به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 شهریور 98 [ 23:25]
    سطح
    49
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 34 در 14 پست

Array

اختلاف سنی کم(دو سال) با مرد مورد علاقه و مخالف خانواده او به خاطر مسائل جنسی

سلام . طاعاتتون قبول باشه.
    دختر 28 ساله ای هستم و سالهاست که با مرد 30 ساله ای عاشق هم هستیم. چند سالی ست که او تلاش می کند که خانواده اش را به ازدواج ما راضی کند اما موفق نمی شود. دلیل آنها فاصله سنی کم ما هست. ما دقیقا یک سال و 10 ماه فاصله داریم.
    آنها می گویند چون وقتی به سن 60 سالگی برسیم توانایی جنسی زن خیلی کم می شود در حالی که مرد هنوز توانایی بالایی دارد ، این باعث اختلاف بین دو طرف می شود و زندگی آنها در آن سن خراب می شود.
    چون پسر دیگر آنها هم به خاطر انتخاب اشتباه دچار طلاق شده آنها دیگر علاقه ما دو نفر و سایر مسائل را نادیده می گیرند.
    لطفا راهنمایی کنید. باور کنید دیگه توان نداریم بدون همدیگه زندگی کنیم . بچه هم نیستیم که فکر کنید عشقمون زود گذره سالهاست همدیگه رو می شناسیم.

یه سوال دیگه آیا راهی برای افزایش میل جنسی در اون سن هست؟
    سپاس

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام کارون عزیز

اگرچه من خودم اختلاف سنی 5-10 سال رو برای همسر آیندم ایده آل میدونم ولی اگه تو بقیه مسایل دو طرف با هم تناسب های لازم رو داشته باشن میشه از معیار سن گذشت.

این آقا 30 سالشون هست ولی جسارتا یعنی تا این سن استقلال فکری پیدا نکرده که خونوادش میان در مورد مساله سن نظر میدن؟بله منم قبول دارم نقش خانواده در ازدواج خیلی مهمه ولی وقتی دیگه دو نفر با هم تناسب های لازم رو دارن و همدیگه رو دوست دارن نباید به بهانه های بنی اسرائیلی مانع از ازدواج اونها شد.

به نظر من یه پسری که به پختگی رسیده باشه خیلی راحت میتونه خونوادش رو راضی و مشتاق به ازدواج با دختر موردعلاقه اش بکنه حتی اگه اون دختر تو بعضی مسایل مثل فرهنگ و...باهاش هم کفو نباشه ولی برای شما که یه مساله ساده هست و اونم اختلاف سنیه پس راضی کردن خانوادش خیلی کار سختی نیست،و چطور شده که این آقا تا حالا نتونسته خانوادش رو راضی بکنه یکم عجیبه.

من نمیخوام شمارو بدبین بکنم ولی شاید این اختلاف سنی مشکل خود آقا هست ولی روش نمیشه به شما بگه و داره از زبون خانوادش نقل قول میکنه.پس این مساله رو به طور شفاف ازش سوال کن.

درسته خانمها تو سنین بالا از نظر تمایلات جنسی شاید از مردهای همسن خودشون پایین تر باشن ولی این قانون در مورد همه صدق نمیکنه، و راههای زیادی برای برطرف کردنش وجود داره مثل رژیم های خاص غذایی که تو افزایش یا کاهش میل جنسی موثره.از طرفی این طرف مقابل هست که میتونه همسرش رو گرم مزاج یا سرد مزاج بکنه یعنی بستگی به هنر طرف مقابل داره.خیلی وقت ها هست که مثلا شخصی سردمراجه ولی همسرش تونسته اون رو علاقمند به روابط زناشویی بکنه و برعکس.

فکر نمیکنم مساله شما انقد پیچیده باشه که به خاطرش ازدواجتون صورت نگیره.

