به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 26 خرداد 97 [ 15:05]
    سطح
    49
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array

Icon17 ازوضعیت بد مالی شوهرم خسته شدم تواین شرایط چه کار میتونم بکنم؟

سلام
    شوهرمن کاسبه وچندساله که توی یه مغازه اجاره ای کارمیکنه اماباتوجه به وضعیت اقتصادی مملکت مون هرسال کرایه بیشترازسال قبل میشه اما وضعیت کاسبی بدترازسال قبل
    حدود یک سال ونیم پیش به شوهرم گفتم بهتره مغازه رو جمع کنی فکریه کاردیگه باشی بنظرمن مغازه درامدنداره اماقبول نمیکنه هیچوقت همش برای من مثال ازماه هایی میزنه که درامدش خوب بوده امامگه چندماه درسال اینطوری هست؟ماه هایی بوده که حتی اندازه اجاره اش هم کارنکرده
    من زن قانعی هستم واین چندساله اون بخش اززندگی که دست من بوده خوب مدیریت کردم همیشه سعی کردم اجناس قیمت مناسب بخرم ظاهرزندگیمونو حفظ کردم اماالان دیگه احساس خستگی میکنم چون میبینم روزبه روز داره بدترمیشه گاهی پیش خودم شک میکنم به شوهرم.باخودم میگم نکنه اون راه وروش کاسبی رو بلد نیست بعدمیگم پس چندسال گذشته رو چطورمیتونست
    زندگی مااصلاروبه پیشرفت نیست اززمان عروسی تاالان هیچ وسیله ای به خونه وزندگیمون اضافه نکردیم ماشینمون همون ماشین قدیمی هست تازه داریم داشته هامونم ازدست میدیم مثلا بایه بیمارستان رفتن شوهرم مجبورشدیم طلاهای منو بفروشیم الان به همه بدهکاریم خواهرو برادرخودش وبرادر من
    حتی 150 تومن عیدی که پدرومادرشوهرم بهم دادن بابت بدهکاری شوهرم رفت اوضاع مااینقدرخرابه
    دیروزشوهرم چک داشت بابدبختی چکش رو پاس کرد برای دادن اجاره عقب افتاده 3ماهش وام گرفته واقعاکه مسخره اس
    کاملامشخصه که مغازه درامدنداره بااین مخارج واجاره نمیصرفه اما شوهرم نمیخوادقبول کنه هرماه چک هاش باقرض وقوله پاس میشن اجاره اشو باتاخیرمیده نمیدونم ترس ازتغییرشغل یامسائل دیگه باعث شده بچسبه به مغازه اش باوجود ضرر فراوون وهیچ اقدامی نکنه
    حس میکنم دیگه تحمل ندارم خونه پدرمم ریخت وپاش انچنانی نبوداما وقتی میرم میبینم همه چی تو خونشون هست تازه پی به شرایط خودمون میبرم صورتمو باسیلی سرخ نگه داشتم اماخسته شدم زمستون نامزدی برادرم بودمن هیچ لباسی نخریدم عیداومد بازهیچ خریدی نکردم الان جشن برادرم هست رفتم ازدوستم لباس قرض کردم خیلی بدم اومد به شوهرم گفتم من باید لباس بخرم خب منم ارزو دارم منم دلم میخواد شیک باشم
    من دنبال کارم گشتم امااجازه نمیده برم سرکار بنظرشما من چکارکنم پس؟
    تازگی هاتحملم کم شده وبهش سرکوفت میزنم که تو زندگیت هیچی نیست اما بعدش عذاب وجدان میگیرم
    واقعا موندم امروز ناهارچی بذارم وقتی چیزی توخونه نیست؟
    ویرایش توسط شاپرک 114 : پنجشنبه 31 اردیبهشت 94 در ساعت 11:02

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 بهمن 94 [ 00:21]
    سطح
    25
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    34

