به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array

دوستان راهنمایی بفرمایید این ازدواج به صلاح من است یا نه؟

با عرض سلام و ارادت خدمت تمام دوستانم در همدردی
    راستش دوستان من یه چند وقتیه(حدود سه سال و اندی) که به یکی از همکلاسی های دانشگاهی ام علاقه مند شدم.یک مرتبه نزدیک دو سال پیش به ایشون پیشنهاد دادم که ایشون سر و ته قضییه رو با یک شرمنده ببخشید به هم آوردن.بعد از اون یه مدت ظاهرا بی خیالشون شدم .تا اینکه یک سال پیش دوباره پیشنهادم رو تکرار کردم که این دفعه خوشبختانه یه فرصت به من دادند که تا چند ماه آینده به خواستگاری ایشون بروم و پیدا کردن راه و روشش رو به خودم سپردند.البته نا گفته نماند که ایشون گفتند که با خانواده خودشون مشورت کردند و اونها با این شیوه خواستگاری موافق نیستند و هر کاری رسم و رسوم خاص خودش رو داره.ازشون درخواست شماره تلفن و آدرس خونشونو کردم که معذرت خواهی کردند و اعلام داشتند که چنین اجازه ای ندارند و در نهایت این کار را هم به خودم واگذار کردند.شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید؟ به نظر شما بهترین عملکرد در چنین وضعیتی چه خواهد بود؟
    اما شرایط من راستش درسم رو اتمامه(همین تابستون).سربازی هم به احتمال نود و خورده ای درصد معاف هستم .اما مشکل اصلی من کارم است.فعلا شغلم آزاد است و تا این سن نزدیک ده تا شغل عوض کردم و هنوز هم به آن چیزی که میخواستم نرسیدم و درآمد ماهیانه ام بخور و نمیری بیش نیست.آیا به نظر شما تا معافیت کامل سربازی و پیدا کردن یک شغل مناسب دولتی وارگانی ازدواج برای من ریسک محسوب میشه یا نه؟
    مطلب سومی که باید خدمتتون عرض کنم اینه که من امسال با توجه به رتبه ای که توی کنکور کارشناسی ارشد آوردم صد در صد توی بهترین دانشگاه صنعتی کشور توی رشته خودم پذیرش خواهم شد.اما دلم به از دست دادن اون دختر خانم رضا نمیشه و می خوام ادامه تحصیلم رو به آینده مثلا دو سه سال دیگه موکول کنم.(چون اون دختر خانم برام ارزش بیشتر از اینا رو داره)نظرتون چیه؟آیا کارم درسته؟
    پیشاپیش از لطفی که به بنده خواهید داشت سپاسگذارم.

2. 5 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

فدایی یار (سه شنبه 03 شهریور 94), من او (دوشنبه 23 شهریور 94), اعجاز عشق (سه شنبه 03 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    با کدوم شیوه خواستگاری موافق نیستند؟!

رسم و رسوم خانواده دختر خانم چطوریه ؟! خب از همون راه خواستگاری کنید ....

ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد = از دست دادن اون دختر خانوم ؟!!! چرا ؟

4. 4 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 04 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), ستاره زیبا (سه شنبه 03 شهریور 94), سرشار (سه شنبه 03 شهریور 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    77
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    در مورد سوال اولتون باید بگم که منظورشون این بوده که فقط به شیوه سنتی و با واسطه خواستگار قبول میکنند و اینکه مثلا کسی ایشونو دیده باشه و خودش اقدام به خواستگاری بکنه براشون غیر قابل هضم خواهد بود‌.ضمنا حضور واسطه ای که به هر دو طرف شناخت داشته باشه الزامی میباشد.( البته تا اونجایی که من متوجه حرفای ایشون شدم) .
    از رسم و رسوم خانواده ایشون اطلاعی ندارم.مثلا همین مورد بالا که برایم بسیار عجیب و غیر منطقی بود.
    در مورد سوال سومتون.خدا و خرما هر دو رو با هم نمیشه داشت.فکر نمیکنم پدر ایشون اجازه بده بعد از عقد و عروسی به یه شهر دیگه بریم.دانشگاه شهر ما هم ارشد رشته منو نداره.در ضمن من هم احتیاج دارم کار بکنم تا مخارج زندگی رو به دست بیارم و پیدا کردن کار در شهر دیگه مخصوصا تهران به این سادگی ها نخواهد بود.مخصوصا برای من که هیچ پس اندازی ندارم.وقتش را هم نیز نخواهم داشت.
    ممنون
    ویرایش توسط سرشار : سه شنبه 03 شهریور 94 در ساعت 02:23

