به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 20 اردیبهشت 98 [ 17:34]
    سطح
    43
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    81

تشکرشده 87 در 38 پست

Array

من نفرت انگیز ... کمکم کنین تا عزت نفس پیدا کنم

سلام بر همگی

اینکه از خودم بدم میاد چیزی نیست که تازگیا این حس رو پیدا کرده باشم. همیشه همینطور بوده

تصمیمم اینه که عزت نفسمو بالا ببرم، اصلا نمیدونم کار درستیه که اینکار رو بکنم یا نه، چون قبلا همین که از خودم ناراضی بودم باعث میشده که بیشتر تلاش کنم تا لااقل نتیجه تلاشم توجه خودمو به خودم جلب کنه.

چیزی که مسلمه اینه که در حال حاضر از خودم به معنی واقعی کلمه متنفرم

خیلی دوست داشتم میتونستم از خودم فرار کنم اما نمیشه، باید یه جورایی با خودم کنار بیام. برای همین تصمیم گرفتم که خودمو دوست داشته باشم شاید اینطوری آرامش پیدا کنم ... نمیدونم باید از کجا شروع کنم، امیدوارم راهنماییم کنین

2. 2 کاربر از پست مفید مهندس خانوم تشکرکرده اند .

یه دختر سرگردان (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 25 شهریور 97 [ 11:49]
    سطح
    65
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 187
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    422

تشکرشده 920 در 276 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    چه چیزهایی باعث می شسند شما خودتونو دوست نداشته باشید؟!
    مهندس هستید؟! شما که باید کوه عزت نفس باشی خانومی !
    ببین گلم نگو از خودت متنفری ! تلقین نکن

4. 3 کاربر از پست مفید فاطمه بانو تشکرکرده اند .

یه دختر سرگردان (دوشنبه 02 شهریور 94), مهندس خانوم (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام مهندس
    اول اینو بگم که
    علیرغم اینکه فعالیتتون تو سایت کمه ولی متوجه حضورتون هستم ولی چیزی که شما رو تو ذهن من نگه داشته این پستتون در سال قبله : http://www.hamdardi.net/thread-33586.html#post332053 ؛ الانم دوباره دیدمش خندم گرفت همینطور اسم کاربریتونم نشون میده پایه های طنزی در روحیتون هست؛ بگذریم.
    نقاط قوتتون چیا هستند ؟ برای اینکه ذهنتون متمرکز تر بشه من این کلمات رو میگم؛ شما سعی کنید خودتونو با اونا توصیف کنید:

تمیز- زرنگ- با سواد و اهل علم-وقت شناس-اعتماد به نفس-با حرارت و سرزنده-خوش بین - شوخ طبع-ملایم -باوفا-قابل اعتماد -قدرتمند-صبور-ثابت قدم-معقول و موجه-دلسوز-مهربان-مقرراتی-بااستعداد-امیدوار-سخاوتمند-درک کننده-قدردان-مودب-مقید و با اخلاق-مسئول-تشویق کننده-جذاب-آراسته-با هوش-همراه-بخشاینده-صلح طلب-موفق-روشنفکر-باسلیقه-انعطاف پذیر و سازگار-پر انرژی-با محبت-با وقار-ماجراجو -معاشرت کننده- شنونده- آشپز - قهرمان-دوست-حامی-خوش رو-متتفکر- انتقادپذیر-ریسک کننده و ....

این لیست میتونه خیلی طولانی تر بشه اگه چیزای دیگه ای هم به ذهنتون میرسه اضافه کنید. میتونید ساعت ها در موردشون فکر کنید و روی کاغذ در موردشون بنویسید؛ احتمالا چون در گیر کمالگرایی هم هستین صفر ویکی نگاه نکنید، لازم نیست حتما صد در صد یه ویژگی رو داشته باشید تا اونو به حساب نقاط قوتتون بیارید. یه نکته ی دیگه در انجام این تمرین اینکه حداقل یه دلیل هم برای هر کدوم بیارید مثلا "من وقت شناس هستم چون 5 دقیقه قبل از قرار سر وعده هستم". اگه خواستین یه خلاصه ایشو برامون بنویسید.

