به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 16 مرداد 94 [ 15:06]
    سطح
    22
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 62
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    222

تشکرشده 86 در 30 پست

Array

فواصل مناسب بین جلسات خواستگاری چه قدر است ؟

سلام
    اول به طور خلاصه مشکل خودم رو مطرح میکنم بعد از درونش یک سوال کلی می پرسم که پاسخ دادنش ممکنه برای خیلی ها مفید وهدایت کنده باشه.

همسر خواهرم قبل از نوروز پیشنهاد ازدواج خواستگاری رو مطرح کردند که ایشون وبرادرشون از دوستان قدیم ودوران بچگی وهمسایه قدیمی خانواده آنها هستند ،و کاملا این آقا و برادرشون رو میشناسن و از لحاظ یک مرد تایید میکنند. این اقا 3 سال سال پیش به خانم ازدواج کرده دردروان عقد در مسائل اعتقادی و فرهنگی این طور خودشون میگن با خانم به مشکل بر میخورن اما با اصرار خانواده ها با هم عروسی میکنن و کمتر از یک ماه نگذشته خانم به قصد طلاق خونه رو ترک میکنه و به هر حال ایشون الان یک سال هست که جدا شدند وکلان بیشتر معیارشون اینه که حتما طرف مقابلشون رو بشناسن.
    و اما مشکل :
    زمانی که پیشنهاد رو مطرح کردند ما قصد سفرداشتیم به شهر دیگه ای که کاری هم اونجا داشتیم( اتفاقا به منزل همون خواهرم می خواستیم بریم و برادر ایشون که رابط اصلی هم بودند با خانواده اش توی همون شهر زندگی می کنند.) وبرای شب عید بلیط تهیه کرده بودیم وقتی موضوع مطرح شد ما اجازه دادیم تشریف بیارن تا حدودی ایشون رو پسندیدم و شرایطشون رو قبول کردم حتی با موضوع طلاقشون کنار اومدم بعد چون ما برنامه سفر داشتیم شب قبل از حرکت هم به اصرار اونها یک جلسه یک ساعتی دیگری هم برگزار شد که در کل این دو جلسه به نکته منفی وعدم تفاهم خاصی نخوردیم .
    خلاصه ما نوروز حرکت کردیم رفتیم و تماسی از طرف اونها گرفته نشد تا اینکه به محضی تموم شدن تعطیلات من خانواده ام رو قانع کردم که هرچه سریع تر به خونه برگردیم که غیبت طولانی ما موجب ناراحتی یا سوء تفاهم طرف مقابل نشود ، اما اونها بعد از یک هفته تماس گرفتندو دلیل تاخیر تماسشون رو اینم طح کردند که ماخوستند ما خستگی سفر از تنمون در بیاد و جلسه بعدی رو هم با یک هفته تاخیر هماهنگ کردند !
    در جلسه سوم درمو رد پوشش صحبت هایی شد ( من چادری ومحجبه هستم ) ایشون گفتند من برام مهم نیست طرف چادر بپوشد یا مانتو گرچه چادر بهتر است اما کسی که چادر میپوشد باید زیر چادر مانتویی بپوشد که هرلحظه اراده کرد هم بتواند مانتو در بیارد در ثانی رنگ خاصی هم نپوشد آرایش هم تا زمانی که با من هست در حد خیلی کم و بدون منم در حد صفر با مینتوی خیلی ساده و بدون آرایش و رنگ هم زننده نباشد ..... ( خلاصه گرچه من همه اینها رو رعایت میکنم اما بعضی موارد حس کردم شبیه به بد دلی می شود. از لحاظ اعتقادی مثل همیم شاید یکم من مذهبی تر باشم
    در ثانی ذکر کردند شما جلسه اول ودوم مانتوی مناسبی نپوشیده بودید
    که من بلوز شلوار با چادر پوشیده بودم واصلا طوری نبود که کسی متوجه بشود که من چه چیزی زیر چادرم پوشیدم.
    خلاصه به اختلافاتی در مودر رنگ که ببرای هردومون مبهم بود رسیدیم و جلسه طوولانی ما تمام شد
    تا اینکه روز بعد مادرشون تماس گرفتند گفتند ( آقا) خسته هستند و به مدت نامشخصی 15-20 روز قصد سفر دارند و اما جویا شدند که چه زمانی مجددتماس بگیرن ماهم گفتیم بهتر فاصله جلسات نزدیک تر باشه که رشته افکار پاره نشود حتی من کمی دلخور شدم از ماجرا اما مادرشون عنوان کردند مشاوران میگن باید فاصله باشد بین جلسات تا درگیری احساسی ایجاد نشود
    این موضوع تا چه درسته ؟ آیا رفتار ایشون به نظرتون سرد نمیاد ؟
    در جلسات لحنشون یکم شبیه خط ونشون کشیدن بود. من از لحاظ ظاهری کمی سرتر هستم تحصیلاتم تقریبا بالاتر هست و لی از بقیه جهات به هم میخوریم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.

از کجا معلوم این اقا توی این بازه یا بازه ها مشغول خواستگاری رفتن جای یا جاهای دیگه نباشن و میخوان خوب دوراشونو که زدند بعد ببینند ایا شما باز مناسب ایشون هستید یا نه؟

به نظر من یک جای کار داره می لنگه....

توضیه میکنم ارزش خودتونو نیارید پایین...مخصوصا اون اقا تجربه هم داره پس شاید میخواد محتاط تر عمل کنه و... یک سری چیزا رو داره مقایسه می کنه و.. چیزایی که توی مورد قبلی بیش تر ازش ترسیده شده رو قطعا داره بیش تر با شما مطرح میکنه و...

