به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 آذر 87 [ 11:59]
    سطح
    40
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 81
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

Lightbulb چرا فساد جنسی...؟

امروزه یکی از بزرگترین فسادهای اجتماعی فساد جنسی است.
    به طوری که میبینیم این فساد در همه سنین از بچه های 6-7 ساله گرفته تا افراد بزرگسال 60-70 سال وجود دارد و واقعاً دارد اجتماع را به پوچی میکشاند و میتوان گفت منشأ خیلی از مفاسد دیگر همین فساد جنسیست.
    سؤالات من این است که:
    1. آیا این فساد از زمان قدیم نیز وجود داشته و یا در دهه های اخیر به وجود آمده و دارای چه سابقه تاریخیی است؟
    2. دلیل این گستردگی در تمام اقشار و سنین چیست؟
    3. ما افراد عادی چگونه میتوانیم با آن مبارزه کنیم؟

آمیرزا (ح.ق)
    به ثانیه های رفته نمی توان رسید، با ثانیه های در حال گذر همراه شو و به فکر ثانیه هایی باش که خواهند آمد....
    آمیرزا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

RE: چرا فساد جنسی...؟

به نظر من اينكه اين فساد امروزه توي جامعه ي ما زياد شده چند دليل داره :
    1) به دليل سايت هاي منحرف و برنامه هاي بد شبكه هاي ماهواره
    2) اين مشكل كه به نوعي ادامه ي مشكل اوله : يعني اينكه طرف وقتي اين كار زشت و قبيح رو انجام ميده ميره و با دوستاش در ميون ميذاره ..... اول ممكنه كه دوست اين فرد اين كار رو خيلي زشت و غير اخلاقي بدونه ولي يه مدت كه ميگذره و از گوشه و كنار ميشنوه و از اين دوستش و از اون دوستش كه من فلان روز چيكار كردم .... چقدر به من مزه داد ..... فلاني فلان كار رو كرده ..... ميخوام فلان كار رو بكنم.... كم كم ديگه زشتي اون عمل در نظرش محو ميشه و ميگه بابا همه كه ديگه اين كارن ...... اصلا اونقدر اين گناه واسش عادي ميشه كه شخصي كه تا دوماه پيش فكر اين جور كارها هم توي سرش نميومد و بد ميدونست الان به كسي تبديل شده كه خيلي راحت از اينجور كارها رو انجام ميده و واسش عادي شده
    وضعيت جامعه بد شده !!!! خيلي بد!!!!! وقتي كه اينهمه سايت منحرف وجود داره و توي هركدوم هزار و اندي داستان ناجور وجود داره كه اين كار رو خيلي عادي و لذت بخش ميدونن و طرف رو تحريك به انجام همچين كارهايي ميكنن .....وضعيت روز به روز بد تر از قبل ميشه
    3) يه دليل ديگه هم عدم وجود شرايط براي ازدواج هستش ..... اگه جوانان به موقع ازدواج كنن و خودشون رو در گير به اينجور مسائل نكنن مشكلات اينچنيني خيلي كم پيش مياد!!!!!!! ولي وقتي شرايط براي ازدواج كردن اينقدر سخت ميشه امكان رو آوردن به فساد اخلاقي هم بيشتر ميشه
    4) يكي ديگه هم اينه كه جوانان ما امروزه ديگه خيلي كمتر به دين توجه ميكنن و فكر نميكنن كه آخرت و فردايي وجود داره كه بابت ذره ذره ي كارهاشون بايد جواب پس بدن !!!!!
    دلايل زياده ......

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

از دلایل شما خیلی متشکرم.
    ولی ای کاش دو سؤال دیگه را هم جواب میدادید.
    و درباره ازدواج هم باید بگویم که من افرادی را میشناسم که ازدواج کرده اند اما هنوز به دنبال این گونه اعمال هستند...

با کمال تشکر.
    آمیرزا (ح.ق)
    به ثانیه های رفته نمی توان رسید، با ثانیه های در حال گذر همراه شو و به فکر ثانیه هایی باش که خواهند آمد....
    آمیرزا

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

به یک نکته خیی دقت کنید:شما رابطه بیرون از ازدواج را فساد می دانید،اما خیلی ها این روابط را فساد نمی دانند و دنبال لذت جنسی خود هستند،همین.به سخن بهتر اعتقادات شما را ندارند و به روش خود عمل می کنند و البته این شامل هر دو جنس می شود؛به هر حال جنس مؤنثی که راضی به در اختیار قرار دادن بدنش به جنس مذکر می شود،خودش هم این را دوست دارد و می خواهد.
    مردم بچه نیستند که تا در اینترنت و ماهواره صحنه های اروتیک دیدند،تندی بروند و دنبال فساد جنسی باشند و نیز افراد متأهلی که به این کار دست می زنند،زیرا باز هم دوست دارند که این کار را انجام دهند و ربطی به اینکه با در ازدواج نیاز جنسی آنها برطرف می شود،ندارد..خیلی ها اصلاً از ریشه و پایه جور دیگری می اندیشند و به فکر اینکه این کار گناه است،نیستند؛همین.
    درست به همین دلیل است که این کارشان برای شما و من شگفت آور است که مگر نمی دانند این کار فساد است یا گناه دارد و یا چرا با اینکه ازدواج کرده اند،باز هم دنبال تمتع جنسی هستند؟!آنها مانند ما نمی اندیشند و تازه ممکن است در ظاهر اگر فسادشان برملا شود،شرمگین باشند،اما در باطن بازهم متمایل به این کارند و اگر دستشان برسد،باز هم این کار را می کنند.حالا ما می گوییم که شیطان گولشان زده با زیر تأثیر مثلاً تصاویر سکسی هستند،در صورتیکه اصلاً چنین نیست و آنها دوست دارند که این دوست داشتنشان به علت تفکر آنهاست که متفاوت با ماست.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

