به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 آبان 94 [ 18:47]
    سطح
    13
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 22
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

در حضور دیگران چطوری با شوهرم رفتار کنم و اخلاق گندم رو ترک کنم؟

سلام دوستان
    ما تازه عقد کرديم، البته قبلش زمان زیادی باهم دوست بودیم، اون فوق‌العاده مرد بامحبت و قدرشناسی هست،همچنین خونگرم و خوش مشرب

همیشه در مهمانی ها یا در حضور دیگران ازم تعریف و تمجید میکنه، مخصوصا اگه خانواده خودش باشند این تعریف و تمجید ها چند برابر میشه، طوری که ديگه خجالت می کشم.
    مشکل اینجاست که من برعکس ایشون تو خانواده سردی بزرگ شدم ، همیشه پدر و مادرم باهم بد بودند و حتی هر زوجی تو فامیل دیدم در حضور دیگران به هم تیکه مينداختن، برای خنده کارهای مضحک همدیگه و اشتباهات همدیگه رو واسه بقیه تعریف می کردن ، بعد هرکدوم با پوزخند به دفاع از خودشون میپرداختند.....
    تا دیدم همین بوده و متاسفانه منم متوجه شدم ناخودآگاه همچین رفتاری رو با همسرم دارم، انگار اصلا جور دیگه ای ندیدم و بلد نیستم
    هرچی اون ازم تعریف می کنه و احترام ميذاره من اشتباها تش رو میگفتم و بقیه میخندیدند
    تا اینکه دیشب برای اولین بار دیدم اونم واسه خالم اینها داره چای ریختن منو به حالت تمسخر آمیز تعریف می کنه،
    خیلی ناراحت شدم، من نمیخوام اینجوری باشم، میخوام شوهرم احساس لذت بکنه از حضور من کنارش، من دارم اخلاق خوب اونم خراب می کنم.
    لطفا با مثال راهنماييم کنید چکار کنم ، چطوری خودم رو اصلاح کنم؟
    ضمنا تو رابطه خصوصی و خلوتمونم این قضیه صادقه!
    اونجا هم اون همش تحویلم میگیره و چیزای مثبت میگه، من دائم بهش غر میزنم و تحقیرش میکنم، یه آدم بی عرضه ازش به تصویر می کشم و اشتباهاتش رو دائم بهش میگم
    درصورتیکه خدایی خوبی هاش هزار برابر ايراداي جزئيشه
    لطفا با مثال راهنماييم کنید چکار کنم خودمو اصلاح کنم؟
    ویرایش توسط گل یخ_87 : شنبه 29 فروردین 94 در ساعت 20:03

2. کاربر روبرو از پست مفید گل یخ_87 تشکرکرده است .

اقای نجار (شنبه 29 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    گل یخ جان قدر شوهرتو بدون خیلیا آرزوشونه شوهری مثل شوهر شما داشته باشن بعد شما خوشی زده زیر دلت.این روزا بدجور دلم واسه همسر آیندم تنگ شده البته نمیدونم کیه و کجاست ولی خیلی دلم لک زده واسش

به نظر من شوهرت با رفتارش پیش خاله هات خواسته بهت بفهمونه که چقدر این حس بده و اون بنده خدا مدتهاست داره رفتار اشتباه شمارو تحمل میکنه

ممکنه ادامه این رفتار باعث جداییتون بشه چون مهربونترین آدما هم صبرشون حدی داره

باید رفتار اشتباهتو جبران کنی تا رابطتون بهتر بشه مثلا:

1-متقابلا شما هم از همسرت تو جمع تعریف کن.شاید اوایل واست سخت باشه.ولی کم کم عادت میکنی.نیازی هم نیست تعریفات خیلی عجیب و غریب باشه.و سعی کن تعریفای واقعی بکنی.من خودم اگه کسی ازم تعریف الکی بکنه حس اینکه منو احمق فرض کرده بهم دست میده.مثلا اگه رانندگی همسرت خوبه،دستخطش خوبه و...اینارو اگه موضوعی در این موارد پیش اومد تو جمع مطرح کن.این تعریف میتونه از ظاهرشم باشه.مثلا اگه قدش بلنده اگه تو صورتش یه عضوی خیلی جذابتره تو خلوتاتون با یه حالت خانمانه و دلبرانه ای اینو بهش بگومثلا بگو به به آقامون چقد امروز خوش تیپ شده برم واسش اسفند دود کنم بعدش واسه خودمم اسفند دود کنم که دختر به این خوشگلی گیرش اومده

2-بیرون که میرین یا تو حرف زدنای دو نفرتون دستاشو بگیر.ارتباط چشمیتو حفظ کن باهاش.

3-هر از گاهی یه اس ام اس محبت آمیز و عشقولانه واسش بفرست.

4-بعضی وقتا خودت غذای موردعلاقشو درست کن و دعوتش کن بیاد خونتون.

5-سعی کن بامزه باشی واسش نمک بریزی.مثلا اگه رشته اش مهندسیه میتونی هر از گاهی با یه لحن بامزه ای صداش کنی مهندس جوووووووووونمیا چیزایی شبیه این .که دیگه بستگی به ابتکار و خلاقیت خودت داره.

6-گفتی تو روابط نزدیک و خلوت هاتونم این رفتار اشتباهو داری.آی آی آی دختراین خیلی بده.غرور مردا تو این روابط باید حفظ بشه.اگه غرورش خرد بشه ترمیم کردنش واقعا سخته.باید بهش عزت نفس بدی.ازش تشکر کنی که تونسته حال تو رو با کارهاش خوب کنه.

