به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 تیر 99 [ 14:23]
    سطح
    52
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 23 در 8 پست

Array

رعایت نکردن حریم توسط همسرم در برابر جمع ( قهر)

سلام دوستان
    همسر من مشکل بزرگی داره و اون اینکه با اینکه پسر خیلی خیلی خوبیه اما اگر از دست من یا کس دیگه ای یا به هر دلیلی ناراحت باشه یا حوصله نداشته باشه اینو پیش همه یا سکوت کردن ، بی توجهی کردن،
    صحبت نکردن ، چیزی نخوردن و یا به حرفای دیگران گوش ندادن نشون میده و طوریه که همه متوجه میشن و همش از من میپرسن شوهرت چی شده ؟ دعوا کردین؟
    و من خیلی خیلی از این کارش اذیت میشم من همیشه از خانوادم یاد گرفتم حتی اگه از هم ناراحتیم کسی نباید متوجه بشه و این مساله باید بین خودمون بمونه و من حتی اگه تا سر حد مرگ هم از همسرم ناراحت باشم اگر مهمون همون موقع در بزنه و بیاد تو جوری رفتار میکنم که اتفاقی نیوفتاده ولی اگر همین اتفاق برای ایشون بیفته چنان اخم وتخم میکنه که مهمون بیچاره می فهمه که اوضاع قمر در عقرب بوده .
    کم کم منم به فکر تلافی افتادم میگم شاید اگه یه دفعه منم همچین کاری بکنم و حس منو درک کنه شاید درست بشه اما نمیتونم چون کار اشتباهیه
    گاهی وقتا فکر میکنم ایشون 30 سال اینجوری زندگی کرده و احتمالا پدر و مادرش بهش چیزی نگفتن و نمیتونم کاری براش بکنم و تا کاری کنم میشه 30 سال بعد و اون موقع هم عمر من تموم شده
    واقعا ار دستش ناراحتم
    لطفا راهنماییم کنین
    ممنونم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام

تا حالا در این مورد باهاش حرف زدین؟منظورم صحبت توی شرایط آروم و دوستانه هست.باهاش راجع به احساساتون از این کارش ضمن تعریف و تمجید از بقیه خصوصیات

خوبش حرف بزنین.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 خرداد 01 [ 15:58]
    سطح
    55
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 179
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 73 در 45 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آرنیکا نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همسر من مشکل بزرگی داره و اون اینکه با اینکه پسر خیلی خیلی خوبیه اما اگر از دست من یا کس دیگه ای یا به هر دلیلی ناراحت باشه یا حوصله نداشته باشه اینو پیش همه یا سکوت کردن ، بی توجهی کردن،
    صحبت نکردن ، چیزی نخوردن و یا به حرفای دیگران گوش ندادن نشون میده و طوریه که همه متوجه میشن و همش از من میپرسن شوهرت چی شده ؟ دعوا کردین؟
    و من خیلی خیلی از این کارش اذیت میشم من همیشه از خانوادم یاد گرفتم حتی اگه از هم ناراحتیم کسی نباید متوجه بشه و این مساله باید بین خودمون بمونه و من حتی اگه تا سر حد مرگ هم از همسرم ناراحت باشم اگر مهمون همون موقع در بزنه و بیاد تو جوری رفتار میکنم که اتفاقی نیوفتاده ولی اگر همین اتفاق برای ایشون بیفته چنان اخم وتخم میکنه که مهمون بیچاره می فهمه که اوضاع قمر در عقرب بوده .
    کم کم منم به فکر تلافی افتادم میگم شاید اگه یه دفعه منم همچین کاری بکنم و حس منو درک کنه شاید درست بشه اما نمیتونم چون کار اشتباهیه
    گاهی وقتا فکر میکنم ایشون 30 سال اینجوری زندگی کرده و احتمالا پدر و مادرش بهش چیزی نگفتن و نمیتونم کاری براش بکنم و تا کاری کنم میشه 30 سال بعد و اون موقع هم عمر من تموم شده
    واقعا ار دستش ناراحتم
    لطفا راهنماییم کنین
    ممنونم
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام آرنيكاي عزيز حرفات رو با دل و جان خوندم چون شوهر من با 42 سال سن دقيقا اين خصوصيات رو داره و وقتي عصباني و ناراحت هست قيافه خاصي داره شايد باور نكني اكثر جشن تولدهاي دخترهام رو كه فيلم و عكسشون رو ميبينم اعصابم داغون ميشه طوري كه تصميم گرفتم از امسال هيچ تولدي نگيرم چون هميشه يك بهوني براي قيافه گرفتن اون هست.مخصوصا كه خانواده من حساس به اين موضوع.به نظر من كه حل شدني نيست تنها كاري كه ميشه كرد اينه كه نزاري ناراحت بشه راهكارهايي كه براي من جواب داده اين هست
    1- سعي مي كنم تا حد توانم عصبانيش نكنم
    2- وقتي ناراحت و عصبي هست(مثلا فردا ميخاد بره كوه اعصابش به هم ريخته هست) سعي مي كنم كسي خونه ما نياد و يا ما خونه كسي نريم(در اين مواقع كه قيافش هم داد ميكشه اين قهره)
    3- خيلي وقتا من سعي كردم كه وقتي قهريم ديگران نفهمن ولي اون ياد نگرفته(13 سال هست) وقتي هم كه با هم خوبيم مطرح ميكنم جوابش اينه كه مگه من آدم آهني هستم هميشه بخندم خب ناراحتم چيكار كنم!
    4- وقتي قيافه گرفته مخصوصا خونه مامانم اينا اگه بهش بگم چرا اينطوري ميكني بدتر ميشه پس سعي كن اصلا عكس العمل نشون ندي و خونوادت هم چيزي نگن كم كم اونا هم عادت ميكنن
    5- سعي ميكنم مسافرت ها رو خودمون بريم و كسي با ما نباشه تا شاهد اين رفتارها نباشه

