به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 تیر 94 [ 01:38]
    سطح
    3
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    5

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

به روز بودن یا مدبودن

سلام
    واقعا سایت خیلی خوبی دارید من امروز با سایتون آشنا شدم و ازتون میخام که کمکم کنید واقعا به کمکتون احتیاج دارم
    من یک برادر 26 ساله دارم و مشکل من مربوط به برادرمه برادر من هر وقت با دوستاش میره بیرون حتی اگه اون کار بدی باشه ولی اگه مد روز باشه انجام میده مثلا وقتی با دوستاش میرن بیرون میرن قیلون میشکن و بهش میگم چرا این کار رو انجام میدی میگه مده یا من و دوستام روشنفکریم یا توی مهمونی ها مشروب میخورن و میگن مده و ما روشنفکریم الان نزدیک یک هفته است که توی فلشش عکس ها و فیلم های سکسی دیدم البته یه پوشه درست کرده و اسمشو رو یه چیز دیگه گذاشته من خیلی اتفاقی متوجه شدم و وقتی دیدم شوکه شدم نمی دونم چی کار کنم و پدر و مادرم هم پیر و مریض هستند نمی تونم به اون ها بگم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 99 [ 11:20]
    سطح
    67
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience Points
    تشکرها
    852

تشکرشده 554 در 206 پست

Array
    با سلام
    این مواردی که شما مثال زدید اصلا موارد خاص و مشکل سازی نیستند اونم برای یه پسر بالغ 26 ساله !!!
    قلیون کشیدن و فیلم غیر اخلاقی نگاه کردن رو توی این دوره زمونه اکثر پسرها از 15-16 سالگی شروع می کنن. واقعا هم اکثرا امتحان شون کردن و بعد مدتی می ذارن کنار.
    خود منم برای دوره ای با دوستام فیلم غیر اخلاقی تماشا می کردیم و از هم می گرفتیم که بعد مدتی دیگه از سن مون گذشت و گذاشتیمش کنار. تازه من خیلی بچه مثبت بودم
    قلیون هم باز از طریق دوستانم امتحان کردم، اما الان دیگه فقط وقتی مناسبتی باشه که شاید 4-5 ماهی یه بار فرصتش بشه قلیون بکشیم اونم تفریحی.

به نظرم شما اصلا نباید به یه پسر 26 ساله امر و نهی کنید و برای ریز جزئیات زندگیش تصمیم بگیرید. باید بذارید دیگه خودش بزرگ بشه و برای خودش تصمیم بگیره. حتی چیزهای یکم مضر رو امتحان کنه بعد اگر خودش بذاره کنار تاثیرش هزار برابره اونیه که به زور و خواهش شما بذارش کنار.
    تازه قلیون و فیلم غیر اخلاقی هم چیزهای خیلی مضری نیستند که غیر قابل بازگشت باشند. مثلا قلیون معتاد نمی کنه که نگرانش باشید اگر چند بار مصرف کنه دیگه نمیشه کاریش کرد. بذارید یه مدت استفاده کنه بعد یه مدت معتدل میشه و خودش می ذاره کنار

3. کاربر روبرو از پست مفید بابک 1369 تشکرکرده است .

sanaz3 (پنجشنبه 24 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    یعنی به نظر شما اصلا جای نگرانی نداره ولی نگرانی اصلی من اینه که هر کاری که دوستاش میگن انجام میده بعد میگه مده
    بنظر شما تمام مواردی که من گفتم عادیه

- - - Updated - - -

راستی خیلی ممنونم از راهنمایتون
    من اصلا دلم نمیخاد اذیتش کنم یا امر و نهی کنم من فقط نگرانشم و نمی دونم چی کار کنم راستش وقتی فلیم ها و عکس ها رو دیدم شوکه شدم یعنی این فیلم ها روش تاثیر نداره من فقط همین یه بردار دارم و فقط دلم میخاد مواظبش باشه ولی بعضی موقع ها نمی دونم چی کار کنم

5. کاربر روبرو از پست مفید sanaz3 تشکرکرده است .

