به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 98 [ 12:00]
    سطح
    48
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array

Unhappy نامزدم تغییرات هورمونی من رو درک نمیکنه!

سلام دوستانقبلا هم گفتم من دختری 25 ساله هستم و همسرم 26 سال داره ما حدود 5 ماه است نامزد کرده ایماصولا ادمها تو دعوا ممکنه حرفهای تندی بزننو طرفشون رو ناراحت کنن اما بعد از اینکه اروم شدن مطمنن پشیمون میشن!من خودم اینجورم!حتی اگر حق با من باشه دررابطه با کلمه های ناخوشایندم سریع پشیمان میشم و میرم سمت شخصی که باهاش دعوا کردم و سریع عذر خاهی میکنم.اما نامزد من اینجوری نیست!حتی وقتی حق هم با من باشه و دعوا کنیم و یه مدتی تنها شه تو تنهاییش هم به هیچ عنوان حق رو به من نمیده و عصبانیتش در خلوت تندترو تندتر میشه!!!همیشه میگن اقایون رو موقع عصبانت باید ب حال خودشون رها کرد اما من ایشون رو رها کنم اونقدر به حرفهای من فکر میکنه که عصبانی تر میشه حتی شده گاهی گفتم توکه میگی این کلمم بد بود میدونی در جواب کدم حرفت بود میگه نه!یعنی اصلا حرفای خود براش مهم نیست و فقط به حرفهای من فکر میکنه و عصبی تر میشه..اوایل هرچیزی میشد میرفت و عصبی میشد من میگذاشتم یکروز بگذره و ازش عذر میخاستم بابت رفتار بدم و اون حتی زره ای عصابنیتش خاموش نشده بود!!!یعنی تا بحال نشده که وقتی دعوایی پیش میاد اون بیاد سمت من و موضوع رو حل کنه!همیشه من رفتم حتی اگر چند هفته ام طول بکشه پایش نمیزاره به هیچ عنوان و همیشه من پا پیش گذاشتم حتی یکبار سه ماه این قهر طول کشیدو باز من رفتم جلو هرچند با اغوش از ازم استقبال کرد و همیشه میگه اینکه رابطمون دووم اورد بخاطر توعه و به نحوی پرو نشده که من میرم سمتش اما غرور من خدشه دار شده و عصبی شدم دوست دارم وقتی دعوایی میشه من رو درک کنه و منتم رو بکشه اما دریغ...چندین بار بهش گفتم و چندین بار بعد دعوا بهم زنگ زده نه اینکه بگه ببخشیدو بیا اشتی اما زنگ زده و عادی رفتار کرده انگار که اتفاقی نیوفتاده منم بروش نیووردم و خوب جوابشو دادم اما چنان حرص و نفرتی پشت کلماتش بوده که باز منو ناراحت کرده و کشیده به عذرخاهی من!((( و موضوع مهم دیگر اینکه من در زمان تغییر هورمونهایم بسیار عصبی و افسرده میشم و بی مورد داد میزنم و گریه میکنم دکتر هم رفتم اما گفتند که تغییرات هورمونیم به این گونست با ایشون هم صحبت کردم و قبول کرده که درکم کنه!تا موقع ای که افسرده شم و ی حال یه دم قربون صدقم میره و تقویتم میکنه اما وقتی مسله کوچیکی پیش بیادو ناخاسته داد بزنم نمیتونه تحمل کنه و داد می زنه هرچی میگم دست خودم نیست درک نمیکنه هرچیزی رو درک میکنه الا عصبی شدن و داد زدم حتی مطالب زیادی رو خونده در این مورد تغییرات هورمونی زنان اما وقتش قاتتی میکنه جوری که تمام این وقتای تغییرات هورمونی ما دعوا داریم انقدر هم بهش گفتم درک کن میه توام کشتی منو انگار فقط خودت اینجوری میشی ) :-( ) پس 1-موقع دعوا و قهر چکار کنم ؟2-زمان تغییرات هورمونی با دعواهای و عدم درکش چه کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 21 آذر 94 [ 10:51]
    سطح
    17
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 65 در 33 پست

Array
    خانم سمیرا دوران نامزدی (البته امیدوارم عقد نکرده باشید) دوران شناخت و ارزیابی طرفین و آگاهی از خصوصیات و شخصیت و عادات و خصلتهای دختر و پسر هست تا با چشمهای باز وارد زندگی زناشویی شوند. آنگونه که شما ایشونو معرفی کردید چنین به نظر می رسه که لجباز و خودخواه هستن خصلتهایی که مسلما دور و بریها را بسیار آزار می ده و اما خود شما هم با وجود آنکه از قبول اشتباهتون ابایی ندارید و با پی بردن به اشتباه در صدد عذرخواهی بر می ایید فردی مهر طلب به نظر می رسید به گونه ایکه حتی در زمان بی تقصیر بودن هم برای جلب محبت فرد مقابل معذرت می خواهید و بار اشتباه دیگری رو روی دوش خودتون میندازید در حالیکه در درون و در روانتون از این اجحاف رنج می برید. در صورت تکرار و افزایش این موقعیتها خسته و عصبانی و پرخاشگر شده و داد و بیداد راه میندازید. به نظر من علت بدرفتاری شما انعطاف بیش از حدیست که حتی در برابر اشتباه دیگران نشان می دید نه علتهای هورمونی که البته در بعضی مواقع بی تاثیر نیست.
    بهتره روی خودشناسی خودتون کار کنید و با پیدا کردن نقاط ضعف و اصلاح آنها زندگیتونو مدیریت کنید. اگر واقعا احساس می کنید در روزهایی از ماه اختلالات هورمونی شما رو کم تحمل و زودرنج می کنه سعی کنید کمتر با نامزدتون برخورد داشته باشید و علتو حتما به ایشون گوشزد کنید تا سوئ برادشت نداشته باشن در ضمن به رفتارهای نامزدون توجه بیشتر کرده و با شناخت تصمیم بگیرید

3. 2 کاربر از پست مفید رهدخت تشکرکرده اند .

راویس (چهارشنبه 24 تیر 94), سمیراه (شنبه 27 تیر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام من دو سال ازدواج کردم تو عقدم مشکلخاصی نداشتم چون کوتاه مدت بود ولی تو ازدواج منم مثل شما بودم ولی دوتا توصیه میکنم :1اول سخنرانیهای دکتر حبشی رو که یکیش کلید مرد هسترو حتما گوش کن
    2 تو دعواسعی کن خودت رو کنترل کنی کاری نکنی که مقصر شناخته شی مثلا داد نزن حرف بد اصلا که بعد بخای ناراحت شی در نتیجه اگه شروع بحث تقصیر شما بوده حتما برو معذرت خواهی کن اما اگه اون مقصر بود شما همچنان به سکوتت ادامه بده و لازم نیست معذرت بخای اون بعد یه مدت خودش میاد جلو البته این همون زنگی باشه که خودت گفتی میزنه ولی به رو نمیاره این همون منت کشی مرداست تو هم بروش نیار زندگی گذشته هم تو هم اون

5. کاربر روبرو از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده است .

سمیراه (شنبه 27 تیر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)