به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: خواستگار

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 27 آذر 94 [ 00:44]
    سطح
    3
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

خواستگار

سلام
    من يه مشكلي دارم كه نميدونم بايد چطور باهاش كنار بيام
    در اول از خودم ميگم كه بشناسينم دانشجوي دندون هستم و همه ميگن واقعا زيبا هستم ...فوق العاده مهربونم اما زود عصباني ميشمو خيلي تند رفتار ميكنم ....بين خواستگارام گيج شدم ....من حق دارم توقعم بالا باشه يا نه ؟؟؟؟گيج شدم قصد توهين به هيچ پسري رو ندارم أما وقتي يكي مياد كه خيلي معموليه و من ميگم نه عذاب وجدان ميگيرم كه مگه من چيم يا كيم كه به بقيه ميگم نه ...من اهل دوس پسر و اينا نبودم به خاطر همين احساس ميكنم حقمه كه ادمه خوبي قسمتم شه ....همه ازارم ميدن با حرفاشون كه تو كي هستي مثلن به پسر ما نه ميگي...مثلن يكي از فاميل ها كه اين حرفو زد پسرش بيكار بود و دانشجوي حسابداري دانشگاه ازاد بي خونه و ماشين ...اخلاق فوق العاده بد و تنبل ....اونا حق دارن؟؟؟من مغرورم !؟؟؟به خدا خسته شدم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام یک دختر شیطون:)

هم شما حق دارید کسی و انتخاب کنید که مدنظرتون هست هم آقایون.
    هم شما حق جواب نه دادن دارین هم آقایونی که خواستگاریتون میاین.

نه مغرور نیستی اگه پاسخ منفی و با فکر طبق معیارهای منطقی و عقلانیت باش! بهرحال صحبت یک عمر زندگیه :) ولی چند نکته توجه داشته باش.

اول از همه قبلیکه بتونی با اقایی آشنا بشی باید با خودت آشنا بشی.
    اول بشین با خودت صحبت کن ببین روحیاتت چطوریه، چه اخلاقیات چه امتیاز های مثبتی داری، چه امتیازها و صفت های منفی ای داری.
    بعد ببین چه معیارهایی با توجه به شناختی که نسبت خودت پیدا کردی از همسر آینده ات میخوای داشته باشی.

درکنار معیارهای زیبایی و مادی که مدنظرته، سایر معیارهای، خصوصا معیارهای اخلاقی، باطنی طرفت هم حتما مدنظر قرار بده.

اینو درنظر داشته باش هیچکس کامل نیست همونطور که خودت کامل نیستی، و همه خوبی ها و یجا نداری، آقایون هم همینطورند!
    پس بین معیارهات اولویت بندی کن و ببین از هر کدوم چند درصد و دارند.

یک موقع هست شخصی پیدا میشه کل، کل معیارات و داره ولی تو یکی از معیارات درصد صفر و بخودش اختصاص داده، میبینی همون معیار برات از درجه اهمیت زیادی برخورداره، و باید یک حداقلی ازش میداشت.

خب در اینجا وقتی برات تا این حد معیارت مهمه، مجبوری پاسخ منفی بدی.
    خود من با این مسله مواجه شدم، طرفم اکثر معیارها و داشته ولی یکی از معیارهام که برام خیلی مهمه و نداشته و کلا درصدش صفر شده، برای اولین بار که برام پیش اومد، فهمیدم باید برای کل معیارهام یک حداقلی درنظر بگیرم چون بالاخره همه ی معیارهام برام مهم بوده که گذاشتم پس نمیتونه یکیش تا حد صفر سطحش پایین بیاد، ورگرنه به مشکل میخورم.

همیشه سعی کن خواستگارت و با همون شرایطی که میبینی بسنجی، زیاد امید به قول و قرار ها نبند، چون معمولا شخص وقتی قولی میده در ایده آل ترین شرایط ممکن اون قول و میده ولی شرایط پیش بینی نشده ای ممکنه برای طرفت پیش بیاد که عملی کردن قولش به تعویق بیوفته یا اصلا اتفاق نیوفته.
    پس هیچوقت به امید قول و قرار ازدواج نکن، نمیگم قول و قراری گذاشته نشه یا خواسته ای مطرح نشه چرا خواسته هاتو بگو ممکنه خواستگارات واقعا توانایی رسیدن به سطح انتظار شما و داشته باشه ولی همیشه اینو برای خودت مدنظر قرار بده که امکان داره این شخص نتونه به قولی که الان میده عمل کنه اگه این اتفاق نیوفتاد آیا بازم باهاش ازدواج میکنی؟ یا ازدواج نکردن یا کردنت به تغییر و عملی کردن قول خواستگارت داره؟

اگه متوجه صفت و نکته منفی ای در خواستگارت میشی، و میدونی برات قابل تحمل نیست، به امید این نباش که تغییرشون میدی
    اون صفت و تا 25درصد تو ذهنت درجه منفی بودنشو بیشتر کن بعد بیین قابل تحمله واست؟ چرا گفتم بیشترش کن! چون اگه طرفت اینو بهت گفته باشه، معمولا یک نفر وقتی میخواد از صفات منفی خودش بگه، چون خودش داره از خودش میگه، با چند درجه کمتر تعریف میکنه، کلا خاصیت انسان هاست کارهای بد خودمونو معمولا کمتر میبینیم معموله بدیهامون و از یسری فیلتر ها رد میکنیم و فیلتر شده اش و بازگو میکنیم.
    اگه هم خودتون تو دوره آشنایی متوجه شده باشین ، تو دوره ی آشنایی چون دو طرف خودشونو زیر ذره بین شخص مقابل میبینن معمولا در بهترین حالت ممکنه رفتاریشون هستن، پس اون نکته منفی ای که شما در این شرایط متوجه اش بشین بدونید با رد شدن از یسری ملاحظات در معرض دید قرار گرفته .