6. 5 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 04 شهریور 94), فدایی یار (سه شنبه 03 شهریور 94), اعجاز عشق (سه شنبه 03 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    - من یه دوستی داشتم کسی مستقیم ازش خواستگاری میکرد هیچوقت شماره و آدرس نمیداد ... از زبان اون میگم نمیدوم مورد شما هم اگه اینطوریه راهشو پیدا میکنین...

میگفت : خانواده من طورین که اگه برم بهشون بگم یه آقایی بیرون منو دیده ازم خواستگاری کرده و من بهش شماره دادم سرزنشم میکنن بعدشم میگن لازم نکرده !!
    اما اگه مثلا خواهرش میومد باهام حرف میزد من حداقل شماره رو میدادم تا تماس بگیرن با خانوادم (مادرم)- به مادرمم میگفتم خانومی رو امروز دیدم شماره ازم گرفت برای امر خیر .... (مثلا) فردا زنگ میزنن برای گرفتن آدرس و اجازه خواستگاری...
    و بقیه ماجرا...

- سومی رو متوجه نشدم...

8. 6 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 04 شهریور 94), فدایی یار (پنجشنبه 05 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94), ستاره زیبا (سه شنبه 03 شهریور 94), سرشار (سه شنبه 03 شهریور 94)

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:41]
    سطح
    46
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 247 در 126 پست

Array
    درستو بخون.

در ضمن رو احتمالات سرمایه گذاری نکن. گفتنش راحته بله نود و خورده ای درصد معافی اما اگه نشدی? از اینجا رونده از اونجا مونده میشی.
    پسری برا ازدواج هیچوقت دیر نیست. اما برا درس خوندن زمان مهمه. تا جوونی و حوصله و وقتشو داری بخون.
    حیف نیست با رتبه عالی دانشگاه عالی قبول شی و نری? بعدشم بزنه و معاف نشی. بجای ازدواج و درس بری پا بکوبی!
    منطقی باش

10. 5 کاربر از پست مفید سوشیانت تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 04 شهریور 94), اثر راشومون (چهارشنبه 04 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94), سرشار (سه شنبه 03 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    61
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    پ.ن:

پست ویرایش شدتونو تازه دیدم...مورد سوم

چون شما بعضی پست های دوستان دیگه رو در مورد خواستگاری و ازدواجو دیدین دیگه حرفی نزدم- حتما اینارو تو جلسات خواستگاری بررسی میکنین ...باهم به توافق میرسین بعد....مطمئنا شما خیلی خیلی بیشتر از من میدونین ...

چکیده اون دسته از مطالب اینه که 80 درصد تطابق وجود داشته باشه...

پس از الان دل مشغولی اینارو نداشته باشین...فقط معیاراتونو سبک سنگین کنید- شرایط فعلی و برنامه زندگی آینده تونو یه جمع بندی مناسب و واقع بینانه بکنین و آماده داشته باشین ....با توکل به خدا برین خواستگاری ....

هرکدوم از جمله هام یه مقاله میشد نوشت براش نگاه نکنین تو یه جمله خلاصه نوشتم خیلی حرف توشه

همه پیش به سوی ازدواج آسان پیام بازرگانی سال!

