به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 شهریور 95 [ 10:58]
    سطح
    17
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

Bow با شوهري كه دوست داره وقت زيادي رو تو خونه بگذرونه چه كنم؟!

دوستان عزيز سلام
    من و شوهرم يك ساله كه ازدواج كرديم. من27 سالمه و شوهرم30 سالشه. هشت ماه عقد بوديم و بعدش رفتيم خونه خودمون. اجازه بديد با انصاف باشم و همين اول بگم شوهرم مرد بسيار مهربون و خوش اخلاق، راستگو، خويشتن دار، عاقل و با ايمانيه. تا جايي كه درتوانش باشه خرج زن و زندگي ميكنه و دست و دلبازه. وضع ماليش متوسط رو به بالا هست خداروشكر. بسيار بسيار به من لطف داره و هميشه ميخواد خوشحالم كنه و به گفته ي خودش ( كه واقعا هم در عمل ديدم) خواسته منو به خواسته خودش ترجيح ميده!
    اما مشكلي كه شايد از همون روز اول عقد من رو نگران كرد : شغل شوهرم طوريه كه لازم نيست وقت زيادي رو بيرون از خونه سپري كنه! زماني هم كه توي خونه هست تقريبا وقتش به بطالت ميگذره! يا خوابيده يا داره با من حرف ميزنه يا سرگرم يه سري كارهاي پيش پا افتاده س! البته ميتونه فعاليت شغليش رو گسترده تر كنه مطالعه ش رو در زمينه شغليش بيشتر كنه يا يه پيشرفتي چيزي .... اما متاسفانه اهل اين مسائل نيست.و من بخاطر اين مساله بشدت حرص ميخورم و عصبي ميشم. من قبل از ازدواج بسيار بسيار روي اين مساله حساس بودم كه شوهرم اكتيو باشه! اهل فعاليت هاي مختلف باشه! لزوما هميشه نبايد براي پول درآوردن كار كرد! همين كه اهل يه كار فرهنگي باشي هم وقتت پر بشه هم اجر اخروي ببري... توي جلسات خواستگاري هم از شوهرم پرسيدم چند ساعت در روز بيروني از خونه! گفت درحال حاضر خيلي وقتا ظهر هم خونه نميام اما بعد ازدواج تعديلش ميكنم! اما چيزي كه من الان ميبينم اصلا اون چيزي نيست كه شوهرم اون روز گفت!
    اين مساله باعث شده حتي نتونم درست خونه مادرم رفت و آمد كنم. با توجه به اينكه مسير منزلم هم از منزل مادرم دور هست ترجيح ميديم وقتي بعداز ظهرا شوهرم ميره خونه منم باهاش برگردم و چون شوهرم زود ميره خونه منم اصلا نميتونم يه دل سير پيش مامانم اينا باشم! نهايتش دوساعت سه ساعت پيششون هستم! از طرفي هم خيلي نگران ديد خانواده م نسبت به شوهرم هستم. هميشه ميترسم به چشم يه آدم تنبل خونه نشين نگاه كنن بهش! واقعيتش احساس ميكنم اين نگاه رو هم بهش دارند. آخه شوهرخواهرام خيلي اهل كار و فعاليتن. يه وقتايي خواهرام تا آخر شب خونه مادرم هستن تا شوهراشون بيان دنبالشون! باور كنيد تا مرز افسردگي پيش رفتم از بس حرص خوردم! متاسفانه اين غصه از يادم نميره! حتي به خودش هم گفتم بارها كه من دوست دارم تو فعال تر باشي! شوهرم ميگه من بيكار نيستم و اتفاقا خيلي هم سرم شلوغه اما چون مسائل كاريم رو تو خونه نميارم تو اينطور فكر ميكني!! راست ميگه! اصلا درباره كار و بارش تو خونه به من اطلاعات نميده! من حتي نميدونم درآمد ماهيانه ش چقدره! ولي خب من ميبينم كه بعداز ظهراش حداقل خيلي خالي هست.... خواهش ميكنم كمك كنيد بهم چطور كنار بيام با اين مساله

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 خرداد 94 [ 07:57]
    سطح
    10
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    18

تشکرشده 30 در 19 پست

Array
    سلام دوست عزیز ..به نظرم شما باید خودتون رو با شرایط شوهرتون وفق بدید چون لازمه شرایط کارش همینه.مثلا یه معلم مدرسه ساعت 12تعطیل میشه سه روز در هفته هم خونس معنیش این نیس مردم به چشم یک آدم تنبل بهش نگاه کنن.ضمنن شما ازدواج کردید چه لزومی داره چند روز در هفته اونم صبح تا شب خونه مادرتون باشید..سعی کن فضای خونه رو طوری طراحی کنی که شوهرت هم به سمت مطالعه و فعالیت علمی گرایش پیدا کنه.

