به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 19 اردیبهشت 94 [ 20:24]
    سطح
    9
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 20 در 12 پست

Array

راهنمايي براي ازدواج

سلام
    دختري ٢٤ ساله هستم
    حدود ١/٥ سال هست با اقايي اشنا شدم و تصميم به ازدواج گرفتيم
    خانواده ها رو در جريان گذاشتيم ولي هنوز چيزي رسمي نشده
    من در رابطه با ازدواج با اين اقا يك سري مشكلات دارم و ميخوام راهنماييم كنيد
    ١-من در خانواده ي خودم به نسبت از وضعيت مالي خوبي برخوردار هستم، به اين صورت كه سالي چند بار مسافرت خارجي ميرم و اهل خرج كردن هستم ، لباس و ساعت و...
    نامزدم هم وضعيت مالي بهتر از من داره و اونم خانوادش خيلي خوب زندكي ميكنن
    واسه بيرون رفتن و رستوران رفتن وخرج هايي كه مربوط به خودش هست خيلي دست و دلباز هست ولي در رابطه با من اينجوري نيست
    يعني اهل هديه دادن و... نيست
    من تو اين يك سال ٥-٦ بار مسافرت رفتم و كلي سوغاتي اوردم ( اونم ٢تا مسافرت رفت و سوغاتي اورد برام)
    واسه تولدش يه ساعت شيك و گرون گرفتم ولي اون واسه تولدم يه عينك كه خودم داشتم ميخريدمش( يك سوم قيمت كادوي من) يك هفته قبل از تولدم حساب كردو گفت تولدت مبارك 😳
    اصلا باورم نشد
    من واسه تولدش جشن گرفتم كلي غذا درست كردم سوپرايزش كردم
    ولي اون يك هفته قبلش انگار يه وزنه فقط از سر خودش بازش كرد
    اصلا قيمتش برام مهم نبود ولي واقعا بهم برخورد
    من انتظار داشتم كه سوپرايزم كنه حداقل
    بعضي وقتا تو حرفاش بهم ميگه من ازدواج كرديم واسه خرج هاي تو پول نميدم و بايد با حقوق خودت بخري و...
    نميدونم واقعاً باهاش چطور برخورد كنم
    ميترسم تو زندگي اينده خسيس باشه و اذيت بشم
    و نكته خيلي مهم اينكه نسبت به اين كلمه به شدت حساس هست يه بار به شوخي بهش گفتم خسيس تا ٣روز باهام قهر بود
    ٢- مورد دوم اينكه قدم حدود ١٦٠ هست ولي هيكلم خيلي خوبه ولي خوب بلند نيستم
    نامزدم قد متوسط رو به كوتاهي داره و هيكل تپلي داره . و چربيش هم بالاست
    نميگم كه خيلي خوش قيافست ولي من واقعا قيافش رو دوست دارم و هيچ مشكلي با هيكلش ندارم فقط براي حفظ سلامتيش يه مقدار رو رژيم غذاييش حساسم
    ولي خودش خيلي ناراحته و حس بدي به خودش داره و يه بار درد و دل شديدي كرد و گفت كوتاهم و چاقم منم گفتم اصا اينجوري نيست و...
    يه چيزي كه اينجا فكر منو مشغول كرده اينه كه يه بار بهم گفت تو از همه نظر واسه من مناسبي فقط دلم ميخواست كه همسر بلندي داشتم تا بچم قد بلند ميشد
    روم نشد بگم كه خيلي خنده دار هست كه يه مرد از زنش كوتاهتر باشه
    حتي گفت چند تا از دختراي فاميل رو بهش معرفي كردن خونوادش كه ٢٠ cm ازش بلندتر هستن ، من ديدم اون دخترا رو و بنظرم خيلي مضحك هست كه دو نفر با اين اختلاف قد باهم ازدواج كنن
    ولي خوب در نهايت پيش خودم ميگم نكنه من ايده ال نباشم براش و هميشه قدم توي ذهنش بزنه
    نميخوام اين مسئله تو زندگي ايندم يه دغدغه بشه برام
    ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد
    مسائل ديگه اي هم هستن كه شما دوستان رو باز در جريان ميذارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 آبان 94 [ 18:23]
    سطح
    16
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 32 در 15 پست

