به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

می خوام برم مشاور. راهنماییم می کنین دوستان ؟

سلام دوستای گلم

هیچکس در اطرافم نیست که بهم حضوری انرزی مثبت بده. یه دوست نزدیک دختر یا پسر یا مادر یا خواهر ندارم که براش مهم باشم به اهمیت بده. انرزی مثبت تو وجودم ایجاد می کنم اما مداوم نمی تونم نگه دارمش. باید به جایی برسم که مداوم باشه اما هنوزم نمی تونم.

و باید جبران سالهای از دست رفته ام رو بکنم. اگه زنده ام باید زندگی کنم. برای زندگی کردن هنوز نیاز به کمک دارم.

به خاطر همین می خوام یک مشاور خوب پیدا کنم و امسال تحت نظرش باشم. یک همراه می خوام که بتونه راهنمایی های درست کنه. اما ظاهرا قیمت و هزینه مشاوره زیاده. خوب.... از روانپزشک که بیشتره انگاری!

به خاطر همین باید دقیق تر بدونم چی باید از مشاور بپرسم. مشکلاتم چی ها هستن چطور دسته بندی کنمش که بهتر به نتیجه برسم. اگه ممکنه و اگه می تونین باهام همفکری کنین که ببینم چی بخوام از مشاور و چی بگم.

ممنونم.

2. 7 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

danger (پنجشنبه 20 فروردین 94), m.reza91 (پنجشنبه 20 فروردین 94), paiize (پنجشنبه 27 فروردین 94), فرشته مهربان (پنجشنبه 20 فروردین 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94), مهرااد (پنجشنبه 27 فروردین 94), آزرم (پنجشنبه 27 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 19 مهر 98 [ 21:23]
    سطح
    55
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 182
    Overall activity: 39.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 145 در 78 پست

Array
    سلام دختر گل
    بهترین تصمیم رو گرفتی خود من سالها تو انزوا وافسردگی زندگی کردم ولی چند ماه پیش همین تصمیم شمارو گرفتم بدون هیچ انگیزه وامیدی به یک مشاور مراجعه کردم ایشون طی چند جلسه صحبت با من وگوش کردن حرفای من که ماشالله کمم نبود:))تونستند به من تلنگر بزنن برای از جا بلند شدن وحرکت تومسیر بهتری الان ادعا ندارم عالی هستم اما خیلی تغییر کردم خیلی . من درکنارش به روانپزشک هم مراجعه کردم (مشاور ازم خواستند)ودارو مصرف میکردم که هردو اینها برای من موثر بود و تمام تصورات وشنیده های قبلیم راجع به اثر بد واعتیاد اور دار وخواب اور داروها اشتباه بود من که فقط تاثیر مثبت گرفتم شما هم حتمن تواین تصمیمت جدی باش و برو لازم هم نیست با خانواده یا کس دیگه ای هم مشورت کنی من حتی خانوادم هم نمیدونند هفته ای یه جلسه میرفتم من شهرستانم اینجا ساعتی 40 45 بود وطول دوره هم بستگی به پاسخت به درمان داره من حدود 6 جلسه رفتم وخیلی راضی بودم یاد میگیری که مدیر احساسات وزندگی خودت باشی واینکه هیچ کس به جز خودمون نمیتونه وبلد نیست بهمون کمک کنه موفق باشی عزیزم

4. 4 کاربر از پست مفید danger تشکرکرده اند .

meinoush (پنجشنبه 20 فروردین 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94), مهرااد (پنجشنبه 27 فروردین 94), بارن (پنجشنبه 27 فروردین 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    سلام دوستان
    پاسخ مشاور خانواده 52
    مدیر همدردی خانم دکتر اسماعیلی رو معرفی می کنن
    شما می دونین ایشون الان کجا مشغول هستن
    ؟؟

مشاور خوب که به مشکلات فردی مرتبط باشه می شناسید؟ مشاور یکی دیگه پرسیدم 120 تومن ساعتی هست زیاده خوب. چون باید پیوسته برم

خانم دکتر اسماعیلی رو نمی تونم توی سرچ پیدا کنم کجا هستن برای مشاوره

تجربه ای یا شنیده ای دارین ؟

ممنون

6. 2 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

danger (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    رفتار- سیاست و پختگی زنانه. رفتارام باید زنانه باشه نه دخترانه

می خوام خوشبخت شم. تعریفش و راه هاش :
    پختگی ابعاد مختلف وجودم (احساس- عقل- معنویت- حتی ورزیدگی جسمی) - امنیت احساسی و مالی (استقلال و قدرت مالی و احساسی)

