به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 10:10]
    سطح
    31
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 67
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,932

تشکرشده 348 در 164 پست

Array

کمک می خوام تا دست از مرد متاهلی ک دوسش دارم بکشم

سلام
    قبل از هر چیز قضاوتم نکنید که خودتون شبیه من میشید...نهی نکنید سرتون میاد فقط کمک می خوام همین....
    من در 23 سالگی از پسری خوشم می اومد و قصد ازدواج داشتیم با هم کار ب خواستگاری کشید که من ب دلایلی بش جواب منفی دادم و اون هم ازذغرورش پی قضیه رو نگرفت...منم بلافاصله از جدایی ازش با یه نفر ازدواج کردم و خیلیهم همسرم خوبه....
    میرم سر اصل مطلب بعد ده سال هم رو پیدا کردیم و متاهلیم و ارتباطمون دوباره شکل گرفته واقعا خجالت می کشم این مطالب رو می نویسم ولی من خیلی به این آقا علاقمندم .و ایشون هم....
    خوب احساسمون ب هم باعث رشدمون شده تو زندگی.خصوصیمون....ولی می خوام ب کمک شما دست از این احساسم بکشم و بچسبم ب زندگیم...روم نمیشه بگم که دوتامون بچه داریم...
    و بگم که هیچ وقت علاقه من به این آقا از قلبم تو این ده سال بیرون نرفته بود که بشه یه شبه حالا که پیداش کردم از دست بدم
    پس دوستان به جای قضاوت که کار راحتیه من رو راهنمایی کنید و حرفای خاله زنکی نزنید...

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 فروردین 94 [ 22:05]
    سطح
    1
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    این خیلی نکته مثبتیه که خودت میدونی کارت اشتباهه دختر :)
    نکات مثبت همسرتو رو کاغذ بنویس و به اونا فکر کن تا بیشتر بهش علاقمند بشی. از طرفیم با اون آقا آروم آروم ارتباطتو قطع کن.. شاید اینجوری راحت تر باشه برات جدا شدن!

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 اسفند 94 [ 17:17]
    سطح
    29
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    67

تشکرشده 156 در 69 پست

Array
    سلام ، مثله فیلم چهل سالگی میمونه ، حتما خیلی داری اذیت میشی ، ولی عشق بالاترین درجه اخلاقه
    به خدا این دل من پر از غمه تموم دنیا برام جهنمه
    هر چه گویم من از این سوز دلم
    به خدا بازم کمه بازم کمه
    چه کنم با کی بگم عقده دل رو پیش کی خالی کنم
    دردمو با چه زبون به اینو اون حالی کنم

4. کاربر روبرو از پست مفید stu تشکرکرده است .

کامران (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    دوست گلم خیلی خوبه که اینو می دونی این احساست اسمش هوسه..تازه اون موقع خودت بهش جواب منفی دادی.پس الان اگه منطقی فکر کنی می بینی به هردلیلی که بوده

باشه منطقیه(وقتی اون موقع در اوج احساسات عقلت نهی می کرده پس یعنی خیلی قابل تامل بوده)در ضمن ما بعضی وقتها کارهایی می کنیم که انگار ناخواسته است وحتی

ممکنه بعدش پشیمون بشیم(ولی بعدش حکمت خدا رو می بینیم که چقد به نفعمون بوده و حتی چه بسا همون لحظه اخر موقع انجام کار خود خدا به ذهنمون می رسونه)

خب عزیز من خدا می خواسته با همسر الانت باشی تا خوشبخت شی..

حالا در مورد مشکلت اولین کار شماره اون اقا و تمام وسایل وچیزهایی که تو رو یاد اون می ندازه از زندگیت پاک کن

در مرحله بعد تا جایی که می تونی به همسرت نزدیک تر شو

فقط خواهش می کنم به خاطر بچتم که شده فقط خواننده نباشی و این کارهارو انجام بدی تا دوستان بیان و بقیه راهکارهای مفیدوبدن.

6. 5 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

capitan2 (سه شنبه 11 فروردین 94), کامران (سه شنبه 11 فروردین 94), مصباح الهدی (سه شنبه 11 فروردین 94), بارن (سه شنبه 11 فروردین 94), شیدا. (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    با سلام به خواهر خوب و گرامی

ما خیلی وقت ها بین دوست داشتن و وابستگی مرز درستی قائل نمی شیم و بعد چون روی وابستگی هامون واژه دوست داشتن میذاریم دچار تناقض می شیم .

دوست داشتن یه واژه با بار مثبت هست و وقتی نام گذاری احساسمون رو این جوری باشه نمی تونیم با قاطعیت با خودمون برخورد کنیم چون پیش خودمون میگیم دوست داشتن که عیب نیست!!!بعد هم بر اساس حب نفس مون به سمت اون چیزی که بیشتر بهش میل داریم میریم نه اون چیزی که در ظاهر برامون خوشایند نیست و باب توجیه هم که همیشه باز هست.

