به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 آبان 97 [ 09:43]
    سطح
    63
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 159
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array

تردید در انتخاب همسر ... واقعا نمیدونم چطوری تصمیم بگیرم ...

سلام
    مدت 3 هفتست که پسر عموم ازم خواستگاری کرده از طریق خوانوادش ... تو این 3 هفته 3 بارم دیدمش رفتیم بیرون تلفنی هم ارتباط داریم ولی هنوز اصلا نتونستم به عنوان شوهر بپذیرمش .. بار اول در کمال ناباوری بهم گفت الان چند وقته بهم فکر میکنه و منو دوست داره در صورتی که من اصلا تو این فاز نبودم !!

منم از اول حقیقتو گفتم که حسی ندارم در حال حاضر برام خیلی سخته و هنوز با اولش کنار نیومدم چه برسه چیزای دیگه ... حس میکنم بعضی حرکاتش به دلم نمیشینه دقیقا نمیدونم چیه ...! اما میدونم با این حسی که الان دارم اصلا نمیتونم باهاش ازدواج کنم ... تصمیم گرفتم رابطرو بیشتر ادامه بدم بهشم گفتم خیلی زمان نیاز دارم گفت ایرادی نداره .. اما هم خوانواده من هم اون به شدت دوست دارن این ازدواج صورت بگیره انگار همه منتظر منن چند بارم با خوانوادم بحثم شد اینکه میگم حسی ندارم متوجه نمیشن ... که دیگه فعلا بیخیال شدن قرار شد ما دو نفر تصمیم بگیریم .. اما میترسم طولانی شه هیچی عوض نشه بعد سو تفاهم پیش بیاد .. دو دلی داره مغزمو میخوره

از طرف دیگم پسر عموم شرایط زندگیش و حتی خوانوادگی و اخلاقیش خیلی خوبه یعنی مطمعنم اکثر جاها بره خواستگاری با کله قبول میکنن ... این تضاد داره منو دیوانه میکنه یه روز صبح پامیشم فک میکنم خوبه یه روز دیگه میگم نه ممکنه پشیمون شم ... با اینکه خیلی ام ابراز علاقه کرده بهم از کاراشم مشخصه که میخواد اما من...انگار اون شخصیتی که من از یه پسر دوست دارمو نداره .. من از پسرای شوخو شنگول خوشم میاد و یه مقداری ریلکس
    البته قبلا دو بار خواستم ازدواج کنم اما نشد با کسی که خودم میشناختم اما رابطه بهم خورد ..

خیلی ام تاپیکای اینجوری و مطلب سرچ کردم اما بیفایده بوده ..
    حداقا یه متخصص بیاد نظر بده
    همیشه لبخند بزن......
    برآمدگی گونه هایت توان آن را دارد که امید را باز گرداند....
    گاهی قوسی کوچک میتواند معماری یک سازه را عوض کند..

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    فک کنم مشکل من مشکل نیست ..
    درسته تاپیکای دیگم بوده مشابه ولی واقعا به دودلی من کمک نمیکنه ... همش یجوریم ..
    همیشه لبخند بزن......

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 10:13]
    سطح
    30
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    91

تشکرشده 234 در 76 پست

Array
    دنبال تردیدهات برو ببین ریششون تو چیه...
    شاید چون تا حالا به این دید به این آقا نگاه نکرده بودی یه مقاومت ذهنی بیشتر نیس... به قول بچه ها معیاراتو تعیین کن و ببین این آقا چقدرشو داره و چقدرشو نداره...دلیل به دل نمیشینه و این چیزا زیاد قانع کننده نیست... البته منم مشکلی مثل شما دارم ولی به خاطر خصوصیات مثبت طرف مقابلم بیشتر فکر میکنم و سعی میکنم تصممیمی بگیرم که پشیمون نشم بعدا...
    موضعتونم دقیق معلوم کنید... و واضح بگید که زمان میخواید و ممکنه در آخر پاسختون منفی باشه اگر همیشه واضح صحبت کنید دلیلی برای ایجاد سوتفاهم وجود نداره
    البته ممکنه این آقا چون زیادی بهتون محبت میکنه و به نوعی خیالتون خیلی از بابت علاقش راحته یه مقداری دچار بیخیالی و گریز شدید... آدم ها همیشه دوس دارن یه چچیزیو بدست بیارن و گاهی اینکه حاضر آماده بهشون همه چیو بدن هرچقدرم خوب باشه، باز پسش بزنن...
    دقت کنید دچار این اشتباهات نشید
    ببین شوهرتو چطور دوس داری و این چطور نیس و آیا قابل چشم پوشی هس یا نه و.....