موفق باشی

3. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

فدایی یار (شنبه 20 تیر 94), اقای نجار (شنبه 20 تیر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 آذر 94 [ 13:08]
    سطح
    14
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    32

تشکرشده 16 در 8 پست

Array
    میل جنسی زنان در چه سنی بیشتر است

سلام
    این مطلب رو هم بخونی خوبه

مردها تا آخر عمر قدرت باروری دارند نه توانایی جنسی بالا. مردها هم از سن 40 سالگی به بعد افت میکنن اما نه برای زن نه برای مرد از بین نمیره
    ویرایش توسط ویولت : شنبه 20 تیر 94 در ساعت 12:23

5. 3 کاربر از پست مفید ویولت تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 20 تیر 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 21 تیر 94), دختر بیخیال (شنبه 20 تیر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط fa_karoon نمایش پست ها
    آنها می گویند چون وقتی به سن 60 سالگی برسیم توانایی جنسی زن خیلی کم می شود در حالی که مرد هنوز توانایی بالایی دارد

ماشالله چقدر انرژی و امید به زندگی (پرشوری) دارن خانوادشون ...
    ینی پسر دیگشون ازدواج کردن 60 ساله شدن مشکلات جنسی باعث اختلاف و طلاقشون شد ؟؟؟؟؟ یا تفاوت سنی کمی دارن ؟
    .
    سن شما هم کم نیست که این دست اون دست کنین که ببینین این ازدواج سر میگیره یا نه! ی بار با قاطعیت موضع خودتون رو مشخص کنین و پاش واستین .
    اگر پسری شما رو بخاد هیچ مشکل لاینحلی وجود نداره که نشه .. یا شما بازیچه احساسی ایشون هستین یا اینقدر بیتفاوت هستن که نمیتونه بین شما و خانوادش تصمیم بگیره .
    .
    خودتم میدونی که بهوونه مسخره ای برای عدم پا پیش گذاشتن هست. قدر جوونیتو بدون.

7. 9 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 20 تیر 94), fahimeh.a (دوشنبه 24 خرداد 95), فرهنگ 27 (یکشنبه 21 تیر 94), کمال (دوشنبه 12 بهمن 94), نادیا-7777 (یکشنبه 21 تیر 94), افسونگر (شنبه 20 تیر 94), اقای نجار (شنبه 20 تیر 94), دختر بیخیال (شنبه 20 تیر 94), راه حل (شنبه 20 تیر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 اسفند 94 [ 02:42]
    سطح
    25
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    48

تشکرشده 197 در 64 پست

Array
    از نظر پاسخ به سوال شما من با پاسخ آقای سعید موافقم،
    اما نظر شخصی خودم اینه که اتفاقا فاصله سنی پایین تر را خیلی بیشتر می پسندم، بخصوص وقتی که سن ازدواج یه کمی بالاتر هم بره.
    توی این دنیای ما اوضاع انقدر زود تغییر می کنه که حتی چند سال اختلاف هم داره میشه شکاف نسلی! مثلا ما دهه شصتیا یه خاطراتی داریم که هیچ وقت یه دهه هفتادی نمیتونه درکش کنه، همونطور که پدر مادرهامون وقتی از خاطراتشون حرف میزنن برای ما قابل درک نیست...
    اولا که از نظر علمی حرف خانواده ایشون رد شده است، دوم اینکه زندگی که فقط میل جنسی نیست، اگر فقط بحث میل جنسی بود اصلا ازدواج و پذیرش مسئولیت ازدواج معنی نداشت! مسائل عاطفی هم نقش زیادی دارن که برای اون درک متقابل اهمیت خیلی زیادی داره.
    ویرایش توسط راه حل : شنبه 20 تیر 94 در ساعت 15:07

9. 3 کاربر از پست مفید راه حل تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 20 تیر 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 21 تیر 94), دختر بیخیال (شنبه 20 تیر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    خانواده ای که ارزش زن رو تا وقتی میدونن که بتونه نیاز جنسی مرد رو برطرف کنه ارزش فکر کردن هم نداره!
    پس این پسر هم تربیت شده همون خانواده وهمون طرز فکره داره
    خداییش زن توی جامعه ما چقدر باید بدبخت باشه که اینجوری در موردش قضاوت میکنن ارزشش با بالا وپایین بودن یه عدد بالا وپایین میشه.
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

