به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 05 بهمن 87 [ 19:18]
    سطح
    38
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 7 پست

Array

راه حل های درمان بیماری خود ارضایی

راه حل های درمان بیماری خود ارضایی
    سلام ‏
    گاهی اوقات بعضی از افراد دست به گناهی می زنند که خودشان هم نمی دانند گناه است . و خجالت هم باعث می شود از کسی سوال نپرسند و ندانسته گناه کنند . اما در اینجا ‏اشاره ای به گناه خود ارضایی داریم که در جامعه هم این چنین افراد کم نیستند . ‏
    الف‌) خداوند برای‌ بقای‌ نسل‌ انسان‌ و سایر حیوانات‌ کششی‌ بین‌ دو جنس‌مخالف‌ قرار داده‌ است‌. این‌ میل‌ - که‌ غریزه‌ جنسی‌ نامیده‌ شده‌ است‌ - برای‌کمال‌ انسان‌ لازم‌ است‌ و برای‌ ‏ارضای‌ آن‌ خداوند راه‌ صحیحی‌ قرار داده‌ است‌.زیرا سرکوبی‌ این‌ میل‌ موجب‌ تضعیف‌ روحیه‌ و قوای‌ آدمی‌ می‌گردد وزیاده‌روی‌ در آن‌ هم‌ انسان‌ را از وصول‌ به‌ کمالات‌ اخلاقی‌ و ‏معنوی‌ بازمی‌دارد. تنها راه‌ صحیح‌ برای‌ ارضای‌ این‌ میل‌ ازدواج‌ است‌. چنان‌ که‌ در قرآن‌مجید در سورة‌ مومنون‌ آمده‌ است‌: «موءمنان‌ کسانی‌اند که‌ شهوت‌ و میل‌جنسی‌ خود را ‏حفظ‌ می‌کنند مگر برای‌ همسرانشان‌». هر طریقی‌ برای‌ ارضای‌شهوت‌ جنسی‌ غیر از ازدواج‌ حرام‌ است‌. موردی‌ که‌ در نامه‌ خود به‌ آن‌ اشاره‌کرده‌اید همان‌ خود ارضایی‌ است‌ و به‌ ‏دوست‌ خود یادآور شوید که‌ لازم‌ است‌با عزمی‌ راسخ‌ و اراده‌ای‌ استوار و استعانت‌ از پروردگار به‌ ترک‌ آن‌ همت‌گمارید و رعایت‌ نکات‌ زیر ان‌ شأ الله‌ شما را در این‌ امر یاری‌ ‏خواهد داد:‏
    ‏ 1 -دوری‌ از تنهایی‌. سعی‌ کنید مطالعه‌ و درس‌های‌ خود را در محل‌های‌ عمومی‌همچون‌ کتابخانه‌ و کلاس‌ها انجام‌ دهید یا همراه‌ با چند تن‌ از دوستان‌ خودمشغول‌ به‌ درس‌ و ‏مباحثه‌ شوید و حداکثر سعی‌ خود را مبذول‌ دارید که‌ درتنهایی‌ کمتر به‌ سر برید.‏
    ‏2 ـ شب‌ها قبل‌ از اینکه‌ خواب‌ کاملا بر چشمان‌ شمامسلط‌ نشده‌ است‌ به‌ بستر نروید و سعی‌ کنید پیش‌ از خواب‌ به‌ نحوی‌ خود رافعال‌ و مشغول‌ کنید. ‏
    ‏3 ـ در مراسم‌ دینی‌ همچون‌ نماز جماعت‌ و دعای‌ کمیل‌بیشتر شرکت‌ کنید. قرآن‌ می‌فرماید: «ان‌ الصلاه‌ تنهی‌ عن‌ الفحشا و المنکر؛نماز انسان‌ را از گناه‌ و بدی‌ باز می‌دارد» . ‏بویژه‌ اگر آن‌ را با حضور قلب‌بخوانید.‏
    ‏ 4 ـ سعی‌ کنید با افراد مذهبی‌ و متدین‌ روابط‌ برقرار کرده‌ و با آنان‌بیشتر معاشرت‌ کنید. ‏
    ‏5 ـ همواره‌ خود را در فعالیت‌ نگهدارید و از بیکاری‌بپرهیزید. ‏
    ‏6 ـ طی‌ برنامه‌ای‌ منظم‌ و تدریجی‌ کتاب‌های‌ پیرامون‌ معاد را مطالعه‌کنید (مثلا روزی‌ 10 صفحه‌). ‏