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

اون دو موردی که خودت آشنا شدی و به نتیجه نرسید، با خودت دقیق تحلیلش کردی؟

چون توی تاپیک یکی از بچه ها دیدم (همین یکی دو روزه) نوشتی با کسی در رابطه هستی و دوست داری به ازدواج برسه. شاید همونه که نمی ذاره روی پسرعموت تمرکز کنی. اگر رابطه های قبلیت را بررسی کنی که بدونی جذب چی می شدی، اشکال رابطه از کجا بود و چطور تمام می شد، شاید بتونی بفهمی که باز هم احتمالا در همون مسیر هستی (یا نه). اگر این رابطه سوم هم از همون جنس باشه، ارزش داره که آینده ات را بخاطرش خراب کنی؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

5. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

anisa (چهارشنبه 03 تیر 94), capitan2 (پنجشنبه 04 تیر 94), hamdan (یکشنبه 07 تیر 94), نادیا-7777 (چهارشنبه 03 تیر 94), آرامش باران (سه شنبه 02 تیر 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,224

تشکرشده 1,090 در 430 پست

Array
    سلام ستاره جان من واضح حرفامو بهش گفت میخوام بهم فرصت بدی منم همین تصمیمو داشتم ولی حس شور و شوق و علاقه در من نیست شاید چون آرومه نمیدونم من از ادمای پر جنب و جوش بیشتر خوشم میاد یا شاید فامیله ترسم بیشتره و همیشه به یه دید دیگه نگاه کردم ...

سلام شیدا جون بله شما درست گفتی ... البته درگیر همون رابطه دومم اما الان کمترش کردم که از 5 6 ماه پیش شروع شد بینمون علاقه وجود داره باهم مشکلی نداریم اما در حال حاضر شرایط ازدواج رو اصلا نداره و هیچ تضمینی نیست که بتونم روش حساب باز کنم اما از لحاظ اخلاقی 80% خصوصیات مثبتی که من دوست دارم رو داره شاید بیشتر اما ظاهرا و متاسفانه برای شروع زندگی کافی نیست ... هر چند که من توقع بالا ندارم ولی بازم نمیشه ... اصلا نمیدونم پسر عموم چرا یهو پیشنهاد داد .. واقعا گیج شدم و متعجبم ... پسر عموی من اخلاقو رفتار خیلی خوبی داره تو این مدتم سعی کرده بمن نشون بده که علاقمنده اما این شخصیت برام زیاد جذاب نیست تفاوت زیادی که بین خصوصیات اخلاقی این دو نفر هست واقعا منو دو دل میکنه ...
    هم میترسم ازینکه فرصت به این خوبی رو از دست بدم هم اینکه ازدواج کنم با پسر عمو و پشیمون شم این وسط کلی ادمو بدبخت کنم ..ولی به خودش گفتم که فرصت خیلی زیادی میخوام و تا مطمعن نشم از حسم اوکی نمیدم . هرچند که ممکنه خوانواده ها عکس العمل به خرج بدن همین الانم خوانوادش حس میکنن که من رضایت ندارم . شیدا خیلی گیجم خیلی میترسم کمکم کن
    همیشه لبخند بزن......

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 10:13]
    سطح
    30
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    91