به طور معمول از چه کسانی توجه و محبت دریافت می کنید؟ خانواده، دوست و ... . ما چهار تا منبع عمده ی دریافت عشق داریم: 1-پدر و مادر 2- همسر 3-خودمون 4- خدا ؛ فکر می کنید چند تا از اینا رو دارید؟

یه کار دیگم بکنید، خودتونو بذارید جای یه نفر دیگه که اومده به شما میگه من از خودم متنفرم؛ یکم فکر کنید بعد بگین چه جوابی بهش میدین؟

- - - Updated - - -

سلام مهندس
    اول اینو بگم که
    علیرغم اینکه فعالیتتون تو سایت کمه ولی متوجه حضورتون هستم ولی چیزی که شما رو تو ذهن من نگه داشته این پستتون در سال قبله : http://www.hamdardi.net/thread-33586.html#post332053 ؛ الانم دوباره دیدمش خندم گرفت همینطور اسم کاربریتونم نشون میده پایه های طنزی در روحیتون هست؛ بگذریم.
    نقاط قوتتون چیا هستند ؟ برای اینکه ذهنتون متمرکز تر بشه من این کلمات رو میگم؛ شما سعی کنید خودتونو با اونا توصیف کنید:

تمیز- زرنگ- با سواد و اهل علم-وقت شناس-اعتماد به نفس-با حرارت و سرزنده-خوش بین - شوخ طبع-ملایم -باوفا-قابل اعتماد -قدرتمند-صبور-ثابت قدم-معقول و موجه-دلسوز-مهربان-مقرراتی-بااستعداد-امیدوار-سخاوتمند-درک کننده-قدردان-مودب-مقید و با اخلاق-مسئول-تشویق کننده-جذاب-آراسته-با هوش-همراه-بخشاینده-صلح طلب-موفق-روشنفکر-باسلیقه-انعطاف پذیر و سازگار-پر انرژی-با محبت-با وقار-ماجراجو -معاشرت کننده- شنونده- آشپز - قهرمان-دوست-حامی-خوش رو-متتفکر- انتقادپذیر-ریسک کننده و ....

این لیست میتونه خیلی طولانی تر بشه اگه چیزای دیگه ای هم به ذهنتون میرسه اضافه کنید. میتونید ساعت ها در موردشون فکر کنید و روی کاغذ در موردشون بنویسید؛ احتمالا چون در گیر کمالگرایی هم هستین صفر ویکی نگاه نکنید، لازم نیست حتما صد در صد یه ویژگی رو داشته باشید تا اونو به حساب نقاط قوتتون بیارید. یه نکته ی دیگه در انجام این تمرین اینکه حداقل یه دلیل هم برای هر کدوم بیارید مثلا "من وقت شناس هستم چون 5 دقیقه قبل از قرار سر وعده هستم". اگه خواستین یه خلاصه ایشو برامون بنویسید.

به طور معمول از چه کسانی توجه و محبت دریافت می کنید؟ خانواده، دوست و ... . ما چهار تا منبع عمده ی دریافت عشق داریم: 1-پدر و مادر 2- همسر 3-خودمون 4- خدا ؛ فکر می کنید چند تا از اینا رو دارید؟

یه کار دیگم بکنید، خودتونو بذارید جای یه نفر دیگه که اومده به شما میگه من از خودم متنفرم؛ یکم فکر کنید بعد بگین چه جوابی بهش میدین؟
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

6. 5 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

یه دختر سرگردان (دوشنبه 02 شهریور 94), یاس پاییزی (دوشنبه 02 شهریور 94), مهندس خانوم (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94), ستاره زیبا (دوشنبه 02 شهریور 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kindly نمایش پست ها
    سلام
    چه چیزهایی باعث می شسند شما خودتونو دوست نداشته باشید؟!
    مهندس هستید؟! شما که باید کوه عزت نفس باشی خانومی !
    ببین گلم نگو از خودت متنفری ! تلقین نکن

سلام ذوست عزیز ممنون از توجهتون.
    در جواب سوالتون باید بگم خیلی چیزا، اصلا من اونی که میخواستم باشم نیستم. این روزها بزرگترین چیزایی که داره اذیتم میکنه اینه که:

