به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 اسفند 94 [ 17:47]
    سطح
    1
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خیلی مضطرب و نگرانم لطفا کمک کنید

با سلام

عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان.
    من 28 سالمه و با دختر خانمی حدودا 2 سال پیش از طریق یکی از دوستانم آشنا شدم در واقع ایشون دوست دختر دوستم بود بمدت 3-4 روز باهم بودند که وقتی دیدند به درد هم نمیخورند دوستم منو به ایشون معرفی کرد. بعد ازگذشت چند ماه رابطه ایشون شدیدا بمن وابسته و علاقه مند شدند و مکررا پیشنهاد ازدواج دادند. وقتی قضیه را من با دوستم در میون گذاشتم ایشون گفت که این فرد به درد ازدواج باتو نمیخوره چراکه در همون 3-4 روز دوستی روابط جنسی بامن برقرار کرد . که من تصمیم گرفتم بخاطر این پنهان کاری ایشون و اتفاقی که افتاده بود باهاشون قطع رابطه کنم ولی با هزار التماس و گریه زاری نذاشت که این اتفاق بیوفته و قرار شد رابطمون فقط بصورت دوستی باقی بمونه نه ازدواج چون بهشون اعتماد نداشتم و از چشمم افتاده بود. اما با گذشت زمان سعی بر جبران اتفاقی که افتاده بود داشت و دیدگاه منو نسبت به خودش عوض کرد به طوری که ازون به بعد من هیچ نکته منفی اخلاقی ازش ندیدم و تصمیم گرفتم که باهاشون ازدواج کنم . الان در مرحله نامزدی هستیم و از نظر خانواده اخلاق انعطاف پذیری و مطیع بودنشون واقعا نمیشه عیبی گذاشت روش ولی از نظر زیبایی چند وقتیه شدیدا مورد شک و تردید قرار گرفتم چپ و راست ازشون میخام ایراد بگیرم حالا یا از پوستش فرم لبهاشون بینی رنگ مو و... که خودمم هم ازین قضیه خیلی ناراحتم و نمیدونم واقعا بخاطر چی انقدر ایرادگیر شدم (البته زیبایی واسم مهمه ولی ظاهرا کمال گرا شدم) یا اینکه بخاطر رابطه قبلی ایشون بوده که خوبیها و کارهایی که برای شاد کردنه من انجام میدند پیش چشمم نمیاند. خلاصه با توجه به اینکه هر کای که میگم را انجام میده و تمام تلاششو برای بدست آوردن دل من و راضی کردنم انجام میده هنوز زیبایی ایشون و ازدواج باهاشون کامل به دلم ننشسته و نمیدونم بهم بزنم یا ادامه بدم....
    از طرفی خانوادم مخالفند با برهم زدن وخودم هم از عواقبش برای ایشون و خودم میترسم و همچنین از عذاب وجدانه بعدش .......

ممنونم از وقتی که گذاشتید.
    لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم........

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    هم شما و هم دوستت تا جایی که می شد به این دختر ضربه زدین.
    البته واقعیت اینه که این خانم با توجه به توصیفات شما به شدت آسیب پذیر و مستعد ضربه خوردن هست.
    اما این چیزی از مسئولیت شما کم نمی کنه.
    بهتر هست از یه مشاور حضوری کمک بگیری و توی همین دوران نامزدی یه یه تصمیم قاطع برسی.
    با شک و تردید ازدواج نکن، که زندگی رو به کام همسرت زهر کنی.

موفق باشی
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام جناب میلاد

شرایط پیچیده ای داری یکم خودمو جای شما گذاشتم مغزم سوت کشید.

درسته شرایطت سخته ولی اگه بخوای میشه کنترلش کرد:

1-مطمئن شو این دختر خانم خیلی ساده و زودباور نباشه آخه چطور در عرض 3-4 روز حاضر به برقراری رابطه جنسی با یه پسر شده؟ولی اینجور که شما گفتین احتمالا الآن خودشون رو اصلاح کردن ولی باز مطمئن شو چون قراره در آینده در کنارش آرامش پیدا کنی نه اینکه مدام افکار مزاحم بیاد سراغت که مبادا همسرم بی وفایی بکنه و از این جور مسایل.

2-اگه قراره با این خانم ازدواج کنی من جای شما باشم کلا رابطمو با اون دوستم قطع میکنم چون با ماجرایی که در گذشته بین دوست و نامزد شما وجود داشته بهتره دیگه شما و دوستتون همدیگه رو نبینید چون باعث تداعی اون اتفاقات میشه.مخصوصا برای شما به عنوان یه مرد سخت میشه چون ممکنه پیش خودتون فکر کنید که دوستم رفته به بقیه دوستامون گفته که مثلا همسر میلاد قبلا با من دوست بوده و از این حرفا.که به مرور رو ذهنیت شما اثر منفی میذاره و همین خودش باعث خراب شدن رابطه شما با همسرت میشه.