تشکرشده 153 در 42 پست

Array
    فقط میتونم بگم متاسفم
    منم کشیدم خییییلی زیاد همین الانشم دارم میکشم
    فقط یه تجربه در اختیارت میذارم
    من دیدم شوهرم هیچ تلاشی نمیکنه بهتر بگم هیچ کاری بلد نیست
    خودم دست به کار شدم و سرمایه گذاری کردم
    سال 91 با 5 میلیون شروع کردم و سال 93 160 میلیون بهش دادم
    خوب طبیعتا این وسطم یه سری دردسرهایی وجود داره
    زمانی که پولو دو دستی میدادم بهش لارژ خرج میکرد خوب بودم بهترین فکر اقتثادی رو داشتم
    اما الان که یکم از سرمایه مون کم شده من شدم بی فکرترین و دردسر سازترین آدم روی زمین
    الان فقط حرص و جوشش برای من مونده اما خونه به نام خورده برای آقا
    هیچ تلاشیم نمیکنه
    واقعا پیر شدم
    شوهرتو عادت نده به قناعت
    عادت نده به درست کردن اوضاع توسط خودت
    عادت نده به درآمد داشتن
    چون مرد زود یادش میره وظیفه ش چی بوده و خانمش در مقابل چه کرده
    الان میگی چیزی تو خونه نداری منم کشیدم اما شرف دره به استرس و تن لزره های همیشگی

3. 2 کاربر از پست مفید باران آرام تشکرکرده اند .

افسونگر (جمعه 01 خرداد 94), شاپرک 114 (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 16:27]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,972

تشکرشده 6,443 در 1,460 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام شاپرک جان
    خوبی؟
    اول ازهمه به خداتوکل کن...اصلا ناله نکن که نداریم و....
    واسه همه این روزها هست...واسه ماهم پیش اومده

اگه شوهرت کاسبی دوست داره خب کمکش کن...مثلا بگو یه کاسبی دیگه راه بنداز...مثلا پوشاک
    یااگه جاش مناسب نیست سعی کنید یه جای بهترکه مشتری هم زیادتره مغازه اجاره کنید

اگه کاسبی نکنه دیگه چه کاری میتونه انجام بده که درآمدش خوب باشه!بگرد ببین چی بهتره پباهاش باخوبی صحبت کن...تشویقش کن واسه پیشرفت کردن

شاپرک جان چطور دلت میاد بهش سرکوفت بزنی...اون هرچی باشه داره زحمتشو میکشه...من اینقدردلم میسوزه واسه شوهرم که توی این گرما میره کارمیکنه...بعضی وقتها واسش گریه میکنم!!!میگم کاش یه شغل مناسب هم واسه شوهرمن پیدا بشه که اینقدرمجبورنباشهتوی گرما کارکنه!!!
    هرشغلی سختی های خودشو داره...یه مدت خوبه یه مدت نه!!!
    اما خداروشکرکن که پولشون حلاله...

شکوه نکن گلم...خدابزرگه...بنده شوبدون روزی نمیزاره...تلاشتون روبیشترکنید
    وقتی میره سرکارواسش دعا کن...آیه الکرسی بخون که امروز درآمدش خوب باشه...هرروز این کارها روانجام بده
    باورکن اگه درآمدش کم باشه اما توته دلت آرومه

موفق باشی عزیزم
    عمر که بی عشق رفت

هیچ حسابش مگیر...

5. 2 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

maryam123 (جمعه 01 خرداد 94), شاپرک 114 (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

Banned
    آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 مرداد 01 [ 15:20]
    سطح
    67
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 9 در 7 پست

Array
    دوست عزیز شاید بنده خدا کار دیگه بلد نباشه ... همین کارم پیله بکنی از دستش بره و بیکار بیاد ور دلت خونه بشینه خوبه

همیشه فکر آینده رو کن یجوری بخوبی سر دردلت باهاش باز کن ببین مشکلش چیه

7. 2 کاربر از پست مفید TECH تشکرکرده اند .

morteza2487 (دوشنبه 04 خرداد 94), شاپرک 114 (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط paiize نمایش پست ها
    سلام شاپرک جان
    خوبی؟
    اول ازهمه به خداتوکل کن...اصلا ناله نکن که نداریم و....
    واسه همه این روزها هست...واسه ماهم پیش اومده

اگه شوهرت کاسبی دوست داره خب کمکش کن...مثلا بگو یه کاسبی دیگه راه بنداز...مثلا پوشاک
    یااگه جاش مناسب نیست سعی کنید یه جای بهترکه مشتری هم زیادتره مغازه اجاره کنید

اگه کاسبی نکنه دیگه چه کاری میتونه انجام بده که درآمدش خوب باشه!بگرد ببین چی بهتره پباهاش باخوبی صحبت کن...تشویقش کن واسه پیشرفت کردن

شاپرک جان چطور دلت میاد بهش سرکوفت بزنی...اون هرچی باشه داره زحمتشو میکشه...من اینقدردلم میسوزه واسه شوهرم که توی این گرما میره کارمیکنه...بعضی وقتها واسش گریه میکنم!!!میگم کاش یه شغل مناسب هم واسه شوهرمن پیدا بشه که اینقدرمجبورنباشهتوی گرما کارکنه!!!
    هرشغلی سختی های خودشو داره...یه مدت خوبه یه مدت نه!!!
    اما خداروشکرکن که پولشون حلاله...