من یه آدم بی اراده و بی فکرم: دو هفته دیگه دفاع دارم هنوز خود پروژه مو تموم نکردم، حتی یه خط از پایان نامه مو ننوشتم. تموم تابستون وقت گذاشتم نتیجه همه کارایی که تو یک سال اخیر انجام داده بودم رو مقاله کردم، یه مقاله هم واسه استادم نوشتم با اینکه میدونستم قراره واسه این یکی اسمم نفر آخر باشه کلی براش زحمت کشیدم. این استادمم نمیدونه من اون آدم سابق نیستم، خیالش راحته که میتونم پایان نامه خودمو سریع جمع و جورش کنم، برای همینم اصلا در مورد پروژه خودم هیچی نمیگفت منم چون موضوعش رو دوست نداشتم از خدام بود برای پروژه خودم وقت نذارم. حالا که به آخر تابستون رسیدم و دو هفته دیگه دفاع دارم اصلا انرژی و انگیزه ای برام نمونده پایان نامه مو انجام بدم، خیلی خسته م. وقت خیلی کمی دارم اما ازش اصلا استفاده نمی کنم. خیلی راحت لازم بشه به استادم دروغ میگم برای خودم زمان میخرم و دوباره روز از نو روزی از نو. حتی به خاطرش استرس ندارم وگرنه براش وقت میذاشتم تمومش کنم، اگه استرس بگیرم هم یا میگیرم میخوابم یا وقتمو تو نت میگذرونم.

یه آدم به معنی واقعی کلمه دست و پا چلفتی م: تا یه هفته پیش که میرفتم کارآموزی، اونجا یه مدرس داشتیم که بهمون آموزش میداد چطور با یکسری از ابزارها کار کنیم. منم تا جایی که یادم میاد همیشه کار با وسایل رو خیلی دیر یاد میگیرم، یعنی باید خودم کار کنم و قلقش بیاد دستم. قبلا فکر میکردم مشکلم به خاطر اینه که چپ دستم و دارم از یه نفر راست دست یاد میگیرم، به خاطر همینم اول همه کارا کلنجار میرم با خودم که چطوری انجامش بدم. یه روز که چندتا از بچه های دیگه هم بودن و بهتر از من کارشون رو انجام دادن، من یه جایی بی دقتی کردم و اونا هم زدن زیر خنده، اون لحظه واقعا ناراحت شدم شاید باورتون نشه اما موقع برگشت تمام دو ساعتی که تو راه بودم رو تو اتوبوس گریه کردم که چرا من اینقدر بی عرضه م. از فرداش که ذوباره میرفتم کاراموزی اونقدر اعتماد به نفسم پایین اومده بود که خیلی هول میشدم وقتی نوبت من می شد کاری انجام بدم و اشتباهاتی میکردم که در حالت عادی مطمئنم ازم سر نمیزد.

دوست داشتم اعتماد به نفسم خیلی زیاد بود ...

نقل قول نوشته اصلی توسط m.reza91 نمایش پست ها
    سلام مهندس
    اول اینو بگم که
    سلام ممنونم از توجهتون.
    فکر کنم یه روزی مجبور بشم یه پست بذارم که چطور وابستگیمو به این سایت از بین ببرم!!!!

راستش تو نگاه اول اصلا هیچکدوم از این صفاتی که گفتین رو در خودم ندیدم یعنی اصلا نمیدونم ملاک سنجشم چی باید باشه.

تمیز و زرنگ: در حد نرمال، تا حالا کسی در مورد عکسش چیزی بهم نگفته.
    با سواد و اهل علم: خودمو آدم باسوادی نمیدونم مخصوصا از وقتی اومدم دانشگاه، اما اهل علم هستم، کارهای علمی رو دوست دارم.
    وقت شناس: در مورد قرار ملاقات هایی که با دیگران دارم 100% وقت شناسم، اما تو برنامه های خودم تازگیا اینطوری نیستم.
    اعتماد به نفس: زیر خط فقر!!!

با حرارت و سرزنده: نیستم. فکر میکنم دوستام از اینکه با منن بهشون خوش نمیگذره که البته برام مهم نیس!!!
    خوش بین: فوق العاده بدبینم. همیشه بودم. یادمه یکی از معلمام میگفت اون کارتون "ما موفق نمیشیم" رو از رو تو ساختن.

شوخ طبع: گاهی

قدرتمند، صبور: نیستم؛ خیلی ضعیفم. خیلی راحت میشکنم در مواجهه با دیگران، خیلی راحت ناامید میشم .. و خیلی عجولم.
    ثابت قدم: دوست دارم باشم، تو برنامه های جزئی زندگیم از این شاخه به اون شاخه میپرم اما تو برنامه کلی م مسیرم مشخصه.
    معقول و موجه: معمولا منطقم بر احساسم مسلطه.