اعجاز عشق (چهارشنبه 30 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    نه خانوم جای نگرانی داره خیلیم جای نگرانی داره کی گفته قلیون معتاد نمیکنه اثرات قلیون خیلی بدتر از سیگاره خیلی بدتر وسلامتیش به خطر میندازه ازکجا معلوم از سرش بیفته درضمن ایشون دارن مشروب میخورن من نمیدونم چرا حرام خدا انقدر راحت گرفته میشه وزیر پا گذاشته میشه به این میگن شراب خور که من شنیدم با هیچ کاری گناهش شسته نمیشه فیلم غیر اخلاقی خیلی هم تاثیرش بده ودلیل نمیشه چون یه سری بچه اینکارو میکنن دیگه خوب باشه درضمن داداش شما سنش مناسب این چیزا نیست فکرکنم دیگه عاقل شدن وبه یه ثباتی رسیدن مردم همسن ایشون زن وزندگی دارن عزیزم به نظرم برو توی اینترنت احادیثی راجب شراب خوری وگناهش وفیلم های فاسد وگناهش بگیر وتویه پوشه بقل عکس های سکسیش ذخیره کن یه تابلو قشنگ بسم الله ارحمن ارحیم بگیر بزن بالای کامپیوترش رشته شون وکاروبارشون چیه؟دوستاش چجورین؟

7. 2 کاربر از پست مفید دختر جوان تشکرکرده اند .

sanaz3 (یکشنبه 03 خرداد 94), اعجاز عشق (چهارشنبه 30 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    ساناز جان احساس مسئولیتی که در قبال برادرت داری واقعا قابل تحسینه ولی به نظر من برادرت خودش دیگه به سن بزرگسالی رسیده.

نیازی نیس تو کارش تجسس کنی،تا خودش نخواد نه فیلم رو میذاره کنار نه قلیون و مشروب رو.شما همون رابطه خواهرانتو باهاش با همون محبت و احترام سابق ادامه بده.

منم با دوستمون موافقم که درصد خیلی زیادی از پسرا قلیون و فیلم رو تجربه کردن و خیلیاشون الان کنار گذاشتن یا کمش کردن و افراد بدی هم نیستن اتفاقا خیلیاشون تحصیلکرده و مودبن پس ذهنت رو درگیر کارای برادرت نکن.

9. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

sanaz3 (یکشنبه 03 خرداد 94), اقای نجار (یکشنبه 03 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    سلام sanaz3

تجسس در حريم خصوصي ديگران حتي اعضاي خانواده كار درستي نيست و اين موضوع مورد تاييد و تاكيد جناب مدير همدردي است .......... اما پي بردن شما به اين مسائل ظاهرا اتفاقي و شايد از زبان خودشان بوده است.

به نظرم اينكه نگران تنها برادرتان هستيد خيلي جاي تحسين دارد ........... ونگراني شما كاملا منطقي و به جاست.

متاسفانه برادر شما در سني نيستند كه بشود كنترلشان كرد و هنجارها و خطوط قرمز را برايشان تعريف كرد.

به روز بودن يا مد بودن در جواب اعتراض شما كلا توجيهي غير قابل قبول است...........شايد خودشان در ضمير ناخوآگاهشان به نادرستي كارشان واقف باشند كه چنين دليلي مي آورند........به هر حال سرزنش كردن و مستقيما وارد نصيحت شدن فكر نمي كنم چاره ساز باشد.

برادر شما تحت تاثير دوستانشان هستند............... اما فردي بالغ و داراي قوه ادراك هستند..........يعني بايد خودشان به اين نتيجه برسند كه اين رفتارها اشتباه محض است.

سعي كنيد مستقيما وارد عمل نشيد ............ اما مداركي مبني بر مضر بودن اين رفتارها برايشان تهيه كنيد و جلوي دستشان بگذاريد .... حالا اگر مذهبي هستند همانطور كه دختر جوان عزيز توصيه كردند .......... اگر نه با مقالات علمي و روانشناسي و پزشكي و ........ از دوستان ناباب .... از تبعات شراب خواري ........ از تاثير فيلمهاي غير اخلاقي...... يعني هر چه كه مي تواند برايشان به معناي هشدار باشد.

بدون اينكه متوجه شوند شما قصد كنترل داريد بهانه هايي جور كنيد كه در خانه يا محلي كه به دوستانشان دسترسي ندارند بمانند.

تفريحات سالمي ترتيب دهيد كه هم شما و هم برادرتان را سرگرم كند.......... در مورد مسائل مهم خانواده با ايشان مشورت كنيد و طوري وانمود كنيد كه شما و پدر و مادرتان بيشتر از دوستان به وجودشان در خانه احتياج داريد .