3. 2 کاربر از پست مفید مهتا 68 تشکرکرده اند .

elahenaz (سه شنبه 22 اردیبهشت 94), بارن (دوشنبه 21 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    سلام دوست عزيز. ممنون از پاسختون. البته بنده نميخوام چند روز در هفته صبح تاشب خونه ماردم باشم! اما خب منم تازه عروسم. الان هنوز سه ماه هم نشده كه رفتم خونه خودم. بالاخره دوست دارم دوسه باري در هفته بعدازظهرها رو درحد پنج شش ساعت كنار خانواده م باشم.
    ميشه بگيد دقيقا چكار كنم كه فضاي خونه براي مطالعه مناسب باشه؟!
    آخه من يه وقتايي مثلا بعد از ناهار ميخوام برم پشت كامپيوتر يه كمي به يه سري كارهاي شخصي بپردازم اما شوهرم دوست داره بعد ناهار من يكي دوساعتي كنارش باشم. يا حتي وقتي ميخواد دراز بكشه و استراحت كنه ترجيح ميده من پيشش باشم و سرم توي كتاب و كامپيوتر نباشه

- - - Updated - - -

در ضمن ببينيد لازمه ي شرايط كارش اين نيست! شايد برعكس هم باشه حتي! شوهر من جا براي پيشرفت خيلي داره! دقيقا شغلش طوريه كه ميتونه خيلي فعال تر از اين باشه! تازه من شخصا اينطور فكر ميكنم كه آقايون حتي اگه شغلهايي دارن كه چند روز در هفته رو بيكارن خيلي خوبه كه براي روزهاي بيكاريشون هم دنبال يه فعاليت جديد باشن! من شخصا فكر ميكنم مردهايي كه خيلي وقتشون رو تو خونه ميگذرونن خيلي ببخشيد اخلاقهاي زنونه پيدا ميكنن!

Banned
    آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 مرداد 01 [ 15:20]
    سطح
    67
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 58
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 9 در 7 پست

Array
    سلام دوست عزیز ... دقیقا شغل شوهرتون چی هست لطفا بگید تا راهنماییتون کنم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    سلام. خيلي عذر ميخوام اگه اجازه بديد شغل اصلي شوهرم رو نگم! شوهرم يك شغله نيست! اينم ديگه عجيب تر ميكنه برام شرايط رو! شغل اصليش خريد و فروش ماشين نيست اما در اين كار هم هست. چند تا ماشين ثبت نام ميكنه و بعد از تحويل گرفتن اونا رو ميفروشه. اين يكي از كارهاشه!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 99 [ 23:36]
    سطح
    58
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ماهتاب نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز. ممنون از پاسختون. البته بنده نميخوام چند روز در هفته صبح تاشب خونه ماردم باشم! اما خب منم تازه عروسم. الان هنوز سه ماه هم نشده كه رفتم خونه خودم. بالاخره دوست دارم دوسه باري در هفته بعدازظهرها رو درحد پنج شش ساعت كنار خانواده م باشم.
    ميشه بگيد دقيقا چكار كنم كه فضاي خونه براي مطالعه مناسب باشه؟!
    آخه من يه وقتايي مثلا بعد از ناهار ميخوام برم پشت كامپيوتر يه كمي به يه سري كارهاي شخصي بپردازم اما شوهرم دوست داره بعد ناهار من يكي دوساعتي كنارش باشم. يا حتي وقتي ميخواد دراز بكشه و استراحت كنه ترجيح ميده من پيشش باشم و سرم توي كتاب و كامپيوتر نباشه

- - - Updated - - -

در ضمن ببينيد لازمه ي شرايط كارش اين نيست! شايد برعكس هم باشه حتي! شوهر من جا براي پيشرفت خيلي داره! دقيقا شغلش طوريه كه ميتونه خيلي فعال تر از اين باشه! تازه من شخصا اينطور فكر ميكنم كه آقايون حتي اگه شغلهايي دارن كه چند روز در هفته رو بيكارن خيلي خوبه كه براي روزهاي بيكاريشون هم دنبال يه فعاليت جديد باشن! من شخصا فكر ميكنم مردهايي كه خيلي وقتشون رو تو خونه ميگذرونن خيلي ببخشيد اخلاقهاي زنونه پيدا ميكنن!
    مهتاب خانوم محترم
    اخلاق و خصوصیات شوهرتون نرماله ( این وفاداری و اهل زندگی بودن ایشون رو میرسونه و این امتیاز بزرگیه ) و این هیچ ایرادی نیست ولی دلیلی نداره چون شما دوست دارید ایشون تلاش بیشتری بکنه و...

