به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 فروردین 94 [ 15:02]
    سطح
    1
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Tavajoh عاشق پسری شدم و نمیدانم اوهم به من حسی دارد یا نه...اعتراف به عشقم کار درستی است؟

دوستان 16 سالمه و عاشق پسری 22 ساله شدم...نمیتونم فراموشش کنم و عشقم کاملا حقیقیه و باید بگم که اولین کسی که از حسم باخبر شد مادرم بود!اینم گفتم که فکر نکنید به همه در باغ سبز نشون میدم!!!به خاطر اخلاق و فرهنگم تو همین سن هم پیشنهاد های خوبی برای ازدواج داشتم ولی من ایشون و دوست دارم....حالا بهش بگم یا نه؟توروخدا کمکم کنید و نگید که فراموشش کنم چون واقعا عاشقشم...

- - - Updated - - -

دوستان توروخدا پاسخ بدید و راهنماییم کنید...

2. کاربر روبرو از پست مفید مرجان22 تشکرکرده است .

khaleghezey (یکشنبه 16 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 فروردین 94 [ 01:39]
    سطح
    11
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 52 در 22 پست

Array
    خیر نگو .هنوز بسنت کمه.همینی که اینطور اصرار داری میگی عشقت واقیه یعنی اینکه درگیر اخساسات هستی شدید

4. 6 کاربر از پست مفید Maxpayne تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 16 فروردین 94), maryam123 (یکشنبه 16 فروردین 94), کیت کت (یکشنبه 16 فروردین 94), نادیا-7777 (یکشنبه 16 فروردین 94), اقای نجار (یکشنبه 16 فروردین 94), بابک 1369 (سه شنبه 18 فروردین 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

با توجه به سنی که در آن قرار دارید اینگونه احساسات میشه گفت عادیه مخصوصا اینکه دختر خانوم هم هستید.
    جای تحسین داره که با اینکه فقط 16 سال سن دارید ولی قبل از اینکه کار یانجام بدهید تصمیم گرفتید در سایت مشاوره ای همدردی مطرح کنید

هدف اکثرا دوستی های از طرف پسرها وقت گذرانی هستش و نهایت اکثرا منجر به جدایی و ضربه خوردن دختر خانوم ها میشه برای همین سایت وزین همدردی سعی بر این داره که مراجعین همانند شما را از برقراری اینگونه روابط احساسی و پنهانی و بدور از منطق برحذر کنه.

اگر احساس مي کني اگر اين رابطه ها را نداشته باشي امل هستي ،
    اگر احساس مي کني براي به ازدواج رسيدن با پسري که توجهت را جلب کرده بايد باهاش دوست شوي اشتباه مي کني
    و اگر چنين کني بعدش هم براي نگه داشتنش بخاطر وابستگي هايت تن به هر خواسته اي که داشته باشد مي دهي ،
    عفتت را از دست مي دهي ،شخصيتت له مي شود ، وابسته مي شوي ، درمانده مي شوي ،
    دلت مي خواهد زودتر بياد خواستگاري و ازدواج کنيد اما او بهانه مي آورد و نمي آيد
    و آخرش هم يک جوري شما را رها مي کند ... اگر خوشبينانه بخواهيم ببينيم ،
    او هم وابسته شود و شما را بخواهد ، با خانواده که مطرح کند آنها موافق نخواهند بود
    و ...... مطمئناً 90 درصد شما ازدواج نخواهي کرد با فرد مورد نظرت ،
    حالا اين فرد اين پسر باشد يا هرپسر ديگري وقتي اين راه و روش را برگزيني
    نتيجه اش همين است و جز آسيب و شکست و به خواسته ات نرسيدن نصيبي نمي بري .......
    ارتباط دختر و پسر در قالبهاي دوستي و با استرس و مخفي کاري را توصيه نمي کنيم.
    چنين رابطه هايي هيچ تضميني در پي ندارد و تعهدي بر آن بار نيست. و آينده آنها هم مبهم و ناروشن است.
    و اضطرابها و انرژي گيري اين رابطه ها زياد و نتايجش اندک است.
    اگر به ازدواج ختم نشود (غالبا) افسردگي به همراه دارد و اگر ختم شود( معمولا) با درگيري ، بدبيني و ....
    ، همراه هست. ( البته نه صد در صد).
    شوربختانه اینگونه دوستی ها مشکلاتی برای بعدها بوجود میاره فقط یک نمونه اینگونه مشکلات اینه که باعث میشه دختر خانوم ها با توجه به احساسی بودنشان بسیاری از فرصت های موجود برای تشکیل یک زندگی موفق را از دست بدهند و در رویا زندگی کنند.در صورتی که اگر پسری واقعا قصد ازدواج داشته باشه خودش مستقیما از طریق خانواده ها وارد میشه.یک نمونه دیگش مقایسه کردن دوست پسر های قبلی با خواستگارنی هستند که برای دختر خانوم ها می آیند و در آینده هم مقایسه با شوهر این ضربه سنگینی به زندگی مشترک وارد میکنه.

