به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 11 خرداد 95 [ 19:14]
    سطح
    20
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 80
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    58

تشکرشده 39 در 22 پست

Array

عدم حمایت مالی از جانب همسر با وجود داشتن شرایط مالی خوب

من خاتم 26 ساله ای هستم که 2ساله ازدواج کردم قبل از ازدواجم 2 سال کارمند یک اداره دولتی بودم پس از ازدواج و بخاطر ادامه تحصیل شرایط کاری پاره وقت اما مطلوبی رو فراهم کردم که پس از یک سال و ایراد گرفتن های فراوان همسر از کار مذکور مجبور به ترک ان شدم
    مشکل من درست از موقعی شروع شد که همسر باید ماه به ماه به من پول تو جیبی میداد جالبه که قبل از خروجم از کار من و ایشون هیچ مشکلی با هم نداشتیم درواقع من درخواستی از ایشون نداشتم که بخواد مشکلی ایجاد بشه
    قرار بر این شد که ماهیانه مبلغ 100ت به من هزینه ایاب و ذهاب و خرج خودم بده که بسیار کم بود چون من مجبور بودم برای رفتن به دانشگاه نیم بیشتر مبلغ رو کرایه بدم و از مابقیش برای خودم لباس و سایر چیزها رو تهیه کنم چون همسرم هیچوقت به روی خودش نمیاورد که من هم لباس نو نیاز دارم
    شاید باور نکنید اما من لباسهای عیدم رو هم با عیدی که خانوادم بهم دادن تهیه کردم
    تا اینجاش مشکل نداشت چون هر طوری بود مدیریت میکردم من دختری نبودم که زیاده خواه باشم یا قدر پول رو ندونم چون خودم کارمند بودم و میدونستم که پول به سختی در میاد مشکل اینجا بود که همسرم با وجود پس انداز هنگفتی که در بانک داره و ماهیانه از اون سود میگیره و حقوق ماهیانه اش که یک میلیون و خورده ایه ابتدای هر ماه با جنگ و دعوا و نزاع و حتی ضرب و شتم فراوان به من اون 100ت رو میدادن
    واقعا توی این 8ماه که کار نمیکنم شخصیتم خرد شد و چه تحقیرهایی رو تحمل کردم که بتونم نفقه از همسرم بگیرم این درحالیه که من ماهیانه یک میلیون حقوق میگرفتم
    به هر حال پس از کش و قوس های فراوان تصمیم گرفتم مجددا کار کنم با وجود اینکه دانشجو هستم اما موفق شدم امروز از طریق یکی از دوستانم توی یه جای خوب با حقوق مکفی کار پیدا کنم ... اونم تازه ماه اول آزمایشی هست
    من هر راهی رو برای گرفتن حقم از همسرم امتحان کردم ... با زبون خوش .. با دعوا ... با تهدید ... هیچکدوم اثری نداشت و همچنان اول هر ماه میگفتن پول ندارم درحالی که ازشون سوال میکردم تازه حقوق گرفتی و حقوقت رو کجا خرج کردی بدون اینکه جوابی بدن میگفتن پول ندارم ... میفهمی ندارم برو از خانوادت بگیرحتی اگه بدونه که فقط 5 هزار تومن توی جیبم دارم بازهم نمیده و به قهرش ادامه میده ... من حتی پولی برای دنبال کار رفتن نداشتم
    من تا بحال هیچکدوم از مشکلاتم رو با خانوادم مطرح نکردم چون میترسیدم حرمتها شکسته بشه اما دیگه دارم کم میارم

اصلا دیگه علاقه ای به صحبت کردن باهاش ندارم... خسته شدم تازه الان که باهاش صحبت نمیکنم و براش توضیح نمیدم کجا میرم و کی میام واقعا اعصابم راحت شده و ارامش بیشتری دارم
    سوال من اینه: از فردا باید برم سرکار این درحالیه که با همسرم توی خونه یک کلمه هم حرف نمیزنم ... میخواستم بپرسم فردا موقع رفتن براش یادداشت بزارم که کجا رفتم و چرا رفتم؟

متشکرم

2. 2 کاربر از پست مفید راویس تشکرکرده اند .

the boy (پنجشنبه 11 تیر 94), بانوى مهر (سه شنبه 09 تیر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    58

تشکرشده 39 در 22 پست

Array
    دوستان یعنی جوابی برای مشکل من نیست ؟ یا اینکه مشکلمو انقده کم اهمیت میبینید که جوابی نمیدید؟
    واقعا این قضیه برای یه زن مشکلات فراوانی همراه داره !!!!!
    لطفا سری به تاپیک منم بزنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    52
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    625

تشکرشده 345 در 183 پست

Array
    بله به نظرم همون گذاشتن یادداشت میتونه راه "دوم" باشه
    راه اول اینه که امشب بهش بگی
    چون ممکنه مخالف باشه و نزاره سر کار بری و دیگه احتیاجی به یادداشت و رفتن تا اون شرکت یا محل کار نباشه
    که اگه از همین اول ،گزینه دوم رو انتخاب کنی و شوهرت مخالف باشه باید منتظر دردسرای بعدیش باشی

5. کاربر روبرو از پست مفید baitollah-abbaspour تشکرکرده است .