خيلي ببخشيد آقاي گرد آفريد
    ولي مگر نه اين است كه همه ي ما انسانها با فطرتي پاك و به دور از آلودگي پا توي اين دنيا ميگذاريم ؟؟؟؟؟
    مگر نه اين است كه ما در رابطه با بعضي غرايزمون بايد آموزش ببينيم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    جو كشور ما و قوانينش هم به صورتي هستش كه اكثر مردم اين كارها را فساد ميدونن و ديني كه الان توي كشور ما رسميت داره دين اسلام هستش ( گرچه توي همه ي دين ها اين كار فساد محسوب ميشه)
    آموزشهايي كه توي مدارس به بچه ها داده ميشه همگي اين كار رو منع ميكنند.......پدر و مادر ها هم ( البته اگه پدر و مادر سالمي باشن و خودشون اهل فساد نباشن..... بچه هاشون رو منع ميكنن.....)
    سوال اينه كه چه جوري ميشه كه يك جوان به سوي اين انحرافات كشيده ميشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ كسي كه فطرت پاك داره ..... كسي كه رسما بهش آموزش اجتناب از اين كار ها داده ميشه...... واسه ي چي پا توي همچين كارهايي ميذاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما فكر ميكنين اونها نميدونن اين كار گناهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اونها ميدونن گناهه و از اول هم ميدونستن گناهه ولي همين عادي شدن مسئله ي گناه هستش كه باعث ميشه خيلي راحت اين كار رو انجام بدن و به درجه اي برسن كه ديگه هيچ راه برگشتي توش نيست ...... اون موقع است كه ديگه بنفعشونه كه فكر كنن كه اين كارهايي كه اينها ميكنن خيلي عاديه ( مگه غير از اين فكر ديگه اي ميتونن بكنن تا خيالشون آسوده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
    اول اينه كه اين نياز ها درون مثلا يك آقا پسري وجود داره ...... خيلي سعي ميكنه كه تحمل كنه ( كه اين كار خيلي سخته ) ...... شرايط ازدواج رو هم نداره چون بدبختانه پسران ما تا تقريبا 10 سال بعد از سن بلوغشون معمولا نميتونن شرايط لازم براي ازدواج رو براي خودشون فراهم كنن!!!!!!( گرچه اگر هم از همه لحاظ آماده باشن ازلحاظ عقلي آمادگي ندارن .....يعني بچه گانه فكر ميكنن و يه دختر نميتونه بهشون تكيه كنه)
    حال اين جوون كه سعي در تحمل داره .... پا ميذاره توي يك سري سايتهايي كه اون رو تحريك به همچين كارهايي ميكنه..... عكس هاي ناجور و تحريك كننده ...... داستانهاي تحريك كننده اي كه خيلي عادي راجع به اين مسائل حرف ميزنن..........
    اين جوون !!!!! بعد از ديدن اين صحنه ها يه كمي توي فكر فرو ميره .... ولي باز هم چون اولشه ..... اين كارها رو خيلي قبح و زشت ميدونه ولي زير زيركي و ته دل خودش كمي از بودن توي اون سايت لذت هم ميبره ....... بعدش بعضي از دوستانشون كه اينكاره شدن(يعني ديگه وجدان و گناه و دين و .... همه چيز رو براي رسيدن به خواسته هاشون گذاشتن كنار و فقط به فكر تامين نيازهاي خودشون حالا از هر طريقي هستن) راجع به كارهايي كه تا حالا كردن و برنامه هايي كه براي امروز و فرداشون ريختن توي جمع پسرونشون حرف ميزنن ..... اول واسه اين آقا پسر قصه ي ما اين چيزها خيلي زشته ولي آروم آروم و يواش يواش وقتي ميبينه كه عده ي زيادي از دوستانش به اين كارها رو آوردن و دائم از لذتش حرف ميزنن و حتي گاهي اين آقا پسر قصه ي ما رو به اين كارها دعوت ميكنن ......كم كم زشتي اون گناه در نظر اين آقا پسر از بين ميره !!!! چون كاري رو كه زشته همه ي آدم ها سعي در پنهان كردنش دارن ..... ولي اگه ببيني مثلا همه ي آدم ها دارن اين كارها رو ميكنن و هيچ كس اين كارها رو عيب نميدونه خوب كم كم بهت تلقين ميشه كه بابا ديگه زمونه عوض شده ..... زمان پيامبر بود كه تا پسرا به سن بلوغ ميرسيدن و دخترا 9 سالشون ميشد ازدواج ميكردن و اون موقع بود كه اين كارها رو منع ميكردن ولي حالا كه شرايط ازدواج برامون نيست نميتونين كه 10 سال خودمون رو نگه داريم ...... الان ديگه عيبت نداره (خودش رو گول ميزنه )
    چون غريزه اش اون رو به اين سمت ميكشونه و در حال حاضر هيچ راهي براي ارضاي نيازش به صورت شرعي وجود نداره .... و فكر كردن به اينكه چند سال بايد تحمل كنه خيلي خيلي آزارش ميده !!!!( چون ميدونين كه ميل جنسي يكي از قوي ترين ميل هاي درون آدمي هستش ) اگه نخواد كلا به فساد كشيده بشه مجبوره كه توي خونه با خود ...... خودش رو راضي كنه( و خودش رو گول ميزنه كه خدا منو ميبخشه .... من كه كار بدي نميكن ؟؟؟؟؟؟ من فقط خودمم و خودم و پاي هيچ انسان ديگه اي رو هم به ميون نكشيدم تا از راه به درش كنم) !!!!! اگر ديگه كلا دين و ايمون رو بذاره كنار به اون هم بسنده نميشه و ميره سراغ كارهاي بد تر !!!!!!!
    افرادي هم هستن كه چون ايمان قوي اين دارن تحمل ميكنن!!!!!تحمل تحمل!!!!!!
    سوال اينه كه فرق اين افراد با هم چيه ؟؟؟؟؟؟؟ آيا اونها از نوزادي طرز تفكراتشون با هم فرق داشته ؟؟؟؟؟
    نه خير اين رفيق بد و جو بد و تبليغات منحرف و نبودن امكانات ازدواج و عادي شدن گناه در جامعه است كه باعث ميشه بعضي جوانان به اين راهها كشيده بشن و روز به روز وضعيتشون بد تر بشه
    اون دختراني هم كه شما ميگين ...... وقتي كه بر اثر اشباهي كه به زور يا تحت تاثير جو بد مرتكب شدن آب از سرشون گذشت ..... حتي اگه توبه كنن و ديگه اين كارها رو نكنن .... ديگه واسشون فايده اي نداره.... چون تا قيام قيامت هم كه بگذره ..... ديد مردم نسبت بهشون هموني هست كه الان هست ..... ديگه نميتونن ازدواج كنن...... و چون چاره اي ندارن ..... نميتونن هر روز بشينن خونشون و به خاطر اشتباهشون گريه كنن!!!!!!! روز به روز بيشتر توي اين منجلاب كشيده ميشن و چاره اي جز لذت بردن از زندگيشون ندارن!!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