    ‏7 ـ از برنامه‌ مشارطه‌، مراقبه‌ و... استفاده‌ کنید.‏
    ‏ 8ـ در عین‌ حال‌ اساسی‌ ترین‌ راه‌ حل‌ همان‌ ازدواج‌ است‌.‏
    ‏ 9 ـ از خداوند طلب‌ آمرزش‌ کنید، او غفار و مهربان‌ است‌ و دوستدار توبه‌کنندگان‌. سعی‌ شما بر این‌ باشد که‌ مرتکب‌ این‌ عمل‌ نشوید واگر دچار آن‌ شدید بلافاصله‌ توبه‌ کنید و با ‏ذکر صلوات‌ از خداوند کمک‌بخواهید. نگذارید شیطان‌ توبه‌ را در نظر شما بی‌ فایده‌ جلوه‌ دهد. خداوندکسانی‌ را که‌ بسیار توبه‌ می‌کنند دوست‌ دارد.
    بازآی‌ باز آی‌ هر آن‌ که‌ هستی‌ باز آی‌ *** گر کافر و گبر و بت‌ پرستی‌ باز آی *** ‌این‌ درگه‌ ما درگه‌ نومیدی‌ نیست‌ *** صدبار اگر توبه‌ شکستی‌ باز آی‌ ***
    ب‌) برای‌ غلبة‌ بر شهوت‌ توجه‌ به‌ نکات‌ ذیل‌، مفید و راه‌گشاست‌:
    الف‌) شهوت‌ یکی‌ از غرایز نیرومند انسان‌ است‌ که‌ باید قبلاً ماهیت‌ آن‌ را شناخت‌و سپس‌ با آن‌ مبارزه‌ کرد. آدم‌ شهوانی‌ کر است‌ و کور و از هر طریق‌ ممکن‌ درپی‌ ارضای‌ ‏خویش‌ است‌.
    حضرت‌ علی‌(ع‌) در وصف‌ شیفتگان‌ دنیا و شهوت‌ پرستان‌ می‌فرماید: «قدخرقت‌ الشهوات‌ عقله‌ و اماتت‌ الدنیا قلبه‌ ؛ شهوت‌ها پردة‌ عقلش‌ را دریده‌اند و دنیاقلبش‌ را میرانده‌ ‏است‌».(نهج‌ البلاغه‌، خطبه‌ 108)
    برای‌ شخص‌ شهوت‌ پرست‌، سلامت‌ جسم‌، و روح‌، مصلحت‌ فرد واجتماع‌، آبرو و حفظ‌ شخصیت‌، رسوایی‌ و منفور گشتن‌ و... هیچ‌ کدام‌ مطرح‌نیست‌ و فقط‌ ارضای‌ شهوت‌ مد نظر ‏اوست‌ و بس‌. بنابراین‌ با شناخت‌ این‌موارد، بهتر می‌توان‌ به‌ مبارزه‌ با شهوات‌ برخاست‌.
    ب‌ ) هم‌ چنین‌ با آگاهی‌ از مفاسد و مضرّات‌ شهوت‌ رانی‌؛ مانند: اثر مخربی‌ که‌شهوت‌رانی‌ بر سلامت‌ جسم‌ دارد، نا امنی‌ و هرج‌ و مرجی‌ که‌ در اجتماع‌ به‌ بارمی‌آورد، سرنوشت‌ ‏شومی‌ که‌ بچه‌های‌ نامشروع‌ پیدا می‌کنند، باز ماندن‌ ازاهداف‌ عالی‌ و شخصیت‌ انسان‌ و... انسان‌ از شهوت‌ رانی‌ دوری‌ می‌جوید وسعی‌ می‌کند که‌ همواره‌ در زندگی‌ پاک‌ باشد.
    ج‌ ) عامل‌ مهمی‌ که‌ بسیار بازدارنده‌ است‌، «تقوای‌ الهی‌» است‌. کسی‌ که‌ در صددغلبه‌ بر شهوت‌ است‌، باید به‌ جلال‌ و عظمت‌ و حساب‌ خواهی‌ پروردگار،نیک‌ بیندیشید و به‌ ‏خاطر جلب‌ رضایت‌ خدا و ترس‌ از عذاب‌ و شراره‌های‌دوزخ‌، عفاف‌ و پاکی‌ را مراعات‌ نماید.
    چه‌ زیبا و دلنشین‌ است‌ سخن‌ امیر مؤمنان‌ علی‌(ع‌) در وصف‌ فرشتگان‌ که‌:«ولا تعدو علی‌ عزیمة‌ جدّهم‌ بلادة‌ الغفلات‌ ولا تنتصل‌ فی‌ هممهم‌ خدائع‌الشهوات‌ ؛ هرگز عرصة‌ اراده‌ ‏پولادینشان‌، جولانگاه‌ کندی‌ غفلت‌ها نشود و امکان‌ نداردشهوت‌ها تصمیم‌ خلل‌ ناپذیرشان‌ را نشانه‌ گیرند».(نهج‌ البلاغه‌، خطبه‌ 90)
    گر تو را با عرشیان‌ است‌ آرزوطلعت‌ خورشید می‌کن‌ جست‌ و جو