شکوه نکن گلم...خدابزرگه...بنده شوبدون روزی نمیزاره...تلاشتون روبیشترکنید
    وقتی میره سرکارواسش دعا کن...آیه الکرسی بخون که امروز درآمدش خوب باشه...هرروز این کارها روانجام بده
    پاییزه جان مکن منکرزحمت کشیدن شوهرم نیستم اماوقتی صبح تاشب میره مغازه حتی روزهای تعطیل اماماهمیشه هشتمون گروی نه مون هست چه فایده داره؟
    واقعانبایدیه فکرجدی کنه یه راه حل پیداکنه؟والا ازبس دعاخوندم سوره واقعه رو هرشب خوندم خسته شدم خودش که ذره ای اعتقادات مذهبی نداره ازبس بددهنه بی دلیل به همه فحش میده برکت اززندگیمون رفته

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط باران آرام نمایش پست ها
    شوهرتو عادت نده به قناعت
    عادت نده به درست کردن اوضاع توسط خودت
    عادت نده به درآمد داشتن
    چون مرد زود یادش میره وظیفه ش چی بوده و خانمش در مقابل چه کرده
    الان میگی چیزی تو خونه نداری منم کشیدم اما شرف دره به استرس و تن لزره های همیشگی
    من سرکارنمیرم که بخوادبه درامدمن عادت کنه اوایل میرفتم که خودش نذاشت
    تنهاهمکاری من باهاش قناعت وپایین اوردن خواسته هام بودگاهی هم پیشنهادهایی بهش میدادم که اوضاع رو بهترمیکرد اماهیچوقت قدردان نبود الان که واقعاخسته شدم وبهش گفتم میگه همینی که هست ناراحتی هری خونه بابات

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط TECH نمایش پست ها
    دوست عزیز شاید بنده خدا کار دیگه بلد نباشه ... همین کارم پیله بکنی از دستش بره و بیکار بیاد ور دلت خونه بشینه خوبه

همیشه فکر آینده رو کن یجوری بخوبی سر دردلت باهاش باز کن ببین مشکلش چیه
    عزیزم کاری که درامد نداره چه فایده ای داره؟
    وقتی برای هرچکش کاسه چه کنم چه کنم دستش میگیره واقعانباید بفکر عوض کردنش باشه؟
    من نمیگم همش تقصیرشوهرم هست نه وضعیت گل وبلبل مملکته که این همه مردم تحت فشارقرارداده شوهرم باید صنف کاسبیشو عوض کنه چون جز ضروریات زندگی مردم نیست نون شب شون نیست که تحت هرشرایطی برن خریدکنن اما گوش نمیکنه
    بارهاباهاش صحبت کردم میگه همه همینن چکارکنم؟
    من 2سال پیش بهش پیشنهادادم که بره گواهینامه پایه یکشو بگیره وباماشین سنگین کارکنه چون دوستاش تواین کارهستن درامدخوبی دارن اماگوش نکرد درسته کار الانش کلاس بالاتری داره اماهم سرمایه اشو خوابونده جنس ریخته هم پول پیش داده هم داره کرایه میگیره
    نمیفهمم چراازتغییر میترسه
    یکی ازاقوام خودش تو بازارتهران مغازه داشت دید اوضاع اینطوریه 3سال پیش جمع کرد رفت جایی برای کسی کارکردن