خانم رویا.ب شما جوری حرف می زنید که انگار بنده این چیزها را نمی دانم . . .اما شما باید این را بفهمید که همه آدم ها مانند شما نمی اندیشند و به دنیا مثل شما نمی نگرند.شما هم هر چقدر که بد و بیراه بگویید یا اینکه آنها را مفسد بنامید،باز هم فرقی نمی کند.
    اما دو نکته را مد نظر قرار دهید:
    1-در روی این کره خاکی شش میلیارد انسان زندگی می کنند که اکثریت آنها مانند شما فکر نمی کنند و رفتار هم نمی کنند،شما و بزرگتر از شما اصلاً حق ندارد به آنها توهین کند و هیچکس نمی تواند بگوید عقیده من برترین عقیده است.
    2-اسن حرفها در دایره فکری و عقیدتی شما درست است،اما در بیرون از آن بنا بر اینکه انسانها چگونه می اندیشند ممکن است نادرست شوند.مثلاً اگر سخن از فطرت پاک می کنید،اکثریت در کشورهای دیگر بنا بر هیمن فطرت که شما می گویید عاشق شدن و ابطه جنسی را بد نمی شمارند،البته بنده هم کارشان را تصدیق نمی کنم،اما آنها هم این حرفها و کارهای ما را قبول ندارند.
    3-شما رابطه جنسی را در درون خود عملی شیطانی می دانید،برای همین است که بنا بر این دیدگاه بدبینانه ساده انگارانه می پنذارید که جوانان با دیدن تصاویر پورنو یا اروتیک شهوتی شده و دنبال سکس می رومند!!!در صورتیکه روسپیگری و سکس خارج از محدوده ازدواج در تاریخ همین کشور ما بوده است.
    4-شما باز دارید از آن حرفهای الکی خود می زنید و می گویید چون پسران بچه هستند و دختران بعنوان شوهر نمی توانند به آنها تکیه کنند و با اعتراف اینکه نیروی جنسی هم به آنها فشار می آورد،ازدواج نمی توانند بکنند و می روند در سایتهای پورنو و سپس به سوی رابطه نامشروع حرکت می کنند.
    امیدوارم ناراحت نشوید،اما خیلی سطحی دارید بنا بر شنیده هایی که از برخی شنیده اید،داوری می کنید؛شما احتملاً سن جوانان را همان سن کودکان فرض کرده اید که این انازه راحت دارید درباره آنها سخن می رانید.
    عزیر من،حرف بر سر این موارد نیست،این جور حرف زدن یعنی صورت مسئله را پاک کردن.شما خودتان دارید می گویید که:
    *اول اينه كه اين نياز ها درون مثلا يك آقا پسري وجود داره ...... خيلي سعي ميكنه كه تحمل كنه ( كه اين كار خيلي سخته )* و:
    *چون غريزه اش اون رو به اين سمت ميكشونه و در حال حاضر هيچ راهي براي ارضاي نيازش به صورت شرعي وجود نداره .... و فكر كردن به اينكه چند سال بايد تحمل كنه خيلي خيلي آزارش ميده !!!!( چون ميدونين كه ميل جنسي يكي از قوي ترين ميل هاي درون آدمي هستش ) اگه نخواد كلا به فساد كشيده بشه مجبوره كه توي خونه با خود ...... خودش رو راضي كنه( و خودش رو گول ميزنه كه خدا منو ميبخشه .... من كه كار بدي نميكن*
    آیا شما به پسری که در12-13 سالگی بالغ شده و تا 25 سالگی به بالا نمی تواند ازدواج کند و ازدواج موفت(صیغه) هم نمی تواند بکند،حق نمی دهید؟چرا همه موارد را بر خلاف او در نظر می گیرید.می دانید این طرز تفکر چه آفتهایی به دنبال دارد.
    اولش فساد پنهان است که هر چفدر هم بخواهند جلویش را در سطح جامعه بگیرند،امکان نداشته و در خانه ها و مکانهای امن این فساد صورت خواهد گرفت و البته چه فرقی هم می کند،شما و امثال شما هر انادزه هم که بخواهند صورت مسئله را پاک کنند،آنهایی که می خواهند کار خودشان را می کند،چه ما بخواهیم و چه نخواهیم.
    سخن پایانی آنکه:تا زمانی که اوضاع ازدواج بدین صورت باشد،انتظار عدم روابط دختر و پسر،سرابی بیش نیست و بیهوده است.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

