به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 آبان 94 [ 09:10]
    سطح
    14
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 6 پست

Array

داشتن حساب بانکی دور از چشم همسر

سلام دوستان من یه خانم کارمند هستم و ماهی 800 تا یک میلیون درآمد دارم 23 سالمه یک ساله ازدواج کردم همسرم سی سالشه و باهم رابطه بسیار خوبی داریم یادم نمیاد توی این مدت که ازدواج کردیم با هم بحث کرده باشیم و دلخوری بیش از یک ساعت طول کشیده باشه!
    حالا واسه من یه سوال پیش اومده آیا باید میزان درآمد و پس انداز خودم رو از همسرم مخفی کنم؟
    تا الان ما یه حساب مشترک داشتیم و درآمدمون رو توی یه حساب میرختیم و دخل و خرجمون هم از روی همون پول بوده و حتی یک بار هم موضوعی پیش نیومده که بگیم پول من یا پول تو! همه چی ما بوده!
    اما مادر من میگه اینو آویزه گوشت کن که همیشه همه پولت رو به همسرت ندی چون همیشه خوب و خوش نیستین و بعضی اوقات بینتون مشکل پیش میاد بهتره پولاتون از هم جدا باشه!
    حالا شما نظرتون چیه؟
    باید پول جدا باشه یا اینکه همه چی با هم مشترک باشه!
    اینم بگم ک همه کارت های بانکی همسرم دست من هستش و من دخل و خرج رو مدیریت میکنم و تصمیم میگیرم در ماه چقدر پول پس انداز بشه یا خرج بشه البته ما هنوز در دوران عقد هستیم ولی تقریبا مستقل هستیم و بیشتر هزینه هامون رو خودمون تامین میکنیم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 09:45]
    سطح
    47
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    59

تشکرشده 378 در 207 پست

Array
    اين طور چيزا رو ازش مخفي نكن باعث دلخوري ميشه
    ميبيني مشكلي نداري لزومي نداره پولتو مخفي كني .
    اگر همين طور به مديريتت ادامه بدي فردا پس فردا خونه اي بخرين اونم شما رو سهيم ميدونه و شريك ميكنه. جهت رفع نگراني مادر مقداري هر ماه پس انداز كن يا سكه بخر و به شوهرتم بگو دارم پس انداز ميكنم.
    اگر به حساب جداگانه حساسه . همون سكه بهترين پيشنهاده.
    به نظر من تا چيزي از شوهرت نديدي حساسش نكن.
    وقت واسه پس انداز زياده.
    من خودم الان پولمو تو زندگي خرج ميكنم. فعلا هم پس انداز زيادي ندارم ولي عوضش سرمايه گذاري كردم شوهرمم بهم قول داده جبران كنه.اميد خدا تا دوسال ديگه همه چي حل ميشه.
    ولي به شوهرم ثابت كردم كه تو روزاي سختي فقط من پشتش هستم.
    البته اگر دخل و خرجتون باهم ميخونه ولي پولي پس انداز نميشه مي توني زير زيركي ماهي مقداري پس انداز كني واسه روز مبادا ولي بعدا بهش بگو.

3. 2 کاربر از پست مفید paria_22 تشکرکرده اند .

lililia (یکشنبه 31 خرداد 94), yuttrim20 (دوشنبه 01 تیر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    سلام . برا منم سواله
    این تاپیک رو بخون. البته نظرا کارشناسی نیست ، هرکی نظر خودشو نوشته
    خانوم هایی که شاغلین درآمدتونو چطور خونه شوهر خرج میکنید؟؟؟ً

5. کاربر روبرو از پست مفید nahid-111 تشکرکرده است .

yuttrim20 (دوشنبه 01 تیر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 آبان 94 [ 09:10]
    سطح
    14
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 44.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 6 پست