هر شخصی سیستم و خصوصیات خاصو خودشو داره شما نباید بخاطر اینکه خودتون دوست دارید یا خانوادتون یا شوهر خواهراتون اکتیو ترن ایشون رو سوق بدی به سمتی که میخاین

و اصولا این مقایسه ها کردن ها و دیکته کردن چیزی که شما دوست دارید از ریشه اشتباهه

صرف اینکه شما فکر میکنید ایشون فعال تر باشه بهتره یا اگه تو خونه زیاد باشه اخلاقش زنونه میشه اشتباهه وارتباطی بهم ندارن ، از ریشه همچین طرز فکر ی اشتباه

سعی نکنید کار و... به ایشون تحمیل کنید نتیجه خوبی نداره

خیلی مردا هستن تو بازار کار میکنن ولی اخلاق زنونه ای دارن و بلعکس.

به قول خودتون ایشون مهربون و با محبت هستن و به شما توجه زیادی میکنه و خیلی از خواسته های خودش میگذره به خاطر شما و از خرج و خوراک زندگیتون هم زیاد نمیزنه چه دلیلی داره بیشتر به ایشون فشار بیارید؟؟

ما کلا یا از این ورم بوم میوفتیم یا از اون ور بوم

1کی مثل شما شوهرش بهش توجه و محبت کافی ومیکنه و براش فداکاری میکنه و خواسته های غیر منطقی از شوهرش داره و1 سری هم شوهرشون کتکشون میزنه خیانت میکنه و دوست دختر داره خرجی نمیده و همسرش آرزوشه 1 دل سیر طرف ببینه یا بهش توجه کنه

مهتاب خانوم شما ازدواج کردید مفهوم ازدواج چیه ؟ دلیلی نداره شما 3-4 ساعت خونه پدر و مادرتون بمونید؟

عرفش اینه که همراه همسرتون چند وقت و بار برا دید و بازدید پدر و مادر خودتون و همسرتون تشریف ببرید

خیلی از خانوما اینجا هستن که آرزوشونه شوهرشون اجازه بده خونه پدر و مادرشون برن ؟

پس ببینید شوهرتون امتیازهای زیادی داره و امتیازهای زیادی بهتون داده

1 سرچ ساده میتونید مشکلات اساسی تو همین انجمن ببینید که متوجه میشید شما زندگی رویایی دارید که خیلی ها تو ایران ارزوشو دارن

پس مهتاب خانوم مطالعه کنید و خواسته هاتون رو منطقی و تعدیل کنید
    خوشبخت باشید

8. 3 کاربر از پست مفید mercedes62 تشکرکرده اند .

elahenaz (سه شنبه 22 اردیبهشت 94), بارن (دوشنبه 21 اردیبهشت 94), راویس (سه شنبه 22 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 اسفند 94 [ 12:40]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    184

تشکرشده 119 در 28 پست

Array
    دوست عزیز قصد ندارم شما رو سرزنش کنم اما به گفته دوست قبلی زندگی شما برای امثال من یک رویاست . تصور کنید همسرتون کلا سر کار نره و شما با یک بچه هزینه زندگی ر و مجبور باشید بدید . سطح خانودگیتون خوب باشه اما بدلیل ازدواج اشتباهی که شده در زیر خط فقر زندگی کنید ! پس خدا رو شکر کنید و از نعمت داشتن همسر خوب و درآمدی که داره لذت ببرید. مطمئن باشید خانواده شما هم رفاه شما رو می خواد . اگه طولانی سرکار باشه ولی به درآمد مطلوب نرسه راضی میشید؟ اتفاقا بنظر من همسر شما هوش اقتصادی خوبی داره که با فعالیت کم درآمد خوبی داره.

10. کاربر روبرو از پست مفید mahtab61 تشکرکرده است .

mercedes62 (شنبه 26 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    17
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    سلام! دوستان بنده كاملا به ويژگي هاي خوب شوهرم واقف هستم! ديديد كه قبل از گفتن مشكلم اول خوبيهاشو گفتم! صحبت هاي شما رو هم قبول دارم ...
    واقعش نميدونم چي بگم! از بس تو دوران مجردي روي اين مساله حساس بودم و از مهم ترين معيارهام بود الان دارم اذيت ميشم! من خيلي خواستگار هار رو به همين دليل رد كردم! خيييلي! ... شايد الان هم دارم پاي همين اشتباه رو ميخورم!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)