از دوستان عزیز خیلی خیلی متشکرم.
    اما مثل اینکه شما فقط یکی از سؤال ها را متوجه شدید و دارید فقط راجع به یکی از سؤالات بحث میکنید.
    در حالی که مهم ترین سؤالی که اینجا مطرحه اینه که ما به عنوان یکی از اعضای این جامعه چه کارهایی میتوانیم در جهت کاهش این فساد یا هر چیزی که جناب گردآفرید از آن یاد میکنند انجام دهیم؟
    جناب گردآفرید من منظور شما را متوجه شدم ولی این مسأله به هر صورتی که باشد اگر غیر از اون شکلی انجام شود که اسلام گفته مطمئناً آسیب هایی به افراد و همین طور جامعه میرساند و این مسأله ای است که خود اسلام هم بر آن تأکید کرده.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

خيلي ببخشيد آقاي گرد آفريد :
    اول اينكه راجع به اينكه من حق توهين كردن به افكار و عقايد ديگران رو ندارم صحبت نكنيد ..... كه خودتون ميدونين منظور من چيه ؟؟؟؟؟ درسته ؟؟؟؟؟ شما حتي خودتون هم اينكار رو نميكنيد كه بخواين به نظرات و افكار ديگران احترام بگذارين و توهين نكنيد!!!!! يادتون كه هست؟؟؟؟؟؟
    دوم اينكه اصلا من توي حرفام توهيني نميبينم ؟؟؟؟؟ آيا معناي فساد جنسي جز اين است ؟؟؟؟؟ كسي كه اين اعمال رو انجام ميده چه اسمي ميخواد روي اين اعمالش بذاره ؟؟؟؟؟؟؟بگم مثلا با چند نفر عشق بازي ميكنه ؟؟؟؟؟؟بگم عشق بازي قبل از موعد ميكنه؟؟؟؟؟؟اسمي رو كه عموم روي اين مسئله گذاشتن فساده و چيزي جز اين نيست!!!!! هست ؟؟؟؟؟ ميخواين اصلا كلمه ي فساد رو از ليست فرهنگ لغت بر داريم .... نظرتون چيه ؟؟؟؟؟ هر چيزي يه اسمي داره و اسم اين كار فساد جنسيه !!!!! مگر اينكه به خودمون بقبولونيم كه كاري به اسم فساد جنسي اصلا وجود نداره!!!!!!
    اگه ما بخوايم هر چيزي رو توهين تلقي كنيم كه اصلا نميتونيم حرف بزنيم .......
    و سوم اينكه من خواستم جواب سوال دوستمون رو بدم كه پرسيدن كه چرا امروزه توي جامعه ي ما فساد جنسي زياد شده ؟؟؟؟؟؟ چرا از بچه ها شروع ميشه ؟؟؟؟؟؟ من خواستم علت اين مسئله رو ريشه يابي كنم كه چرا زياد شده !!!!!!
    علت اينكه جوانان كشور ما به اين راه كشيده ميشن چيه ؟؟؟؟؟؟ من كاري به كشور هاي ديگه دنيا ندارم كه كودكانشون رو چه جوري آموزش ميدن ؟؟؟؟؟؟( حتي اسرائيل كه به بچه هاشون آموزش مسائل جنسي و اعمال جنسي رو از 4-5 سالگي ميده و به صورت عملي هم آموزش ميبينن !!!!)
    آدم تحت تاثير آموزش و اجتماع هستش كه افكارش شكل ميگيره ........ من طرز تفكرم رو به كسي تحميل نكردم و بر خلاف نظرتون اصلا هم سطحي نگري نكردم
    من نخواستم راه درمان رو بدم ....... فقط علتي رو كه به نظرم درست بود گفتم ........
    درسته كه ما حق اينكه به طرز تفكر ديگران كاري داشته باشيم رو نداريم ولي هرجايي يك قانوني داره ..... توي كشور ما هم قوانينش اينطوريه !!!!! هركسي هم كه توي اين كشور زندگي ميكنه بايد به قوانين احترام بگذاره