تنهاسرمایه مایه خونه کوچیکه که اقامیگه بفروشیم بریم کانادا یامیگه اشتباه کردیم خونه خریدیم بفروشیم پولشو بذاریم بانک سودشو بگیریم اینه طرز فکرش
    اون سالی هم که خونه خریدیم به پیشنهادمن بودوگدنه خودش میخواست بره یه ماشین مدل بالابخره تازه هنوز گاهگاهی اعتراضم میکنه که تونذاشتی ماشین بخرم گفتی خونه بخریم خونمونوتو رکود واوج ارزونی خریدیم وواقعابه نفعمون شد امامعتقده که مااشتباه کردیم
    واقعاخسته شدم همیشه ازنداری بدم میومد من مردی که دستش خالی باشه پیشم هیچ ابهتی نداره ببخشید این حرفو میگم ولی واقعانظرم اینه
    الانم حس میکنم شوهرم ازچشمم افتاده کسی که باعیدی زنش بدهی شو میده واقعاپیش زنش اقتداری داره؟
    وقتی من میرم ازدو.ستم که یه زن مطلقه اس لباس میگیرم جلوش میپوشم اصلابه غرورش برنمیخوره ومیگه اره خوبه همینو توجشن برادرت بپوش پیش من خیلی ضعیف وخواره
    ویرایش توسط شاپرک 114 : پنجشنبه 31 اردیبهشت 94 در ساعت 13:16

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 15:02]
    سطح
    20
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    39

تشکرشده 116 در 43 پست

Array
    سلام عزیزم به نظر من تو این دوره که کارو بار کساده ادم نباید خودش سرمایه گذاری کنه.یه جوری اگه راضیش کنید که مغازشو جمع کنه البته قبلش دنبال یه کار باشه مثل بازاریابی چون الان خیلی بازاریاب میخوان شرکتای خصوصی.الان همش اگهی زده واسه بازاریاب

10. کاربر روبرو از پست مفید anyy تشکرکرده است .

شاپرک 114 (پنجشنبه 31 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 مهر 95 [ 01:57]
    سطح
    40
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 70
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    96

تشکرشده 225 در 103 پست

Array
    شاپرک جان شما همش داری به ضعفاش فکر میکنی به قول خودت اوضاع خرابه فشار هم روی شما هست و هم همسرتون
    شاید اصلا درست نیست از کسی،لباس بگیری اصلا اینطوری بد عادت میشه از لباسای قدیمی یا یه لباس ساده و ارزان بخر
    الان اوضاع بیشتر مردم همینه
    خوب وظیفه زن همینه همدلی با همسر در روزهای سخت. مگه ابهت مرد به پولشه عزیزم
    عیدی هم که گرفتی چه خوب که به همسرت کمک کردی امیدوار باش خیاطی یاد بگیر یه هنری چیزی هم برا خودت خوبه سرگرمی هست هم کمک خرج میشی اوضاع همیشه اینطوری نمیمونه خدا بزرگه

12. 3 کاربر از پست مفید عاشق خانواده تشکرکرده اند .

mercedes62 (شنبه 02 خرداد 94), morteza2487 (دوشنبه 04 خرداد 94), شاپرک 114 (جمعه 01 خرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    337

تشکرشده 305 در 123 پست

Array
    انی جون منم نظرم مثل شماست تواین شرایط سخته سرمایه اتو بخوابونی الان طوری شده که کارهای کارمندی یابرای دیگران کارکردن خیلی بهتره حداقلش اینه که ادم استرس نبودن بازارو نداره اماشوهرم گوش نمیده

عاشق خانواده عزیزم من این شرایط رو ازضعف شوهرم نمیدونم خودم قبول دارم که ادم زحمتکشی هست وداره تلاش میکنه امامتوجه نیست که اندازه تلاشش ووقتی که داره میذاره درامد نداره
    درسته وظیفه زن هست توروزای سخت کمک حال شوهرش باشه اما روزهای سخته ماچندماه نیست که حدود 2ساله که اوضاع همینطوره 1-2 ماه خوب میشه باز5-6 ماه اش همین وکاسه همینه
    بنظرمن اون غروروتلاش یه مرد برای تامین خواسته های یه مرد باعث اقتدارو ابهتش میشه
    چطوروقتی خانمی میره سرکارومستقله همه میگن سعی کن ازشوهرت پول بگیری خیلی مستقل نباشی اقتدارومردونگیشو حفظ کنی امااینجاجز ابهت واقتدار مردحساب نمیشه؟
    من وقتی ازدوستم لباس گرفتم توقع داشتم شوهرم بجای تایید لباس وپیشنهاددادن برای اینکه چی باهاش ست کنم میگفت نه من دوست ندارم لباس فلانی رو بپوشی یاهرچی داری بپوش یاشده قرض میکنم بهت پول میدم بری یه لباس مناسب برای خودت بخری
    ازاون روز واقعاازچشمم افتاده حس میکنم غرورو مردونگی لازم رو نداره
    من همیشه عاشق مردهای باابهت وقدرت بودم