انشاء ا... خوشبخت و موفق باشین
    ویرایش توسط یاس پاییزی : سه شنبه 03 شهریور 94 در ساعت 06:49

12. 4 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

فدایی یار (پنجشنبه 05 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94), سرشار (سه شنبه 03 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام دوست خوبم اقای سرشار...امیدوارم تک تک لحظات زندگیت سرشار از خوبی ها باشه...قبل از هر چیز از نظر لطفت و ابراز محبتی که در حقم توی تاپیکم همه جوره داشتی ازت تشکر کنم...ببخشید که اون جا فرصت نشد تا تشکر زبانی انجام بدم...وقتی منم دغدغه فعلی شما رو با زدن این تاپیک دیدم واقعا به تشابهاتی که لااقل از نظر احساسی داریم پی بردیم...حتما توی تاپیک خودم طبق قولی که دادم خیلی چیز ها رو بیان خواهم کرد و خوشحالم می کنه که مورد استفاده شده حتی یک نفر قرار بگیره...ضمنا بنده هم اولین بار اون خانم رو 4 سال پیش دیده بودم و...

وای باورت نمی شه منم یک زمانی نه حالا صرفا این دختر خانم ولی حاظر بودم قید ادامه تحصیل در مقطه ارشد رو برای رسیدن به فردی که دوست دارم بزنم و از این بابت هم خیلی تشابه داریم....ولی فهمیدم اون کار اشتباه بوده که به لطف خدا اشتباه نکردم ...

دوست عزیزم سرشار جان....
    ببین تقریبا مطمئن هستم از این پسر هایی هستی که با دختری رابطه نداشتی...این تیپ پسر ها خاصیتشون عشق ورزیدنه...میدونی چی می خوام بگم..می خوام بگم شما اگه یک دانشگاه دیگه هم بودی بازم یک دختری پیدا می شد که با اون تصویری که شما از همسر ایندت داری منطبق باشه و ناخودگاه باهاش درگیر احساسات بشی و فکر کنی چقدر این همونی هست که می تونی باهاش خوشبختی رو تجربه کنی و... در حدی که قید ادامه تحصیلو به خاطرش بزنی و....فدای کسی که دوستش داری بکنی و در اون دریاخودتو غرق کنی و...

سرشار جان نمی دونم تاپیکای قبلی منو خوندی یا نه... دغدغه هایی از جنس نداشتن کار خوب...نداشتن پول خوب واسه اول زندگی .... بحث سربازی و ادامه تحصیل و... وای اینا چیزایی بود که تا دو سال پیش دغدغه های منم بود که شکر خدا حل شد....دعا می کنم برای تو هم حل بشه......

دوستم راستش من باید برم سر کار الان...دلم نیومد وقتی تاپیکاتو خوندم و حس زیبات منو به وجد اورد چیزی ننویسم...

فقط سرشار جان چند تا نکته رو بهت بگم چون دفعه ی بعدی که بیام می خوام برات مثنوی بنویسم(شکلک خجالت).... اگه می خوای واقعا خواستگاری اون خانم بری می تونم راهشو بهت نشون بدم و کمکت کنم...اگه می خوای اون خانم رو فراموش کنی بازم می تونم راهنماییت کنم... خودت کدوم راهو می پسندی بیش تر برات توضیح بدم؟

ضمنا اون خانم که هنوز مشخص نیست برای شماست یا نه که می گی دلت رضا به این نیست واسه خاطر ارشد اون خانم رو از دست بدی...اشتباه نکن علاقه شرط خیلی کمی هستش برای اشنایی بیش تر ...اشتباهی که من یک زمانی داشتم و علاقه رو ته ماجرا می دیدم...واقعا یادش بخیر...

خوشحالم واقعا دوست خوبی مثل شما پیدا کردم دوست خوبم....برات ارزوی بهترین ها رو دارم ....ضمنا زیاد فعلا فکر و خیال نکن....راه طولانی داری...اینا اصلا چیزی نیست....ولی خب دیگه قبول دارم باید طی بشه...