درسته كه غريزه ي جنسي در نهاد همه ي ما آدم ها هست و زندگي و آخرتمون دست خودمونه !!!!! ولي حق نداريم كه هركاري كه دلمون خواست انجام بديم !!!!!! انسان موجودي اجتماعيه و تكليف انسانهايي كه ميخوان توي يك اجتماع سالم زندگي كنن چيه ؟؟؟؟؟ بايد افراد اون جامعه سالم باشن و توي كشور ما هم همينطوره ..... اكثريت ميخوان كه توي يك جامعه ي سالم زندگي كنن و اقليت هم يا بايد به حرفشون گوش بدن اگه نخواستن گوش بدن يا كارشون به مجازات و اينها ميكشه يا اينكه كلا از اون جامعه برن و با كساني باشن كه هدف هاي مشترك و خواسته هاي مشتركي باهاشون دارن و اجتماع باهاشون هم عقيده باشه
    ما نميتونيم همينجوري بشينيم و بگيم خوب نظر هركي واسه خودش و همه واسه خودشون و با عقايد خودشون زندگي كنن ..... پس جامعه چي ميشه ؟؟؟؟؟ اينجوري هرج و مرج ايجاد ميشه!!!!!!
    پس قانون رو براي چي گذاشتن ؟؟؟؟؟؟ اگه انسان ميتونست بوسيله ي غرايز و عقل خودش به سعادت دنيا و آخرت خودش برسه كه ديگه خداوند براش دين رو نميگذاشت !!!!!! دين وسيله اي هستش كه انسان رو به سمت زندگي بهتر و آخرت بهتر سوق ميده !!!!!! انساني هم كه ميخواد به بهترين چيزها برسه بايد سختي ها رو تحمل كنه نه اينكه هلو برو تو گلو يه دفه بره توي بهشت !!!!!!( اينم در مورد اون پسر 12-13 ساله اي كه نميدونه بايد چيكار كنه ...... اول اينكه من متخصص اين كار نيستم و راه درمانش رو هم بلد نيستم .... ولي طبق گفته ي خيلي از بزرگان بايد سرگرم چيزها و كارهاي ديگه بشه كه تا حدودي اين ميل درونش كم رنگ تر بشه تا زماني كه موقع اش برسه ..... خيلي ها امتحان كردن و جواب گرفتن از اين راه .... درسته اين راه خيلي خيلي ..... سخته ولي گفتم كه همه چيز هلو نيست ....... اگه انسان سختي نكشه و تحمل نكنه كه ديگه هيچي !!!!!! دنيا محل سختي كشيدنه ..... كسي كه آخرت رو ميخواد بايد تحمل كنه( تا آخر عمرش كه نميخواد تحمل كنه وقتي ازدواج كنه ديگه تحمل كردنش هم تموم ميشه ..... پس صبر كردن رو واسه چي گذاشتن ؟؟؟؟؟؟؟؟ اينها همش به خاطر راحت طلبي انسانه !!!!!!)
    ولي كسي كه براش مهم نيست كه خوب هر كاري كرد ميل خودشه !!!!! زندگي خودشه ............. درسته كه اين راه راه سختيه و شايد راه هاي آسونتري باشه ولي ....... من نه قانون گذارم نه مجتهدم نه مصلح اجتماعي ...... كساني كه بايد فكر چاره باشن بايد ببينن كه اين جوانان بايد با اميالشان چيكار كنن ؟؟؟؟؟ يعني كساني كه نميخوان خودشون رو نگه دارن و ميخوان به ميلشون پاسخ بدن و شرايط ازدواج رو ندارن بايد چيكار كنن ؟؟؟؟ من ساده نگر نيستم و هيچ چيزي رو ساده نميبينم ....... ميدونم كه حتي اگه جوانان خودشون رو هم نگه دارن دچار آسيب ميشن ( آقاي قرائتي توي يك برنامه ي تلويزيوني چند وقت پيش اين مسئله رو گفت : كه اي مادر و پدر ها !!!! چرا اينقدر ازدواج رو براي فرزندانتون سخت ميگيرين ؟؟؟؟؟ اين جوان شما كه الان موقع ازدواجشه و شما بهش سخت ميگيرين دو كار ميكنه : يا اينكه داره تحمل ميكنه كه اين بهش ضرر جسمي ميزنه و يا اينكه داره به گناه كشيده ميشه كه گناهشم گردن پدر و مادر هايي هستش كه به ازدواج فرزندانشون سخت گيري ميكنن و با اينكه شرايط واسه ازدواج دارن بازهم ......) واقعا من هم نميدونم تكليف اين آقا پسر هاي 12-13 ساله چيه و هيچ اظهار نظري غير از تحمل ندارم ...... اين رو ديگه بايد متخصصان جواب بدن ........
    خداوند ما رو آفريد ه و يك سري غرايز درونمون قرار داده ....... ولي آيا ما بايد به همه ي غرايزمون به صورت افراطي و افسار گسيخته پاسخ بديم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟( ميل جنسي انسان بوسيله ي يك نفر هم ارضا ميشه .... چه لزومي داره كه با چندين نفر رابطه داشته باشيم ؟؟؟؟؟؟؟ هر چيزي در حد خودش ديگه افراط نبايد باشه )
    فكر ميكنين چرا انسانهايي كه به فساد كشيده ميشن ..... ديگه نميتونن از اين راه بيان بيرون ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون دائما در پي رسيدن به چيزي هستن كه هنوز بهش نرسيدن ..... هيچ موقع سير نميشن.....و تا عمر دارن بايد همينجوري دنبالش بدون ( چون آرامش ابدي دست خداست و هيچ موقع اين انسانها نميتونن به آرامش دست پيدا كنن چون هميشه به سمت انتها حركت ميكنن و هيچ موقع بهش نميرسن.....)
    آيا جز اين است كه انسان بايد به همه ي ميلهاش به صورت متناسب پاسخ بده ؟؟؟؟؟؟؟؟ آيا اين نيست كه پاسخ بيش از اندازه و توجه بيش از اندازه به يك ميل . انسان رو از ارضاي ميل هاي ديگه اش باز ميداره ؟؟؟؟؟؟ چاره ي كار ازدواجه ولي خوب باز هم نميدونم كه افرادي كه شرايط ازدواج رو ندارن بايد چيكار كنن !!!!! متخصصين بايد پاسخ بدن ...... نظر من كه تحمله ولي ......

به نظرتون چرا انسانهايي كه دست به فساد جنسي ميزنن ...... اكثرا انسانهايي سنگ دل و بي رحم هستن ؟؟؟؟؟ خداييش نيستن ؟؟؟؟؟؟؟
    اونقدر در پي ارضاي ميل جنسيشون به صورت افراطي هستن كه ديگه ساير ميل ها رو تو خودشون ميكشن !!!!!!
    پس ايثار و فداكاري و از خود گذشتگي ...... مهرباني ..... رحم ......... عشق ....... بخشش ....... همه رو در خودشون از بين ميبرن ........
    چقدر خونديم توي روزنامه ها كه مثلا زني شوهر دار با يك مرد ديگه ارتباط نامشروع داشته و آخر سر به همدستي اش شوهرش رو كشته ؟؟؟؟؟؟؟
    چقدر ديديم مادري رو كه بد كاره است و فرزند خودش رو .......
    چندي پيش هم كه بايد شنيده باشين دو آقايي كه توي ورامين بودن و كودكان رو ميدزديدند و ازشون سو استفاده جنسي ميكردن و بعدش هم در كوره آجر پزي اونها رو زنده زنده ميسوزوندن
    و مورد هاي خيلي بيشتر و بدتر .............
    اين قساوت قلب براي چيه ؟؟؟؟؟؟ واسه اينكه كه اين انسانها تمام فكر و هدفشون ارضاي اميال جنسيشونه و اونقدر سرگرمش ميشن كه از پرورش اميال ديگه مثل دل رحمي و ..... باز ميمونن