    هر که‌ را قرب‌ وصال‌ اندر دل‌ است‌گوهر تقواش‌ شمع‌ محفل‌ است‌
    حلقة‌ ما گر به‌ دل‌ می‌پروری‌پس‌ چرا رسوایی‌ از حد می‌بری‌؟
    د ) تدبر در آیات‌ قرآن‌ بویژه‌ آیاتی‌ که‌ ما را از پیروی‌ شهوات‌ بر حذر داشته‌ است‌؛مثلاً خدا می‌فرماید: «و من‌ خاف‌ مقام‌ ربّه‌ و نهی‌ النّفس‌ عن‌ الهوی‌ فاِن‌ّ الجنّة‌ هی‌المأوی‌ ؛ و ‏کسی‌ که‌ از مقام‌ ربوبی‌ در بیم‌ و هراس‌ به‌ سر برد و نفس‌ خویش‌ را از هوا وهوس‌ باز دارد، به‌ راستی‌ که‌ بهشت‌ برین‌ مقصد و مأوای‌ او خواهد بود».(نازعات‌،آیه‌ 40 و 41)
    و یا در مذمت‌ آنهایی‌ که‌ چشم‌ و گوش‌ بسته‌، به‌ دنبال‌ هوا و هوس‌سرگردانند، می‌فرماید: «ارأیت‌ من‌ اتخذ الهه‌ هواه‌ (در سوره‌ جاثیه‌، آیه‌ 23 این‌ آیه‌به‌ گونه‌ای‌ دیگر آمده‌ است‌) ‏؛ آیا دیده‌ای‌ آن‌ کسانی‌ را که‌ معبود و خدای‌ خویش‌ را هوای‌نفس‌ خود قرار داده‌اند».(فرقان‌، آیه‌ 43)
    و ) الگو قرار دادن‌ افراد عفیف‌ و پاکدامنی‌ نظیر حضرت‌ یوسف‌(ع‌)، آن‌ جا که‌می‌فرماید: «وما اُبرّء نفسی‌ ان‌ النفس‌ لامّارة‌ٌ بالسّوء الاّ ما رحم‌ ربّی‌ ؛ و من‌ نفس‌خویش‌ را تبرئه‌ ‏نمی‌کنم‌، به‌ راستی‌ که‌ هوای‌ نفس‌ بسیار قوی‌ و نیرومند، انسان‌ را به‌سوی‌ زشتی‌ می‌کشاند؛ مگر آن‌ جا که‌ رهایی‌ از آن‌، جز با لطف‌ و رحمت‌ پروردگار میسورنیست‌».
    ز ) نشست‌ و برخاست‌ با افراد پارسا و پاکدامن‌ الهام‌ بخش‌ خواهد بود.
    ح‌ ) عامل‌ بارز دیگری‌ که‌ در حفظ‌ عفاف‌ و غلبه‌ بر شهوت‌ مؤثر است‌، ازدواج‌ مشروع‌و قانونی‌ است‌ که‌ به‌ طور طبیعی‌ از شهوت‌ زیاد می‌کاهد.
    ط‌ ) برای‌ کاهش‌ شهوت‌، نکات‌ دیگری‌ نیز مطرح‌ نموده‌اند از قبیل‌:
    ‏1ـ نخوردن‌ برخی‌ از غذاهایی‌ که‌ در تهییج‌ شهوت‌ مؤثر است‌.
    ‏2ـ روزه‌ گرفتن‌.
    ی‌ ) هم‌ چنین‌ برای‌ کاهش‌ شهوت‌ زیاد، حتی‌ الامکان‌ از محیطی‌ که‌ مهیج‌ شهوت‌است‌ اجتناب‌ کردن‌. فیلم‌ها، مجلات‌ و عکس‌ها در زمره‌ همین‌ عوامل‌محیطی‌ به‌ شمار می‌روند.
    ک‌ ) کنترل‌ افکار و تخیلات‌.
    در قرآن‌ آمده‌ است‌: «ولا تقربوا الزّنا»، (اسراء، آیه‌ 32). نفرموده‌ مرتکب‌فحشا و زنا نشوید بلکه‌ فرموده‌ است‌ نزدیک‌ زنا نروید. به‌ همین‌ دلیل‌ است‌ که‌در چنین‌ شرایطی‌، حتی‌ ‏در محیط‌ فکر و تخیل‌ نیز، نباید به‌ شهوت‌رانی‌پرداخت‌.
    امیر مؤمنان‌ حضرت‌ علی‌(ع‌) می‌فرماید: «من‌ کثر فکره‌ فی‌ المعاصی‌ دعته‌الیها ؛ کسی‌ که‌ در وادی‌ خیال‌ به‌ دنبال‌ گناهان‌ پرسه‌ زد، همین‌ افکار او را به‌ سوی‌گناهان‌ سوق‌ خواهد ‏داد».(غرر الحکم‌)
    علاوه‌ بر این‌ که‌ فکر گناه‌ اگر چه‌ ممکن‌ است‌ عقوبت‌ نداشته‌ باشد، ولی‌ اثروضعی‌ و تخریبی‌ خواهد داشت‌.‏
    خداوند توبه کنندگان را دوست دارد .