درمورد، موردی که ذکر کردید، اگه منظورتون از رشته حسابداری دانشگاه آزاد، بیشتر مد نظرتون کم تلاش بودن ایشونه و هدف شما داشتن همسری پرتلاش است بنظر من از روی رشته و دانشگاه نمیشه قضاوت کرد، همه پزشکی و دوست ندارند، ولی ممکنه در رشته مورد علاقه اشون تلاش زیادی کنن و واقعا جز برترین ها باشن.برعکس ممکنه یک نفر یک رشته تاپ در بهترین دانشگاه خونده باشه ولی یک افسیلون تلاش دانشجو همان رشته از یک دانشگاه مثلا آزاد و نداشته باشه.

پس سعی کنید صرفا از روی دانشگاه و رشته قضاوت نکنید! حالا رشته خود من اصلا مرتبط با این رشته ای نیست که شما مقایسه کردید، اتفاقا از نظر مرتبط بودن و درجه سختیش بیشتر تو مایه های رشته خودتون هست، اما چون افراد پرتلاش زیادی و از همین رشته های غیر دکتر مهندسی و از همین دانشگاه آزاد و... دیدم اینو میگم که همیشه اینطور روی افراد قضاوت نداشته باشید.

اما اینکه میگید از نظرتون فردی کم تلاش و تنبلی اومدن، خب این دلیل قابل توجه ایست، بله بنظر خود بنده پسر باید پرتلاش و با مسولیت و کاری باشه! مثلا برای خود من سرمایه داشتن و خونه و ماشین داشتن مهم نیست چون اکتسابیه و در طول زندگی بدست میاد، ولی پرتکاپو بودن و پرتلاش بودن و مسولیت پذیر بودن خیلی مهمه ، بنظرم یک پسر وقتی این ویژگی ها و داشته باشه و وقتشو بیهوده تلف نکنه به اون سرمایه هایی که مد نظرتون هست خواهد رسید.

ناراحت نشید وقتی بهتون میگند تو کی هستی که به پسر ما پاسخ منفی میدهید.
    بجای ناراحت شدن، خوشحال باشید و روزی صد هزار مرتبه خدارو شکر کنید بابت پاسخ منفیتون.
    خانواده ای که شخصیت شما و بعنوان یک انسان دارای قدرت اختیار تا این حد پایین میبینن که شما حتی اجازه ندارید شریک زندگیتون و خودتون انتخاب کنید، خانواده ی درستی برای انتخاب شدن و زندگی کردن باهاشون نیستند.چون بالاخره خانواده همسر اینده شما خانواده دومتون خواهند بود و باید به تصمیماتتون احترام بگذارند نه اینکه شما را لایق همچین تصمیم گیری بزرگی نبینند.

شما هم خیلی محترمانه بگید من همانی هستم که شما به خواستگاریم آمده اید با بررسی معیارهام متوجه شدم مناسب هم نیستیم.شما هم مطمعنا خوشبختی پسرتون و میخواین، بنظرم بنده نمیتونستم ایشونو خوشبخت کنم، شاید قسمت ایشون در جا دیگری قرار داره. در نهایت هم براشون آرزو خوشبختی کن:) بهمین راحتی.

برای منم پیش اومده بود، اتفاقا الانم پسرشون ازدواج کردن، کلیم از گوشه کنار کنایه شنیدم ولی یک گوشم در بود یک گوشم دروازه، اتفاقا از ازدواجشون خوشحال شدم و براشون آرزوی خوشبختی کردم! مطمعن هم بودم با ایشون خوشبخت نخواهم شد، من وقتی پاسخ منفی میدم اینقدر از پاسخم مطمعنم که میگم اگه تا آخر عمرم مجردم بمونم و اگه تنها خواستگارم این مورد باشه، بازم با بررسی انجام شده پاسخ بنده منفیس، چون مطمعنم اگه با مجردیم یک مشکل داتشه باشم با تاهلم با این فرد 1001 مشکل خواهم داشت و تا آخر عمر مدیون خودم و اون فرد و دو خانواده خواهم بود، نه اینکه اون فرد فرد بدیست، نه هیچکدوم بد نیستیم فقط مناسب هم نبودیم و نیستیم.

شما هم میتونید بگید، بنده اگه پاسخ منفی به پسر شما میدهم، به این معنا نیست که پسرتون فرد بدی است، خیر! به این خاطره که بنده و ایشون مناسب همدیگه نیستیم و برای باهم بودن ساخته نشدیم.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : شنبه 26 اردیبهشت 94 در ساعت 18:57

3. کاربر روبرو از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده است .

(آسمانی آبی) (شنبه 26 اردیبهشت 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام

عنوان تاپیک شما مبهمه.نسبت به تغییر اون اقدام کنید.و به مدیران بگید تا براتون عوضش کنن.

طبق قوانین تالار، ارسال پست در تاپیگهایی با عنوام مبهم خلافه مقرراته.موفق باشید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)