راویس (سه شنبه 09 تیر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 تیر 94 [ 22:48]
    سطح
    1
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 17.0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 4 پست

Array
    2 بازخورد وجود داره.اول اینکه چون با این کار مستقل میشی شوهرت نمیذاره و دوس داره همیشه تو رو نیازمند خودش بذاره و از طرفی اگه میذاشت کارکنی مجبورت نمیکرد از کارت انصراف بدی دوم اینکه چون شوهرت بشدت خسیسه پس دوس داره اون صدتومنم بهت نده پس موافقت میکنه.پس بنظر میاد بری سر کار اگه دیدی خوبه ب شوهرت بگو میخوام سرکار برم اگه نذاشت با خانواده ها مطرح کن.اصلا صلاح نیست پنهان کنی.بیچاره ی خودت نکن.

7. کاربر روبرو از پست مفید ابوذر تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    فردا یادداشت بزار و دلیل سر کار رفتنت رو حتما توش بنویس.
    خیلی با خوندن این تاپیک عصبی شدم.
    انقد بدم میاد از این مردهای بی غیرت.
    مشکل منم مشابه شماست ولی جور دیگه.
    نامزد من همیشه ازم میپرسه پول داری یا پول لازم نداری.
    اما من انقد خجالتی هستم که هیچوقت نمیتونم بگم آره پول لازم دارم.
    متاسفم برای خودم.از بی پولی بمیرم هم نمیتونم ازش پول بگیرم.

9. کاربر روبرو از پست مفید maral569 تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 خرداد 96 [ 11:46]
    سطح
    35
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 149
    دستاوردها:
    تشکرها
    139

تشکرشده 118 در 40 پست

Array
    عجب دنیایی شده ......ا

اگه نفقه بهتون نمیده پس شوهر میخوای چیکار؟؟؟؟؟

خودتون که شاغلی درس هم میخونی آقا بالا سر کم داشتی؟؟؟؟؟

بنظرم باید جدی باهاش حرف بزنی .......فردا پس فردا خرج بچه هاتونو هم باید خودتون در بیارید

اون شوهر هم فقط حضور فیزیکی داره .......با هزارتا غر غر کردن

11. 2 کاربر از پست مفید غزاله 91 تشکرکرده اند .

آی تک (چهارشنبه 10 تیر 94), راویس (سه شنبه 09 تیر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    راویس جان من شوهرت تایید نمیکنم ولی تو چطور به شوهرت ابراز میکنی یعنی بهش میگی بهم پول بده یا میگی پول کم دارم؟یا هر مدل دیگه ای لطفا برامون بنویس عزیزم بحث کردن سر این موضوع کار خوبی نیست چون اون بدتر فکر میکنه پولکی هستی وسر لج میفته خریدش برای خونه چطوره برای خودش چی؟
    به نظرم بهتره با خودش خرید بری اول جواب این سوالا رو بده بعدا بهتر حرف میزنیم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    20
    دستاوردها:
    تشکرها
    58

