به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 مهر 94 [ 02:29]
    سطح
    5
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سرد شدن ناگهانی خواستگارم

سلام دوستان.
    من 25 سالمه و دانشجوی کارشناسی ارشدم. حدود 3 ماه قبل از طریق یکی از دوستان خانوادگی با یک آقای 30 ساله و فوق لیسانس آشنا شدم ما یک جلسه بدون حضور خانواده ها صحبت کردیم و قرار شد خانواده ها هم با هم آشنا شن اما ایشون به دلیل کارشون مجبور شدن برن خارج از کشور. کارشون جوریه که مدام در رفت و آمد هستن و شاید برای همیشه هم خارج از کشور زندگی کنن. ما توی این مدت راجع به مسایل اساسی صحبت کردیم و تو بیشتر موارد به تفاهم رسیدیم. ایشون بعد یک مدت مستقیم بهم گفتن که ازم خوششون اومده و حتی به معرفمون هم گفتن . اما چند وقت قبل در کمال ناباوری گفتن که بخاطر کارشون نیومدن بلکه برای تشخیص و درمان بیماریشون رفتن خارج.. البته بیماریشون جدی نیست و قابل درمانه اما من واقعا شوکه شدم. من سعی کردم عادی رفتار کنم و براشون آرزوی سلامتی کردم اما بعد ازین قضیه رفتارشون به شدت تغییر کرد و یک آدم دیگه شدن! رفتاراشون کاملا سرده و من اصلا درک نمیکنم که چرا باید یهو انقدر رفتارشون تغییر کنه! خودم احتمال میدم که پشیمون شدن و بهونه آوردن تا جدا شیم اما از یه طرف دیگه میگم شاید این تغییر رفتار بخاطر بیماریشونه و بی حوصله شدن! در کل توی شرایط عذاب آوریم. نمیدونم حقیقت چیه و میترسم اگه الان بیخیال همه چیز شم و بعدا بفهمم واقعا مریض بوده عذاب وجدان بگیرم. از یه طرف دیگه هم تحمل این رفتارشون سخته و دلم میخواد کلا قطع ارتباط کنم ولی گاهی با ابراز علاقه هاشون مواجه میشم. دوستان نظر شما چیه؟؟

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,975 در 7,400 پست

Array
    با سلام

شما در مرحله شناخت هستید و نباید احساسی شوید که نشون میده شدید ، نه متمرکز روی ابراز علاقه شوید و نه اینکه انتظاری داشته باشید .... خیلی طبیعی در نظر بگیرید و تصورتون این باشه خواستگاری هست که ممکنه نشه ، و این نوع رابطه را بخصوص وقتی در کلیات با هم مچ هستید را ادامه ندید و به ایشون بگید دیگه صلاح نمیدونید رابطه ای باشه تا خواستگاری میاد ، بگید وقتی در کلیات به نتیجه رسیدید ادامه ارتباط دیگر جنبه شناختی ندارد و روند عاطفی میشه و موجب وابستگی لذا انتظار دارید که خواستگاری رسمی بیاید و یک بازه زمانی را اعلام کنید که نباید زیاد طولانی باشد .... و بگید بعد از این بازه زمانی شما طبیعی می دونید که خواستگاران دیگر را راه بدهید و بررسی کنید ....

بدون نگرانی و خیلی منطقی اینو به ایشون بگید و فاصله بگیرید ..... اگر خواهان شما باشد جدی می گیرد و اگر نباشد بعد از آن بازه زمانی اگر نیامد و تماسی نداشت شما موضوع را منتفی بدانید ... فقط توجه داشته باشید این بازه زمانی برای خواستگاری اومدن طولانی نباشد و اگر ایشون خواستند که زمان طولانی تری دهید بیان کنید خواستگاری به معنی قطعی شدن ازدواج نیست چون مراحل بعدی و جدی شناخت با خوساتگاری آغعاز میشه و ممکنه ما به نتیجه نرسیم تا ایشون نگران این نشوند که خواستگاری براشون به معنی تموم شدن کار باشه

موفق باشید

3. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

saeeded (چهارشنبه 24 تیر 94), اقای نجار (چهارشنبه 24 تیر 94), الیزابت 25 (جمعه 26 تیر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    فرشته ی مهربون مرسی که جواب دادین
    حرفتون کاملا منطقیه اما این آقا تا دو سه هفته ی دیگه برمیگردن و واقعا در حالی که ایشون ادعا میکنن که مریضن کار درستیه که من ازشون جدا شم؟؟ اصلا بحث دلبستگی نیست ایشون موقعیت خیلی خوبی برای ازدواج برای من هستن و من نمیخوام خیلی راحت از دستشون بدم امیدوارم بتونین اینو درک کنین. اگه توی این شرایط جدا شم ممکنه فکر کنن بخاطر بیماری میخوام جدا شم. اولا که ما توی این مدت یک فرصت خیلی خوبی برای شناخت به دست آوردیم. کما اینکه اگه همه چیز طبق روال سنتی پیش میرفت من متوجه ی این رفتارهای عجیب و غریب ایشون هم نمیشدم! در واقع این شانس رو دارم که اگه این قضیه ادامه داشته باشه به خانوادم بگم که از اخلاقشون خوشم نیومده و اصلا اجازه ی خواستگاری هم ندم و خودم باشم که همه چیز رو تموم میکنم! فقط میخوام مطمئن شم که این رفتارشون بخاطر اینه که از من خوششون نیومده یا اینکه بخاطر مریضیه! اینو اصلا نمیتونم بفهمم

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,975 در 7,400 پست

Array
    سلام

شما اصلاً به روندی که گفتم دقت کردید ؟؟؟ وقتی میگید در این موقع آیا کاردرستیه جدا شم و .... انگار زن و شوهر بودید ... عزیز من ، دختر خوب ... ایشون خواستگار هست و وقتی کلیات شناختتون اکی شده دیگه نباید رابطه داشته باشید و فاصله بگیرید تا ایشون مسائلش را حل کنه و بیاد خواستگاری و قراره شما به ایشون همینو بگید که رابطه ما بیش از این درست نیست و باعث وابستگی و احساسی شدن میشه و من ترجیح میدهم ارتباطی نداشته باشیم تا شما اقدام می کنید به خواستگاری رسمی .....

ببین عزیز جان اینکه ایشون مریضه و در این وقت نباید جدا شوم و ... اصلاً ربطی نداره و اینها فریب ذهن شماست که روی احساسی شدنتون و میل به رابطه داشتنتون سرپوش میگذاره ....

رابطه نداشته باشید و بگید منتظر اقدام شما هستم .... دقت می کنید این چه معنی ای میده ؟؟ اگر شما اون برداشت که محتوای پستتون نشون میده را دارید که یعنی جدایی پس شما خواهان یک رابطه دوستی تا وقتی خواستگاری میاد هستید و باید بگم اینجوری احتمالش ضعیفه خواستگاری اتفاق بیافته .....

در هر حال خود دانید ..... شما مختارید که راه خودتونو برید ما هم نظر کارشناسی و علمی خود را دادیم

موفق باشید

6. کاربر روبرو از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده است .

الیزابت 25 (پنجشنبه 25 تیر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    چرا دعوا دارین خب؟؟ اکی مرسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)