Array
    پریا جون همسرم هیچ مشکلی با پس انداز و خرید سکه و این چیزا نداره پول زیاد واسش مهم نیست اما خب از طرفی نمیدونم نصیحت مادرم درسته به نفعمه یا نه!
    توی خونه خودمون که پدرم و ماردم زیاد باهم سر پول بحث میکنن که پول فلان چیزو من دادم یا من خرج کردم و این چیزا اما خداروشکر ما تا حالا بحث این چیزارو نداشتیم ما حتی حلقه های ازدواجمون رو فروختیم و ماشین خریدیم شب نامزدی توی مجلس حلقه های بدلی رو دست هم کردیم کلی هم خوشحال بودیم
    اما نگرانم که مبادا حرف مادرم درست از آب در بیاد!

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 مرداد 94 [ 21:23]
    سطح
    6
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    25

تشکرشده 23 در 9 پست

Array
    سلام
    به نظر من شما خیلی خوب د ارید پیش می رید چرا این همراهی و اعتماد رو خراب کنید؟
    اگر خیلی نگرانید به پیشنهاددوستمون با خرید سکه و طلا هم پس انداز کنید
    این که گفتی همه چی " ما " بوده خیلی زیباست سعی کن همین اعتماد و آرامش رو حفظ کنی
    برات آرزوی خوشبختی می کنم
    ویرایش توسط lililia : یکشنبه 31 خرداد 94 در ساعت 15:31

8. 2 کاربر از پست مفید lililia تشکرکرده اند .

واحد (دوشنبه 01 تیر 94), yuttrim20 (دوشنبه 01 تیر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط yuttrim20 نمایش پست ها
    ما حتی حلقه های ازدواجمون رو فروختیم و ماشین خریدیم
    املاک و یا ماشینی که با درامد مشترک میخرید به اسم کیه ؟
    مامانتون هم نگران این بُعد قضیه هستن احتمالا
    کسی از آینده خبر نداره . اول زندگی مشترک هستید و نمیخوام با تصور اینده تلخ، ناراحتتون کنم. ولی تصور کنید اتفاقی برای شوهرتون بیفته. همه چیزایی که مشترکا خریدید و به اسم ایشونه، بین وراث تقسیم میشه و ( با توجه به مبلغی که خرج زندگیتون کردید در طی سالیان) تقریبا هیچی دستتون رو نمیگیره . مهریه و سهم الارث ناچیز
    ببخشید این احتمال رو بررسی کردم ولی خب برای هرکسی ممکنه پیش بیاد
    یا فرض کنید بهر دلیلی کار به جدایی بکشه ، همه چی هم به اسم ایشونه. آیا اموال نصف میشه؟
    قوانین ارث و طلاق ، مرد سالارانه ست و به نظرم خانما باید با توجه به این قوانین ، خودشون به فکر آینده باشن و همه احتمالات رو در نظر بگیرن
    راستی یه سوالی دارم خارج از بحث تاپیک : وقتی حساب مشترک دارید و همه حقوق رو بصورت مشترک خرج میکنید، کارهای خونه رو باهم انجام میدید؟ نوبتی غذا میپزید و تمیزکاری میکنید؟ بنظرتون وقتی بچه دار شدین ، شوهرتون توی بزرگ کردن بچه کمکتون میکنه؟ ینی یه شب در میون ایشون شبها نوزاد رو آروم کنه و غذا بده و وقت بگذاره

10. کاربر روبرو از پست مفید nahid-111 تشکرکرده است .