استقلال احساسی- تعادل کودک و بالغ- پرورش بالغ
    تنهایی
    نیاز دوست داشتن و دوست داشته شدن
    از خودبیگانگی (خویشتن دوستی)
    گرایش به مردان با سن بالاتر به جای هم سن خودم (شاید دلیلش گرایش به قدرت مردان هست که در سن بالاتر به دست میارن؟ یا حس امنیت که میدن؟)
    سخت و دیر عاشق شدن
    راه های شروع ارتباط با جنس مخالف برای ازدواج (سنتی نمی تونم. سن هم داره میره بالا جوانی نمی مونه)
    احساس امنیت
    ترس هایی که هنوز دارم

استقلال مالی-
    هوش هیجانی - مهارت های روابط بین فردی
    ذهن منظم برنامه مند- روش های برنامه ریزی دقیق
    ی مهارت و کار پول دراور. یا ادامه ی یکی از کارایی که انجام دادم به صورت عمقی (انتخاب)
    ویرایش توسط meinoush : چهارشنبه 02 اردیبهشت 94 در ساعت 18:44

8. 5 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

danger (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), m.reza91 (چهارشنبه 02 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94), میشل (چهارشنبه 02 اردیبهشت 94), آزرم (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    آزمون mbti

اعتماد به نفس

قیاس نکردن خودم با دیگران

10. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

danger (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), hamidhi (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    Infp 6264
    ویرایش توسط meinoush : پنجشنبه 03 اردیبهشت 94 در ساعت 18:11

12. 2 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

danger (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام مینوش جان . خوبی؟

این پستم ارتباطی با تاپیکت نداره. ولی خ خوب میشه اگر
    1) یک لیست تهیه کنی از کارهایی که علاقه داشتی و بدلایلی رها کردی.

2) و همین طور لیستی از استعدادهایی که در خودت می بینی و حس میکنی با مقداری تلاش می توانی خودت رو شکوفا کنی. این کارها قطعا حالت را خ بهتر خواهد کرد .

3) همین طور لیستی از خصوصیاتی که باعث میشه شما به خاطر اونها جذب یه سری ادمها بشی. بعد ببینی این خصوصیات رو خودت داری یا نه ( یا بهتره بگم خودت دوست داشتی داشته باشیش یا نداریشون )

قطعا برنامه ریزی و مدیریت زمانت را هم داشته باش
    مورد بعد سعی کن کمتر مطالعه داشته باشی و بیشتر عمل کنی. یعنی تا کتابی را عملی نکردی سراغ کتاب دیگرنرو. یک جورایی تمرکز داشته باش. و البته تعادل در انجام کارهات

با ارزوی موفقیت برای تو دوست نازنین

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

14. 4 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

danger (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), meinoush (پنجشنبه 03 اردیبهشت 94), parsa1400 (جمعه 04 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    حفره های خطرناک ذهنی

هر انسانی در طول زندگی خود میزان مشخصی انرژی در اختیار دارد این مقدار انرژی، در بین افکار مختلف تقسیم شده است و هر کدام درصدی از نیروی ذهن را به خود اختصاص داده اند. طبیعتا بعضی از افکار در حوزه مثبت و بعضی دیگر در حوزه افکار منفی قرار دارند هر چه شما به قلمرو منفی توجه بیشتری داشته باشید سهم بیشتری از انرژی خود را به آن اختصاص داده اید و از انرژی که باید در جهت تحقق خواسته های قلبی و تبلور اهدافتان قرار بگیرد کاسته اید. اما انرژی موجود در قلمرو افکار مثبت، علاوه بر آنکه یک پشتوانه قوی برای رسیدن به اهدافتان است، به دلیل فرکانس بالایی که دارد همچون یک دیواره آتش، ذهن را در برابر ورود پالس های منفی در امان نگه می دارد هرچه انرژی شما در این ناحیه بیشتر باشد سپر ذهنی قوی تری در اختیار خواهید داشت.

هر کسی به تناسب زندگی خود در شرایط روحی تقریبا ثابتی به سر می برد و از لحاظ انرژی، تعادلی بین دو حوزه مثبت و منفی برقرار می کند اما گاهی در زندگی شرایطی ایجاد می شود که این تعادل به هم میریزد و حالات روحی انسان دچار تغییر ملموسی می شود. این عدم تعادی به این دلیل است که در اثر اتفاقات پیش آمده، به یکباره میزان قابل توجهی از انرژی به طرف ناحیه دیگر جریان پیدا می کند. اگر این جریان انرژی به طرف افکار منفی باشد دو پیامد نامطلوب به دنبال خواهد داشت: اول آنکه در این شرایط افکار منفی قدرت بیشتری خواهند گرفت و توانایی بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن زندگی فرد به دست می آورند، دوم اینکه به علت جریان پیش آمده، یک خلا انرژی در قلمرو افکار مثبت پدید می آید و سپر ذهنی را تضعیف می کند. این خلا انرژی همچون یک حفره امنیتی راه را برای ورود سایر افکار منفی هموار می کند.

