به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 اسفند 94 [ 14:03]
    سطح
    11
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

New نامزدم دوست دارم ولی خانواده اش رو نه

سلام دختر 23 ساله هستم یکساله نامزد هستم البته صیغه هستیم با نامزدم هم 1 سال دوست بودیم خیلی پسر خوب با فهم شعوریه تحصیل کرده خونه هم داره و پسر کاری و زرنگی هست اخلاقشم خوبه یعنی هیچ ایرادی نداره
    ولی من اصلا از مامانش اینا خوشم نمیاد مامانش ماله یکی از شهر ها هست که لهجه داره یکم منم اصلا دوست ندارم باهاش روبه رو بشم یک جورایی عذاب میکشم به هیچ کس هم نمیتونم بگم که این موضوع واسم عذاب اوره مثلا دوست ندارم با مامانم خاله هام صحبت کنه من خجالت میکشم یا مثلا وقتی واسه عید دیدنی رفتیم شهر مادر نامزدم همه اشون لهجه داشتن من کلافه میشدم از انتخابم پشیمون میشدم
    دوست داشتم مادر شوهر باحالی داشتم ....وقتی میبینم یکم فرهنگ هامون فرق میکنه البته با مامانشون عصبی میشم تو خودم میریزم با نامزذم سرد میشم بعضی وقتها میگم نامزذی رو بهم بزنم چون دوست ندارم تا اخر عمرم عذاب بکشم دوست ندارم با خاله ایناش رفت وامد داشته باشم بعدا چون کلاس تیپی شون به ما نمیاد دوست داشتم هم تیپ خودمون بودن ............
    وای خدا دیونه شدم دارم به جدایی فکر میکنم
    تروخدا کمکم کنین مرسی

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 27 تیر 94 [ 02:26]
    سطح
    53
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
    Overall activity: 99.9%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First Class31 days registered5000 Experience Points
    تشکرها
    354

تشکرشده 728 در 228 پست

Array
    سلام
    واقعا به خاطر لهجه شون حاضری نامزدیت رو به هم بزنی؟!
    میونت با نامزدت چطوره؟ تو از همین حالا به لهجه شون گیر دادی فردا پس فردا به نوع پوشش و غذا خوردن و چه می دونم هر چیزی که به ذهنت می رسه گیر می دی!!! چه کار به اونا داری دختر خوب !! حالا من فکر کردم مادرشوهرت چه جور آدمی باشه بنده خدا!!!
    فقط واسه ی لهجه !!! بعد مگه از همون اول ازدواج ندیدشون که می گی فرهنگ و کلاسشون بهتون نمی خوره!!!
    حالا فکر می کنم اتفاقا من خیلی هم صبورم فکر کن خدایی ناکرده مشکلات منو داشتی!!!
    حساسیت های الکی رو بنداز دور بچسب به همسرت انقدر زوم نکن رو بعضی چیزای بی ارزش

3. 2 کاربر از پست مفید بانوى مهر تشکرکرده اند .

واحد (چهارشنبه 06 خرداد 94), شیدا. (چهارشنبه 06 خرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بانوى مهر نمایش پست ها
    سلام
    واقعا به خاطر لهجه شون حاضری نامزدیت رو به هم بزنی؟!
    میونت با نامزدت چطوره؟ تو از همین حالا به لهجه شون گیر دادی فردا پس فردا به نوع پوشش و غذا خوردن و چه می دونم هر چیزی که به ذهنت می رسه گیر می دی!!! چه کار به اونا داری دختر خوب !! حالا من فکر کردم مادرشوهرت چه جور آدمی باشه بنده خدا!!!
    فقط واسه ی لهجه !!! بعد مگه از همون اول ازدواج ندیدشون که می گی فرهنگ و کلاسشون بهتون نمی خوره!!!
    حالا فکر می کنم اتفاقا من خیلی هم صبورم فکر کن خدایی ناکرده مشکلات منو داشتی!!!
    حساسیت های الکی رو بنداز دور بچسب به همسرت انقدر زوم نکن رو بعضی چیزای بی ارزش
    عزیزم من خیلی زوم کردم روشون فکر کنم واقعا عصبانی شدم دست خودم نیست میگم بیخیال بعذ یک هفته دوباره همون حالتی میشم
    با نامزدم خیلی خوب هستیم نامزدم خیلی منو دوست داره همه کار واسم انجام داده کافیه بگم دلم مثلا یک چیزی میخواد سریع واسم تهیه میکنه مهربونه ذلش پاکه پسر سنگینی هم هست
    ولی واقعا این شده بزرگترین مشکلم حتی جشن نامزذیم وقتی اومدم داخل سالن تیپ خاله هاشو دیدم اب سرد ریختن رو سر من بعد دیگه اسنرس گرفتم واسه عروسیم و مراسم های دیگه ام دوست نداشتم حرص این چیزها رو تو زندگیم بخورم
    من فکر نمیکردم یک روزی این چیزا واسم مهم بشه تو زندگیم جوری بشه که عذاب بکشم
    دارم عذاب میکشم من