2. کاربر روبرو از پست مفید الهه آب تشکرکرده است .

الهه آب (پنجشنبه 13 مرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

RE: راه حل های درمان بیماری خود ارضایی

با تشکر از مطالبتان. استفاده کردیم. عالی بود. موفق باشید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 09 آبان 88 [ 13:34]
    سطح
    40
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 16
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 29 در 14 پست

Array

سلام الهه آب
    شما میگید خود ارضایی گناه داره و نباید نیاز جنسی رو سرکوب کرد خوب ما چی کار منیم وقتی پسرا هم ازدواج نمیکنن؟ من خودم خود ارضایی میکردم ولی چون نمی دونستم این کارم خود ارضایی و گناه داره انجام میدادم ولی وقتی فهمیدم گناه داره به کلی گذاشتم کنار. منو دوستم خیلی دوست داریم با هم ازدواج کنیم ولی به دلیل بعضی مشکلات نمیشه.تو جامعه ما اطلاع رسانی درباده نیاز جنسی و خود ارضایی و این جور چیزا خیلی ضعیفه.مردم این چیزارو بد میدونن ومیگن چشم و گوش بچه باز میشه ولی نمی دونن که چقدر به نفع بچه هاشونه.
    خدا کنه یه روزی بشه اطاعات همه در این مورد زیاد بشه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 7 پست

Array

سلام

كبيره بودن:

به طور قطع "خود ارضايي" يكي از "گناهان " است . در اين زمينه برخي از عالمان ديني و اخلاقي نسبت به كبيره بودن آن نيزتاكيد نموده اند. از ميان ايشان خصوصا مرحوم شهيد آيه الله دستغيب در كتاب خويش" گناهان كبيره" فصلي را گشوده و بر بزرگي آن تاكيد نموده است .

از نظر شرعي، ملاك كبيره بودن يك عمل، وعده عذاب از جانب پروردگار مي باشد. در اين زمينه امام صادق (ع) و در ضمن روايتي از عذابي دردناك براي فاعل آن خبر داده است. آن حضرت(ع) فرموده است: سه دسته از مردمان اند كه خداي متعال در روز قيامت به ايشان نگاه رحمت نمي افكند، آنها را تذكيه نمي نمايد و عذابي دردناك براي ايشان فراهم نموده است ، كسي كه موي سپيد خود را مي كند ، كسي كه با خود نكاح (استمناء) مي نمايد و كسي كه مفعول واقع مي شود.