راویس (یکشنبه 31 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 اردیبهشت 95 [ 22:45]
    سطح
    18
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    58

تشکرشده 32 در 20 پست

Array
    درود بر شما
    طبق مقالاتی که من مطالعه کردم در کتاب های مختلف مثل 10 نیاز زنان و مردان اینطور نوشته شده بود که همه زنها حتی آنهایی که درآمدهای زیادی دارند در درون به این نیاز دارند که مورد حمایت مالی همسرشون قرار بگیرند.این در واقع در ذهن اونها یک نوع چتر حمایتی ایجاد میکنه.شاید در ابتدا شما به طور دلخواه و آزادانه به همسرتون در هزینه ها کمک کنید.اما باید قبول کنید که این قضیه در آینده به عنوان یک رویه خواهد شد و در این شرایط دیگه شما نمیتونید شانه خالی کنید و همسرتون رو در فشار قرار بدهید.با توجه به فرهنگ، عقاید و ...به نظر میرسه که شما درآمدهاتون رو به دو قسمت هزینه های زندگی و پس انداز تقسیم کنید.درامد همسرتون رو برای هزینه های زندگی که وظیفه عرف مردهاست و نیاز به رهبر و حامی بودنشون رو هم تامین میکنه اختصاص بدهید و درآمد شما کلا پس انداز بشه.به طوری که شما هم اگر خواستید در مورد این پس انداز تصمیم بگیرید حتما با اطلاع همسرتون باشه.این طوری هم نیازهای فکری و هم حس اعتماد بین افراد ایجاد خواهد شد.با این روش متوجه هم خواهید شد که آیا همسر شما روی درآمد شما حساب خاصی کرده و به خاطر همین حساب کتاب را به دست شما داده یا واقعا شما را به عنوان یک مدیر مالی قوی برای زندگیتان انتخاب کرده.همچنین شما هم به مرور زمان از این که در کنار اداره زندگی مسئولیت خانه رو هم به دوش میکشید خسته نمی شویدچون این اطمینان در شما ایجاد میشه که با این پس انداز میتونید یک سرمایه گذاری به نام خودتون رو داشته باشید و هم همسرتون به طور کامل مسئولیت های زندگی تون رو به عهده میگیره.در همین سایت تایپکهای فراوانی رو میتونید مطالعه کنید که به دلیل حمایت های مالی بدون برنامه چه اتفاقات ناگوار در بنیان خانواده ها اتفاق افتاده است.قدر همسر مهربانتان را بدانید و با تفکر و حساب شده زندگیتان را برنامه ریزی کنید تا انشالله همیشه طعم شیرین خوشبختی در زندگیتان ادامه داشته باشد.
    با آرزوی خوشبختی

- - - Updated - - -

درود بر شما
    طبق مقالاتی که من مطالعه کردم در کتاب های مختلف مثل 10 نیاز زنان و مردان اینطور نوشته شده بود که همه زنها حتی آنهایی که درآمدهای زیادی دارند در درون به این نیاز دارند که مورد حمایت مالی همسرشون قرار بگیرند.این در واقع در ذهن اونها یک نوع چتر حمایتی ایجاد میکنه.شاید در ابتدا شما به طور دلخواه و آزادانه به همسرتون در هزینه ها کمک کنید.اما باید قبول کنید که این قضیه در آینده به عنوان یک رویه خواهد شد و در این شرایط دیگه شما نمیتونید شانه خالی کنید و همسرتون رو در فشار قرار بدهید.با توجه به فرهنگ، عقاید و ...به نظر میرسه که شما درآمدهاتون رو به دو قسمت هزینه های زندگی و پس انداز تقسیم کنید.درامد همسرتون رو برای هزینه های زندگی که وظیفه عرف مردهاست و نیاز به رهبر و حامی بودنشون رو هم تامین میکنه اختصاص بدهید و درآمد شما کلا پس انداز بشه.به طوری که شما هم اگر خواستید در مورد این پس انداز تصمیم بگیرید حتما با اطلاع همسرتون باشه.این طوری هم نیازهای فکری و هم حس اعتماد بین افراد ایجاد خواهد شد.با این روش متوجه هم خواهید شد که آیا همسر شما روی درآمد شما حساب خاصی کرده و به خاطر همین حساب کتاب را به دست شما داده یا واقعا شما را به عنوان یک مدیر مالی قوی برای زندگیتان انتخاب کرده.همچنین شما هم به مرور زمان از این که در کنار اداره زندگی مسئولیت خانه رو هم به دوش میکشید خسته نمی شویدچون این اطمینان در شما ایجاد میشه که با این پس انداز میتونید یک سرمایه گذاری به نام خودتون رو داشته باشید و هم همسرتون به طور کامل مسئولیت های زندگی تون رو به عهده میگیره.در همین سایت تایپکهای فراوانی رو میتونید مطالعه کنید که به دلیل حمایت های مالی بدون برنامه چه اتفاقات ناگوار در بنیان خانواده ها اتفاق افتاده است.قدر همسر مهربانتان را بدانید و با تفکر و حساب شده زندگیتان را برنامه ریزی کنید تا انشالله همیشه طعم شیرین خوشبختی در زندگیتان ادامه داشته باشد.
    با آرزوی خوشبختی