تشکرشده 39 در 22 پست

Array
    متشکرم از همه دوستان که جواب دادن
    امروز صبح یادداشت گذاشتم و براش نوشتم دارم میرم سرکار و کجا هست و ساعت کاریش چطوره ... اما راجع به هیچ چیز دیگه ای صحبت نکردم چون فکر میکنم بی فایده است ... شوهرم و خانوادش همیشه حق یه جانب هستند و همیشه و در همه حالت دیگران رو مقصر هرکاری میدونن بنابراین توضیح دادنهای من بی فایده بود
    در مورد سوال دختر جوان عزیز باید بگم اوایل بهش میگفتم ممکنه بهم پول بدی ... پول ندارم این کار رو در نهایت سیاست و ارام انجام میدادم اوایل میداد همین روند رو 2الی 3 بار تکرار کردم اما بار سوم شروع کرد به بهانه جویی و دفعه های 7و8 دیگه دعوا راه مینداخت که متاسفانه مسائل بی ربطی رو به این مسئله ربط میداد که موجب ایجاد تشنج و درگیری می شد بنابراین مجبور میشدم حدالامکان اسمی از پول نیارم و از نیازهای اصلی هم حتی میزدم اما این اواخر متوجه شدم ایشون این حرکت منو دال بر بی نیازی میدونه و خیال کامل راحت شده که راویس رو طوری تربیت کرده که بهش دیگه نمیگه پول بده ... حتی 2 بار اخیر میگفت برو از مادرت بگیرمن ندارم این درحالیه که 3 روز پیش حقوق گرفته بود و چون ما هر بار که خرید میریم به اندازه 6 ماه خرید خونه میکنیم بنابراین در طول این دوره خرج خاصی نداریم مگر چیزهایی مثل نان-ماست- نوشابه و ... که نهایتا با 200 حل میشد
    ایشون همیشه یخچال رو تا میتونست و مقدور بود پر نمیکنه حتی بعد از اتمام گوشت فریزر ممکنه تا 2 ماه بعدهم خرید نکنه تا اینکه من کفری میشم و با دعوا و درگیری میریم گوشت میخریم انگار میخواد برای خونه بابای من بخره انقده براش غیر قابل تحمله .... البته هستند دامادهایی که از پسر خود آدم هم دلسوزترند که متاسفانه یک نمونه ش هم قسمت خانواده من نشد
    ایشون همیشه توقع داره خانواده من دست پر از در خونه ما داخل بیان این درحالیه که والدین خودش بعد از گذشت 2 سال از زندگی ما حتی یکبار هم یک بسته شکلات هم خونه ما نیاوردند فقط میامدند 5الی 10 روز میموندند دست آخر هم با دیدن خستگی من و کلافه شدنم از حضور دائمشون راضی به رفتن میشدن نکته جالبش اینه که خونه پدر شوهرم 10 دقیقه تا منزل ما فاصله داره هرکی ندونه فکر میکنه مادرشوهرم از کدوم شهرستان اومدن که دیگه برگشت براشون سخته و جالب ترش اینه که هیچ وقت هیچ وقت همسرم نگفته دستت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی ... همه این کارها رو وظیفه من میدونسته و علاوه بر اون همیشه هم من یه چیزی بدهکارش میشدمخدای غر غر کردن و بهانه گیریه
    الان 2 روزه در حد سلام و خداحافظ باهاش صحبت میکنم ... غذا درست میکنم میزارم توی یخچال میرم سرکار میام میبینم دست نزده بهشون ... اینطوری میخواد مثلا منو تنبیه کنه این درحالیه که من از شدت خستگی دیگه علاقه و حوصله ای برای توجه به این مسائل و ناز کشیدن ندارم ... منم همچنان وظیفه م رو انجام میدم بدون اینکه اصرار کنم بیاد غذا بخوره یا هرکار دیگه ای ... برام فرقی نمیکنه چکار میکنه .... نمیدونم چرا اینطوری شدم قبلاً نمیتونستم با کسی قهر کنم الان باور نمیکنم که 3روزه روزه سکوت گرفتم و به اطرافم بی توجه شدم
    شما بهم بگید کار درست کدومه؟
    مرسی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 00 [ 00:24]
    سطح
    65
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 208
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    819

تشکرشده 166 در 90 پست

Array
    اینجوری مشکلات شما بیشتر از قبل شد.بهتر بود قبل از اینکه سرکار دوباره برید در مورد دلیل این کارتون با همسرتون صحبت می کردید.و یا در مورد رفتار درست با یک مشاور مشورت می کردید.امروزه خیلی از مردا این مدلی شدن برعکس مردای قدیم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    خب مسلما که کار شما درست نیست کار شوهرتونم همینطور به نظرم کلید مرد رو گوش بده اگه دوستان میتونن لینکشو بزارن ببین طرح نیازت غلطه البته ممکنه تو راهکار درست هم انجام بدی اما چون شوهرت نصف ماجراست بهبودی حس نشه اما خب فعلا که شما جلوی ما هستید وشما اول باید بیست کامل بشید رنگین جان درست گفت انگار شغلت بدتر کرده چون خستگی هم اضافه شده وحوصلت برده وقتی سرکار میری میفهمم خسته میشی اما باید پشت در بزاری بیای تو اول اینکه حقوقتو حتی یک ریالشو خرج نکن وصاف بزار تو بانکی جایی شوهرت نزده میرقصه چه برسه عادت کنه به خرج کردنت به نظرم مشکلت اینه که تو پولو به عنوان نیاز مطرح میکنی نه خواسته ات رو وقتی پول نیاز شد اون احساس خوبی نداره مثلا تویه مانتو میخوای بخری نگو عزیزم پول کم دارم میخوام مانتو بخرم یا پول بده میخوام برم بازار بلکه بگو وای یه مانتویی دیدم فلان مدل فلان رنگ وای انقدر خوشگل بود عاشقش شدم یا حتی پیشرفته ترش تهش بهت بگم برو از مانتو عکس بنداز حتی چاپش کن بیار بزار گوشه اینه روی کمد یا هرجایی هی نگاش کن یا همون تو گوشی بهش نشون بده بگو وای ببین چقدر قشنگه تو فلان مغازه دیدم انقدرم به من میاد البته من اوجش نشون دادم بعدشم عزیزم وقت بیشتری رو برای بیرون رفتن با شوهرت بزار هنوزم بچه ندارین میتونین خیلی کیف کنین یا سعی کن برای مهمونی واسه مادرشوهرت بهترین چیزارو بپزی با بهترین مدل والبته بهترین سلیقه خانومی حق به جانب حرف نزن قبول کن کمی مهارتت پایینه وازاون گذشته احساس بهتری به شوهرت داشته باش توی حرفات خیلی انرژی منفی هست

16. کاربر روبرو از پست مفید دختر جوان تشکرکرده است .

رنگین (چهارشنبه 10 تیر 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)