به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 09:58]
    سطح
    5
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

راهنمایی برای ازدواج با دختر طلبه

سلام
    خسته نباشید
    من پسر 22 ساله ای هستم که بسیار علاقه دارم با یک دختر طلبه ازدواج کنم
    با مدرک لیسانس در آستانه ی گزینش در سپاه اردبیل هستم !! البته بحثم این نیست که مدرکم چیه یا کی ام
    چون بنده طلبه نیستم اما از لحاظ مذهبی خیلی شبیه طلبه هام و به دنبال ازدواج با دختر پاک و مذهبی ام و من اینو در جایی بهتر از حوزه خواهران ندیدم چون از لحاظ توقع و زن زندگی بودن در جایگاه بهتری نسبت به دخترای دانشجو یا اقشار مختلف جامعه دارند !
    و کاملا ثابت شده است
    میخواستم منو راهنمایی کنید
    چون من تصمیمم رو گرفتم که همسر آینده ام در چه جبهه ای باشه و در اسلام در چه جایگاهی حضور داشته باشه !
    میخوام با دختری ازدواج کنم که در حوزه طلاب خواهران درس خونده باشه
    1.چطور میتونم با حوزه خواهران برای انتخاب یک همسر مناسب ارتباط برقرار کنم !! از طریق خواهرم یا از طریق مسئولین خود حوزه .؟!
    چون ما در همسایه ها و در فامیل دختر خوب و نجیب سراغ نداریم
    در ضمن به نظرتون این درسته که خواهرم یا مادرم بره حوزه و با مسئول حوزه خواهران در این مورد صحبت کنه !؟
    البته یکی از دوستان که همسر طلبه داشت میگفت اونا بروشوری در اختیار شما میزارن و مادرت یا خواهرت یکی از دخترها رو انتخاب میکنند و مدرسه با اون دختر صحبت میکنه اگر تمایل داشت قرار خواستگاری میزارن و این حرفا !!!!
    شاید همه جور آشنایی و علاقه دیده بودید اما اینطوریش رو نشنیده باشید که از حوزه یکی بره همسر انتخاب کنه !!
    2.ایا خودم میتونم از بیرون مدرسه بمونم و نگاه کنم و دختری رو که پسندیدم به مادرم نشون بدم !!!؟
    اصلا منطقیه اینکار ؟
    چون سلیقه ی من تا حد زیادی با مادرم و خواهرم از لحاظ زیبایی فرق میکنه و با اینکه میشه شکل و شمایل همسر ایده آلم رو به اونا بگم اما بازم مطمئن نیستم اینکار جواب بده
    البته من تحقیق رو حذف نکردم اون به جای خود
    فقط در نحوه انتخاب مشکل دارم
    حالا مسئول عزیزی که این حرفای منو میخونه شاید بگه عجب آدم خودخواهیه یا از تفکرات من خوشش نیاد و عجیب غریب بدونه
    ولی خواهش میکنم راهنماییم کنید چون نمیدونم باید چیکار کنم تا به همسر ایده آل خود برسم !
    هرچیزی به ذهنتون برسه که بتونه منو راهنمایی بکنه ممنون میشم دریغ نکنید !! و من دعاتون میکنم
    ویرایش توسط سایت یار : شنبه 19 اردیبهشت 94 در ساعت 22:45

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    اولا متوقع بودن، داشتن صفات زنانه و حتی مومن و پاک بودن، ارتباط مستقیمی با درس خوندن در حوزه نداره.
    این ویژگی ها تا حدی ذاتی هستن اما تاثیر ترتیب خونوادگی رو نمیشه نادیده گرفت.

ثانیا ممکنه بعضی ها چون دانشگاه قبول نشدن یا به اجبار خونواده، رفتن سمت تحصیلات حوزوی.
    باید با خود طرف صحبت کنی و ببینی انگیزش چی بوده.

میخوام بگم نمی تونی همه دخترای طلبه رو با یه چشم ببینی،
    و فکر کنی که همشون عین همن و ویژگی های مذکور رو دارن،
    اما صرفا قیافه هاشون فرق میکنه و فقط مونده که شما بری و ظاهر یکی رو بپسندی و تمام.
    واقعا اینجوری نیست.
    میتونی از این قشر همسر انتخاب کنی ولی همون دقتی رو که برای انتخاب سایر دخترها میکنی، باید در این موارد هم پیاده کنی.
    این دقت خیلی فراتر از پسندیدن ظاهر طرف هست.
    من اگر جای شما بودم کار رو میسپردم به خونوادم.
    نهایتش اینه که خصوصیات ظاهریی رو که واقعا برات مهم هستن، بهشون بگی.
    ضمن اینکه اگر میخوای زودتر به نتیجه برسی، در مورد ظاهر طرف مته به خشخاش نذار .