این جا همون جایی هست که شما باید سعی کنید بین این دوتا تفکیک قائل بشید ،اگر ما مرز واژه ها رو برای خودمون درست تبیین نکنیم بعد توی فکر کردن و تصمیم گرفتن هم دچار آشفتگی میشیم.
    آخه دوست داشتنی که میتونه این قدر آسیب زننده باشه واقعاً میشه اسمش رو دوست داشتن گذاشت ،هر گرایشی که در درون ما به وجود میاد هر چند احساس ضرورت در ما ایجاد کنه میشه گفت این احساس مثبت هست و مخصوصا عاقبت خوبی داره.

شما یه مادر هستید که ان شاء الله با رعایت دستورات خدا حتماً بهشت هم زیر پاهاتون هست ، آیا قبول میکنید فرزندتون رو به گونه ای دوست داشته باشید که این دوست داشتن اون رو دچار آسیب کنه یا اصلاً اسم چنین احساسی رو دوست داشتن میذارید.

خواهر عزیز دنیا خیلی کوتاه هست و ما فرصت از دست دادن فرصتی رو که خدا بهمون داده رو نداریم ، این ها همش احساستی هست که به توی مزرعه خیالمون خیلی بهش بال و پر میدیم و بعد یواش یواش اسیرش میشیم ،امیدوارم این اسارت رو درون خودتون حس کنید (این تجربه ای که تقریبا همه آدم ها میکنن پس با خودمون روراست باشیم و خودمون رو فریب ندیم).

اگر بفهمید این احساس چیزی هست که شما خودتون اون رو در ذهن تون پرورش می دید و در خیال تون تمام عیب های اون رو می پوشونید و فقط شیرینی اون رو در خیال می چشید و یواش یواش وابسته به این شیرینی خیالی وابسته میشید و هر چی وابسته تر می شید کم تر عیب هاش رو می بینید بعد بهتر می تونید از اون دل بکنید.

دل کندن کار سختی هست ولی چاره ای نیست.ما وقتی روزه میگیریم خدا ما رو از مال حلال طیب و طاهر و لذات حلال زناشویی پرهیز میده تا توان مقاومت ما رو در دل کندن از چیزهایی که می تونند ما رو دلبسته کنن و جنبه های منفی دارن زیاد کنه . اگر شما از همین امروز تا پس فردا عصر غذا نخورید ببینید دیگه اصلاً قوتی برای خیلی پردازی برای شما باقی میمونه.

امیدوارم خدا به دلتون بندازه که این احساس یه دام هست برای روحی که خیلی باید بلند پرواز تر از این دلبستگی ها باشه.

و خواهر عزیز و بنده عزیزتر خدا نمیشه و واقعا نمیشه که شما هم ایشون رو هی ببینید و بخواید بر این احساستون مهار بزنید ، همون طور که اگر خیلی احساس گرسنگی داشته باشید و بوی مطبوع غذایی به مشام تون برسه نمی تونید حداقل به راحتی فکر و خیال تون رو از خوردن اون غذا دور نگه دارید و احساس ضرورتتون برای خوردن اون غذا بیشتر میشه. پس هم باید سعی کنید از اون آقا دوری فیزیکی داشته باشید و هم با ادراک این که این رابطه چقدر میتونه خدایی ناکرده آسیب زننده باشه خیال تون رو از شیرینی خیالی صرف این رابطه دور نگاه دارید و ای بسا اگر با این آقا ازدواج میکردید کثل خیلی از عاشق و معشوق های دوروزه دیگه الآن توی دادگاه خانواده بودید نگید نه که اونها هرگز چنین باوری نداشتن.

غلام همت آنــم که زیر چــرخ کبود
    زهر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

قدر خودتون و خانواده ای رو که خدا بهتون داده تا دیر نشده بدونید.

8. 6 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

capitan2 (سه شنبه 11 فروردین 94), کامران (سه شنبه 11 فروردین 94), گیسو کمند (دوشنبه 17 فروردین 94), مینا30 (سه شنبه 11 فروردین 94), مصباح الهدی (سه شنبه 11 فروردین 94), شیدا. (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    بهترین کار قطع رابطست. دیدن و صحبت کردن و ... مرتب باعث بیدار شدن هیجانات میشه و به مشکل دامن میزنه. تایپیکهای منم بخون. چیزایی که دوستان اونجا گفتن براتون مفید خواهد بود
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *

10. 4 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

capitan2 (سه شنبه 11 فروردین 94), مصباح الهدی (سه شنبه 11 فروردین 94), بارن (سه شنبه 11 فروردین 94), شیدا. (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 10:10]
    سطح
    31
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1,932