3-در مورد زیبایی: شما از روز اول این خانم رو دیده بودید و به قول خودتون کمالگرایی پیدا کردید.ولی باید این رو هم در نظر بگیرید که شاید شما با یه دختر خیلی زیبا آشنا میشدید آیا اون دختر خیلی زیبا به شما حتما جواب مثبت میداد؟اگه شما خودتون شرایط خیلی تاپی نداشته باشید احتمالا جواب منفی از اون دختر خیلی زیبا میگرفتید.

پس به ظاهر و شرایط خودتون هم دقت بفرمایید.

و اینکه خیلی چیزها تو ظاهر رو میشه تغییرش داد مثل فرم ابرو،چاقی یا لاغری،رنگ مو و...و همین تغییرات میتونه روی قیافه تاثیر زیادی بذاره.شما هم اگه می بینی میشه ظاهر همسرت رو با کارهای کوچیکی بهتر کرد میتونی خیلی با نرمی و ملاطفت بهش بگی مثلا بگی احساس میکنم رنگ موی قهوه ای خیلی بهت بیاد بیا یه بار امتحان کن.یا مثلا بگید تو خیلی قشنگی ولی فکر میکنم اگه یکم چاقتر یا لاغرتر بشی فوق العاده بشی و...پس یادتون باشه خیلی باید نرم و زیرپوستی بگید تا احیانا غرور و عزت نفسش لطمه نبینه.

4-در مورد گذشته این خانم به خانوادتون چیزی نگید چون ممکنه بعدها تو دعواهای عروس و مادرشوهری به عنوان سرکوفت ازش استفاده بشه.

5-شما ممکن بود با دختر دیگه ای آشنا میشدی و از گذشته اش هیچی بهتون نمی گفت ولی شاید اونم در گذشته خودش یه سری روابط رو تجربه کرده باشه ولی چون شما چیزی از گذشته اش نمیدونید میگی بله دیگه دختر پاک و درستیه. پس اگه این خانم از رابطه گذشته اش احساس پشیمونی داره و سعی در جبران داره و شما به وفاداریش مطمئن هستید میتونید باهاش ازدواج بکنید.گذشته آدم ها هم بی تاثیر تو آیندشون نیست ولی اگه کسی واقعا از گذشته اش پشیمونه میتونه آیندش رو خوب رقم بزنه.

6-تا در مورد گذشته ایشون و ظاهرش شکتون برطرف نشده به هیچ وجه ازدواج نکنید چون کات کردن رابطه تو این مرحله عواقبش کمتر از پشیمونی بعد از ازدواجه.

7-اگه با هم ازدواج کردید به هیچ وجه به هیچ وجه تو دعواهای زن و شوهری،گذشته اش رو به رخش نکشید.

موفق باشید
    ویرایش توسط آی تک : شنبه 20 تیر 94 در ساعت 01:31

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 اسفند 94 [ 17:47]
    سطح
    1
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    مچکرم از پاسختون دوست عزیز .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط آی تک نمایش پست ها
    سلام جناب میلاد

شرایط پیچیده ای داری یکم خودمو جای شما گذاشتم مغزم سوت کشید.

درسته شرایطت سخته ولی اگه بخوای میشه کنترلش کرد:

1-مطمئن شو این دختر خانم خیلی ساده و زودباور نباشه آخه چطور در عرض 3-4 روز حاضر به برقراری رابطه جنسی با یه پسر شده؟ولی اینجور که شما گفتین احتمالا الآن خودشون رو اصلاح کردن ولی باز مطمئن شو چون قراره در آینده در کنارش آرامش پیدا کنی نه اینکه مدام افکار مزاحم بیاد سراغت که مبادا همسرم بی وفایی بکنه و از این جور مسایل.

2-اگه قراره با این خانم ازدواج کنی من جای شما باشم کلا رابطمو با اون دوستم قطع میکنم چون با ماجرایی که در گذشته بین دوست و نامزد شما وجود داشته بهتره دیگه شما و دوستتون همدیگه رو نبینید چون باعث تداعی اون اتفاقات میشه.مخصوصا برای شما به عنوان یه مرد سخت میشه چون ممکنه پیش خودتون فکر کنید که دوستم رفته به بقیه دوستامون گفته که مثلا همسر میلاد قبلا با من دوست بوده و از این حرفا.که به مرور رو ذهنیت شما اثر منفی میذاره و همین خودش باعث خراب شدن رابطه شما با همسرت میشه.

3-در مورد زیبایی: شما از روز اول این خانم رو دیده بودید و به قول خودتون کمالگرایی پیدا کردید.ولی باید این رو هم در نظر بگیرید که شاید شما با یه دختر خیلی زیبا آشنا میشدید آیا اون دختر خیلی زیبا به شما حتما جواب مثبت میداد؟اگه شما خودتون شرایط خیلی تاپی نداشته باشید احتمالا جواب منفی از اون دختر خیلی زیبا میگرفتید.

پس به ظاهر و شرایط خودتون هم دقت بفرمایید.