11. 4 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

fahimeh.a (دوشنبه 24 خرداد 95), نادیا-7777 (یکشنبه 21 تیر 94), آرزومند خوشبختی (سه شنبه 23 تیر 94), دختر بیخیال (شنبه 20 تیر 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    با سلام

بنظر من بطور کل تفاوت سن و پذیرش این تفاوت سنی ، کاملا به فرهنگ و تربیت خانوادگی افراد بستگی داره.

وقتی صحبت از ازدواج دو طرف میشه، اگر شناخت متقابل وجود داشته باشه، فکر نکنم فاصله سنی را بتوان از عوامل اصلی پایداری یک زندگی بدونیم.

تازه فکر کنم گاهی هرچقدر فاصله و اختلاف سنی بین دختر و پسر کمتر هم باشه بنظرم بهتر بتونند همدیگر و درک کنند چون دارای خاطره های مشترک هستن تقریبا از یک نسل با یسری مشکلات هستند،شباهت های بیشتری میتونند با هم دیگه داشته باشند و تفاوت های کمتری دارند حتی پیش زمینه مشابه فرهنگی برای درک همدیگه خواهند داشت.

دختر و پسر و خانواده هاشون هرچقدر تناسب و سنخیت بیشتری با همدیگه داشته باشند ازدواج موفق تری خواهند داشت.

دختر و پسری که در سن ازدواج قرار دارند باید از نظر فکری در یک سطح قرار گیرند.

حتی همین که گفتن دقیقا در سن 60 سال نیاز جنسی خانم کمتر از آقایون میشه بنظرم زیاد حرف درست و علمی ای نیست چون هرکسی منحصر به فرده، و دقیقا نمیشه برای همه یک نسخه پیچید .
    شاید حتی برعکس این امر برای شما و زندگیتون اتفاق بیوفته شایدم هیچوقت با این مشکل روبرو نشید

بهرحال سنخیت در سطح فکری و فرهنگی و... بنظرم مهمتر از اختلاف سنی دو سال هست

چه بسا زندگی هایی وجود داشته که زن و مزد همسن همدیگه بودن و خوشبخت شدن یا حتی تفاوت سنی معکوس داشتن و باز هم موفق بودن.
    و زندگی هایی هم هست که تفاوت سنی زیادی هم داشتن ولی موفق نبودن.

در کل حرفی که خانواده ایشون در خصوص این مسایل زدن بنظرم بیشتر یک بهانه است تا دلیل برای رد کردن شما.

این مسایل چیزیست که دختر و پسر خودشون باید به آن برسندو تازه درنظر داشته باشین من هم در مقالات زیادی که خواندم، اختلاف سنی دقیقی ندیدم که اعلام کرده باشند گاهی حتی اختلاف بین دو تا هفت سال معقول بوده.
    گاهی بین سه تا پنج سال و...

حتی بنده خوانده ام که در سنین بالا یعنی همین حول و هوش 28 و 30 که میفرمایین دیگه اختلاف سنی زیاد مهم نیست میتوانند حتی با همسن هم ازدواج کنند.
    البته من بیشترین دلیل و از نظر عقلی خونده بودم که دختران زودتر از آقایون بالغ میشوند و حتی یک دختر مثلا 9ساله در حد یک پسر 11ساله میفهمه برای همین بهتره زن کوچکتر از مرد باشه اتفاقا بیشترم اختلاف دو سال و شنیده بودم.( البته این شنیده بنده است منبع معتبری ندارم ) فقط خواستم از جهتی بگم که این امر کاملا نسبیه و به خانواده و سطح فرهنگ و شعور خانواده ها برمیگرده.قانون کلی نیست.