تشکرشده 234 در 76 پست

Array
    ببین روابط دوستی اکثرا با شور و شوق همراه هست... اون آقا تو رابطه دوستی که به قول خودت تهش معلوم نیست فقط به قصد خوش گذرونی و شادی اومده بخاطر همینم همیشه پر نشاط و پر جنب و جوشه چون واقعا قصدش ازین رابطه همینه... تا حالا دیدی تو تفرح کسی کسل و بیحال باشه؟؟؟؟؟؟
    پسر عموی شما از دید یک زندگی و موندن تا ته عمر داره به قضیه نگاه میکنه و شاید دلیلی نمیبینه الان بخواد کلی از خودش شور و هیجان نشون بده و فقط در حد ابراز علاقه برای این مرحله کافیه از نظرش... برادر منم اینطور بود، اونقدر خشک و مقرراتی تو خونه رفتار میکرد ما اصلا فکر نمیکردیم واسش زن بگبریم اصلا یاهاش حرف بزنه ولی الان میبینیم اونقدر شوخ و بگو بخند و اهل تفریحه که خودمونم تعجب میکنیم و این رفتار رو فقط و فقط با خانومش داره...
    به پسر عموت بگو که همیشه تو ذهن تیپ شخصیتی شوهرت چطور بوده و ازش بخواه بهت بگه چقدر باهاش هماهنگه و خوب بررسی کن...
    مطمئن باش اون آقا که باهاش دوستس هم اگر روزی وارد محیط زندگی بشه اینقدر شوخ و بگو بخند باقی نمیمونه...
    همینقدر که میترسی موقعیت به این خوبیو از دست بدی، نشان تز توجهت به پسر عموته... زندگی فقط با محبت و خوبی دو طرفه که میگرده و پیش میره...
    البته مهمه که واقعا ببینی میتونی یا نه... ولی بیشتر بررسی کن و این وسط به تعاریف اطرافیان زیاد توجه نکن... خودت بشناس... انگار تو این دنیا کسی این آقارو تا حالا ندیده و میخوای ریز ریز رفتاراشو بدونی... چون اون خوبی که همه میگن فط برخورد اجتماعی این آقاست...
    پس نه سریع ردش کن و نه سریع بپذیر...

8. کاربر روبرو از پست مفید setare sorbi تشکرکرده است .

anisa (شنبه 06 تیر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 اسفند 94 [ 21:11]
    سطح
    24
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    134

تشکرشده 120 در 36 پست

Array
    عجب!! حالا اگه یه کاربر تازه وارد بود حتما بدترین حرفها نثارش میشد. بیچاره پسرعمو! نکنه انتظار دارید پسرعموتون پاتون صبر کنه تا شرایط دوست پسرتون مهیا بشه! اگه هم نشد بعد رو پسرعموی زاپاس فکر کنید. شما احساست یه جا دیگست پسرعموتون حق داره احساس شما رو داشته باشه وگرنه دارید یه چیز خیلی مهمو ازش میدزدید!
    چقدر توهین آمیزه به یه پسر صرفا به چشم شوهر نگاه بشه نه عشق

10. 3 کاربر از پست مفید capitan2 تشکرکرده اند .

Mr DaNi (پنجشنبه 04 تیر 94), nahid-111 (شنبه 06 تیر 94), آی تک (جمعه 05 تیر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط anisa نمایش پست ها
    سلام ستاره جان من واضح حرفامو بهش گفت میخوام بهم فرصت بدی منم همین تصمیمو داشتم ولی حس شور و شوق و علاقه در من نیست شاید چون آرومه نمیدونم من از ادمای پر جنب و جوش بیشتر خوشم میاد یا شاید فامیله ترسم بیشتره و همیشه به یه دید دیگه نگاه کردم ...

سلام شیدا جون بله شما درست گفتی ... البته درگیر همون رابطه دومم اما الان کمترش کردم که از 5 6 ماه پیش شروع شد بینمون علاقه وجود داره باهم مشکلی نداریم اما در حال حاضر شرایط ازدواج رو اصلا نداره و هیچ تضمینی نیست که بتونم روش حساب باز کنم اما از لحاظ اخلاقی 80% خصوصیات مثبتی که من دوست دارم رو داره شاید بیشتر اما ظاهرا و متاسفانه برای شروع زندگی کافی نیست ... هر چند که من توقع بالا ندارم ولی بازم نمیشه ... اصلا نمیدونم پسر عموم چرا یهو پیشنهاد داد .. واقعا گیج شدم و متعجبم ... پسر عموی من اخلاقو رفتار خیلی خوبی داره تو این مدتم سعی کرده بمن نشون بده که علاقمنده اما این شخصیت برام زیاد جذاب نیست تفاوت زیادی که بین خصوصیات اخلاقی این دو نفر هست واقعا منو دو دل میکنه ...
    هم میترسم ازینکه فرصت به این خوبی رو از دست بدم هم اینکه ازدواج کنم با پسر عمو و پشیمون شم این وسط کلی ادمو بدبخت کنم ..ولی به خودش گفتم که فرصت خیلی زیادی میخوام و تا مطمعن نشم از حسم اوکی نمیدم . هرچند که ممکنه خوانواده ها عکس العمل به خرج بدن همین الانم خوانوادش حس میکنن که من رضایت ندارم . شیدا خیلی گیجم خیلی میترسم کمکم کن
    وای عزیزم این چه کاری بوده که کردی!!!من با یکی بعد 4 ماه به م زدم تا چند وقت عذاب وجدان وابسته شدنشو داشتم..حالا تو با یکی تموم نکردی با یکی دیگه شروع کردی؟؟؟