دیشبم باشوهرم حرف زدم پیشنهاد جمع کردن مغازه روبهش دادم بازقبول نکرد منم بهش گفتم من اینهمه مدت مداراکردم خودت میدونی زن زیاده خواهی نیستم امادیگه صبرم تموم شده چون میبینم هرچی میگذره اوضاع بدترمیشه که بهترنمیشه
    بهش گفتم حالاکه میخوای مغازه رو به هرقیمتی حتی ضررحفظ کنی من ازاین به بعد بهت لیست میدم میگم این چیزهارو برای خونه لازم داریم وکاری ندارم دیگه خودت میدونی
    لباس من به کنار الان یخچال وفریزر من خالیه خودش هرطورکه میخواد کارکنه
    برای مراسم برادرمم گفت صبرکن بهت پول میدم برو خرید کن اماراستش اصلاذوقم کورشد همون لباس های قدیمی مو میپوشم ازاین حس بدبختی ونداری واقعامتنفرم
    وقتی مجردبودم تمام وقت کارمیکردم وپولهامو جمع میکردم چون نمیخواستم ادم بی پولی باشم جاهایی رفتم که پدرم هیچوقت نمیتونست مارو ببره ماشین خریدم لباس های شیک خریدم امابازتوخونه شوهر توهمون وضعیت قرارگرفتم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    مطمئن باش وضعیت روحی همسرتون بدتر از شما نباشه ، بهتر از شما نیست .
    چند تا دلیل داره
    مردها تو بحث کار خیلی محافظه کار هستند ، یعنی کاری که زحمت کشیدن و نتیجه هم نرسیده براش زحمت می کشن به نتیجه برسه .
    این که مردتون گفته همان لباس قرضی خوبه ، مطمئن باش به هیچ عنوان ته دلش با این حرف نبوده ، خیلی از اقتدار و ... هم برای این هست که حداقل با شما مخالفتی نکرده باشه .
    بهترین کار ، مشورت با افراد خبره هست ، که چه شغلی مناسب هست ، با ایشون به طور دقیق صحبت کنید و جوانب کار رو براش توضیح بدید ! یعنی ریز به ریز بگید بهش یا اینو واگذار کنید به کسی که تخصص تو شغل مورد نظرتون داره
    مطمئن باشید همسرتون همکاری می کنه ، ترس از جدایی از کار الانش به خاطر نبود اطمینان به خاطر عدم تجربه تو شغل جدید هست .
    پ.ن : شاید 70 درصد مشکلات الان مردم یا به خاطر مسائل مالی هست یا مرتبط باهاش هست

15. 2 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

morteza2487 (دوشنبه 04 خرداد 94), شاپرک 114 (جمعه 01 خرداد 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام شاپرک جان

با توجه به اختلافاتی که با همسرت داری صلاح نیست باهاش یکه به دو کنی....مسائل اقتصادی به شما مربوط نمیشه.در اونا دخالت نکن.وظایف خودت رو انجام بده.انقدر بهش نگو این کارو بکن اون کارو نکن....خیلی وقتها همین حرفها همسرت رو لجباز تر میکنه....و شاید اصلا به خاطر اصرار شما به این موضوعه که غرورش نمیذاره به خاطر حرف شما کارشو عوض کنه.....

تا همسرت خودش به این نقطه نرسه که کارش رو باید عوض کنه، شما نمیتونی مجبورش کنی و هر روز جنگ اعصاب و بحث داری باهاش....اونم بی فایده

پس رهاش کن...قطعا اونم از شرایط پیش امده ناراضیه....با سرکوفتهایی که بهش میزنی و دخالتهایی که میکنی لجبازش میکنی و باعث میشی تا روی موضع خودش (که مطمئن باش خودش هم بهتر از شما میدونه غلطه) پافشاری کنه.

موفق باشی
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

17. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

mercedes62 (شنبه 02 خرداد 94), morteza2487 (دوشنبه 04 خرداد 94), شاپرک 114 (شنبه 02 خرداد 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)