به فرض صغيره بودن گناه خود ارضايي در صورت عدم تكرار، ملاك ديگر كبيره بودن گناه، تكرار و به تعبير روايات اصرار بر آن است ، به همين دليل چون به طور معمول، خود ارضايي، در افرادي كه به آن گرفتارند ، به صورت عادت و اعتياد در مي آيد ، تبدبل به گناه كبيره مي شود.

البته حرمت و بزرگي گناه خود ارضايي در حد گناهاني همچون زنا و لواط نيست، ولي در عين حال شرايط آن به گونه اي است كه مي توان گفت: ضررهاي بدني و رواني آن از اين دو معصيت بيشر است ؛ زيرا موقعيت براي آنها هميشه مهيا نيست، ولي موقعيت براي خود ارضايي و عادت به آن هميشه مهيا مي باشد.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 7 پست

Array

باز هم سلام

آسيب شناسي خود ارضايي:

آسيب‏هاى ناشى از خودارضايى به گونه‏هاى مختلفى تقسيم‏پذير است كه به اختصار به برخى از آنها اشاره مى‏شود:
    يك. آسيب‏هاى جسمانى‏
    يكى از روش‏هاى شناخت پيشرفت بيمارى‏ها در پزشكى، مرحله‏بندى علايم بيمارى است. براين اساس، برحسب عوارض ايجاد شده در بيمار مبتلا به خودارضايى، سه مرحله بيان شده است:

1. مرحله مشكل ساز .

در افرادى كه مدتى است گرفتار خودارضايى شده اند، زودرس ترين عوارض ناشى‏از خودارضايى عبارت است از:
    الف. خستگى و كوفتگى .
    ب. عدم تمركز حواس .
    ج. ضعف حافظه .
    د. استرس و اضطراب .

2. مرحله گرفتارى شديد .

بروز علايم زير در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است كه شدت ابتلاى وى يا مدت آن بيش از مرحله اول است و در نتيجه عوارض شديدترى ظاهر شده است:
    الف. خستگى و كوفتگى .
    ب. نوسان خلق يا تغييرات سريع خلقى .
    ج. حساسيت بيش از حد و زودرنجى .
    د. كمردرد .
    ه. نازك شدن موها .
    و. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى .
    ز. بى‏خوابى يا بدخوابى و مشكلات مشابه .

3. مرحله گرفتارى بسيار شديد يا حالت اعتياد .

الف. خستگى و كوفتگى .
    ب. ريزش شديد موها .
    ج. تارشدن ديد چشم‏ها .
    د. وز وز گوش .
    ه. انزال زودرس و غيرارادى يا خروج منى به صورت قطره قطره .
    و. درد كشاله ران و ناحيه تناسلى .
    ز. دردهاى قولنجى در ناحيه لگن و استخوان دنبالچه .
    مواظب خودتون باشید .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 11 در 7 پست

Array

دوباره سلام
    آخه سلام سلامتی می یاره ( خوب منم می رم می یام سلام می کنم )

توصيه هاي کاربردي در جهت کنترل و درمان:‏

1. نخستين گام براى درمان اين عادت شوم، اعتقاد و ايمان به درمان‏پذيرى آن و دورى از يأس و نااميدى است. اما رسيدن به نتيجه و ايجاد هرگونه تغيير و دگرگونى نيازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحيح و به كارگيرى دقيق دستورها است. البته ترك عادتِ نامطلوب، در زمانِ كوتاه بدون راهنماى كارآزموده و دلسوز، امكان ندارد. از همه اينها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كليدى و محورى را ايفا مى‏كند. درمان و چاره جويى بايد منطبق بر خواست فرد باشد؛ زيرا تا وقتى كه او نخواهد، مى‏توان با قاطعيت گفت كه درمان نخواهد شد. بنابراين بيمار اگر بخواهد، مى‏تواند بر بيمارى اش غلبه كند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عين حقيقت است. اراده همچون نهالى است كه بايد آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفايى و ثمردهى برسد؛ به عبارت ديگر، اراده تقويت شدنى و پرورش يافتنى است و راه پرورش و تقويت آن اين است كه برخلاف ميل خود، اندك اندك به مقابله با اين عادت شوم برخيزد تا پس از مدتى لذت توانستن را بچشد، خودارضايى يا ارضاى انحرافى جنسى، ص 29 - 30.. مؤسسه پژوهشى - فرهنگى اشراق.