دلسوز و مهربان: برای عزیزترین آدمای زندگیم همیشه؛ در مورد بقیه سعی می کنم حس انسان دوستیمو فراموش نکنم.
    مقرراتی: در مورد خودم تازگیا دارم قانونامو زیر پا میذارم اما در مورد رفتارم با دیگران رعایتشون میکنم.
    با استعداد: شاید!

صفات زیر رو در خودم میبینم:
    قدردان، مودب، با وفا، قابل اعتماد، مسئول، دوست، حامی

صفات زیر رو در خودم نمیبینم:
    امیدوار، انعطاف پذیر و سازگار، پر انرژی، ماجراجو، معاشرت کننده، ریسک کننده

بقیه صفات رو در حد نرمال دارم.

هشت سال پیش پدرم رو از دست دادم. رابطه م با مادرم خوبه، وقتی خونه م فوق العاده بهش وابسته م اما وقتی از خونه دورم یه روز در میون با هم حرف میزنیم شاید کمتر از 5 دقیقه طول بکشه، اونم چون حرفی برای گفتن نداریم.

من مجردم. قبلا خیلی دوست داشتم یه نفر در کنارم بود اما الان نه.

با این اوضاع قابل پیش بینیه که خودم هیچگونه محبتی نسبت به خودم ندارم.

رابطه م با خدا خیلی نوسان داره. این روزا تصمیم گرفتم دور باشم ازش.

بهش میگم: درکت میکنم، بیا همدیگه رو بکشیم راحت شیم!!!!!!!!
    (این داستان کاملا واقعیه و دیروز عصر اتفاق افتاده! البته این قسمتشو داشتیم با هم شوخی میکردیم وگرنه ما جرئت اینکارا رو نداریم)

اما از شوخی گذشته: اگه قصدم دلداری دادن بهش باشه اول بهش ثابت میکنم اونی که مستحق اینه که از خودش متنفر باشه منم نه اون! یعنی اول از همه براش دلیل میارم من از خودم متنفرم به این دلایل، اما تو حق نداری از خودت متنفر باشی.

8. 2 کاربر از پست مفید مهندس خانوم تشکرکرده اند .

یه دختر سرگردان (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس خانوم نمایش پست ها

تصمیم گرفتم که خودمو دوست داشته باشم شاید اینطوری آرامش پیدا کنم ... نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    از آسون ترین کار ...

گفتن جملات تاکیدی مثبت در مورد خودت و تکرار اون ها...

اول اینکه : اگه از کسی نفرت و کینه ای داریم باید رها کردن و بخشش رو یادبگیریم و انجام بدیم...حالا ممکنه مورد ،خودمون باشیم!

پس اول خودمون رو ببخشیم و بذاریم روح و ذهنمون رها بشه....
    ( از دست ما چقدر بکشه -با حرفامون خستش کردیم-میگه ولم کن توهم با این حرفات )

و بعد از این ها شکر گذاری است ...

اگه واقعا تصمیم به اینکار گرفتی چند روز و چند هفته حتی ادامه بده واقعا موثره...

خود واقعیت رو کشف میکنی و میبینی چه ذات باارزشی داری که فقط غبار و خاکستر روشو گرفته ...
    دیگه اثری از اون احساسات ناخوشایند الانت نمیمونه گلم ....

- اگه اینکارو کردی حتما اینجا اون جملات تاکیدی رو بنویس ( بدونم حرفمو پشت گوش ننداختی یوقت دیدی اومدم براتــــا )

در ادامه هم 5 قدم کنترل افکار منفی رو میگم...

- - - Updated - - -

پست جدیدتو تازه دیدم ... همین ها که خودت گفتی

صفات زیر رو در خودم میبینم:
    قدردان، مودب، با وفا، قابل اعتماد، مسئول، دوست، حامی

صفات زیر رو در خودم نمیبینم:
    امیدوار، انعطاف پذیر و سازگار، پر انرژی، ماجراجو، معاشرت کننده، ریسک کننده

بصورت جملات مثبت در مورد خودت در موقعیت های مختلف تکرار کن همینجوری ...جلوی خودتو نگیر ... جلوی تعریف کردن خودتو...
    مثلا بگو من قابل اعتمادم .... من پر انرژیم ....