و اینکه خیلی چیزها تو ظاهر رو میشه تغییرش داد مثل فرم ابرو،چاقی یا لاغری،رنگ مو و...و همین تغییرات میتونه روی قیافه تاثیر زیادی بذاره.شما هم اگه می بینی میشه ظاهر همسرت رو با کارهای کوچیکی بهتر کرد میتونی خیلی با نرمی و ملاطفت بهش بگی مثلا بگی احساس میکنم رنگ موی قهوه ای خیلی بهت بیاد بیا یه بار امتحان کن.یا مثلا بگید تو خیلی قشنگی ولی فکر میکنم اگه یکم چاقتر یا لاغرتر بشی فوق العاده بشی و...پس یادتون باشه خیلی باید نرم و زیرپوستی بگید تا احیانا غرور و عزت نفسش لطمه نبینه.

4-در مورد گذشته این خانم به خانوادتون چیزی نگید چون ممکنه بعدها تو دعواهای عروس و مادرشوهری به عنوان سرکوفت ازش استفاده بشه.

5-شما ممکن بود با دختر دیگه ای آشنا میشدی و از گذشته اش هیچی بهتون نمی گفت ولی شاید اونم در گذشته خودش یه سری روابط رو تجربه کرده باشه ولی چون شما چیزی از گذشته اش نمیدونید میگی بله دیگه دختر پاک و درستیه. پس اگه این خانم از رابطه گذشته اش احساس پشیمونی داره و سعی در جبران داره و شما به وفاداریش مطمئن هستید میتونید باهاش ازدواج بکنید.گذشته آدم ها هم بی تاثیر تو آیندشون نیست ولی اگه کسی واقعا از گذشته اش پشیمونه میتونه آیندش رو خوب رقم بزنه.

6-تا در مورد گذشته ایشون و ظاهرش شکتون برطرف نشده به هیچ وجه ازدواج نکنید چون کات کردن رابطه تو این مرحله عواقبش کمتر از پشیمونی بعد از ازدواجه.

7-اگه با هم ازدواج کردید به هیچ وجه به هیچ وجه تو دعواهای زن و شوهری،گذشته اش رو به رخش نکشید.

موفق باشید
    مچکرم از پاسختون دوست عزیز .
    بله متأسفانه ایشون یکم ساده و زودباور هستند ولی باتوجه به شناختی که ازشون بدست آوردم در این مدت نسبت به وفاداری و پاکیشون در آینده ایمان آوردم. اما در خصوص زیباییشون خیلی در شک و تردیدم مخصوصا در مورد پوست صورت و بدنشون که برای من تحریک کننده نیست.
    ویرایش توسط miladz2015 : شنبه 20 تیر 94 در ساعت 02:07

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام آقا میلاد
    .
    اتفاقات گذشته ای که تعریف کرین نیاز داره که حتما به یک مشاور متخصص مراجعه کنین که شما رو از آسیب های احتمالی آینده این نوع انتخاب ها هوشیار کنه و راه و چاه رو بهتون نشون بده
    در این تالار بیشتر اعضاء افراد عادی هستن و مطمئنا راهنمایی هایی که برای شما در مورد اینچنین انتخاب هایی خواهند داد متاثر از احساسات خواهد بود. پس حتما به یک مشاور مراجعه کن.
    .
    در مورد زیبایی و ایراد گرفتن های شما احساس میکنم یه نوع اپیدمی احساسی در آقایون هست که در شریط خاصی آدم رو درگیر میکنه و پس از مدتی رفع میشه میره و اکثر روی فاکتور های (کمی غیر منطقی) آقایون برای ازدواج نمود پیدا میکنه ... مثلا همین زیبایی...

انکار نمیکنم که زیبایی یکی از فاکتور های مهم در انتخاب آقایون هست ولی 90% آقایون متاهل تایید میکنن که قبل از ازدواج بیشتر از آنچه که باید به زیبایی اهمیت میدادن و از فاکتور های مهم دیگه غافلتر بودن که روند زندگی زناشویی این نگرش هارو اصلاح کرده.
    در مورد زیبایی و دوبه شک بودنتون بشین 2*2 تا چهارتا بکن ببین واقعا استایل بینی و رنگ پوست و ... اونقدر اهمیت داره که از ویژگی های مثبت خانمت صرف نظر کنی و ردش کنی ؟؟ مطمئنا نوع بینی و پوست بدن مورد پسند شما در زندگی (مخصوصا بحران های اون) هیچ کمکی به رفع مشکل یا تاثیری در خوشبختی شما نخواهد داشت.
    .
    و اینم بگم که این حساسیت شما به احتمال قوی مربوط به اتفاق های گذشته نامزدتون مربوط میشه و یک روانشناس مجرب خیلی بهتر میتونن علل و عوامل ایجاد این حس ها رو برای شما توضیح بدن و شاید راهکاری برای جلوگیری از بروز این احساسات برا شما پیشنهاد بدن.
    موفق باشین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)