وقتی که ذهن توان دفاعی خود را از دست دهد موج های افکار منفی می توانند از حفره ایجاد شده راه را به مغز باز کنند. در اثر این خلا انرژی فرد کمبودی را در زندگی خود احساس خواهد کرد و در صدد جبران آن بر می آید اما معمولا راه حل هایی که به ذهنش می رسد منشا گرفته از همان افکاری هستند که از طریق حفره انرژی به ذهن او راه یافته اند بنابراین نمی توان انتظار داشت که اقدام هایی که فرد در این راستا انجام می دهد نتایج مطلوبی به بار آورد.

از مواردی که می توان مثال زد "دل به هر کس دادن برای فرار از تنهایی، استفاده از مواد روان گردان برای احساس شادی، دست زدن به اعمال انتقام جویانه برای آرام کردن حس نفرت" و سایر کارهای ناهنجاری که همه نتایج دست و پا زدن هایست که فرد در جهت رفع کردن خلا پیش آمده انجام می دهد اما هیچکدام از این ها درمان درد او نیستند درمان درد او در وجود خودش نهفته است. بنابراین لازم است که در چنین مواقعی قبل از آغاز هر اقدامی، به ذهن خود مراجعه کنید و درمان را در ذهن خود جستجو کنید نه در دنیای بیرون.

راه حل به تعادل برگرداندن ذهن این است که در مرحله اول جلوی جریان انرژی به سمت افکار منفی گرفته شود چون با حرکت نیرو به این ناحیه، احساسات منفی همچون احساس خشم، احساس نفرت و احساس تنهایی می توانند به شدت نیرو بگیرند، شما باید در اقدام نخست مانع از قدرت گرفتن بیشتر این عوامل مخرب شوید و در مرحله دوم باید قدرت را از آنها بگیرید و نیرو را به حوزه افکار مثبت انتقال دهید تا خلا انرژی شکل گرفته در این حوزه بر طرف گردد.

راه حل چیست؟

متاسفانه در دنیای مدرن و پر هیاهو، انسان ها خودشان را در شلوغی زندگی گم کرده اند و دست به کارهایی می زنند که هیچ ارتباطی با خواسته قلبی و اهداف ذهنیشان ندارد. بهترین راه برای رسیدن به سلامت روحی و گام برداشتن در جهت خواسته های قلبی آن است که راه را به ذهن خود باز و با آن ارتباط برقرار کنید در این حالت است که می توان انرژی را به صورت آگاهانه در اختیار افکاری قرار داد که در جهت اهداف ذهنی و مسیر سعادت ما هستند، در غیر اینصورت انرژی به صورت کنترل نشده در بین افکار مختلف پراکنده می شود و چه بسا در این بین سهم افکار منفی بیشتر هم باشد.

بهترین راه برای ارتباط با ذهن به توصیه بسیاری از روانکاوان برجسته، انجام عمل سکوت ذهنی است در این پروسه که مغز به سطح آلفا می رسد یکی از موثرترین راه ها برای آرام کردن ذهن است و در این حالت است که شما می توانید به دور از آشفتگی ها راه را به سوی ذهن خود باز کنید.

برای رسیدن به سطح آلفا شما باید روزانه حدود 20 دقیقه در محلی ساکت و به دور از هر گونه سرو صدا و آشفتگی مغز خود را آرام نگه دارید. معمولا بهترین زمان برای عمل سکوت ذهنی صبح به محض بیدار شدن از خواب است. برای انجام این تمرین، چشمانتان را ببندید و فارغ از هر اندیشه مزاحم، ذهن خود را به دم و بازدم های خود متمرکز کنید. بعد از چند دقیقه که ذهنتان به آرامش عمیقی رسید آنگاه می توانید نیروی ذهن خود را برای تمرکز بر روی یکی از افکارتان، به نظم در آورید. قبل از انجام این عمل لازم است که لیستی از اندیشه هایتان که به شما انرژی می دهند و با آنها احساس شادمانی می کنید و یا لیستی از افکاری که در جهت خواسته های قلبی شما هستند تهیه کنید این اندیشه ها باید جان بگیرند تا زندگی دوباره ای برای شما به ارمغان بیاورند. در طول این مدت سعی کنید با ساختن تصاویر ذهنی مورد دلخواه، نیروی بیشتری را به اندیشه های مثبت انتقال دهید.