و در اخر مقالات زیر را با دقت مطالعه نمایید.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

6. 4 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (یکشنبه 16 فروردین 94), maryam123 (یکشنبه 16 فروردین 94), فدایی یار (یکشنبه 16 فروردین 94), اقای نجار (یکشنبه 16 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 فروردین 94 [ 15:02]
    سطح
    1
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    دوستان عزیزم اگر مشکل سن من هستش بهتره بگم که تمام اعضای فامیل حتی آقایون 32/33 ساله برای تصمیمات مهم زندگیشون با من مشورت میکنن!و باید بگم که خیلی بیشتر از سنم هستم....و بعضی دوستان از ضربه هایی که بهم وارد میشه گفتن و عواقب این جور دوستی ها...باید بگم که خوشبختانه اونقدر احمق نیستم که تن به کارهایی بدم که آینده و آبروم و از بین ببره و بهتون گفتم که اولین کسی که از این ماجرا باخبر شد مادرم بود!به نظرتون منی که همچین چیزی و از مادرم قایم نمیکنم حاضرم به خاطر حسی که به اون آقا برم تن به هرکار و هر خواسته ی ایشون بدم؟!اگه از من همچین چیزی و بخواد کاملا متوجه میشم که براش ارزشی ندارم که حاضر شده بهم دست درازی بکنه...باید بگم که من از اون دخترایی نیستم که هرکی و میببین عاشق میشن و به همون سرعت هم فارق میشن!!!و اینم باید بگم که ضربه ای که از نبودن این آقا بهم وارد میشه از هرچیز دیگه ای بدتره...لطفا بدون نصیحت کردن راهنماییم کنید چون گوشم از این حرفا پره...ادم ها همیشه با عاقلانه زندگی کردن به خوشبختی نمیرسن...عشق ارزش ریسک کردن و داره

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 آبان 94 [ 21:48]
    سطح
    78
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 322
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    775

تشکرشده 2,481 در 570 پست

Array
    سلام

تحقیر و توهین و تن به خواسته یه پسر دادن تنها سکس نیست!!!!!!غرور و عزت نفس زنانه تو که با توجه به فرهنگ ما با پیشنهاد یا ابراز علاقه از طرف تو پایمال میشه.
    انقدر هم نگو بزرگی من با 27 سال سن و یال و کوپالم و درس و شغل و.....بازم همیشه از اشتباه و خطا میترسم.

9. 5 کاربر از پست مفید کیت کت تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 16 فروردین 94), veis (یکشنبه 16 فروردین 94), آزرم (دوشنبه 17 فروردین 94), اقای نجار (یکشنبه 16 فروردین 94), بابک 1369 (سه شنبه 18 فروردین 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    تالار همدردی در جهت ایجاد رابطه دوستی بین دو جنس و یا تداوم و بازسازی رابطه راهنمایی نمی دهد ، چون با این روابط دوستی مخالف هست و آسیب زا می داند ،

دوستان لطفا ادامه ندید.حرف کاربرها و سایت همدردی اینه شما هرجور دوست داری می توانی رفتار کنی هر تصمیمی دوست داری می توانی بگیری مختاری و اینم بدان که هر تصمیمی که بگیری عواقبی در پی داره پس موفق باشید

شاد و سربلند و پیروز باشید
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

11. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

فرشته مهربان (یکشنبه 16 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام از این احساس ها توی پسر ها هم توی سن 19 به بعد خیلی ایجاد میشه...البته همیشه اشتباه هم نیست انتخاب ها گاهی هم درست در میاد ولی اکثر مواقع بعد چند سال میبنیم که چقدر تصوراتمون اشتباه بوده و فرضی یکی که توی ذهنمون بوده نا خودگاه یکی بهش ظاهری شباهت داشته میگیم خودشه و...سریع بهش دلباخته میشیم... خیلی وقت ها وقتی پای صحبت و اشنایی میشه با طرف مقابل میشه البته وقتی اون احساس فروکش کنه میبینیم چه دنیای متفاوتی داریم و فقط عاشق یک تصور زیبا شدیم ؟!