پیشنهاد میکنم از مدیران بخوای اطلاعاتی که در مورد خودت دادی رو حذف کنی.
    پیشنهاد دومم اینه که از علامت تعجب کمتر استفاده کنی، چون استفاده نابجا از اون احساس ناخوشایندی رو در خواننده ایجاد میکنه.
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

3. 6 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), واحد (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), نیکیا (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), آنیتا123 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), بارن (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), شکوه (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    ممنون
    جالب بود
    واقعا استفاده کردم
    در مورد حذف اطلاعات و علامت حق با شماست
    زیادی استفاده کردم از علامت تعجب
    بلاخره شرمنده اگر اصولی مطرح نکردم حرفامو اما بهره مند شدم از حرفای تاثیرگذار دوستمون
    واقعا حرفاشون خوب و عاقلانه بود و به نظرم مشاور خیلی باسواد و فهیمی هستند
    خدا حفظت کنه انشالله
    ویرایش توسط سایت یار : یکشنبه 20 اردیبهشت 94 در ساعت 00:00

5. کاربر روبرو از پست مفید سایت یار تشکرکرده است .

واحد (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

یک مورد خانم طلبه در محیط مجازی می شناختم که زندگی جالبی نداشت.
    این خانم بیشتر اوقاتش صرف امور به گفته ی خودش معنوی می شد. دائما در جلسات قرآن و روضه و مجالس بود.
    توی خونه هم سرش گرم به تحقیقات دینی و عبادت و دعا و رضای خدا و ... بود.

منظورم این نیست که همه مومن ها اینطورند. ولی خیلی ها دین را اشتباهی فهمیدن. حواستون باشه گرفتار نشین.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

7. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), نیکیا (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), میس بیوتی (سه شنبه 30 آذر 95), بارن (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), شکوه (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    5
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    به نظر شما این فعالیت هایی که گفتید بده !؟
    و هر طلبه ای یا هرشخص دیگری این کارهارو انجام بده زندگی جالبی نداره ؟
    یا من خوب متوجه نشدم یا تفکرات شما فرق میکنه
    خدا می فرمایند جن و انس را خلق نکرده ایم مگر برای عبادت و کسب علم و معرفت
    این خانم طلبه کلا به گفته های خدا و پیامبرش عمل کرده ولاغیر

9. کاربر روبرو از پست مفید سایت یار تشکرکرده است .

شکوه (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 دی 94 [ 23:21]
    سطح
    18
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 48 در 24 پست

Array
    به نظرم منظور شیدا این بود که باید حواست باشه افراط و تفریط نشه چون بعضیا هستن که از اونور بوم میفتن.
    چون بنا به دستور خدا و احادیث زیادی در این مورد گفته شده که انسان مومن باید همه امور زندگی رو مد نظر داشته باشه.معنویت عبادت تفریح خونه داری شوهر داری و کار و اخلاق و خیلی چیزای دیگه.همه در کنار هم یه زندگی خوبو میسازه.
    صرفا کسی که فقط به عبادت بپردازه میتونه همسر خوبی هم باشه ؟
    شما باید وقتی با کسی آشنا میشی خوب همه جوانبو در نظر بگیری و به یه مورد که از نظر خودتون مهمترینه اکتفا نکنی.

11. 9 کاربر از پست مفید دختر آریایی تشکرکرده اند .

dooo (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), واحد (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), نیکیا (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), میس بیوتی (سه شنبه 30 آذر 95), بارن (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), سرشار (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), شکوه (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), شیدا. (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 00:02]
    سطح
    40
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 75.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registeredTagger First Class
    تشکرها
    462

تشکرشده 404 در 152 پست

Array
    سلام.

من خودم حوزه درس نخوندم و البته دوستان حوزوی دارم. این بروشور که گفتید درسته. دم در حوزه من که ندیدم پسری وایسه!!!

به نظر من شما برای ازدواج دست نگه دارید. تو سایت تایپیک های خانم مصباح الهدی رو بخونید و چند تا تایپیک دیگه مثلا تایپیک هایی که تو اون درگیری ها و اختلافات خانوادگی نوشته

شده.به وضوح میتونید تفاوت بین یک دختر بسیار عاقل و فهیم و اهل زندگی و در آستانه ی ازدواج رو با بعضی از خانمهای دیگه ببینید و همچنین مقداری با احساسات قشر خانوم و رفتارهای

آقایون بعد از ازدواج آشنا بشید.