10. 5 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

یه دختر سرگردان (دوشنبه 02 شهریور 94), مهندس خانوم (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94), ستاره زیبا (دوشنبه 02 شهریور 94), سرشار (دوشنبه 02 شهریور 94)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 25 شهریور 97 [ 11:49]
    سطح
    65
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 187
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    422

تشکرشده 920 در 276 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوستم

این تاپیکا رو مطالعه کن کمکت می کنه...بهشون عمل کن

http://www.hamdardi.net/thread-37224.html

http://www.hamdardi.net/thread-14259.html

http://www.hamdardi.net/thread-39681.html

12. 2 کاربر از پست مفید فاطمه بانو تشکرکرده اند .

آخیش (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array

سلام خانم مهندس

به نظرت می تونی ، از من ِ نفرت انگیز تبدیل بشی به من ِ شگفت انگیز

ممنون .

14. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

مهندس خانوم (دوشنبه 02 شهریور 94), افسونگر (سه شنبه 03 شهریور 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاس پاییزی نمایش پست ها
    از آسون ترین کار ...

اول اینکه : اگه از کسی نفرت و کینه ای داریم باید رها کردن و بخشش رو یادبگیریم و انجام بدیم...حالا ممکنه مورد ،خودمون باشیم!

پس اول خودمون رو ببخشیم و بذاریم روح و ذهنمون رها بشه....
    ( از دست ما چقدر بکشه -با حرفامون خستش کردیم-میگه ولم کن توهم با این حرفات )

سلام یاس پاییزی عزیز

راستش من تو زندگیم در مورد اون قوانینی که دارم چه در ارتباط با دیگران و چه در مورد خودم، اگه کسی اون ها رو زیر پا بذاره با اشد مجازات روبرو شده در واقع "من نه می بخشم و نه فراموش میکنم!!!" این قانون همه رو شامل شده هم دیگران و هم خودم رو. یعنی ممکنه یه نفر یه کاری کرده که من ناراحت شدم خب یادم نرفته و اون دلخوری باهام مونده؛ فکر نکنین کینه ایم، اتفاقا در مواجهه با اون شخص به هیچ وجه به روی خودم نیاوردم اما یادم مونده. اما در کنارش اگه خودمم کاری کرده باشم که کسی ناراحت شده باشه هم یادم مونده و خودمو نبخشیدم. میخوام بگم این قانون استثنا نداره برای خودمم صادقه همیشه. برای همین هم الان می تونم لیستی از اشتباهاتی که تو بچگیم داشتم رو هم براتون بگم که به خاطرشون خودمو نبخشیدم (برای اینکه برداشت اشتباهی پیش نیاد باید بگم هیچوقت به خاطر اون کارها یا کلا هیچ کار اشتباهی تنبیه نشدم که یادم مونده باشه فقط چون خودم راضی نبودم یادم مونده. در واقع اصلا کار خاصی نبوده شاید از نظر بزرگترا جالب هم میومده یا اینکه اصلا مهم نبوده).

مثلا وقتی کوچیک بودم (شاید قدیمی ترینش مربوط به قبل از 6 سالگیم میشه) یه نفر ازم یه سوالی پرسید و منم یه جوابی دادم بهش، اون لحظه همه از جوابم خوششون اومد، اما خودم چه اون لحظه و چه الان که 23 سالمه وقتی اون شخص رو می بینم خودمو سرزنش میکنم که چرا تو جوابش اینو گفتم.

اصلا نمیدونم این یه ویژگی ذاتیه یا اینکه اکتسابیه. فکر کنم من از همون بدو تولد فاقد ویژگی "خودم رو بخشیدن" بودم. هیچوقت اینقدر به طور مشخص به این نتیجه نرسیده بودم. ممنونم که منو متوجه این قضیه کردین

نقل قول نوشته اصلی توسط kindly نمایش پست ها
    سلام دوستم

این تاپیکا رو مطالعه کن کمکت می کنه...بهشون عمل کن

http://www.hamdardi.net/thread-37224.html

http://www.hamdardi.net/thread-14259.html

http://www.hamdardi.net/thread-39681.html

ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز. حتما میخونمشون

نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها

سلام خانم مهندس

به نظرت می تونی ، از من ِ نفرت انگیز تبدیل بشی به من ِ شگفت انگیز

ممنون .