شما هم توصیه میکنم اگه اون فرد اشنا شماست طوری میشه بزرگان ندا بدند به اونا که مثلا خواستگار خوب برای شما بیاد شما رو عروس می کنند و... به گوش اونا برسونند مطمئن باشید اونا بخوان پسرشون ازدواج کنه پاپیش می ذارند....مثلا من خودم چند وقته دنبال دختر خوب هستم برای ازدواج یکی از اشنایان ما که بسیار هم دختر خوبی هستند هم سن شما هستند و من تردید دارم که بهشون پیشنهاد بدیم به خانوادشون یا نه به دو دلیل یکی این که بگند سن دخترشون کمه یکی این که شاید اون خانم بخواد اول کنکور بده و بعد پذیرش دانشگاه به این چیزا فکر کنه چون خانوادشون براشون تحصیل مهمه...خب اگه من مثلا میدونستم اینا برای اونا مشکل نیست همین روزا اقدام می کردم برای همین به شما این پیشنهاد رو دادم.. بعدش اگه اقا پسر اومد خواستگاری شما تازه باید شما و ایشون برید زیر ذره بین که ایا با هم تناسب دارید و تازه کار شروع میشه به طور جدی...ولی توی این سن 16 دخترا و مثلا 19 پسرا فکر می کنند داشتن یک شور و شوق خیلی زیاد دیگه یعنی اتمام کار و رسیدن به طرف مقابل !!!

اگه هم طرف غریبه هست و... این موردی نمیشه همون بهتر فراموش کنید چند وقت بعد باور کنید افسوس می خورید الکی حستون رو درگیر این چیزا می کردید هر چند تجربه کسب می کنیدولی واقعا ارزش نداره...من به دختری مثل شما توصیه دارم به هیچ پسری فکر نکنه مگر این که یکی بیاد خواستگاری اون وقت شما باید ببنید معیار و تصورتون از ادواج چیه و ایا اون اقا با شما تناسب داره و.. بعدش تازه برید تو وادی احساس و... خیلی وقت ها به خیلی از افرادی که دختر و پسر ها توی این سنین فکر می کنند نمی رسند و فقط الکی درگیری ذهنیش می مونه...

من حس میکنم شما شاید مثل سایرین الان شما عاشق یک تصور یبا هستید اینو یادتون باشه...اون زوج هایی که میگن ما عاشق بودیم اولش بعد چند سال جدا میشند اونا عاشق یک تصوری از هم بودند و وقتی بهم می رسند و واقعیت رو چیز دیگه ای می بییند کارشون به جدایی و طلاق می کشه...

پس سعی کنید خویشتن دار تر باشید.من عاشقشم نگید فراموشش کنم واقعا نگران کننده هستش همین شما اگه ازدواج نکنید مثلا توی سن 20 سالگی باور کنید تا یک پسر رو خوب زیر و بمشو در نیارید که با شما تناسب داره یا نه این طوری نمی گید نگید فراموشش کنم و... اومدیم پسره خوب بود خانوادش شما رو نخواست و هزار تا از این چیزا که باعث شه بهش نرسید..شاید توی این سن بگید اشکال نداره خودش مهمه و.. ولی چند سال بعد اتفاقا براتون مهم هست که توی ازدواج مورد پذیرش همه باشید و... پس یک دختر بالغ از نظر عاطفی و روانی و... این طوری نمیگه..بلکه اول براش خواستگار میاد همه ی مسایل رو بررسی میکنه با خانواده و مشاور و.. بعدش که دید طرف مناسبشه و.. بهش دل میده و...