با انجام این عمل نه تنها از کمتر شدن انرژی در قلمرو افکار مثبت جلوگیری کرده اید بلکه توانسته اید پروسه انتقال قدرتی را به اجرا بگذارید که سبب تقویت هرچه بیشتر حوزه افکار مثبتتان می شود.

نویسنده: مهدی فعله گری
    کارشناسی ارشد ایمونولوژی پزشکی
    felegari@hotmail.com

سایت مردمان

================================================== ===============

این مقاله بدردت می خوره. بخاطر مفید بودنش خواستم جای دیگه هم بگذارم که باید شارژ می بودم. امیدوارم ازش استفاده کنی

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

16. 3 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 04 اردیبهشت 94), parsa1400 (جمعه 04 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    96
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,844

Array
    - احتیاج به لایه ای دفاعی برای خودم دارم. لایه ای که هر کی از راه می رسه بهش وارد نشه در عین حال هم یه سطح ارتباطی با همه هم حفظ شه. یه راهش فکر می کنم رعایت ادب در جمله بندی هست. با افعال جمع با مخاطب صحبت کنم و دیر به سطح دوستانه برسونم . این یه جور فیلتره. اما به فیلتر های دیگه ای هم نیاز دارم. تا بتونم لایه لایه و قدم به قدم ادم ها رو به خودم راه بدم و امنیت داشته باشم درعین حال انتخاب درست کنم برای راه دادن ادم ها به زندگیم. فیلتر های دیگه ای باید پیدا کنم.

- ادم وقتی ازدواج نکنه و بچه دار نشه یه بخشی از ابعاد وجودش رشد نیافته می مونه. این بخش از وجودمو چطور باید پرورش بدم؟ وقتی با یک مرد پیوند نخورم رشد نیافته می مونه قسمتی از وجودم. برای مادر بودن می تونم از حیوونا مراقبت کنم یا بهترش مراکز بهزیستیه. اما ازدواج یا عشق دو طرفه نداشتن باعث می شه یه قسمتی ام ناقص بمونه. از مردا بترسم. راحت نباشم. روابط اجتماعی و خانوادگیم ناقص بمونه و خیلی مشکلات دیگه. که در رفتارم مشهوده. و اگر ادامه پیدا کنه در سن بالا هم خواهد بود.

- به نظرم از مردا در اوج قدرت و پختگی و مردانگیشون خوشم میاد. یه سنی که جاافتاده ان مقتدرن مهربونن ملایمن و در عین حال هنوز هم جوونن.

- دلایل اینکه خواستگار ندارم. راه حل. رفتارم؟ پوششم؟ ارتباطاتم؟ ترس هام؟

--------------
    2 تا چیزی که خیلی دوست دارم:
    عشق و یادگیری-

کاربردی کردن یادگرفته هام و استفاده ازشون برام مهم نیست.
    --------------
    - حساسیت بالا- (لایه دفاعی نیاز دارم)

-------------------------------------------------------------------------------------

خیلی ممنون مهراد جان. نوشته ات کاملا مرتبط به تاپیکمه. همین کمک ها رو می خوام
    ویرایش توسط meinoush : جمعه 04 اردیبهشت 94 در ساعت 12:55

18. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

parsa1400 (جمعه 04 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94), veis (جمعه 04 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 تیر 97 [ 14:07]
    سطح
    63
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 181
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    480

تشکرشده 882 در 242 پست

Array
    سلام مینوش جون
    من وقتی تاپیک های تو رو می بینم حتما باید وارد بشم و یه چیزی بنویسم.
    آخه خیلی برام عزیز و دوست داشتنی هستی
    احساس تنهایی خیلی سخته خانومی. کاملا درکت می کنم. چون کاملا در وضعیت تو هستم
    مینوش این شماره یه روانشناس هست. من چندباری برای مشکلات مختلف رفتم پیشش . واقعا راضی ام ازش
    به نظرم یه بار امتحانش ضرری نداره. ساعتی 45 هزینه ش هست. مطبش هم ستارخان هست
    44022249
    09352878792
    دکتر قاسمی

20. 2 کاربر از پست مفید veis تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 04 اردیبهشت 94), یه دختر سرگردان (یکشنبه 06 اردیبهشت 94)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)