به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 15 خرداد 94 [ 22:20]
    سطح
    31
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    2

تشکرشده 15 در 7 پست

Array

هزینه ازدواج

سلام دوستان.
    چند وقتی هست دارم به ازدواج فک میکنم و البته بعدش به هزینه هاش.با این هزینه ها فک میکنم خیلی طول میکشه تا ازدواج کنم.
    سوال من الان اینه که از دوستان ،بخصوص متاهل ها، میخاستم بدونم اینطور که میگن خدا میرسونه میخاستم بدونم خدا واسه شما چطور رسوند.واقعا رسوند؟؟(این سوال یکم از کم ایمانی من هست اما دوست دارم بدونم واسه شما چطور بود)
    البته از کسانی هم که فک میکنن خدا نرسوند هم دوست دارم بیان اینجا بنویسن که منطقی هم فک کنم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام دوست عزیز، یه جورایی حرف دل منو هم زدی.
    من در این باره از همه همکارن متاهلم پرسیدم. همشون یکصدا میگن جوری میرسه که خودت باورت نمیشه.

بیزحمت یه بار سوره نور ایه 32 رو بخون

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 خرداد 96 [ 23:33]
    سطح
    23
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    6

تشکرشده 91 در 41 پست

Array
    اگر از الان پس انداز کنی، و اگر شاغل باشی و خرج نکنی و حقوقت هم حداقل یک میلیون باشه،هفت هشت ماهه دیگه جور میشه، و در اون وقت که پول حاصر شد، مذهبیون هم میگن دیدی خدا رسوند

4. کاربر روبرو از پست مفید mehdi_7 تشکرکرده است .

آنیتا123 (شنبه 16 خرداد 94)

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:41]
    سطح
    46
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 247 در 126 پست

Array
    اگه منظورت از هزینه ها, هزینه های زندگی روزمره هست (یعنی وقتی که رفتید با همسرت سر خونه و زندگیتون) که من درموردش بحثی ندارم و این بستگی به حقوق و شغلت داره.

اما اگه منظورت از هزینه ها, هزینه های مراسم عروسی و غیره هست, پیشنهاد میکنم به حلقه کسایی که مشغول براندازی این رسوم زشت و دست و پا گیر هستن بپیوند و در هنگام خواستگاری با جدیت بگو که رسوم چشم و هم چشمی و غلط رو نمیخوای تکرار کنی و فقط یک مراسم عقد و یک جشن کوچیک بدل از عروسی میگیری و باقی مراسم (پاتختی و حنابندان و....) از قلم میندازی.

خداروشکر این مدل ازدواج ها داره کم کم همه گیر میشه. دو از دوستان من طی 7 8 ماه اخیر به همین شکل رفتن سر زندکیشون و خرج هیچکدوم به 3 4 میلیون هم نرسید. مقایسه کن با یه عروسی معمولی که 10 تا 20 تومن پول تالار و پول اجاره ماشین عروس و 2 تومن پول آتلیه و ...... که سر جمع یه عروسی 30 میلیون خرج خواهد داشت.

همه با هم رسوم مسخره رو بندازیم. سمت ما و بین دوستان و اقوام من کم کم داره این اتفاق خوشایند اپیدمی میشه و ماه دیگه هم دختر عمم با یه جشن خونگی به جای یه عروسی پر خرج, میره سر خونه و زندکیش

(با موبایل تایپ کردم غلط های نوشتاری رو ببخشید!!)
    ویرایش توسط سوشیانت : شنبه 16 خرداد 94 در ساعت 05:07

6. 2 کاربر از پست مفید سوشیانت تشکرکرده اند .

نَمْ نَمِ بارون:) (شنبه 16 خرداد 94), آنیتا123 (شنبه 16 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 20 مرداد 94 [ 20:21]
    سطح
    8
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    24

تشکرشده 18 در 8 پست

Array
    قضیه ما برعکسه!
    یعنی من ب نامزدم میگم عروسیمون فقط یک شب باشه. حنابندان و اینا نمیخام. الکی پول خرج نکنیم ! ولی ایشون میگن نه . عروسی باید سه چهار شب باشه!! خلاصه من تا حالا مقاومت کردم رو حرفم
    ولی برا مراسم عقد خداییش دست و بال نامزدم تنگ بود که من گفتم جشن عقد نمیخام و با اصرار ایشون جشن عقدم گرفتیم. ولی اصلا نفهمیدیم از کجا جور شد!
    درسته قبول دارم خدا روزی رسونه و در مسئله ازدواج واقعا این ثابت شده ولی نباید ریخت و پاش بیخود کرد

8. کاربر روبرو از پست مفید نَمْ نَمِ بارون:) تشکرکرده است .