از همه مهم تر خدا نکنه شما به یک پسر بدی علاقه پیدا کنید و اونم بخواد از این احساس شما سو استفاده کنه و... دیگه واقعا داغون میشید و....

پس لطفا سری که درد نمی کنه رو دستمال نبندید و سعی کنید کم تر به این مسایل و اون اقا فکر کنید و حتی دیگه ایشون رو نبنید.و بیش تر کلی به ازدواج فکر کنید که چه معیار هایی براتون مهمه خانوادتون و.. که اگه خواستگار اومد درست بتونید بررسی کنید.پس توی این مسایل یه شخص خاصی فکر نکنید.بلکه کلی فکر کنید این طوری دستتون بازه هر کی اومد خواستگاریتون با اون متر های مشخصی که دارید اندازه گیری می کنید.

با ارزوی موفقیت.
    .
    .
    .
    راستش من این پستمو صبح نوشته بودم الان می فرستم...پست دوم شما رو دیدم ناراحت شدم به دوستانی که لطف کردند وقت گذتاشتند برای شما این طور برخورد کردید.

ولی دلیلی نشد که حرفامو نگم.گفتنی ها گفته شد تصمیمی با شماست.فقط بدونید مطئول هر تصمیمی بگیرید خود شما هستید.

شما من که به شخصه نگفتم سنتون کمه یا کم تجربه...اصلا بهترین فرد برای مشاوره...ولی هر سنی چیز های خاص خودشو داره الان در سن شما احساسات بر منطق غلبه داره و جالبه بدونید خیلی ها توی این سن شما حس می کنند خوب می فهمند و... این درست ...ولی وقتی ادم از این سن رد میشه متوجه میشه خیلی چیز های بیش تری هم بوده و هست که باید میدونسته.
    ویرایش توسط فدایی یار : یکشنبه 16 فروردین 94 در ساعت 17:38

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    سلام خوش اومدی

لطفا به این سوال ها جواب بده

توی خانوادتون سن ازدواج چه طوره؟؟
    از چه چیز این اقا خوشت اومده؟؟کامل توضیح بده
    تا چه حد می شناسیش؟
    به نظر خودت امادگی ازدواج داری؟اصن قصدت ازدواجه؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 مهر 94 [ 16:26]
    سطح
    22
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    سلام. اگه واقعا قصد ازدواج دارین و خودتون و خونوادتون با ازدواجتون در ابن سن مشکلی ندارن بهترین راه اینه که از طریق یه واسطه اقدام کنید.ی جوری به گوششون برسونین که قصد ازدواج دارین و حتی اگه واسطه آشنا باشه و آدم مطمینی باشه میتونه شمارو پیشنهاد بده..
    اما به هیچوجه مستقیم بهش نگین و اظهار علاقه نکنید.به هیچوجه..من خودم شخصا حتی اگه کسی رو دوس داشته باشم بفهمم دنبالمه ناخودآگاه اش فرار میکنم.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array
    با سلام

همدردی با اینکه شما بروید و ابراز علاقه کنید و رابطه به وجود بیاید کاملاً مخالف است و راهنمایی نمی دهد

تنها راهنمایی درست از طرف تالار همدردی برای شما این است که به همان مادرتان بگویید که دست به کار شود و راهی پیدا کند تا به خانواده این پسر اعلام شود که خانواده شما مایلند ایشون دامادشان شود . هیچ راه معقولی غیر از طریق خانواده خود اقدام کنید نیست .

در نظر داشته باشید که این پسر در این سن آیا سربازی رفته ، کار دارد و آیا اصلاً آمادگی ازدواج دارد و اینها را از طریق خانواده و مادرتان متوجه شوید اگر شرایط ازدواج ندارد از فکر هرگونه رابطه بیرون آیید و فقط از طریق خانواده به نوعی که صلاح می دانند اعلام تمایل به اینکه دامادی وی را خواهان هستند و با شرایطش هم کنار می آیند اعلام شود و .... اگر قبول کردند که فبها شما به کمک خانواده به خواسته رسیده اید و اگر قبول نکردند که باید از احساسات بیرون آیید و عاقلانه از این افکار رمانتیک بیرون بیایید

16. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

khaleghezey (دوشنبه 17 فروردین 94), The Green (دوشنبه 17 فروردین 94), فدایی یار (دوشنبه 17 فروردین 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)