به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 11 اسفند 94 [ 20:30]
    سطح
    4
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    4

تشکرشده 8 در 4 پست

Array

Icon16 امروز متوجه شدم دختر 15 ساله ام در وایبر با پسری در ارتباط است چه کنم؟

امروز فهمیدیم(من و همسرم) دختر 15 ساله ام با پسری 17 یا18 ساله در وایبر دوست شده است و حتی عکس هم رد و بدل کرده اند. برایش توضیح دادم که کار بسیار اشتباهی انجام داده است .چه عکس عملی انجام دهیم آیا از موبایل محرومش کنیم؟دخترم بسیار ساده است و فکر کنم تحت تاثیر یکی از دوستانش قرار گرفته ولی واقعا این کار از او بعید بود و در صورتی که اعتراف نمیکرد ما باور نمیکردیم حال به نظر شما چه برخوردی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 8 در 4 پست

Array
    کسی نمیتونه کمک یا راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 اسفند 94 [ 17:17]
    سطح
    29
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    67

تشکرشده 156 در 69 پست

Array
    سلام دوست عزیز ، من فکر میکنم که اگه بخواین برخورد قهری بکنین باهاش و موبایلشو بگیرینو محدودش کنینو از این حرفا ، شرایط براتون بهتر نمیشه که بدتر هم میشه ، کلا کنترل کردن بچه اشتباهه ، فقط توجیهش کنین ، از اینکه میفهمین که دیگه بچه نیستش دیگه بزرگ شده و نسبت به جنس مخالف خودش یه احساساتی داره ، از این باهاش صحبت کنین که حق انتخاب با خودش هستش ، از اینکه شما فقط مسیر راه رو براش روشن میکنین و خودش آزاده که چه راهیو انتخاب کنه بهش بگین کلا اول از همه یه حس نزدیکی بهش بدین ، اینکه حس کنه شما میفهمینش ، بعد بهش شخصیت انتخاب کردن و بزرگ شدن بهش بدین در نهایت وارد این بشین که این رابطه ای که داره با اون پسر چه معایب و مزایایی داره براش ، اینکه چه مشکلاتی میتونه براش پیش بیاد ، چه روحی چه جسمی چه شرایطی تو بعضی رابطه های تو سنین پایین ممکنه پیش بیاد .
    نمیدونم من که حتی ازدواجم نکردم ، نمیدونم چه شرایطی داری شما ولی چیزی که فکر میکنم درست باشرو نوشتم براتون
    به خدا این دل من پر از غمه تموم دنیا برام جهنمه
    هر چه گویم من از این سوز دلم
    به خدا بازم کمه بازم کمه
    چه کنم با کی بگم عقده دل رو پیش کی خالی کنم
    دردمو با چه زبون به اینو اون حالی کنم

4. 2 کاربر از پست مفید stu تشکرکرده اند .

کامران (یکشنبه 06 اردیبهشت 94), شوهر نادم (شنبه 05 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 فروردین 98 [ 15:00]
    سطح
    58
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    521

تشکرشده 526 در 206 پست

Array
    سلام
    اول اینکه به نظر من ارتباطشو با اون دوستش قطع کنید چون یه دوست بد خیلی میتونه روی ادم تاثیر بد بزاره سعی کنید بفهمید چرا این کار رو کرده، بعضی ها از روی پر کردن اوقات فراغتشون، بعضی ها برای پر کردن کمبود های عاطفیشون، بعضی ها برای چشم و همچشمی با دوستای شون هرکسی یه دلیلی داره، اگه کمبودی داره اون کمبود رو برطرف کنید( البته در مورد دختر شما به نظر من بیشتر از روی سادگیش و تاثیری که اون دوستش روش گذاشته بود)
    اینکه خودش اعتراف به این کار کرده خودش یه نقطه عطف هست که میشه بهش اعتماد کرد و شما یا همسرتون میتونید باهاش رفاقت کنید و براش مثل یه دوست صمیمی باشید اینطوری اگه بخواد کاری کنه بهتون میگه
    اینکه بخواید از گوشی محرومش کنید اینطور فقط صورت مسئله رو پاک میکنید و تا همیشه که نمیتونید محرومش کنید باید نحوه استفاده درست از گوشیو یادش بدین
    ان شاالله خدا همه ی مارو هدایت کنه
    موفق باشید
    یاعلی...

6. کاربر روبرو از پست مفید alireza198 تشکرکرده است .