12. کاربر روبرو از پست مفید آرامش باران تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 18:54]
    سطح
    66
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 180
    دستاوردها:
    تشکرها
    719

تشکرشده 351 در 126 پست

حالت من
    Bitafavot
    Array
    اینکه خیلی با هم هستید خوبه...
    ولی حتما نظر مادرتون رو مد نظر داشته باشید.
    شما از اول اشتباه کردید و نباید درآمدتون رو یکی می کردید..
    ببینید درصد بالایی از آقایون یه خصوصیتی دارن اگر همسرشون درآمدش رو در زندگی خرج کنه.به چشم وظیفه نگاه می کنن...این موضوع بعد چند سال خودشو نشون میده...(آنچه که من دیدم 100 در صد بوده)
    خانومها می تونن تو زندگیشون پول خرج کنن ولی نباید درآمدها یکجا ریخته بشه...
    یک نکته مهم اینه که شما هنوز وارد زندگی نشدید..اونجا خیلی شرایط فرق می کنه و حساب کتابها ریز تر و دقیق تر و مقدارش درشت تر میشه..
    شما قراره تو زندگی مشترک بچه دار بشید و چندین برابر همسرتون زحمت بکشید...مطمئنا در اون شرایط حتما نظرتون مثل الان نخواهد بود...چون اونجا دیگه مساوی نیستید...واینجاست که قیاسها شروع میشه...
    یک نکته رو به ذهن بسپرید :هیچ وقت آخر یک زندگی از اولش پیدا نیست....منظورم بدبینی نیست ولی همیشه فکر نکنید که یک روال همیشگی است...باید با زمان جلو رفت نه جلوتر از زمان....
    من احساس می کنم با همسرتون خیلی صمیمی هستید..این فقط به بعد مالی محدود نمیشه...ماشینی که الان خریدید به اسم کیه؟آیا پدر و مادرتون خبر داشتن که حلقه هاتون بدلیه؟اگه خبر نداشتن و به اونها نگفتید متاسفانه رابطه صمیمانه ای شدید که بعدها ممکنه از این کارتون پشیمون بشید..شخصیت و احترام یک دختر خانم تو زندگیش با تکیه بر اقتدار پدر و مادرش به دست میاد..توجه کنید که در عین صمیمیت باید همواره یک مرزی بین شما و ایشون وجود داشته باشه تا حرمتها درون اون حفظ بشه...تجربه نشون داده که صمیمیت بیجا،در زمانهای آینده خودش محور خیلی از مشکلات حاد زناشویی است..

14. کاربر روبرو از پست مفید افسونگر تشکرکرده است .