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    به نظر من به حرف دلت گوش بده و زودتر ازش جدا شو
    واقعا حیف نیست همچین پسری گیر همچین تیپ شخصیتی اومده ؟

6. 2 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 تیر 94 [ 17:55]
    سطح
    35
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array
    سلام
    اگه خاله ها و مادرش اهل یکی از کشورهای اروپایی بودن و فارسی رو بزور و با لهجه حرف میزدن بازم همین نظرو داشتی؟
    البته تقصیر تو نیست.تو صدا سیمای ما هر آدم ساده لوح و بی کلاسیو میخان نشون بدن یه لهجه شهرستانی هم روش میزارن.این باعث شده تفکر مردم به این سمت بره که هرکی لهجه داشت یعنی آدم سطح پایینیه.شما هر زبون دیگه ای غیر از زبون مادریتو صحبت کنی مطمئنن از از نظر اهالی اون منطقه لهجه داری!پس لهجه داشتن چیز عجیبی نیست!
    به انتخاب خودت ارزش قائل باش!این آقا همخون اول که اومد خاستگاری شما همین جوری بود.مطمئنن تو جلسات خاستگاری صحبت کرده صداشو شنیدی لهجشو دیدی.حالا چرا الان یادت افتاده لهجه داره؟
    خاله و خونواده دیگش به شما ربطی دارن.شما میتونی با اونا کمتر رفت و آمد کنی تا اذیت نشی.این آقا پسری که این همه شما از کمالاتش تعریف کرده تربیت شده زیر دست این پدر و مادره.ببین چه شیر پاک خورده ایه که اینقد خوب تربیت شده که شما عاشقش شی.پس بی انصافیه شما دوسشون نداشته باشی.
    فقط باید کار کنی رو ذهنت تا فکرایی که به مرور زمان از طریق جامعه و... به ذهنت تزریق شده از بین ببری.اون وقت به جایی میرسی که حتی لهجه شون برات جالب و بامزه میشه.
    بهشون محبت کن تا این محبت کردن ظاهری به محبت باطنی تبدیل شه.

8. کاربر روبرو از پست مفید tanin-91 تشکرکرده است .

شیدا. (چهارشنبه 06 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 21:40]
    سطح
    59
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    299

تشکرشده 738 در 270 پست

Array
    اوایل ازدواج ادم ایده ال طلبه و میخواد همه چی پرفکت باشه همه تومهمونی بگن واو عجب پسری چه تیپی چه قیافه ای چه خونواده ای چه شغلی

مدامم میترسه که مبادا اشتباه کرده باشم تا حدی این شک و تردید ها طبیعیه حالا شما هیچی گیر نیاوردی گیر دادی به لهجه ی خونوادش

میشه بگی لهجه ی مادرش چه تاثیری روی زندگی توداره یا طرز لباس پوشیدن خاله هاش؟

اینها همش مربوط به اون چندتا مراسم اوله بعد که گذشت میمونی خودتوهمسرت

من کاملا نگرانی های شما تازه عروس خوبو درک میکنم اما سعی کن قبل ازدواج واسه خودت حلش کنی فردا نذاری همین تفکرت باعث بشه تو چشمت همسرت و خونوادش کوچیک بیان

همه ی ادما دوس دارن یه مادر شوهر باحال گیرشون بیاد کیه که بدش بیاد

من خودم هروقتی که با مادرم حرف میزنم و میگه با عروسم بیرونم یاقراره عروسم بیاد دنبالم یا باهم رفتیم خرید ته دلم یه جوری میشم دلم میخواست مادرشوهر منم اونجوری بود اهل گردش و تفریح و خرید و خندیدنو اینا بود اما در همین حد ناراحت میشم