باید بگم با نظر خانم شیدای عزیز و توضیحات دختر آریایی موافقم.

واقعیت ماجرا اینه که خیلی از کمبودا و مشکلات و حتی ترتیب تولد تو رفتار و اخلاقیات هر آدمی تاثیر گذاره. نمیشه گفت چون فردی سراغ دین رفته و انتخابش تحصیلات حوزویه پس از نظر

عقل در نقطه ی کماله. واقعا به عنوان یه خانم توصیه میکنم به چادر و دختر چادری به عنوان ملکه ی عقل نگاه نکنید هر چند خود من چادری هستم و اهل آرایش نیستم.

به جرات میتونم بگم باید به چادر پوشیدن بعضی از خانوم ها هم مشکوک بود. من که خودم بدون چادر برازنده ترم و برام بسیار زیبایی و زیبا دیده شدن مهمه اما به خاطر تطابق با فرهنگ

جامعه و شرایط کاریم ترجیح میدم زیبایی رو برای خونه و بین خانوم ها و مهمونی ها نگه دارم و جدیت و وقار رو برای بیرون از خونه. در واقع من شاید اگه شرایط جامعه و خانواده ام جور دیگه

ای بود انتخاب دیگه ای داشتم.

ممکنه یک دختر طلبه چادر رو برای خدا بخواد یا نه برای نوع تحصیلش و جایگاه فعلیش و شاید اگه جای بسیاری از خانوم ها با اون عوض بشه هیچ تغییری تو رفتار اونها دیده نشه اما

اون شاید 180 درجه تغییر کنه. من خودم رو مثال زدم سو برداشت نشه. منظورم این بود که شخصیت مهم تر از چادره. شخصیت رفتار یک فرد تو موقعیت های بحرانی نشون میده ولی حجاب

نه. حجاب یه پارچه است تفکر منتهی به حجاب ارزشمندتره.

یکی از روش های شناختی شخصیت ها اینه که به مشاور مراجعه بشه مشاور ازدواج میاد با تست های شخصیتی که میگیره نسبتا تناسب دو تا فرد رو به هم میسنجه. البته نمیشه کاملا

بهش اعتماد کرد اما خوبه در واقع فقط از معیار تحصیلات حوزوی داشتن خیلی بهتره.

نکته ی دومی که وجود داره سن پایین شماست. به نظرم کمی پختگی براتون لازمه. برداشت بد نکنید اما مدتی حتی اگه فقط تو تالار باشید متوجه میشید من چی میگم و منظور من از

پختگی استفاده مفید از تجربیات دیگرانه.

یادم میاد اینجا یه کاربری به اسم محمد 93 هم دنبال یک خانوم مستون و جینگول وینگول با حجاب میگشت البته این اسم تایپکشونه :). اگه تایپیکشون منتقل نشده باشه به

انجمن آزاد بخونید مطالب مفیدی داره.

دوست خوب هم تالاری آقای اثر راشامون تایپیک بسیار جالبی دارن که مطالعه اش رو به شما توصیه میکنم.

زندگی ابعاد دیگه ای هم به غیر دین داره که خیلی مهم ان. در واقع دین یکی از معیارهای انتخابه نه همش. نمیشه گفت که فقط ظاهر+ دین یعنی خانوم خوب. مگه اینکه شانس حضرت فیل

رو داشته باشید.

در پناه حق.
    ویرایش توسط شکوه : یکشنبه 20 اردیبهشت 94 در ساعت 01:55

13. 3 کاربر از پست مفید شکوه تشکرکرده اند .

alireza198 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), بارن (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 تیر 94 [ 09:41]
    سطح
    7
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    250 Experience PointsTagger Second Class3 months registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 16 در 10 پست

Array
    به نظرم قرار نیست که با همون اولیکه انتخاب کردی حتما ازدواج کنی که. بزار خواهر یا مادرتون انتخاب کنن. یه جلسه صحبت اگر اوکی بود ادامه بدید اگر نه بگید تا انتخاب دیگه ای رو براتون کاندید کنند. بالاخره با چند بار انتخاب سلیقه شما دستشون میاد دیگه

15. 2 کاربر از پست مفید ماه دخت تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), بارن (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    برادر گرامی سلام به همدردی خوش امدید . اینکه شما فرد مذهبی هستید و به دنبال دختر مذهبی برای ازدواج هم هستید منطقی و مسیر درستیه . چون کفویت یکی از ارکانهای خوشبختیه . ولی دختر های مذهبی تنها در حوزه ها نیستند . توصیه میکنم بیشتر دنبال خانواده مذهبی باشید .