2. تلاش براى تقويت اراده از گام‏هاى مهم در امر بهبود است. نگوييد اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعيف شود؛ ولى هيچ گاه از بين نمى‏رود. نشانه اينكه هنوز اراده باقى است، اين است كه شخص اين عمل را در حضور ديگران و در هر شرايطى انجام نمى‏دهد. براى تقويت اراده، راه‏هاى زيادى پيشنهاد شده كه از جمله آنها تلقين به خود است‏جهت آگاهى بيشتر نگا: پرسش 46.. ويكتور پوشه - روان شناسِ فرانسوى - مى‏گويد: افراد مبتلا به اين عادت شوم، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگويند: «من به خوبى قادرم اين عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار اين عبارت ساده، اثر عجيبى در تقويت اراده و روحيه دارد.
    پل ژاگو بر آن است كه: «تلقين، قبل از خواب نيز مؤثر است»همان، ص 34..جهت آگاهى بيشتر نگا: پرسش شماره‏46 (تقويت اراده).

3. سعى شود شكم به هنگام خواب، بيش از حد معمول پر نباشد.

4. از پوشيدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب گردد.

5. از نگاه كردن به مناظر، فيلم‏ها و تصاوير تحريك كننده، خوددارى شود و شخص به محض مواجهه با اين امور، چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كند.

6. از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى‏هاى تحريك‏كننده و فكر كردن در اين امور، دورى شود.

7. از خوردن مواد غذايى محرك، مانند خرما، پياز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهاى پرچرب - اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا شود.

8. قبل از خواب مثانه تخليه شود.

9. از نوشيدن افراطگونه آب و مايعات پرهيز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابيدن).

10. هيچ‏گاه کاملا عريان نشويد و به اندام عريان خود يا ديگري نگاه نکنيد.

11. از دست‏ورزى با اندام جنسى، بايد اجتناب نمود و در هيچ شرايطى، نبايد دست‏ورزى كرد!

12. هرگز نبايد به رو خوابيد.

13. به منظور تخليه انرژى - زايد بدن، به طور منظم و زياد بايد ورزش كرد.

14. هيچ‏گاه نبايد بيكار بود؛ شخص بايد براى اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و ... پر كند.

15. هرگز در مكانى خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نبايد ماند.

16. هرگاه شخص مورد هجوم افكار جنسى واقع شد، بايد بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر ديگران خارج شود و خود را به كارى سرگرم كند. در اين زمينه گفت و گو با دوستان، مشاركت در عبادت‏هاى جمعى (مانند جلسات دعا، نماز جماعت و...) بسيار مفيد است.

17. هفته‏اى يكى دو روز، روزه مستحبى مفيد است و اگر شخص توان آن را ندارد، ميزان صَرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش دهد و يا تعداد دفعات غذا را كاهش داده و به حداقل خوراك اكتفا كند.

18. از سخن گفتن ملايمت‏آميز، شوخى و خنده با نامحرمان خوددارى كرده واز نرمى و لينت در كلام بايد اجتناب ورزيد.

19. هيچ‏گاه نبايد با نامحرم و جنس مخالف، در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقى ماند (حتى براى آموزش و ...).

20. قرآن زياد بخواند و درباره معانى آيات آن فكر كند.

21. بايد هميشه براى ذهن فكر خود محتواى مطلوب و موضوع مناسب داشت.

تذکرات پاياني:

1. توجه داشته باشيد كه تنها رعايت تمام اين امور، بدون كم و كاستى و به صورت مستمر، نتيجه‏بخش خواهد بود. نبايد توقع داشته باشيد که اين عادت ناگهان قطع و درمان شود, به هر ميزان که بتوانيد دفعات آن را به تدريج کم کنيد, موفقيت محسوب مي شود.

2. در صورت تکرار از رحمت واسعه الهي نااميد نشويد و بدانيد که هر گناهي قابل توبه است و خداوند خود فرموده است : »ان الله يغفر الذنوب جميعا ; خداوند همه گناهان را مي آمرزد. و نشانه قبولي توبه شما اين است كه پشيمان هستيد و از تكرار آن متنفريد. همين قدر كه تكرار آن كم شود نشانه پيشرفت به سوي اطاعت خداوند است.
    3. در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج کنيد که اين بهترين راه حل است.