هدف ما از زندگي توي اين دنيا چيه ؟؟؟؟؟؟؟
    شمايي كه ميگي از اين 6 ميليارد آدم اكثرا جور ديگه اي فكر ميكنن واسه اينكه انسان كلا راحت طلب و منفعت طلبه ..... به فكر خودشه .....هرچي واسش خوش باشه همون رو انجام ميده!!!! ديگه كسي به آخرت و ..... فكر نميكنه ..... ميگه همين دو روز دنيا رو خوشه!!!!!!!!
    هر چيزي راهي داره و درماني ............ انسان با تحمله و قانع بودنشه كه ميتونه به همه چيز برسه !!!!!
    فرق انسان با حيوانات چيه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حيوانات عشق نميفهمن ..... حيوانات عقل ندارن ......
    مگه هدف ميل جنسي فقط ارضاي فيزيكي هستش ؟؟؟؟؟ اصلش نياز روحي هستش .كه در حيوانات اينطور نيست........... آيا كساني كه شريك هاي جنسي متعددي دارن از لحاظ روحي ميتونن ارضا بشن ؟؟؟؟؟ اينها نه ميفهمن عشق چيه ؟؟؟؟ نه اعتماد !!!!!! فقط در پي رفع خواسته هاي نفساني خودشون هستن !!!!!!!! اگرم عشقي در كار باشه عشق حقيقي ندارن !!!!!! عشق موقتي اي كه هر دفعه طرفش عوض ميشه .........

نتيجه گيري حرفاي من اين بود كه :
    1) متخصصين بايد يك فكري به حال افرادي كه توي سن بلوغ هستن بكنن و براشون يه چاره اي بينديشن كه بايد با ميل جنسي شون چه جوري برخورد كنن ؟؟؟؟؟؟گفتن كسي كه شرايط ازدواج نداره بايد تحمل كنه و فكرش رو به جاهاي ديگه معطوف كنه كه البته اين كار خيلي سختي هستش و هر كسي از عهده اش بر نمياد چون كه نا سلامتي قوي ترين غريزه و ميل انسان ميل جنسيه و هر كسي نميتونه تحمل كنه ولي اگه هم بخواد كه تحمل كنه اين تحمل كردن ممكنه ضررهاي جسمي اي بهش بزنه( البته در رابطه با ضرر جسمي كاملا مطمئن نيستم ولي شنيدم كه ضرر داره اينو گفتم كه يك موقع يكي تحت تاثير حرف من كاري نكنه كه گناهش بيافته گردن من ...... آقا هر كسي خواست هر كاري كنه تحقيق كنه من مسئوليتي در قبال اين حرقي كه زدم ندارم چون مطمئن نيستم ) و اگر هم نخواد تحمل كنه كه گناه ميكنه ..... پس تكليفش چيه ؟؟؟؟؟ يعني جز تحمل راه ديگه اي نداره ؟؟؟؟( البته ازدواج موقت هم هست كه خودتون ميدونين كه بچه بازي نيست و شرايط خاص خودش رو داره كه يك پسر 12-13 ساله نميتونه ........
    حالا هر چاره اي هم داشته باشه ...... قطعا نميشه داشتن شريكهاي جنسي متعدد و فساد بعد از ازدواج رو باهاش توجيه كرد ..... ميشه ؟؟؟؟؟
    2) حالا چه ضرر دارشته باشه چه نداشته باشه اسلام به ما گفته كه بايد تحمل كنيم و عفت خودمون رو حفظ كنيم ...... كسي بهتر از خدايي كه ما رو آفريده نميدونه كه صلاح ما در چيه
    3) پاسخ افراطي به يك ميل باعث ميشه كه انسان از پرورش ساير اميال غافل بمونه و پاسخ افراطي به ميل جنسي باعث ميشه كه اميالي مثل گذشت و فداكاري و رحم و عشق و ..... در ما از بين بره
    4) در حرفهايي كه من زدم اصلا به كسي توهين نكردم ....... بنده فقط علت رو زياد شدن فساد رو گفتم و نظري راجع به درمان اين قضيه و اصلاح اجتماع ندارم ( چون كار من نيست كار متخصصين هستش )
    5) و آخر از همه اينكه ...... ما حق نداريم كه فكر كنيم چهار ديواري اختياريه يعني هركاري كه ميكنيم به خودمون مربوطه ........ ما اجتماعي هستيم و بايد به قوانين اجتماع احترام بگذاريم
    6) و در مورد اين نكته كه عرض كردين من اصلا ميل جنسي و اعمال جنسي رو شيطاني نميدونم اينطور نيست و به ابن اعتقاد دارم كه همه ي اميالي كه خداوند درون انسان قرار داده خوبه و در پس هر كدوم از اين اميال اهداف خوب و متعالي قرار گرفته كه انسان رو در رسيدن به كمال كمك ميكنه !!!!! ولي بايد از راه صحيح خودش صورت بگيره !!!!! هر چيزي اگه از راه صحيح خودش انجام نشه نه به هدف هاي متعالي كه براش در نظر گرفته شده ميرسه و نه به نقع فرد انجام دهندش تموم ميشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