Array
    سلام.ایشون کوتاهی قد خودش و نمی بینه اونوقت به شما که قدتون خوبه ایرادم میگیره؟!!!.به نظرم اومد زیاد ادم منطقی نیست این اقا.حدیث از امام علی ع داریم که شخصیت مرد زیر زبانش پنهانه و من عمیقا اعتقاد دارم.خوشحالم که ادم تیزی هستی وبه حرفاش فکرمیکنی و پیش خودت سبک سنگین میکنی.عزیزم خواهش میکنم اسیرسازشهای زود هنگام نشو.پیشنهادم میکنم به جای عقد صیقه کنی چون چه باورت بشه چه نشه بعضی ادمها تا وقتی دخترو به دست نیاوردند خیلی خوب نقش بازی می کنند.حسابی قبل ازدواج منفی نگرباش اما بعد اینکه انتخابتو کردی چشماتو روی خطاهای کوچیک ببخش و گذشت داشته باش.حتی شده ازت خواهش کنم حتما کتاب ایا تو آن گمشده ام هستی و دوبار کامل بخون.این کتاب مثل یه معجزه راهگشاو حلال جوابهایی هست که نمی دونیم.سخنرانیهای دکترحبشی ودکترفرهنگ و دانلود کن حتما حتما حتما.من نگرانتم.اخه عزیز دلم وصل اسونه اما خدا نیاره اون روز جدایی و که قانون اساسی ما فقط به سود و منفعت اقایون نوشته شده و پدرتو درمیارن تا مهریتو بدن تازه اگه بدن ازهمه بدتر ابروریزیه و یک عمر خاطره تلخ برای ادم بجا میزاره.اول خودت گوش کن بعد حتما مطمعن شو که اون اقا هم گوش کنه.راستی یه چیزی یادت باشه شکوه یک مرد درتامین هست.این اقا باید به محض اینکه نامزد کردید به شما نفقه بده.راجب همه اینا حرف بزن.کاری و برخلاف میلش انجام بده تا بفهمی میزان عصبانیتش چطوریه.بعضی مردها هیچ کنترلی روی خشمشون ندارند و این شروع یه فاجعست.حتما مسافرتی ترتیب بدید و این اقا رو در طول سفر خوب امتحان کن.زیاد در بند مادیات نباش اما خوبه که بدونی نفقتو خواهد داد.راستی بیشتر توضیح بده چه حرفایی میزنه چون خیلی مختصر گفتی.ده تا از ویژگیهای خوبشو برامون بگو ببینیم چجور شخصیتی داره.

3. کاربر روبرو از پست مفید زی زی گولو تشکرکرده است .

Mehrnaz.69 (یکشنبه 09 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    در مورد قسمت اول چند تا نكته به ذهنم مي رسه:

