایط من و تو فرق میکرد چون ما شناخت کافی از هم داشتیم ولی این دوتا خیلی وقت نیست با هم آشنا شدن... و خواهرم شناخت زیادی از اون اقا نداره.. من بهش گفتم خوب اینکه خیلی بدتره.. چون اون اقا هم میخواد از خواهرت شناخت پیدا کنه... پس این کار خواهرت یعنی اینکه یه دختر مادی گرا هست وهیچ معنای دیگری نداری...

این مساله برای من خیلی اهمیت داره... من واقعا کارم اشتباه بوده؟؟ یعنی الان ارزش من کم شده که شرایط شوهرمو درک کردم؟؟ پس اگه کار درستی کردم چرا شوهرم از خواهرش همون توقع رو نداره؟

دوستان خوشحال میشم نظر بدین تا بتونم حداقل از الان به بعد درست رفتار کنم...
    اینو میدونم که چون توقعاتم قبل از ازدواج پایین بود الان دیگه خیلی نمیونم مانور بدم.. باید چیکار کنم؟

تازه یه بار که چیز ازش خواستم بهم گفت مگه خونه بابات بودی اینا رو میخریدی که الان از من انتظار داری برات تهیه کنم....

این حرفها برای من خیلی گزون تموم میشه... اون روز بعد از اینکه این حرفو رد کلی گریه کردم و بهش گفتم من شده تا اخر عمرم چیزی نمیخزم ولی خواهش میکنم از این حرفها بهم نزن که اون هم معذرت خواهی کرد...

لطفا بگین من الان باید چطور برخورد کنم؟؟ خیلی وقتا نمیتونم یه چیز ساده بدون حضور اون برای خودم بخرم.. چون میدونم برم خونه میگه چرا خریدی...

من چیکار کنم به نظزتون؟

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array
    چرا کسی حواب نمیده؟ یعنی هیشکی با موضوع "میزان توقعات مادی از شوهر "مشکلی نداره؟ اگر میزان توفعات از اول پایین باشه باعث بد عادت شدن شوهر میشه و انتظار داره تو زندگی هم همییشه اونطوری باشی.. تا اومدی چیزی بخری میگه چرا خریدی و از این حرفها... ولی من خیلیا رو دیدم که چون شوهره میدونه زنش از اول اهل خرج کردنه دیگه تا زنه مختصر خریدی بکنه مزد شاکی نمیشه..
    بالاخره ما چیکار کنیم؟؟ کم توقع باشیم یا پرتوفع؟؟

چطور به شوهرمون بفهمونیم که اگه چیزی نمیخریم و حرفی نمیزنیم برای این نیست که کلااا ادم کم توقعی هستیم؟؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نارجیس نمایش پست ها

واای باورتون نمیشه وقتی اومدیم خونه شوهرم تنها کسی بود که ابراز مخالفت کرد و به خواهرش گفت چرا چیز سبک برداشتی؟ و گفت جیزی که اسون برای پسر به دست بیاد اسون هم از دست میره...

انگار دنیا رو سرم خراب شد.. هرجند من اونجا حواب شوهرمو جلوی بقیه دادم ولی این طرز تفکر شوهرم منو خیلی خیلی ناراحت کرد .
    خیلی کار اشتباهی کردی شوهرت را جلوی خانواده اش خراب کردی.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 شهریور 94 [ 08:12]
    سطح
    9
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 45 در 23 پست

Array
    نارجیس جان این فقط مشکل شما نیست بله بعضی از آقایون متاسفانه آنچه برای خانواده خود میپسندند را برای خانوم خودشون نمیپسندند ولی اینم راهکار داره نباید هرگز مستقیم وبا پرخاشگری به این موضوع اشاره کرد شاید با کمی دلشکستگی وبطور غیر مستقیم بهتر بشه نتیجه گرفت ولی اینکه یه دفعه از اون ور بوم بیفتین پایین وخرج تراشی کنین هم شک برانگیزه هم جنجال آفرین. پس آهسته آهسته قدم بردارین وتا اونجا که وسع همسرتون میرسه شما هم ازتوقعاتتون چشم نپوشین البته توقعات بجا نه نابجا چون این خودش مساله ساز میشه ولی اگه دیدین شما دلتون خرید چیزیو میخواد وقدرت مالی همسرتون اجازه میده که براتون خریداری کنن خوب درخواست کنین همونو ونه کمترشو ولی یه جا قدرت مالی ایشون ضعیفه ودر توانش نیست اونجا بهتره کوتاه بیایین ولی یاداوری کنین من فلان چیزو میخوام ولی تو الان دستت تنگه بمونه برای وقتیکه تواناییشو داشتی برام بگیر لطفا .خلاصه بعضی آقایونو باید متوجه کرد که خانوم هم درخواستهایی داره ولی شرم ومراعات کردن مانع درخواست کردن وگرنه اونم میتونه مثل بعضی خانومها بی ملاحظه باشه ویه چیز دیگه هرگز از خانوادش براش مثال نیار چون مردا تو این زمینه اکثرا توجه ندارن ومنظورو بد برداشت میکنن هر چند واقعا حق با شماست عزیزم ما همه این مشکلاتو داریم چاره ای نیست .گویا خانواده اونا براشون با ما همسراشون متمایزن

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array
    سلام دوستان خوبم. شیدا جان شایدم بهتر بود حرفی جلوی خانوادش نمیزدم.. ولی خیلی اون لحظه ناراحت شدم.. وبا حرفهایی که زدم خیلی اروم تر شدم.. در ضمن من اصلا طوری نشون ندادم که ما داریم با هم دعوا میکنیم.. خیلی مودبانه گفتم... در ضمن من شوهرمو خراب نکردم اتفاقا ازش تعریف هم کردم و گفتم شوهر من الان هر چی بخوام برام میخزه اونم بهترینشو.. چرا؟ چون فهمیده که من توفعاتم در حد معموله.. ولی اگه از اول توفعاتم بالا بود الان اینطور نبود ...میدونم که همه حقو به من دادن.. من و شوهرم جلوی اونا در مورد این مساله حرف زدیم و حرفهای من دلایل محکم تری داشت.. اخه شوهرم به خواهزش میگفت زنگ بزن بگو من همون انگشتر گرونو میخوام... ولی بعد از حرفهای من چیزی نگفت.. اتفاقا اینکه من جلوی خانوادش صجبت کردم باعث میشه بفهمه که هر حرفی رو همینجوری نزنه و اول کمی فکر کنه.. قبلا هم از این کارها کرده و من فقط خودخوری میکردم...

هوناز جان شوهر من تا الان واقعا هر موقع برای خرید میریم سعی میکنه بهترین جنس مغازه رو برام بخره.. خیلی وقتا خود من مانع شدم و نذاشتم...

من الان میخوام بدونم ایا کار درستی کردم که مانع شدم یا نه؟
    اگه کار درستی کردم پس شوهرم که یه مرده چرا از خواهرش نمیخواد که مثل من باشه و من الگوی اون باشم؟
    چرا میگه هر چی اسون بدست بیاد اسون هم از دست میره؟ چرا از خواهرش خواست انگشتر گرون برداره؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)