14. 5 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 04 شهریور 94), من او (دوشنبه 23 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94), سرشار (سه شنبه 03 شهریور 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    77
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام خانم یاس پاییزی
    ممنونم از راهنماییتون...خیلی لطف کردین...بسیار خوشحال شدم از توجهتون...بسیار موثر و کارا بود...امیدوارم موفق و و موید باشید(بالاخص در رابطه با هنر و کار عکاسیتون)

سلام سوشینانت عزیز
    ممنون که رک و راست نقطه نظراتتونو در اختیار بنده قرار دادید...امیدوارم لایق محبت شما باشم...پیروز و سربلند باشید

سلام مخصوص خدمت فدایی یار عزیز و دوست داشتنی
    قبل از هر چیز میخواستم به خاطر تاپیک پر بار و آموزندت تشکر کنم و برات آرزوی بهترین ها را از خدای مهربان داشته باشم...امیدوارم بهترین قسمت نصیبت بشه...بی صبرانه منتظر ادامه صحبت ها و نگفته هایت مینشینم.
    خوشحالم برات که بالاخره به نتیجه مثبتی در رابطه با ادامه تحصیلت رسیدی و اشتباه غیر قابل جبرانی مرتکب نشدی...باید خدمتت عرض کنم که من اگر میخوام به طور موقت ترک تحصیل کنم به خاطر اون خانم نیست.باور کن فقط و فقط به خاطر خودم این تصمیمو گرفتم...من اگر نزدیک هفت ماه برای کنکور ارشد مطالعه کردم تنها دلیلش اون خانم بود و بس.وگرنه من خودم چندان رغبتی به این امر نداشتم...نمیخوام شعار بدم ولی اگر ایشون در فکر و ذهن من نقش نمیبست من هرگز به فکر کنکور نمی افتادم...من این نتیجه رو کاملا مدیون دوست داشتن ایشون هستم...اگر به خودم بود همون دانشجوی مشروطی دو ترم اول تحصیلم بودم.
    درست حدس زدی من قبلا با هیچ کس رابطه نداشتم.البته توی یک سال ونیم اول آشناییم با این خانم فقط از دور دوسش داشتم و چندان رغبتی به ازدواج با ایشون نداشتم...اگر بخواهم عادلانه بگویم تو از من با سابقه تری(دو سال)...این دوست داشتن پنهانی تا زمانی ادامه داشت که به واسطه اتفاقی که حالا بماند مورد تهدید قرار گرفت...همون زمان با مهارت و آگاهی پایینم اقدام به خواستگاری مستقیم کردم که جوابم همون شرمنده ببخشید بود.تا اینکه چهار ماه قبل برای مرتبه دوم(در عرض یک روز سه مرتبه باهاش صحبت کردم) پیشنهادم رو تکرار کردم.اون موقع ایشون رضایت خودشونو وخانوادشونو ابراز کردند و حتی خواستند شماره تلفن بدهند که من...قبول نکردم و پیشنهاد دادم که برای حفظ شخصیت و خانمی ایشون مادرم رو برای گرفتن شماره نزدشون بفرستم...مادرم به دلایلی راضی نشد که چنین کاریو انجام بده...مجبور شدم یک ماه پیش دوباره خدمتشون برسم و ادامه ماجرا....این دفعه راضی به دادن شماره تلفن نشدند و بهانه آوردند...البته من حق رو به ایشون میدم.
    راستش دوست عزیزم فدایی یار من به هیچ وجه مایل به فراموشی این خانم نیستم...تحت هیچ شرایطی...حتی اگر این هجر و دوری تا پایان عمرم ادامه پیدا کنه...سعی میکنم به خاطر تمام احساس قشنگی که به من هدیه داد همیشه کنج قلبم نگهش دارم
    فدایی جان من از طرفدارای پر و پا قرص توام...البته اگه قابل بدونی...خجالت زده من هستم که نمیتوانم از این راه دور درست و حسابی قدر دان تو باشم...خدا کند لایق تجربه ها ی تو باشم.
    ضمنا ازت تشکر میکنم که تاپیک قبلی منو خوندی.منم تاپیک های قبلی تو را نه یک بار بلکه چند بار مطالعه کردم...ان شالله جشن عروسیت.
    این جملت خیلی قشنگ بود ... علاقه شرط خیلی کمی هستش برای آشنایی بیشتر
    ممنون بابت به اشتراک گذاشتن احساس قشنگت...امیدوارم این راه طولانی به واسطه حضور تو دوست عزیزم تو کوتاه بشه.
    ممنون بابت همه چیز.
    ببخشید طولانی شد.

16. 2 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

فدایی یار (پنجشنبه 05 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 03 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array

سلام دوست عزیزم

انشا الله همیشه ، سرشار از سلامتی و شادی باشی.