شوهر نادم (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

اول اینکه بسیار او را تحسین کنید که خودش موضوع را گفته و اینکه این باعث شده خیلی پیش چشم شما ارزشمند بشه .... بعدش براش از مضرات این ابزارهای مجازی از جمله همین خطر و حتی قوت کشی ها و .... بگید و با او بسیار رفیق باشید مخصوصاً شما که پدرش هستید تا خلاء عاطفی پیدا نکند که با دیگران پر کند ..... مفهوم دوستی ( با همجنس ) و ویژگیهای یک دوست خوب و معیارهای انتخاب دوست را براش روشن کنید و بگویید که چون عاقل هستی دوست داریم خودت اونایی که این ویژگیها را ندارند و این معیارها راندارند حذف کنی و رابطه را باهاشون قطع کنی و فقط به ما خبرشو بدی که بیشتر از عقل و تدبیرت خوشحال بشیم .
    ازش بخواید که گاهی با هم راجع به موضوعات مختلف بحث و گفتگو داشته باشید و بگویید دوست دارم نظرات دخترم رو بدونم و استفاده کنم و ببینم دخترمک چقدر اهل تفکر و بحث هست و لذت ببرم و ..... در این وقتها شما پیشاپیش در موضوعات و مسائل مبتلابه دختران آگاهی کسب کنید و نحوه درست هدایت کردن و نشون دادن خطرات را یاد بگیرید و برای او در این جلسات بحث و گفتگو داشته باشید .

هر از گاهی او را با خود بیرون ببرید برای قدم زدن و تفریح ....و به بهانه های مختلف به عنوان سورپرایز براش هدیه داشته باشید و نشون بدید بخاطر این هست که خیلی دوستش دارید .....

این روند و رابطه صمیمانه شما عزت نفس دخترتان را تقویت می کند .... نیاز عاطفی اش را تأمین می کند و به او قدرت مقاومت در برابر خطا می دهد و ......

در کل مهمترین وظیفه شما آگاهی بخشی با روش و سازوکار درست و محبت هست .
    مثلاً برایش روشن کنید که دختران قابلاض صاف و صادق و بی شیله پیله وارد یه رابطه می شوند اما پسرها هدف دارند و دنبال سوء استفاده و امیالشون هستند و اولش هم با اعتماد سازی و حرفهای قشنگ قشنگ وارد میشوند تا دختر را مطمئن کنند و بعد ابراز عشق می کنند تا دختر را علاقمند و وابسته کنند و بعدش به بهانه های مختلف قهرمی کنند تا دختر را تشنه تر کنند و .... دختر چون وابسته شده برای آنکه او را از دست ندهد به التماس می افتد و نرو و .... و اونها هم بعدش خواسته های سوء استفاده ای را مطرح می کنند و می گویند اگر راست میگی عاشقم هستی باید فلان کار و بهمان کار را برام بکنی و اصلاً براشون مهم نیست حتی یه دختر عفتش رو هم از دست بده و ...... بعدش بگو تو حاضری اجازه بدی کسی اینجوری ازت سوء استفاده کنه و ..... ؟

یا از اینکه روابط دوستی دختر و پسر چه عواقبی داره و اینکه دوستی اجتماعی هست و جنسیت در کار نیست و ..... همه کشکه چون زن و مرد با غرایزی آفریده شدند که به هم کشش پیدا می کنند پس برای همین هم محدودیت در رابطه قرار داده شده و برای همین گفته شده زن خودشو بپوشونه و مرد نگاهش را حفظ کنه و .... اینکه کسی هم ادعای رابطه برای ازدواج کرد اگر سن و شرایطش مناسب نبود و نخواست از طریق خانواده ها و خواستگاری بیاد جلو و هی بگه در آینده و حالا همدیگر را بشناسیم و .... دروغ میگه و .....

اینها نمونه ای از آگاهی بخشی بود .....

لینک را پرینت بگیرید و بدهید بخواند :

گفتگوی صمیمانه مدیر همدردی با دخترانش

8. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

m.reza91 (دوشنبه 07 اردیبهشت 94), morteza2487 (سه شنبه 15 اردیبهشت 94), شوهر نادم (چهارشنبه 09 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 8 در 4 پست

Array
    با سلام و تشکر از دوستان بخصوص فرشته مهربان . دخترم اعتراف کرده چون دختر عمه اش که از نظر ظاهر در سطح پایین تری قرار داره با چند پسر وارد رابطه شده میخواسته ببنه ایا او هم مورد توجه جنس مخالف قرار میگیرد؟؟؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)