دیگه خیلی واسم مهم نیست

بخدابعضی وقتها عروسمون یه لباسی میخره مثلا کوتاهه یا بازه خلاصه یه ذره مورد داره مامانم همچین میگه وای چقدر بهت میاد وای خیلی شیکه مبارکت باشه که من

همینجورمیمونم انگار انجلینا جولی روبروش وایساده در حالیکه من یه ذره ارایش میکنم مدام مادرشوهر پدرشوهرم اخمو تخم میکننو متلک میندازن

اوایل منم خیلی این قضایا ناراحتم میکرد اما بعدها فهمیدم خب اگه اینجوری نبودن بهتر بودولی حالام که نیستن اسمون به زمین نرسیده مهم همسرتونه درسته خونواده شوهر رو نباید خیلی بی اهمیت دید اما اونجوریام این تفاوتها مهم نیستن مخصوصا اگه دورم باشن

تفاوت های فرهنگی میتونه خیلی وسیع باشه یا
    میتونه محدود به طرز لباس پوشیدنو چه میدونم لهجه و این چیزا باشه ببین اگر در همین حدهستن به نظرم مهم نیست اما اگه میدونی تفاوت ها خیلی بیشتر ازین حرفهاست بیشتر فکر کن
    شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن
    زندگی شگفت انگیز است اگر بدانید که چطور زندگی کنید
    ویرایش توسط sahar67 : سه شنبه 05 خرداد 94 در ساعت 17:25

10. 2 کاربر از پست مفید sahar67 تشکرکرده اند .

Deldar (جمعه 08 خرداد 94), شیدا. (چهارشنبه 06 خرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    دوستان عزیزم ممنون از حرفهای قشنگتون
    نامزدم خیلی با کلاس با شخصیت هست اصلا نامزد من لهجه نداره فقط مامانش ...وگرنه هر کی منو میبینه میگه شوهرت خیلی خوشگله و از این حرفها....
    نمیدونم این چیزا چقدر میخواد تاثیر بزاره تو ایندم اخیلی وقتها میگم عروسی کنم مراسم هام تموم بشه راحت شم
    چون مردم جوری شدن فقط منتظر هستن طرف یه ضعفی داشته باشه
    نمیدونم چه جوری افکارم دو درست کنم الان واقعا سرد شدم نسبت به نامزدم
    تروخدا فقط بهم بگین چه جوری خوذم رو درست کنم
    من یک دونه دخترم فامیلا همیشه منتظر بودن ببینن من با کی ازدواج میکنم مادر شوهرم کیه پدر شوهرم کیه
    وای من دیونه شدم

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:41]
    سطح
    46
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 247 در 126 پست

Array
    ازدواج برات خیلی زوده.
    تو هیچ درکی از زندگی مشترک نداری.
    صرفا واسه کلاس گذاشتن جلو مردم زندگی میکنی!
    تاکید میکنم
    ازدواج شدیدا برات زوده. فکرت توی 10 سالگی فریز شده . به پیشنهاد آقای داوود هم گوش کن و اون پسر رو حیف نکن
    خدانکهدار

13. 3 کاربر از پست مفید سوشیانت تشکرکرده اند .

واحد (چهارشنبه 06 خرداد 94), افسونگر (چهارشنبه 06 خرداد 94), شیدا. (چهارشنبه 06 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    سلام

ارزش خصوصياتي كه از نامزدتان بيان كردين كجا و كلاس خانوادگي ظاهري و سطحي كجا....

نامزد شما در چنين خانواده اي بزرگ شدند و چه با شما چه با هر شخص ديگري كه ازدواج كنند هميشه پسر همان مادر هستند و تا ابد با خانواده خود پيوندي ناگسستني خواهند داشت.

لطفا تا زماني كه چنين نظري در مورد مادر و خاله هاي نامزدتان داريد ازدواج نكنيد......... هر چقدر هم به خاطر نامزدتان خودتان را تحت فشار بگذاريد و رفتارتان را كنترل كنيد بي فايده است.

تا ابد كه نمي توانيد تظاهر كنيد...........بالاخره حس و طرز فكري كه در مورد مادر ايشان داريد بر ملا خواهد شد ............كه اگر قبل ازدواج باشد با توجه به ويژگيهايي كه از نامزدتان برشمرديد احتمالا خودشان از ازدواج منصرف خواهند شد.......بعد از ازدواج هم كمترين اثر اين موضوع رنجيدگي شديد نامزدتان از شماست .