چون با محیطهای حوزوی اشنایی دارم اینو میگم . همه دختران حوزه کاملا مذهبی نیستند ولی دختر مذهبی و خوب هم در حوزه کم نیست . پس لازمه که از توشون گزینش کنید . برای اینکار هم شناخت لازمه . اگر خواهرتون امکانش رو داره میتونه به حوزه یا خوابگاهشون بره و با کسب اجازه از مسئولین مدتی باهاشون دوستی و نشست و برخاست کنه و با افکار و اخلاقشون اشنا بشه . و یکیشون رو که با سلیقه و پسند شما سازگارتره انتخاب کنه .

- - - Updated - - -

برادر گرامی سلام به همدردی خوش امدید . اینکه شما فرد مذهبی هستید و به دنبال دختر مذهبی برای ازدواج هم هستید منطقی و مسیر درستیه . چون کفویت یکی از ارکانهای خوشبختیه . ولی دختر های مذهبی تنها در حوزه ها نیستند . توصیه میکنم بیشتر دنبال خانواده مذهبی باشید .

چون با محیطهای حوزوی اشنایی دارم اینو میگم . همه دختران حوزه کاملا مذهبی نیستند ولی دختر مذهبی و خوب هم در حوزه کم نیست . پس لازمه که از توشون گزینش کنید . برای اینکار هم شناخت لازمه . اگر خواهرتون امکانش رو داره میتونه به حوزه یا خوابگاهشون بره و با کسب اجازه از مسئولین مدتی باهاشون دوستی و نشست و برخاست کنه و با افکار و اخلاقشون اشنا بشه . و یکیشون رو که با سلیقه و پسند شما سازگارتره انتخاب کنه .

17. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), شمیم الزهرا (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام به شما برادر گرامی

اینکه من در حوزه بودم و یا نبودم و .......زیاد مهم نیست ! ولی اصلا و ابدا از این بروشور خبری نیست......اقای سایت یار عزیز لطفا این رو هم مطرح نکنید چون اصلا همچنی چیزی نیست..و دختران طلبه انقدر روی دست نموندن که کسی بخواد بروشورشون ! رو بذاره بقیه اقایون ببین و انتخاب کنن.....کلا بگذریم از این چیزا....

اولا اینکه شما سن و سالتون خیلی کمه....شک نکنید شما دو سال سه سال دیگه معیارهاتون برای ازدواج تغییر میکنه....الان با داشتن 22 سال سن شما باید یه خانوم 19-20 ساله انتخاب کنید که خب بازم سن کمیه و به مرور زمان معیارهای افرادی که زود ازدواج کردن تغییر میکنه ...

سعی نداشته باشید همسر مورد نظر شما صد در صد یک طلبه باشه....همه طلبه ها خوب نیستن و اونا هم مثل ادمهای عادی خوب و بد دارن کما اینکه بعضی هاشونم دچار اافراط میشن....هیچ تضمینی نیست که اگر شما یک طلبه انتخاب کنید خوشبخت میشید و اگر انتخاب نکنید خدایی نکرده بدبخت !

این دیدگاهتون هم به دلیل سن و سال کمتونه و از روی بی تجربه گی دارید همچین چیزی رو درست و منطقی میدونید...شما یکسری معیارها برای خودتون داشته باشید....بیاریدشون روی کاغذ

مثلا اعتقادات...ظاهر...تحصیلات و .....و دنبال همچین دختری باشید.از افراد معتمد کمک بگیرید.مثل امام جماعت مسجد محل تون.

برای ازدواج با وجودیکه سن کمی دارید، هرچقدر بگردین و وقت بذارید ضرر نمیکنید.

ممکنه یه دختری متدین و از همه نطر عالی باشه اما حوزوی نباشه....

در هر صورت در این بین از همکاری و همفکر ی مادر و خواهرتونم استفاده کنید.و همه چیز رو ملاک زیبایی و ظاهر نذارید.

موفق باشید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

19. 3 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), بارن (یکشنبه 20 اردیبهشت 94), شمیم الزهرا (یکشنبه 20 اردیبهشت 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)