با ايشان به عنوان يك فرد تحصيل كرده و قابل اعتماد رفتار كنيد ....... در مورد مسائل مختلف با يكديگر به گفتگو بپردازيد ....... به مرور مسائل اعتقادي و اخلاقي را بدون اشاره به رفتارهاي ايشان پيش بكشيد .......تبادل نظر كنيد اما تحميل نظر نداشته باشيد.

پدر و مادرتان پير و مريض هستند و برادرتان هم بچه نيستند ......... به نظرم از اين شرايط استفاده كنيد ....... يك جورايي احساس مسئوليت را در ايشان برانگيزيد و به سمت خانواده جذب كنيد............ با ابراز غير مستقيم اينكه ايشان مرد و مسئول خانواده هستند.............

به طور نامحسوس و بدون فاش كردن مسائل برادرتان در صورت امكان يك فرد مورد اعتماد و مقيد به مسائل اخلاقي ترجيحا هم سن و سال ايشان در ميان بستگان نزديك پيدا كنيد تا جاي دوستانش را بگيرد.

كلا به نظرم قادر نخواهيد بود برادرتان را تربيت يا كنترل كنيد ....... فقط تا جايي كه امكان دارد آگاهشان كنيد ............ همين!

11. 2 کاربر از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده اند .

amir-salatin (شنبه 02 خرداد 94), sanaz3 (یکشنبه 03 خرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    سلام خدمت دوستای خوبم
    ممنونم که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید دادشم مدرک ارشد داره و دوستاش نمی تونم بگم متاسفانه یا خوشبختانه همشون تحصیلاتشون خوبه و یه طورایی همکاراشن و بینشنون یکی زنش بهش خیانت کرده و اون دوستش هم تصمیم گرفت که بد باشه و واقعا هم بد شد از اونجایی که هم همکارش و هم توی شهره دیگه با هاش زندگی میکنه ر وش تاثیر گذاشته
    داداشم تا 2 سال پیش خیلی خوب بود و هیچ کدوم از این کارا رو نمیکرد تا این که یه مدت بیکار شد و وقتی دوستاش رو می بینه که هر کدوم با چن تا دخترن و بعد از بینشون یکی که بهتره رو میبره شوکه میشه و میگه من چرا خوبم از خوبیم خیری ندیدم
    داداشم از پدر و مادرم ناراحته چون وقتی ما کوچیک بودیم زیاد مواظبمون نبود و بیشتر نگران ما باشه نگران فامیلا بود البته فامیلای جالبی نداریم همشون دنبال یه سوژن که ما رو مسخره کنن بخاطر دلم برای داداشم میسوزه بخاطر این که خیلی تنهاست .
    داداشم خیلی پسر خوبیه و توی خیلی از مشکلاتی که توی خونه به وجود می آید خیلی کمک می کنه مثلا همین پارسال که خواهر کوچیکم میخاست درس بخونه و یه اتاق واسه درس خوندن نداشت پولش رو داد و واسش یه اتاق درست کرد
    البته داداشم یه مشکلی داره که تحت درمانه اون دچار کم کاری تئروییده که یکی از دوستاش فهمید وقتی رفت دکتر سرش یه سره داد می کشید که تا حالا کجا بودی چرا درمان نکردی اون بخاطر همین از دست پدر و مادرم ناراحته البته الان 6 ماه تحت درمان و خدا رو شکر قرص و داروها جواب دادن و خیلی از علائمی که پسرا توی 15 یا 16 سالگی دارن اون تازه توی این سن داره مثلا توی این شش ماه صداش تغییر کرده و پسرونه شده و ریش و سبیل درآورده و کم کارایی تئروییدش باعث شده دچار کبد پرچرب هم بشه
    ویرایش توسط sanaz3 : یکشنبه 03 خرداد 94 در ساعت 00:33

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    تاثیر زیادی نمی تونی روی برادرت داشته باشی

فقط باهاش دوست باش و مهربان. هر وقت به طرفت اومد دوستانه و عاقلانه باهاش صحبت کن.

اما بکن نکن و پند و اندرز، اونم تو این سن و شرایط، بعیده موثر باشه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

14. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

sanaz3 (یکشنبه 07 تیر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)