شما مگر مادرتان را بخاطر سر و وضع و نوع حرف زدنشان دوست داريد؟

مادر شما اگر داراي لهجه بودند از ايشان دلزده مي شديد ؟

اگر توانستيد قبول كنيد كه جايگاه مادر همسرتان براي ايشان كم از جايگاه مادرتان در نزد شما ندارد .........اگر توانستيد مادر نامزدتان را همانند مادر خود قابل محبت و احترام بدانيد.........آنوقت مي توانيد به اين ازدواج خوشبين باشيد .

در غير اين صورت به مشاوره حضوري برويد و در افكارتان نسبت به خودتان ........ معيارهاي سطحي .......... ظاهر بيني .............حس خودنمايي و خودبزرگ بيني ......... تصور نادرست از زندگي مشترك ........هدف از ازدواج و .......... تجديد نظر كنيد.

اگر تحت هيچ شرايطي نمي توانيد نامزدتان را با چنين خانواده اي بپذيريد حتما از ازدواج خودداري كنيد............ضمن اينكه لطفا تا اشكالات بالا را برطرف نكرده ايد از ازدواج با هر شخصي خودداري كنيد.

موفق باشيد و سعادتمند.

15. 2 کاربر از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده اند .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 اردیبهشت 98 [ 15:58]
    سطح
    58
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    132

تشکرشده 652 در 153 پست

Array
    ما اینجا هستیم تا مشکلات همدیگه رو حل کنیم و نه اینکه به هم دیگه سر کوفت بزنیم هر چند بعضی از تاپیک ها به مزاجمون جور در نمیان ولی واقعاً هستن و واقعیت جامعه مونن.
    در مورد این آقا پسر همین بس که توی اون خانواده بزرگ شده و همون بی کلاس ها این فرد با کلاس و با محبت ودوست داشتنی و خوشکل و غیره رو تربیت کردن.
    حرفی که دوستان زدن به نظر من درسته چون ازدواج برای شما خیلی زود به نظر می رسه، اینکه از ازدواج فقط سطح روییشو می بینید و زندگی رو در باکلاس بودن همسرو خانوادش خلاصه کردید، در حدی که می خواید به دلیل بی کلاس بودن خانواده همسرتون ازشون جدا بشید،
    یه واقعیت رو براتون بگم؛ رفتار و طرز فکرو لهجه و ... اون خانواده و قومو قبیلشون هیچ وقت عوض نمی شه چرا که نیازی در تغییر نمی بینن.
    و یه واقعیت دیگه هم این که اگه نامزدتون متوجه بشه شما همچین طرز فکری در باره خانوادش دارید، یک جا از چشمشون می افتید، یعنی همه اون محبت و خوش اخلاقی و ... تا زمانی هست که شما به ایشون و خانوادش احترام بزارید، حتی دره ای بی احترامی و یا ترد اونا همه این چیزای خوب رو از شما خواهد گرفت،
    پس بشینید با خودتون حساب کتاب کنید که آیا این خانواده رو با این شرایط می تونید دوست داشته باشید یا نه؟ (دقت کن دوست داشته باشی) چون زمانی همسرتون خوش اخلاق خواهد بود که خانوادش از سمت شما مورد احترام واقع بشه، زمانی برای شما از همه جانبه تلاش می کنه که کم نزاره براتون که شما هم خواسته های ایشون رو انجام بدید و یکی از خواسته های یه مرد احترام خانوادشه،
    حالا انتخاب با خودتونه . چون تفاوت فرهنگی کاملاً در رفتار شما مشخصه پس حتماً قبل از هر اقدامی این موضوع رو در خودتون بررسی و حل و فصل کنید.
    این آقا پسر می تونه همسر فوق العاده ای برای خیلی ها باشه، اما اگه بازخورد شما به ایشون اون طوری نباشه که ایشون دوست داره میشه بدترین همسر برای شما.
    و یه توصیه هم این که فایل کلید مرد و کلید زن رو از همین سایت دانلود کنید و حتماً گوش کنید.

17. 2 کاربر از پست مفید به دنبال خوشبختی تشکرکرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)