تفاوت سن در فرهنگ ما اهمیت دارد ولی میزان آن را هم هیچ علم و منطقی با قاطعیت تخمین نزده است، کاملا به خود اشخاص برمیگرده که آیا با هم سنخیت فکری ظاهری فرهنگی دارند یا خیر، سن که فقط یک عدده!

شما چند نفر و حتی از روی ظاهر توانستین سنشون دقیق تشخیص بدین؟
    آیا همیشه این عدد قادر به تعیین میزان توانایی افراد در هر سطحی بوده؟

یک سوال مهمتر ازتون دارم، بنظر شما مردی که تصمیماتش تا این حد وابسته به تصمیمات خانوادش است و همینطور بدون اطلاع از نظر خانواده اشون یک دختر سالها منتظر گذاشته و وارد فاز احساسی کرده است، مورد اعتماد هست؟ بنظرتون میتوانین به عنوان تکیه گاه زندگیتون انتخابشون کنین؟ میتونند مسولیت یک زندگی و بپذیرند؟
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : شنبه 20 تیر 94 در ساعت 15:40

13. 2 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 20 تیر 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 21 تیر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 شهریور 98 [ 23:25]
    سطح
    49
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 34 در 14 پست

Array
    سلام ممنونم از نظر همه دوستان.
    ببینید من شاید برعکس خیلی از شماها به اون خانواده هم کمی حق می دم . چون اونها شغلشون جوری هست که پرونده های طلاق زیادی زیر دستشون میاد و دیدن نمونه های زیادی بوده که در سن بالا به خاطر همین مسائل به طلاق ختم شده.
    انسان های بدی هم نیستن طرز تفکرشون اینه.
    اون آقا هم بعد از شناخت این همه مدتی که ازش دارم الان دیگه مطمئنم که ارزش جنگیدن رو داره.
    حرفاتون خیلی خوب بود ولی نمی دونم اینا رو چه جوری می شه به خانواده اش گفت که باز گارد نگیرن. چه جوری می شه اونها رو منطقی و با سند و دلیل راضی کرد؟ کی باید این کار رو انجام بده؟ و چه جوری و چه زمانی؟
    هیچ فردی که حرفش روی پدر و مادرش تاثیر بذاره هم نیست متاسفانه!
    با تمام اینها من به خدای بالا سرم امید دارم و لحظه ای از تلاش دست برنمی دارم.
    سپاس از همه تون

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    دو سه سالی هست با این تالار آشنا شدم اینجا رو بیمارستان همدردی میدونم، انواع مشکلات هم همینجا هست چند سایت حقوقی و.
    .... بودم و مشکلات و خوندم حقیقتا اولین باره همچین مسله و ای خوندم که به خاطر اختلاف سنی دوسال یک زندگی ناموفق بوده و به طلاق رسیده.

بنظرمن که کاملا فرهنگی و فکری ربط زیادی به سن و سال نداره!
    اینقدر که سنخیت سطح فکری و فرهنگی و اعتقادی و اخلاقی و اقتصادی و اجتماعی مهمه بنظرم سن مهم نیست.

بنظر منکه اونقدرا تاثیر مستقیم نخواهد گذاشت مخصوصا من خودم خیلی جاها خوندم اختلاف سن دو سال معقوله! شما یک سرچی داشته باشیم در برخی مقالات بین دو تا پنج یا هفت سال و معقول میدونند.

بعدشم بواسطه شغلشون مشکل دارها سراغشون اومده این دلیل میشه که بگیم پس همه ی اونایی که هم سن بودن یا اختلاف سنی کمی داشتن پس ناموفقند؟

خب معلومه اونایی که موفقند دیگه به ایشون مراجعه نمیکنند.

بنظرم شما کاری نمیتونین بکنین، آقا پسر باید خانواده رو راضی کنند دخالت شما ممکنه قضیه و بدتر کنه.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

16. 3 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

abi.bikaran (یکشنبه 21 تیر 94), fa_karoon (دوشنبه 22 تیر 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 21 تیر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)