اقای نجار (شنبه 16 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 تیر 98 [ 10:02]
    سطح
    49
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    161

تشکرشده 223 در 103 پست

Array
    کسی که عر.سی سه چهار ملیونی میگیره، جهاز خانومشم سه چهار ملیونه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 11 اسفند 97 [ 06:21]
    سطح
    42
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    151

تشکرشده 141 در 56 پست

Array
    من دیدم آدمایی که قبل از ازدواج هیچی نداشتند ولی بعد از ازدواج شغل و درآمد مناسب بدست آوردن ُ منم با اینگه شغ خوبی ندارم ولی اگهکیس مناسبی بیدا بشه حتما اقدام میکنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آبان 94 [ 15:12]
    سطح
    26
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 165 در 48 پست

Array
    منکه همون روزه حنابندون خالی شدم. تو ارایشگاه نشسته بودم یدفه یه پیامک اومد دیدم معوق قبلی حقوقمون رو با حقوقم یدفه دادن!
    واقعا خدایی بود. به نظر من خدا میده. معوق قبلی حقوق رو روز حنابندون دادن خیلی عجیب بود

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 تیر 94 [ 00:49]
    سطح
    39
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 77
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    873

تشکرشده 1,282 در 361 پست

Array
    سلام.
    خوب بستگی به نگاه شما و خصوصا دختر مورد نظر شما و خانواده ایشون به زندگی داره.
    بنشین برای خودت یه لیست درست کن.
    از شاخه گل کوچک اولین جلسه آشنایی گرفته ( شاید هم دسته گل ) تا هزینه تهیه منزل همه رو بیار رو کاغذ.
    حالا رو یه برگه جداگانه میزان پس اندازت و درآمدت رو بنویس. چیزایی که ممکنه بتونی روشون به عنوان یه سرمایه حساب کنی .
    حاصل جمع این دو لیست میشه پاسخ سوالت.
    اما توجه داشته باش جشن ازدواج تنها شروع زندگیه و نگاهداری و حفظ خانواده خیلی مهمتره.
    راستی این که میگن خدا میرسونه. کاملا درسته. منتها یه وقتایی کم میرسونه.
    گاهی از مواقع هم بیش از انتظارمون.
    مهم حلال بودنشه.
    پیش آ پیش به داماد آینده همدردی تبریک میگم.
    پندار نیک . گفتار نیک . کردار نیک

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام جناب امیر کبیر

چطوری استاد؟.

از حموم فین کاشان و ناصر الدین شاه قاجار چه خبر؟ راستی اون پطروس فداکار که دستش رو میکرد توی سوراخ سد هم دوره شما بوده؟ هنوزم دستش رو میکنه توی سوراخ؟ خلاصه سلام ما رو بهشون ابلاغ کن...

شما از افراد متاهل نظر خواستی بودی ، خوب من که تمام ایران که چه عرض کنم ، تمام کهکشان راه شیری هم دیگه فهمیدند که یک ادم مجرد عزبم ، ولی با این وجودم یک سری نکته و تجربه از اطرافیان و خودم دارم که فکر کنم به دردت بخوره... قبل از شروع حرفام این رو بگم که چه خوبه مدیران محترم سایت ؛ همین تاپیک شما یا تاپیک دیگه ای بوجود بیارن و از برکات و معجزات مادی که افراد متاهل بعد از ازدواجشون براشون رخ داده بگن تا ترس بقیه مجردها از خوندن این تجربیات مستند بریزه.....

میخوام حرفام رو با یک خاطره از یکی از دوستانم شروع کنم ، دوستی 27-28 ساله داشتم ، که مدرکش زیر دیپلم بود ، حدود 7-8 سال جاهای مختلف شاگردی میکرد و شاید درامدش ماهانه حدود 400-500 هزار تومن بود حالا هر جایی که میرفت یا 50 تومن کمتر بود یا بیشتر ، کل پس اندازش دو سه میلیون تومن بود و شم اقتصادی و خلاقیت شغلی در حد صفر بود و فقط در این حد بود که جایی بتونه شاگردی کنه ... کمتر از دو سال پیش یک روز نشوندمش توی ماشین و یک نیم ساعت باهش صحبت کردم و همین حرفایی که میخوام به شما بزنم به اون هم زدم و راغبش کردم برای ازدواج.... بعد از دو ماه ، یک روز دیگه که توی ماشین نشسته بودم و داشتم مخ یک نفر دیگه رو میزدم برای ازدواج ، یکهویی دیدم یک اس ام اس از طرف همون دوستم اومد که نوشته بود ... این روزها همه زنشان رو ماچ و موچ میکنند ، شما چطور؟؟؟ خلاصه فهمیدم در عرض دو ماه اون دوست ما رفته ازدواج کرده اونوقت من عزب داشتم بقیه رو موعظه میکردم همچنان!