7-هیچ وقت هیچ وقت تو جمع ازش ایراد نگیر.خودتو کنترل کن و بعدا با حوصله و تو خلوت و با یه لحن خوب، رفتار اشتباهشو بهش بگو و اجازه بده اونم از خودش دفاع کنه.

8-رابطتو با خونوادش خوب کن.این طوری خودتو تو دل شوهر و خونوادش بیشتر جا میکنی.

من همینا به ذهنم رسید.امیدوارم به دردت بخوره

موفق باشی

4. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

گل یخ_87 (دوشنبه 31 فروردین 94), اقای نجار (دوشنبه 31 فروردین 94), بارن (سه شنبه 01 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    ممنونم آی تک جان ، راستش بجز مورد 2 من هیچکدوم این کارهارو انجام نمیدم ، انگار وضعم خیلی خرابه
    چون از اول در یه خانواده سرد و بی روح بزرگ شدم انگار اصلا محبت کلامی تو خونم نیست!
    یعنی شاید ماهی یکبار یه عزیزم ساده بهش بگم... تازه شاید ............... دیگه باقی موارد که جای خود داره
    البته اون زیاد بهم عبارات گرم میگه : مثل عزیز دلم ،خانوم گلم ، خوشگلم و ..... دائم میگه
    من می خوام تغییر کنم ، ولی نمیدونم چطوری؟
    احتیاج به مثال های عملی و پله پله دارم.
    مساله فقط محبت کلامی هم نیست ، در کل رفتارم مشکل داره ، در جمع و مهمانی ها و ... که بالا توضیح دادم و موارد گوناگون.
    ویرایش توسط گل یخ_87 : دوشنبه 31 فروردین 94 در ساعت 12:08

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array
    با سلام

خیلی خوبه که راهمشاوره را در پیش گرفتی

خیلی خوبه که پذیرش اشتباه را داری

خیلی خوبه که زودتر از اینکه مشکل ساز بشه اومدی بر حل مسئله

بهترین کار این هست که ابتدا این اخلاقیات خوب همسرت را بهش بگی ، مثلاض همینکه از کلمات عاطفی استفاده میکنه یا احترام میگذاره و ... بهش بگو خیلی خوشم میاد ، خیلی حس خوبی بهم میدی ... اما متأسفانه من در این زمینه ضعف دارم ف بلد نیستم ف به وقتش به ذهنم نمیرسه و از این شعف و نابلدیم اذیت میشم و از خودم ناراحتم ... از بعضی رفتارهامم که خوشم نمیاد واز دستم در میره و نیاز دارم بهم کمک کنی منم مثل تو باشم ف به خوبی تو باشم و ازت یاد بگیرم ..... بهم کمک می کنی ؟

شما همینو به همسرت بگی چند فایده عمده داره :

1 - به ایشون فهموندی تعمدی نیست و نابلدی هست و خودت هم ناراحتی

2 - از صفات خوب او تمجید کردی ، تاییدش کردی و نشون می دهی چه دوستش داری و از این رفتارهاش خوشت میاد و .... این خود یعنی جبران همه اشتباهات ارتباطیت و جبران همه ضعف مهارتهای ارتباطی و بخصوص کلامی شما و مهمتر اینکه خود همین گفتمان تمرین عملی هست و همان نمونه اجرایی هست که انتظار داری دوستان به عنوان الگوی عملیاتی رفتاری بهت بدهند

3 - وقتی می گویی کمکم کن، یادم بده ، میخوانم منم مثل تو باشم ...... او را بر تخت پادشاهی می نشانی و بیش از پیش جذبت خواهد شد و اشتباهاتت نزدش رنگ می بازد و ... یاریت نیز خواهد کرد

4 - زمینه را برای اینکه بتوانی بعداً حرف از مشاوره و نزد مشاور رفتن برای یادگیری حرفه ای و آنالیز شخصیت و رفع ضعفها و یادگیری مهارتها بزنی را باز می کنی

موفق باشی

7. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

meinoush (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), گل یخ_87 (سه شنبه 01 اردیبهشت 94), آویژه (سه شنبه 01 اردیبهشت 94), بارن (سه شنبه 01 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    13
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    فرشته مهربون ممنونم
    از دیروز دارم سعی می کنم رفتارمو تغییر بدم.
    یکدفعه خیلی مشکله، دارم سعی میکنم هر هفته یکی دوتا تغییر مثبت داشته باشم.
    مثلا دیشب سر یه چیزی ناراحت شدم، سعی کردم غرغر نکنم و با لحن بهتری باهاش درميون بذارم.
    هرچند فوق العاده نبوده، اما به نظرم از قبل بهتره
    امروز صبح هم بهش تلفن کردم(آخه همیشه اون بهم زنگ میزنه)، منم دوست دارم ولی نميتونم بهش زنگ بزنم، انگار دستم نمیره.... از تلفنم خوشحال شد کلی، مثل همیشه هم کلی حرفای خوب زد، ولی من.نتونستم چیز خاصی بهش بگم ،
    بعضی وقتها هم دلم براش می سوزه چه شانسی داشته که با اخلاق من باید زندگی کنه،
    امیدوارم با راهنمایی های شما آروم آروم بهتر و بهتر بشم.
    سعی می کنم هر روز بیام و تغییرات مثبتم رو بنویسم

Banned
    آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:41]
    سطح
    46
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 247 در 126 پست

Array
    اخلاقتو عوض کنی برنده بازی زندگی هستی
    عوض نکنی باختی و کم کم زندگیت به جهنم تبدیل میشه

پس عوض شو. به هر قیمتی بآید عوض شی خانوم جان

10. کاربر روبرو از پست مفید سوشیانت تشکرکرده است .

بارن (سه شنبه 01 اردیبهشت 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)