تازه اونم پسر عمو!!قطعا به پسر عموت جواب منفی بده..دیگه ادم همون اول می فهمه حسش یه پسر عموش چیه..تو الان که حست مثبت نیست مطمدن باش اگه وقت بزاری فقط باعث

وابستگی بیشتر میشی..چون تو دختر عموشو یک خواستگار عادی نیست..مطمئن باش کلی بررسی کرده و کلی تجزیه تحلیل و..تا الان باید کلی هم علاقش بهت بیشتر شده باشه

ببین من بزرگترین اشتباه زندگیم این بود که یکبار شناختو به خاطر اینکه دودل بودم 4 ماه طولش دادم ولی اوضاع اصلا بهتر که نمیشه بدترم میشه

به دل نشستن توی همون 3 4 جلسه اول واسه افراد بیگانه مشخص میشه..دیگه ادم فامیل نزدیکشو می دونه که چقد بهش علاقه داره..

12. 2 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

anisa (شنبه 06 تیر 94), آی تک (جمعه 05 تیر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام،رک و راست بهتون یک چیزی بگم اگر به دلتون ننشسته بی برو برگرد جواب رد بدید،اصلانم فکر ناراحت شدن کسی نباشید شاید اولش یکم ناراحتی پیش بیاد اما بعد یک مدت فروکش میکنه این خیلی بهتره از اینکه یک عمر پشیمونی و حسرت براتون بمونه،و زندگی خودتونو و یکی دیگه رو هم خراب کنید،توی مسئله ازدواج چیزی به نام بعدا وجود نداره،ازدواج همه چییزش نقده،و نباید بر اساس اینکه بعدا حالا ممکنه یک اتفاقی بیفته تصمیم گرفت.حتی خود پسر عموتم باید این آلارم بی حسی شما نسبت به خودشو جدی بگیره و اصرار نکنه
    ویرایش توسط samanft : جمعه 05 تیر 94 در ساعت 01:22

14. 2 کاربر از پست مفید samanft تشکرکرده اند .

anisa (شنبه 06 تیر 94), آی تک (جمعه 05 تیر 94)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    خانمها معمولا وقتی دلشون با یکی باشه، کس دیگه ای به دلشون نمی شینه. شما دلت پیش اون آقاست، نمی تونی پسرعموت را قبول کنی. شاید اگر اون آقا نبود پسرعموت به دلت می نشست.

اون رابطه را باید توی ذهنت و دلت تموم می کردی. در حالیکه توی دلت که کاملا زنده است، فقط ارتباطتون را کمی محدود کردی و کمتر در تماسید.

در مورد نوع شخصیتی که دوست داری،
    این را در نظر بگیر که هر شخصیتی نکات مثبت و منفی داره. هیچ کدوم کامل نیست.

اگر خوش مشرب و اجتماعی و ... هست، ممکنه آینده نگر نباشه و اهل خوشگذرانی باشه و برای همین نتونسته خودش را به شرایط ازدواج برسونه.
    پسرعموت که آرومتر و منطقی تره، در عوض نگاه مسئولیت پذیرتری داره و مثلا کار و تحصیلات و زندگی بهتری فراهم کرد و آماده خواستگاری شده.

دو جمله آخر فقط مثال بود. منظورم این نیست که الزاما همینطوره.
    ولی این را در نظر بگیر که این دو آدم از دو تیپ شخصیتی متفاوت هستند. شما نمی تونی نکات مثبت هر دو را داشته باشی.

به نظر نمی رسه اون آقا همونقدر که شما دوستش داری و علاقمند به ازدواجی، علاقمند باشه.
    کاش بتونی تکلیفت را کامل با ایشون روشن کنی. بعد می تونی به پسرعموت فکر کنی.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : شنبه 06 تیر 94 در ساعت 01:05

16. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

anisa (شنبه 06 تیر 94), آی تک (شنبه 06 تیر 94)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)