حالا همین دوستم که درامد 400-500تومنی داشت و توی چند سال کار فقط دو سه میلیون پس انداز داشت ، فکر میکنی چه چشم انداز اقتصادی میشه براش تصور کرد؟ اما از الانش که کمتر از دو سال از ازدواجش میگذره بگم... درامد این دوستم که توی 7-8 سال هر جا میرفت یک رنج ثابت و حدودی 400 تومن داشت ، الان شده بین یک میلیون تا یک و نیم میلیون ... همین دوستم اگه تا بیست سال دیگه هم مجرد میبود بعید بود بتونه با این شرایط یک خونه نقلی برای خودش بخره .. اما الان یک خونه حدود صد متری تونسته برای خودش بخره ... برای خود خودش ... و خدا رو شکر زندگیش روی غلتک افتاده و داره از زندگیش لذت میبره و باور کن خیلی از دغدغه های مالی زمان مجردیش رو با اینکه الان مسئولیت یک زندگی به دوشش هست رو دیگه نداره ... فرض کن اگه من یک فالگیر بودم و دو سال پیش به همین دوستم میگفتم تو دو سال دیگه وقتی متاهلی ، حقوقت یهو بیشتر از دو برابر میشه و صاحب یک خونه بزرگ میشی ... ازم میخواست بهش بگم چطوری ممکنه این اتفاق بیفته ... اما واقعا نمیتونستم بهش پاسخ بدم... چون جواب این چطوری رو خدا قراره بده نه من بنده... خدا چطوری این چطوری رو جواب میده ... خدا میگه : «و یرزقه مِن حیث لا یحتسب» ... یعنی چی .. یعنی بنده عزیز ، به تو هیچ مربوط نیست که چطوری میخوام دو سال دیگه تو رو صاحب خونه کنم ... یعنی بنده عزیز توی کار من خدا فضولی نکن ، از جایی برات میرسونم که توی بنده با اون عقل کوچیکت ، اصلا نمیتونی تصور کنی ...
    یک چیزی خیلی خنده داره... اینکه ما اگه تمام عمرمون رو بزاریم که فقط توی کره زمین بچرخیم باز هم تا اخر عمر چیزهای جدیدی فقط توی کره زمین خواهیم دید ... حالا این خدایی که این همه کهکشانهای بیکران که فقط یک ذره اون کره زمین ما هست رو خلق کرده ..... این خدایی که این همه خلاقیت بی نهایت داره این خدا بلد نیست که از یک راهی که عقل بنده نمیرسه بهش بعد ازدواج رزق و روزی بیشتری برسونه؟؟ .... فقط کافی ما به وظیفه عمل کنیم و بقیه رو بسپریم به خدایی که بی نهایت راه برای سورپرایز کردن بنده هاش بلده.....

یک سوال.. فرض کن یک عموی کارخونه دار مولتی میلیادر داری ، که به شما میگه اگه ازدواج کنی بهت یک چک دویست میلیونی میده که خیالت راحت باشه و دغدغه مالی ازدواج نداشته باشی ، فکر میکنم لحظه ای درنگ نکنی برای ازدواج کردن... حالا فرض کن بعد از دو ماه دختر مورد علاقت رو پیدا میکنی و میخوای بری سراغ عموت که ازش چک رو بگیری که یهو دور از جون عموت فوت میکنه و دستت توی پوست گردو میمونه .. یا اینکه بعد دو ماه عموت دبه میکنه و میگه خیلی شرایط اقتصادی بد شده و دیگه نمیتونه به قولش عمل کنه ... اونوقت چطور؟؟
    حالا همین وعده های مالی رو که خداوند به تمام بنده هاش داده که ....... خدایی که هیج وقت وعده هاش خلف وعده نمیشه و همیشه استوار و زنده هست ....

وَأَنکِحُوا الْأَیَامَی مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛

«مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز میسازد؛ خداوند گشایش دهنده و آگاه استنور / 32

خیلی خنده دار نیست که به حرف یک عموی فناپذیر با ثروت ناچیز اعتماد میکنیم اما به حرف خدای بزرگ تا ابد زنده صاحب تمام هستی و اسمونها و زمین اعتماد نداریم؟ خیلی این ایه مهمه ها... خیلی خیلی ... این میلیون ها بار ارزشش از اون چکی که قراره عمو به ما بده بیشتره ...این ایه ای هست که اگه کسی ادعای ایمان به خدا داشته باشه نباید ترسی از هزینه های ازدواج داشته باشه....

حرفم ادامه داره امشب دیگه دیر وقته ... ان شالله اگه عمری بود میام ادامه میدم....

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

14. 4 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

aloneman (یکشنبه 17 خرداد 94), majid_k (یکشنبه 17 خرداد 94), mohamad.reza164 (یکشنبه 17 خرداد 94), نَمْ نَمِ بارون:) (یکشنبه 17 خرداد 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)