تشکرشده 348 در 164 پست

Array
    سلام دوستای خوبم ک وقت گذاشتید و بی منت و بی قضاوت جوابگوی من بودید....به خصوص ممنون از حامد عزیز که وقت گذاشته بودن و متن طولانی برام نوشته بودن و بسیار تاثیر گذار....
    من هر چی گفتین رو چند بار مطالعه کردم و مطالب آقا کامران هم پیگیری کردم...
    بچها من میدونم کارم خیلی اشتباهه .ولی می خوام روزه دل بریدن بگیرم....خداییش انقدر سخت و کشندست که فقط خدا میدونه...من امروز بش گفتم بیا جدا شیم و در ی جلسه حضوری در شنبه رسما در موردش ب توافق برسین...بنده خدا خیلی ناراحت شد ولی خودش گفت پس برانکه ببینی میتونی تحمل کنی یا نه دیگه تا شنبه ب من س نده....ای خدا چ سخته....ولی کمکم کنید تنهام نذارید ...دلم می خواد جدا شم...با من بمونید و من رو نصیحت کنید..خدا نصیب نکنه دارم میمیرم دلم می خواد شنبه شه....
    اقا کامران چه جوری یهو کات کردی...مگه میشه یهو....مگه سیگاره؟؟؟؟در ضمن اقا کامران این که میگی خدا جنس مرد رو میشناخته و بس اجازه داده با چند زن باشه ب خاطر نیازهاش مسخره ترین چیزه که شنیدم....چون من که زن هستم ب شدت نیاز رو احساس می کنم ولی خداوند ب خاطر مسایل دیگه زن رو نهی.کرده...بگذریم....
    کمکم کنید بمونم رو تصمیمم...خودم این کارو نهی کردم سرم اومده ب خاطر همین حسم اینه که شیطان تو وجودم رفته که نمیذاره تمام کنم....

12. کاربر روبرو از پست مفید کاغذ بی خط تشکرکرده است .

کامران (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    خواهر خوبم خوشحالم که شما میدونی چه کاری خوبه و چه کاری بد . در واقع همه میدونند . ندایی که در درون همه ما وجود داره همواره راه رو به ما نشون میده . ولی ما گاهی گوش به حرفش نمیدیم و به طرف چاهی که شیطان نشون میده میریم . تنها کاری که باید بکنید قطع ارتباط کامل و یکجا ست . نیازی به جلسه حضوری هم نیست . به شدت از دیدار حضوری اجتناب کنید . دور این ادم رو همین الان خط بکشید . شماره اش رو دور بیاندازید و اگه میتونید شماره تون رو عوض کنید . همه راههای ارتباطیتون رو قطع کنید . از صمیم دل توبه کنید . و از خدا کمک بخواهید تا شما رو از شر شیطان رجیم حفظ بکنه . و عشق همسرتون رو در دل شما بیشتر و بیشتر بکنه . خودتون هم سعی کنید که همین کار رو بکنید . یعنی روی رابطه خودتون و همسرتون بیشتر کار کنید . اینکار عملیه و میشه عشق رو عمدا و عملا بیشتر کرد . خوبیهای همسرتون رو به یاد بیارید و سعی کنید یک همسر خوب و نمونه باشید . بیشتر محبت کنید تا بیشتر محبت دریافت کنید . همین رفته رفته باعث بیشتر شدن عشق شما خواهد شد .

14. 3 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

capitan2 (سه شنبه 11 فروردین 94), مصباح الهدی (سه شنبه 11 فروردین 94), شیدا. (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 23:11]
    سطح
    7
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4

تشکرشده 10 در 7 پست

Array
    سلام دوستای عزیزم.من تازه عضو شدم.چطوری باید تاپیک بزنم.از کجا برم.واسه ایجاد تاپیک.راهنماییم کنید لطفا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array

اینکه شما توی اولین پستت دیگران رو تهدید کردی که اگر سرزنشت کنن، بعدها ممکنه خودشون هم درگیر چنین ماجرایی بشن، چندان درست نیست.
    بعضی وقتا بهتره اجازه بدیم به خاطر اشتباهمون سرزنش بشیم.

به خودت اجازه نده که دلتنگی ها و بی قراری هات رو اینجا بنویسی.
    این کار نه تنها باعث صدمه بیشتر به شما میشه بلکه جسارت شمارو هم بیشتر میکنه.

توصیه میکنم در مورد کلمه به کلمه ای که در این تاپیک می نویسی فکر کنی و احساست رو به هیچ وجه منتقل نکنی.
    همه ما میدونیم داری سختی میکشی، این دیگه گفتن نداره.
    به راهکارها و راه حل ها فکر کن و عواقب و نتایج تصمیم هات
    و در مورد اونها بنویس.

این لینک رو هم بخون.

موفق باشی
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

17. 6 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

capitan2 (سه شنبه 11 فروردین 94), گیسو کمند (دوشنبه 17 فروردین 94), واحد (سه شنبه 11 فروردین 94), مصباح الهدی (سه شنبه 11 فروردین 94), آویژه (سه شنبه 11 فروردین 94), شیدا. (سه شنبه 11 فروردین 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)