رویا خانم شما دارید،همه چیز را باهم قاطی می کنید.
    مثلاً وقتی من به ما می گویم که نباید به تفکر دیگران توهین کنید،مثل بچه ها گرو کشی می کنید و موردی را مربوط به گذشته درباره خودم پیش می کشید،چه ربطی دارد؟!!من اگر در بحث مهریه به شما تاختم به دلیل بیان تفکرات ناصوابی بود که در جمع بیان نمودید،اما اگر این جوری درباره مهریه می اندیشید،باشد من صریحاً به اندیشه شما احترام میگذارم.
    در این بحث نیز اگر دیگرانی که چون ما #انسان# هستند،می خواهند جور دیگری رفتار نمایند،اصلاً این حق را ندارید که بگویید آنها فاسدند،زیرا ایتگونه حرف زدن خود عین فساد است.باید بگویید که بنا بر باورهای من این کار را من نمی پذیرم،اما به اندیشه آنها احترام می گذارم.
    چرا این اندازه عصبی می شوید،ما داریم یک بحثی را ادامه می دهیم،چرا با گذاردن ده ها علامت سؤال یا مثال هایی که ربطی به موضوع ندارند،می خواهید حرف خود را بر کرسی بنشانید؟!!مثلاً می گویید ه در کشور همه مثل شما فکر می کنند،آیا شما آمار دقیق دارید؟از کجا می دانید؟به فرض محال که چنین باشد،آیا افرادی که خودشان می خواهند رابطه پیش از ازدواج یا بیرون از ازدواج داشته باشند،مگر به شما آسیب راسنده اند؟حتماً هر کسی خودش هم خواسته است که دارد این کار را می کند و اینجاست که باز شما مسائل را قاطی کرده و از متجاوزین جنسی و آن دو نفری که به بچه ها تجاوز می کنند،سخن به میان می آورید!!آخر چه ربطی دارد.در کشورهای دیگر هم این آشغالها را مجازات می کنند.اما دختری که خودش می خواهد و از تبعات رابطه جنسی هم خبر دارد و پسری که او هم خودش می خواهد،چه؟
    در مورد مشغول بودن به کارهای دیگر به جای میل جنسی که به قول شما به گناه آلوده نشویم،مگر می شود؟!!خودتان خنده تان نمی گیرد؟این درست به مانند این است که به کسی که تشنه است،به جای آب غذا بدهیم.اگر اسلام دستوراتی دارد،مال کسانی است که توانایی ازدواج دارند،اما دنبال تمتع جنسی بیرون از ازدواج هستند.آخر چگونه می شود که کسی تا 15 سال بی خیال این میلش شود؟چرا هنگامی که آیت الله رفسنجانی موضوع صیغه را مطرح کردند،همه به ایشان تاختند؟این اسلامی که شما منظور نظر دارید،چرا نتوانسته جلوی روابط به حق پسران و دخترانی را که خودشان می خواهند با هم رابطه داشته باشند و با مهریه های سنگینی که دخترانی چون شما تعیین می کنند نمی توانند ازدواج نمایند،بگیرد.
    این قوانین کشوری که شما می گویید اکثزیت جوانانی که برخلافش رفتار می کنند باید از کشور بروند و مجازات شوند،چرا ازدواج را تسهیل نمی کند و مثلاً مهریه را مطابق با توان هر پسری قرار نمی دهد؟چرا اوضاع مسکن این جوریبست؟چرا با درآمدهای نفتی صد و چند میلیاردی برای دو میلیون وام برای ازدواج این اندازه سنگ اندازی می کنند و افرادی وام های چند میلیاردی می گیرند؟باز هم گلی به جمال آقای احمدی نژاد که دارد این وام ها را پس می گیرد.اگر خدایی هست و عدالتی خدایی هست،هیچگاه خداوند نمی خواهد که یک جوان ده پانزده سال سخت بکشد.این خود ماییم که مسبب این کارهاییم.شما می گویید:
    *آيا جز اين است كه انسان بايد به همه ي ميلهاش به صورت متناسب پاسخ بده ؟؟؟؟؟؟؟؟*
    شما از کدام تناسب سخن می گویید؟آیا این تناسب و عدالت است که جوانی پانزده و حتی بیست یال از بلوغش بگذرد و نتوانی به میل جنی اش در چعارچوب قانونی پاسخ دهد؟؟!
    شما می گویید:
    *هدف ما از زندگي توي اين دنيا چيه ؟؟؟؟؟؟؟
    شمايي كه ميگي از اين 6 ميليارد آدم اكثرا جور ديگه اي فكر ميكنن واسه اينكه انسان كلا راحت طلب و منفعت طلبه ..... به فكر خودشه .....هرچي واسش خوش باشه همون رو انجام ميده!!!! ديگه كسي به آخرت و ..... فكر نميكنه ..... ميگه همين دو روز دنيا رو خوشه!!!!!!!!
    هر چيزي راهي داره و درماني ............ انسان با تحمله و قانع بودنشه كه ميتونه به همه چيز برسه !!!!!*
    عجب . . . پس همه مردمانی که نمی خواهند مانند شما رفتار کنند حیوان هستند!!
    شما می گویید:
    *خداوند ما رو آفريده و يك سري غرايز درونمون قرار داده ....... ولي آيا ما بايد به همه ي غرايزمون به صورت افراطي و افسار گسيخته پاسخ بديم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟( ميل جنسي انسان بوسيله ي يك نفر هم ارضا ميشه .... چه لزومي داره كه با چندين نفر رابطه داشته باشيم ؟؟؟؟؟؟؟ هر چيزي در حد خودش ديگه افراط نبايد باشه )*
    کدام افسار کسیختگی جانم!؟اینکه انسان سالها در حسرت یک امری که حق اوست که همان رابطه جنسی است به دلیل برخی اعتقادات افراد بماند،این افراط است؟!!در ضمن شما که از رابطه با چند نفر سخن می رانید،در همین اسلام مرد می تواند بینهایت صیغه داشته باشد یا چهار زن عقدی دایم.
    شما اگر به درون خود رجوع کنید و بدون اینکه برای پاسخ به من انگیخته شوید،اولاً می بینید که بیشتر جوانان روابط بیرون از زادواج باهم دارند،حالا در هر مرحله از آن یا هر نوعی از آن و ثانیاً آیا اعتقادات شما که من به آنها احتارم می گذارم،می توان راه حلی برای پاسخگویی به میل جنسی که باید سالها سرکوب شود،دارد.
    خواهر گلم،آیا همه این جونان که رابطه جنسی دارند،مگر در کتب درسی،در مسجد،در تلوزیون و در جامعه همه به آنها نمی گویند و خوشان نمی دانند که بنابر قوانین کارشان گناه دارد و مجازات می شود؟خوب چرا باز هم به هر فیلم و کلکی شده بازهم این کار را می کنند؟چرا برون فکنی می کنید و آنها را دچون کودکانی فرض می کنید که تا فیلم یا تصویری سکسی می بینند،تحریک شده و می رمند دنبال دختر یا پسر بازی؟
    یک پسر،یک دختر به جنس مقابلش نه تنها از جهت ربطه جنسی که از نظر روانی به او نیاز دارد؟چرا جوانانی که این رابطه ها را ندارند،این اندازه عصبی اند؟چرا هدف ندارند>انسان به رابطه با دجنس مخالفش احتیاج دارد.حالا شما یا قوانین هزاری هم که با حرف و عمل بخواهید جلوی آن را بگیرید،مگر امکان دارد.
    من از سرکار پرسش دارم:
    چرا جوانان با علم و دانستن اینکه از نظر شرعی و قانونی این کارشان حرام است،باز هم دنبال رابطه می روند؟چون نیاز دارند،در فشار هستند و نیاز به حق آنها به دلیل اوضاع بد اقتصادی و کارهای جهالت باری چون مهریه های سنگین پاسخی مناسب داده نمی ود.
    همین خود شما که معتقد به مهریه سنگین هستید،آیا همین مهریه سبب عدم ازدواج پسران و رابطه با خود شما دخترها نمی شود؟در این کشور خود مردم و پدر و مادرها دارند اولین حقوق را از جوانان سلب می کنند و انتظار دارند یک جوان نورسته هیچی ندار در اول زندگی،همه چیز داشته باشد(تازه اگر دخترها لیاقت داشته باشند!)آن وقت شما می گویید،جوانهایی که توان ازدواج ندارند و رابطه خارج از ازدواج دارند فاسدند!!!
    رویا.ب عزیز خودتان می دانید که به هر حال جوانان دارند کار خودشان می کنند،اما در تنهایی خود بنشینید وکلاه خود راقاضی کنید که آیا جاونان حق دارند یا نه؟
    در ضمن در هنگامی که با دیگران و درباره دیگران سخن می رانید،اگر چون شما نیندیشیده و رفتار نمی کنند،نباید به آنها توهین کنید و تنها باید بگویید من این را نمی پذریم،همین که جز این کار نشانه ناتوانی شما و عدم فهم و درک است و در پایان برای مزید اطلاع سرکار به شما بگویم که:
    خود این جانب در سی و چند سالگی درست به دلیل مهریه های سنگین و دیگر خواسته های جهالت بار و غیرمنطقی خانواده ها توان ازدواج ندارم و تا هم الان نیز حتی با یک دختر خارج از روابط کاری یا زمانی که دانشگاه بودم درسی،صحبت هم نکرده ام چه برسد به دوستی و . . . و البته الان مشکلات زیادیدارم که اگر همسری داشتم،چنین نبود.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