شوهر من متولدارديبهشت هست و فوق العاده حساس البته به نظر من خودش ميگه كاملا عادي هست حالا تو ميتوني تو مواقعي كه خوب هستين بگي كه وقتي ناراحتي خب ديگران چه گناهي دارن ببين واسه تو موثر هست واسه من كه فرقي نكرده چندبار توضيح دادم كه با اينكارت خودت بد ميشي پيش ديگران ولي ميبينم واقعا دست خودش نيست و هميشه جوابش اين هست مگه من با اونا چيكار دارم!!!!

4. کاربر روبرو از پست مفید elsay تشکرکرده است .

بارن (یکشنبه 13 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 تیر 99 [ 14:23]
    سطح
    52
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 23 در 8 پست

Array
    سلام دوستان
    متشکرم از هر دو دوست گرامی که به موضوع من سر زدین و منو راهنمایی کردین
    آنیتا و السای عزیز من بارها در این مورد با ایشون صحبت کردم و وقتی مهربون هستن و مشکلی ندارن حق رو به من میدن اما در کل نظرشون اینه که حالا دیگران هم بفهمن که ما با هم دعوا کردیم مگه چی میشه
    زن و شوهر دعوا کنن عاقلان باور نکنن
    ما که همیشه نمیتونیم با هم خوب باشیم و توی همه زندگی ها هم هست
    اما من اعصابم بهم میریزه
    مثلا دو روز پیش رفته بودیم با اقوام بیرون از شهر و ایشون به خاطر جر و بحث شب قبلمون ناراحت بود
    برنامه این گردش از قبل چیده شده بود و نمی تونستیم کنسلش کنیم
    من چون اخلاق ایشونو میدونستم بارها و بارها بهش تذکر دادم حواست باشه پیش مردم ابرو داری کنی
    ولی دریغ.....
    هر چی من به روی خودم نیاوردم ایشون بدتر کرد
    و در اخر من هم بی خیالش شدم و بهش بی محلی کردم
    حالا هی یکی یکی مادرم عمه هام و .... زنگ می زنن آیا مشکلی بینتون هست نگرانتونیم
    یخ شوهرت آب شد؟
    تو کارش مشکلی پیش اومده ؟
    و این داره منو روانی میکنه
    دلم میخواد سرمو یزنم به دیوار

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 24 مهر 94 [ 22:25]
    سطح
    17
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 24.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 16 در 12 پست

Array
    سلام دوست عزیزم
    هیچ چیزی به اندازه صحبت کردن با شوهرت نمیتونه بهش کمک کنه تا درست بشه بنظر من یکی دوبار زیر برنامه ای که ریختین بزن و بهش با آرومی بگو وقتی میدونم اعصابت خورده نمیریم فلان جا چون دوست دارم هرجایی با خوشحالی تو بریم اصلا هم باهاش بحث
    نکن اگر میگه خب زن و شهر دعواشون میشه بقبه چکار دارن بگو حرف منم همینه به بقیه مربوط نیست ولی خب من دوست دارم خوبیهای شوهرم به چشم بقیه بیاد که فکر نکن همیشه اینجوریه
    بعد خودتم سعی کن وقت بیرون رفتن ناراحتش نکنی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)