سلام باغبان عزیز
    خیلی در مورد این جمله تون فکر کردم. فکر کنم طبق یه الگوی اشتباه که تو ذهنم شکل گرفته برای اینکه "من شگفت انگیز" باشم، خودم خودم رو "من نفرت انگیز" جلوه دادم. یعنی هیچوقت از خودم راضی نبودم تا تلاش کنم بهتر باشم. حتی اگه تو اون لحظه بهترین اون جمع هم بودم بازم یه چیزی بوده که به خاطرش از خودم ناراضی بودم .

16. 2 کاربر از پست مفید مهندس خانوم تشکرکرده اند .

آخیش (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,821 در 2,406 پست

Array

سلام

خب ، دوست نداری الگوی من نفرت انگیز را از بین ببری ؟

خیلی آسونه

شما رضایت از خودتون را در چی می بینید ؟

ممنون.

18. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

یاس پاییزی (دوشنبه 02 شهریور 94), مهندس خانوم (دوشنبه 02 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array

مثلا وقتی کوچیک بودم (شاید قدیمی ترینش مربوط به قبل از 6 سالگیم میشه) یه نفر ازم یه سوالی پرسید و منم یه جوابی دادم بهش، اون لحظه همه از جوابم خوششون اومد، اما خودم چه اون لحظه و چه الان که 23 سالمه وقتی اون شخص رو می بینم خودمو سرزنش میکنم که چرا تو جوابش اینو گفتم.

اصلا نمیدونم این یه ویژگی ذاتیه یا اینکه اکتسابیه. فکر کنم من از همون بدو تولد فاقد ویژگی "خودم رو بخشیدن" بودم. هیچوقت اینقدر به طور مشخص به این نتیجه نرسیده بودم. ممنونم که منو متوجه این قضیه کردین...

خب عزیزم زندگی همینه چیزی که بهش عادت کردی برای تغییرش اولش با یه مقاومت درونی مواجه میشی .
    وقتی تصمیم گرفتی خودتو دوست داشته باشی تا آرامشی که میخوای بدست بیاری معنیش اینه که میخوای این مقاومت درونی رو میشکنی...

جملات مثبت رو حتما بگو با خودت ...

طبق روال سابق وقتی سرزنش میکنی خودتو بخند...!

آره بخند...

بخودت بگو اشتباه کردم دیگه یک تذکر دادی کافیه -دفعه بعد جبران میکنم با فکر و تامل کافی عمل میکنم ... اینجوری احساس ناخوشایند مگه جرئت میکنه ادامه پیدا کنه!!

یعنی هیچوقت از خودم راضی نبودم تا تلاش کنم بهتر باشم. حتی اگه تو اون لحظه بهترین اون جمع هم بودم بازم یه چیزی بوده که به خاطرش از خودم ناراضی بودم .
    اینجا تو همدردی چند مورد بوده که فکر میکردن کمال گرایی دارن....
    اما بنظرم میاد تنها مورد واقعی الان شمایی که کمال گرایی رو در خودت داری.. عزیزان روانشناس و مشاور بهتر میتونن کمکت کنن...تو این زمینه خاص مطالعه من واقعا کمه و راه حل هارو نمیدونم ....

- هرچی هست اون تکرار جملات مثبت راهکار جداگانه ای که باید هرروز انجامش بدی تا بتونی خودت رو دوست داشته باشی و آرامشی که لایقشی بدست بیاری ....

من اعتقادم اینه وقتی راهکار میگیری همش رو یک جا نگیر ... چون با چند راهکار مواجهی نمیدونی کدومشو اول انجام بدی یا باهم انجام میدی هرکدوم تو اون یکی تداخل میکنه، گاهی خودت سردرگم میشی و گاهی هم از انجام دادن همشون باز میمونی و ناقص انجام میشن...

پس یکی یکی ....

اصلا برای همینه که اون 5 قدم کنترل افکار منفی رو گفتم بعدا میگم ...
    اون اولی که گفتم آسونترین و در عین حال کاربردی ترینشونه و مطمئنم نتیجه میگیری . انجامش بده و به چیز دیگه فکر نکن گلم

20. 3 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

مهندس خانوم (دوشنبه 02 شهریور 94), اعجاز عشق (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (دوشنبه 02 شهریور 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)