HGH گرامی درود بر شمادر پاسخی کوتاه و مفید باید عرض کنم:
    1-گنجاندن برنامه ها و دروسی از اول دبستان تا پایان دانشگاه برای آموزش مهارتهای رفتاری،گفتاری و اجتماعی و نیز تفکر درست و برخی مطالب روانشناسی درباره چگونگی برخورد با مشکلات و همچنین نحوه شناخت دیگران.
    2-سخت نگرفتن خانواده های دختردار و موازی با آن شناخت هر چه بیشتر پسر و کمک به او و دخترشان برای آغاز زندگی.
    3-کوشش دولت مردان برای بهبود اوضاع بد اقتصادی تا تحصیل،شغل و مسکن برای جوانان فراهم باشد.
    4-آموزش والدین در محیط کار یا اجبار آنها برای شرکت در کلاسهای تربیت فرزند و روانشناسی که باید توسط قشر درگیر خدمات روانی ارائه شود تا بتوانند فرزندان خود را به نحو احسن تربیت نمایند تا نتیجه آن اعتماد نسبی به جوانان در مسدولیت پذیری ها و از جمله ازدواج شود.
    5-عادی شدن و حتی اجباری شدن رفتن نزد روانشناس و روانکاو در جهت شناسایی و حل مشکلات شخصیتی.
    6-تلاش همه مردم از ذیل تا صدر راستای پیشرفت کشور و توانمندسازی اقصادی و رشد رفاه اجتماعی تا بهتر بتوان به کیفیت روانی خود و خانواده رسیدگی کرد.
    7-قناعت مردم و والدین و عدم کارکردن زیاد برای رسیدن به وسایل و ثروت مادی تا بیشتر و بهتر بتوانند با فرزندان خود باشند.
    8-کنترل فرزندآوری تا درآمدها تکافوی مخارج خانواده را ددهد و بتوان مورد پیش را اجرا نمود.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)