Banned
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 تیر 94 [ 00:04]
    سطح
    2
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 8 در 5 پست

Array
    سلام شما وارد زندگی مشترک شدید. چه اشکالی داره حسابتون هم مشترک باشه .
    اگر خیلی نگران آینده هستید . بهتره به همسرتون بگید مثلا مبلغی رو از حقوقتون رو پس انداز کنید.البته احتمال داره به غرورشون بربخوره اون وقت میتونید کل حقوقتون برای اینده پس انداز کنید. هر کاری میکنید از همسرتون پنهان نکنید که باعث بی اعتمادی میشه.
    یک توصیه میکنم هیچ وقت زندگی مثل یک قرارداد نبینید چون در این صورت احتمال فسخش بالاس

16. کاربر روبرو از پست مفید reza rio تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 21:40]
    سطح
    59
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    299

تشکرشده 738 در 270 پست

Array
    به نظرم کارتون درسته و اصلا موافق پنهان کاری نیستم منو همسرمم همه چیمون مشترکه درامد اون خیلی بیشتر از منه اما همه چی مساوی بوده منو تویی بینمون نبوده و نیست

دوستان درست گفتن خیلی مهمه چیزایی که خریده میشه به اسم هردو باشه اگر اینطور نیست و ایشون اینطوری تمایل ندارن پس حسابتونو جدا کنید ولی اگر میبینی ایشونم مثل خودته

و زحمات شمارو نادیده نمیگیره برا پول خرج کردن مواخذه ات نمیکنه چیزایی که لازم داریو براحتی برات تهیه میکنه و به ضروری و غیر ضروری از نگاه خودش گیر نمیده پس جدا حساب داشتن چه کاریه؟

میتونید حتی حسابتونم مشترک به اسم هردوتون باشه

هیچ چیزی قشنگتر از این حالت نیست که من و تو نباشه به شرطی که هردوواقعا بخوان

من موافق این نیستم که
    همیشه وظیفه ی مرد خرج خونس خب وقتی امکانش باشه همه چی باهم باشه چه اشکال داره ؟؟؟؟؟؟؟؟

البته اینکه یه حسابی هم داشته باشی که مقداری پول برای شخص خودت پس انداز کنی بد نیست اما به همسرت بگو

بگو دلم میخواد یه پس انداز شخصی داشته باشم

اما من خودم نمیدونم شایدم اشتباه میکنم اما این چیزا اصلا برام مهم نبوده چون وقتی مشکلی پیش میاد ادم مجبوره هرچی داره بیاره بذاره وسط

من که خودم وقتی خونه خریدیم همه ی طلاهامو به زور و اجبار خودم فروختم با اینکه همسرم راضی نبود خب اگه حساب جدام داشتم اونم میاوردم دیگه

به نظرم همه چیز بستگی به نحوه رفتار همسرت داره

همسر من یه دوستی داره که هم خودش هم خانومش هم رشته ی ما هستن اماخانومش کار نمیکنه

باور کن یه بشقاب تو اون خونه به اسم این زن بیچاره نیست با اینکه حداقل ده تا خونه دارن و اوضاع مالیشون خیلی توپه

سه ساله خانومش التماس میکنه یه پراید برام بخر اصلا محلش نمیذاره خب با همچین مردایی چطور باید رفتار کرد؟

درحالی که یکی مثل همسر خود من بدون اینکه من بگم نصف خونه ای که خریدو به نامم کرد و گفت مدیریت تو باعث شد ما این خونه رو بخریم در حالیکه شاید5%پول خونه مال من بود خب این یعنی اوج قدرشناسی

پس رفتار زنها باید بسته به شرایط زندگیشون باشه و نمیشه یه نسخه واحد واسه همه پیچید

اما سعی کن کامل بشناسی همسرتو بعد بر اساس اون تصمیم بگیر
    شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن
    زندگی شگفت انگیز است اگر بدانید که چطور زندگی کنید
    ویرایش توسط sahar67 : دوشنبه 01 تیر 94 در ساعت 09:19

18. 3 کاربر از پست مفید sahar67 تشکرکرده اند .

lililia (دوشنبه 01 تیر 94), واحد (دوشنبه 01 تیر 94), yuttrim20 (دوشنبه 01 تیر 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)