4. در تمام حالات از خداوند براى حفظ پاكى استعانت بجوييد.

5. مطمئن باشيد اين مشكل قابل حل و درمان است؛ ولى مشروط به تصميم‏گيرى قاطع و پشتكار كافى در راه انجام دستورالعمل‏هاى ارائه شده.

6. منشأ اين مشكل، يكى از نيازهاى واقعى نهاده شده در وجود انسان است كه بايد به طور طبيعى و صحيح ارضا و تأمين شود. نياز به ارضاي شهود يکي از اين امور است که اگر به شكل صحيح تأمين نشود، (يعنى ازدواج), آدمي دچار خطاها و گناهان همچون استمنا خواهد شد كه عواقب سوء آن نيز دامنگير فرد مى‏شود. بنابراين اگر امكان ازدواج برايتان فراهم است، اقدام به ازدواج كنيد يا به طور موقت به دستورالعمل‏هاى ارائه شده پاى‏بند باشيد.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام دوست عزیز .ممنون مفید بود.
    کاش اسم منبع رو هم ذکر میکردین...
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 10 اسفند 87 [ 18:25]
    سطح
    35
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 138
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

بسم الله یکی از اشنایان ما خود ارضایی داشت با من که صحبت کرد دلایلش و ترکش جالب بود منباب نمونه عرض می کنم
    ایشون می گفت ازسن 19 تقریبا شروع کردم به خودارضایی علتش رو هم این ذکر می کرد که می گفت فکر می کردم از زنا بهتره دسترسی به ازدواج نداشت و اومده بود این سمت کتابای مبتذل و عاشقانه هم می خونده و تو خیالات عشق وشهوت می رفته تنهایی و کنکور هراسناک هم روبروش بوده خب گوشه خلوتی گیر میاورده به قول خودش تخلیه کنه
    می گفت کم کم عادت کرده بوده هر چیزی هم که عادت بشه مزه اولش رونداره از خودش احساس نارضایتی می کرده چون حس می کرده ادم قوی ای نیست به قول خودم مثل یه موش گوشه ای خزیدن و خودارضایی بالاخره هر کس هم باشه حس می کنه قوی نیست و نیاز به قوی بودن درروح انسانه ایشون می گه عادت که شد ترک کردم اونم یه مرتبه می رفتم حمام واقعا تحریک می شدم ولی نگاه ناحیه هم نمی کردم دست هم نمی زدم و جلو خودم رو می گرفتم تنها که بودم تحریک میشدم می رفتم تو حیاط فکری به سرم می زد و هیجانا ت می اومد وضعیت خودم رو تغییر می دادم تو جایی نامحرم بود و تحریک خیلی فکرم رو طرف خوبی ها می بردم و به علایق خوبم فکر می کردم وقتی تحریک می شدم تا می تونستم فکرم رو عوض میکردم می گفت خیلی سالم و راحت از خودارضایی دور شدم و احساس قوت توی خودم کردم البته من تاجایی که حرفاشون یادم بود نوشتم ایشون نکته جالبی که داشتند این بود که می گفتند این مسیر قوت باعث شد که تو کارهای دیگه شون هم قوی شدن رویاد بگیرند و پشتکار رو برای همین کنکور هم قبول شدند انشاء الله کسانی هم که تو تصمیم شون موفق شدند بیان اینجاواززبون خودشون دقیق بگن که :
    به چه دلیلی خودارضایی می کردند به چه دلیلی به فکر ترکش افتادند چه مسائلی اونا رو تحریک می کردو چطور مبارزه کردند و اینو نکته به نکته بگند وراه چاره جلو پای هموطناشون بذارن موفق باشید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 آبان 88 [ 13:08]
    سطح
    44
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

ببخشید دوستان مگه خانما هم خود ارضایی دارن . میشه علایمشو بگین؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 01 بهمن 89 [ 03:16]
    سطح
    38
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 52
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 19 در 11 پست

Array

اشکالی نداره کاری هست که خیلی ها تجربه میکنن ولی انجام ندید بهتره / چون با خود ارضائی نمیتونید لذت کامل جنسی ببرید و این باعث میشه بیشتر اذیت بشید و ناراحتی هایی مثل افسردگی و زود عصبانی شدن و در مورد جنس مخالف احساساتی تصمیم گرفتن و . . . سراغتون میاد !

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)