خلاصه به نظرم روی ایشون اصلا فکر نکنید...

درگیر احساسات نشدن اصلا ربطی به این نداره فواصل این قدر طولانی بشه از نظر زمانی .

3. 5 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

parinazbanoo (یکشنبه 30 فروردین 94), نادیا-7777 (دوشنبه 31 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 31 فروردین 94), آویژه (یکشنبه 30 فروردین 94), بارن (یکشنبه 30 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    222

تشکرشده 86 در 30 پست

Array
    تنها موضوعاتی که خیلی نگرانم میکنه
    1- با تجربه تلخ گذشته دچار بد بینی شده باشه ! واون لوح سفیدش و ودید مثبتی که من دارم به ازدواج رو اون نداشته باشه
    ( که البته من همون اول قبل از اینکه بیان با این شرط اجازه دادم که بیان که کلا قضییه ازدواج قبلی رو شیفت دلیت کنن از مغزشون ومسائل گذشته رو به حال نیارن.

2- دوم اینکه به اندازه کافی راغب ومصر نباشن وخیلی نپسندیده باشن که این برای من جزو اولین شرط هاست که طرفم خیلی مایل باشه به ازدواج با من در ثانی آدم پیگیری هم باشه این رو چطور میشه فهمید؟ نمیدونم.... :(

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    الان شما چرا اینقدر نگرانی ؟!
    همه برخوردهاشون رو توی ذهنت ضبط کن و اگر لازم بود جواب منفی بده.

وقت و احساست رو هم تا لحظه عقد برای خواستگارها تلف نکن.
    هر کسی به خودش فکر میکنه و منافع خودش رو درنظر میگیره،
    بنابراین شما هم کاملا بدبینانه و سختگیرانه با موضوع برخورد کن.

ضمنا قبول کردن شرط و شروط شما کاملا زبانی هست.
    کسی نمی تونه گذشته اش رو شیفت دیلیت کنه !

موفق باشی
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

6. 2 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

parinazbanoo (دوشنبه 31 فروردین 94), بارن (دوشنبه 31 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    سلام.

من زنگ خطرهای دیگه ای هم می بینم:

1- پوشش عادی شما از نظر ایشون خوب نیست. این تفاوت سلیقه فرهنگی رو جدی بگیرید.

2- گفته اند وقتی ایشون نیستن، اوضاع متفاوته برای شما! باید بدون آرایش باشی و فلان. حواست باشه که بدگمان نباشه

3- مادرشون تصمیم گیرنده مهم نزدگیشون هستن و هنوز استقلال رای ندارن/ زندگی قبلیشون رو بدون اراده شروع کردن! ...

4- این تاخیر ایجاد شده ممکنه ناشی از پرحوصلگی اونها هم باشه که خب ظاهرا چندان همراستا نیستید.

حالا همه اینارو بعلاوه چیزهایی که خودت گفتی در نظر بگیر، ضمن اینکه حواست هست ایشون یه تجربه ناموفق اون هم به این شکل داشته.

تامل کن.
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

8. 4 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

meysamm (یکشنبه 30 فروردین 94), parinazbanoo (دوشنبه 31 فروردین 94), آنیتا123 (دوشنبه 31 فروردین 94), بارن (دوشنبه 31 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    222

تشکرشده 86 در 30 پست

Array
    درمورد استقلال قبلا ازش پرسیده بودم که رای ونظر دیگران دوستان ونزدیکانت چقدر تاثیر داره تو تصمیم گیری هات گفت: اصلا ابدا واحساس کردم حتی کمی خود رای هم هست ، یعنی هیچ جور نمیشه به کاری که نمیخواد وادارش کنی ( خودش این رو گفت)
    در ثانی مادرم که تلفنی با مادرشن صحبت می کردن پرسیدن که آیا پسرتون خودش راغب و مایل هست به ازدواج یا به اصرار شما دارن این جلسات رو میان ، که مادرشون با حالتی که ناراحت شده باشن گفته بودن : نه خانم مگه بچه های الان رو میشه مجبور به کاری کرد!!!!!!!

خلاصه این 10 -20 روزی که احتمالا سراغ نمیگرین زمان مناسبی هست برای اینکه بفهمم نحوه برخورد مناسب با ایشون و خانواده اش چیه ؟ چه سوالات اساسی وخاصی بپرسم روی چه مسائلی زوم کنم ! اصلا بهش اجازه بدم بعد 20 روز دوباره بیاد و باهام صحبت کنه ؟!
    در مجموع به نظرم آدم بدی نمیاد و دلم نمیخواد که با وسواس یک مورد خوب رو برای ازدواج از دست بدم ( مخصوصا اینکه این تیپ خواستگارا برای من خیلی بارزش تر از خواستگارایی هستن که خاله خان باجی ها تو جلسات زنونه شماره خونه آدم شیر میکنن بعد زنگ میزنن که مثلا ما خواستگاریم بعد میان و یکم آدم رزو ورانداز میکنن ومیرن وانگار دوراز جون آدم شاخ داشته یا جذام داشته ! )
    اصلا دیگه داره خیلی برام سخت میشه قضییه ازدواج!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    222

تشکرشده 86 در 30 پست

Array
    طرف با خانواده ام تماس گرفته وگفت ما از لحاظ اعتقادی به هم نمیخو.ریم و دیگه نمیایم ! کلا قضییه منتفی شد .
    مدیر همدردی لطفا تاپیک رو ببندید.
    مرسی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)