............................

به نظرم چیزی که برای یه مرد مهمه
    توانایی اداره زندگیه

یعنی وقتی یه آقایی ، خودش را دید که می تواند
    از عهده یه زندگی بر آید ( البته نباید سخت گرفت ) – به نظرم باید اون موقع تصمیم ازدواج بگیره .

مسئله سربازی شما که الحمد الله درسته ( ولی برید ، قطعی کنید )
    کارشناسی ارشد هم رتبه خوب آوردی
    سن خوبی هم داری
    و ......

به نظرم این کار را کن :

کارشناسی ارشد یه هفته دیگه جوابش می یاد
    با توجه به این که فرمودید ، رتبه خوبی آوردید و یه دانشگاه صنعتی هم قبول میشی ( امیر کبیر – شریف و....)
    به نظرم دانشگاه رو برو ثبت نام کن

از طرفی امکان داره به خواستگاری برید و به تفاهم و نقاط مشترک نرسید !
    یه جوری نشه دانشگاه و این زحمتی که کشیدی هدر بره

مراقب عُمر باش.

وقتی دانشگاه را ثبت نام کردی
    باید دنبال کار بگردی ( کاری که واقعا مد نظر شماست ، مثلا همان سازمان و ارگانی که دوست دارید برید .)

این جا یه خوبی که داره اینکه ، می خوای دنبال کار بگردی ( سازمانی ) ، میگی من دانشجوی فلان دانشگاه هستم !
    از طرفی بعد از ثبت نام دانشگاه میتونی خواستگاری بری و ان شالله به توافق اولیه رسیدید

از خانواده دختر ، وقت بگیری !

میتونی از دانشگاه هم مرخصی بگیری
    و پله پله و با برنامه به اهدافت برسی .

از طرفی شما که عرض کردید در یک دانشگاه صنعتی پذیرفته میشوید ،
    می تونید از شرکت های دانش بنیان دانشگاه برای کار استفاده کنی
    یا همان جا استخدام بشی ( خیلی هم خوب هست )

برا شما که در همان دانشگاه تحصیل می کنید ، راحت تره !

به قول خودم ، نظرت چیه ؟

18. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

dariush.1 (چهارشنبه 09 دی 94), فدایی یار (پنجشنبه 05 شهریور 94), ستاره زیبا (چهارشنبه 04 شهریور 94), سرشار (سه شنبه 03 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 اردیبهشت 95 [ 23:19]
    سطح
    27
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    63

تشکرشده 120 در 67 پست

Array
    سلام
    یه سوال.شما چقدر ایشونو میشناسید؟ (همون دورادور)
    به نظر من باید بسته به شناختی که ازش دارین و با این واقعیت که رابطه ای نبوده این احتمال را در نظر بگیرین که این دختر با تصورات ذهنی شما خیییلی تفاوت داشته باشه.شاید اصلا اون کسی که میخواین نباشه. به نظر من احساساتتون را کنترل کنین .شما به احساساتتون اجازه دادین تا هرجا خواسته پیش بره تا حدی که با تصور این دختر برای ارشد بخونید. میدونم سخته ولی به درصدی فک کنین که اون دختر با تصوراتتون متفاوت باشه یا شما را قبول نکنه. نباید به تخیلتون در این مورد پروبال بدین.از تکنیکای توقف و کنترل افکار استفاده کنین.
    درو به روی عقلتون نبندین. اگر قراره سنتی ازدواج کنید نباید سهم عقل را نادیده بگیرین. چون نمیدونین پشت اون چهره چه خبره.
    موفق باشین

20. 7 کاربر از پست مفید kimia fall تشکرکرده اند .

dariush.1 (چهارشنبه 09 دی 94), khaleghezey (چهارشنبه 04 شهریور 94), فدایی یار (پنجشنبه 05 شهریور 94), باغبان (جمعه 06 شهریور 94), دختر بیخیال (چهارشنبه 04 شهریور 94), ستاره زیبا (چهارشنبه 04 شهریور 94), سرشار (چهارشنبه 04 شهریور 94)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)