١) همه مردها روي لغت خسيس حساس هستن.
    ٢) مي دونم دوسش داري و دلت مي خواد يكهو يه عالمه احساس براش خرج كني واسه همين هم يه كادوي حسابي گرون براش خريدي ولي يه سوال؟ واسه ١٠ سال ديگه چه برنامه اي داري؟ فكر نمي كني احتمالا روز به روز بايد عشقتون پيشرفت كنه و وقتي همه ي حست رو يهو ميريزي رو دايره، حتي واسه خودت هم پيش بردنش سخت ميشه؟ كم كم عزيزم.
    ٣) شما تا الان رو حساب پول بابا بودي وقتي خودت دست به جيب بشي اون وقت اهل حساب كتاب ميشي پس همچينم رفتارش عجيب نيست. خوبه كه به هر حال اهل خرج كردن هست ولي يهويي همه پولشو يه جا نميريزه كه به نظرم اتفاقا خصلت خوبيه!
    ٤) ايشون در مورد ميزان خرج كردن شما نگرانه و با حساب كتاباش جور در نمياد و از اونجا كه احتمالا تو طول رابطه خودت به خوبي از پس خرج هات براومدي و هيچ مشكلي وجود نداشته، بهترين راه حل رو اين ديده كه همين روند هم بعد از ازدواج ادامه پيدا كنه. در مورد اين قضيه بهتره بگم خودت خرابكاري كردي و درست شدنش زمان و حوصله مي خواد البته اگه برات مهم باشه كه بتوني يه سياستي رو در پيش بگيري. و اون هم اينه كه اول يه گفتگوي صميمانه با توجه به تكنيك ها داشته باشي و ايشون متوجه نظر شما بشه و بعد هم با رفتار بري سراغش طوري كه به مرور از خواسته هاي خودت كمتر كني و كم كم اون ها رو سوق بدي به سمت ايشون تا برآورده شون كنه. اصلا انتظار تغيير تو ٥-٦ ماه هم نداشته باش!
    ٥) لغت سورپرايز كلا براي آقايون نا مفهمومه! اگه هنرمند باشي به مرور زمان مي توني اين رو به همسرت ياد بدي كه فكر كنم يه چيزي تو مايه هاي كار حضرت فيل باشه!
    ٦) مردها سعي مي كنن با برآورده كردن نيازهاي معشوقه شون علاقه شون رو نشون بدن. اينكه هزينه عينكو حساب كرده واسه اين بوده كه مطمئن بوده به اين وسيله نياز داري و پيش خودش احساس غرور بهش دست ميده از اينكه نياز تو رو برآورده كرده! ديدي اين زن و شوهرهايي رو كه خانم به مناسبت تولدش شوهرو بلند ميكنه ميبره براش طلا بخره؟ اين ها به اين واقعيت رسيدن و اونو پذيرفتن. اينم بد نيستا چون مي توني يه كادوي خوبرو نصيب خودت كني (چشمك) ولي اگه اين طوري احساس خوبي نداري براش توضيح بده كه ترجيح ميدي خودش برات يه كادو بخره و اين طوري خوشحال تري. ولي قول بده كه اگه در جعبه كادو رو باز كردي و يه عروسك زشت با قيافه ي اخمالو ديدي كاملا سورپرايز بشي و برق شادي تو چشات موج بزنه!

و اما قسمت دوم:
    انگار اين قد بلند يكي از آرزوهاي همه مردهاست! ولي خب اين آقايون ماشاالله كلا خوش اشتهان و اگه بتونن حتما از جنيفر لوپز و آنجلينا و ... هم خواستگاري مي كنن. حيف كه فقط اين بنده خداها اون سر دنيان چندان خودتو با اين قضيه درگير نكن مگه اينكه احساس كني نظر خاصي نسبت به اون دو تا دختر داره.
    در مورد ظاهرش هم هر از گاهي شروع كن به تعريف كردن و اينكه چه احساس خوبي داري از اينكه كنارشي و ... البته زياده روي نكني

5. 6 کاربر از پست مفید setare_000 تشکرکرده اند .

Mehrnaz.69 (یکشنبه 09 فروردین 94), meysamm (یکشنبه 09 فروردین 94), نادیا-7777 (دوشنبه 07 اردیبهشت 94), هم آوا (یکشنبه 09 فروردین 94), اقای نجار (یکشنبه 09 فروردین 94), بارن (دوشنبه 07 اردیبهشت 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 آبان 94 [ 18:23]
    سطح
    16
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 32 در 15 پست

Array
    6ویژگی شخصیتی که باید درهمسرآینده خود به دنبال آن باشید:
    1.تعهد به رشد شخصی
    2.بازبودن روحی واحساسی
    3.صداقت
    4.پختگی و مسعولیت پذیری
    5.اعتماد به نفس بالا
    6.نگرش مثبت به زندگی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 20 در 12 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط setare_000 نمایش پست ها
    در مورد قسمت اول چند تا نكته به ذهنم مي رسه:

١) همه مردها روي لغت خسيس حساس هستن.
    ٢) مي دونم دوسش داري و دلت مي خواد يكهو يه عالمه احساس براش خرج كني واسه همين هم يه كادوي حسابي گرون براش خريدي ولي يه سوال؟ واسه ١٠ سال ديگه چه برنامه اي داري؟ فكر نمي كني احتمالا روز به روز بايد عشقتون پيشرفت كنه و وقتي همه ي حست رو يهو ميريزي رو دايره، حتي واسه خودت هم پيش بردنش سخت ميشه؟ كم كم عزيزم.
    ٣) شما تا الان رو حساب پول بابا بودي وقتي خودت دست به جيب بشي اون وقت اهل حساب كتاب ميشي پس همچينم رفتارش عجيب نيست. خوبه كه به هر حال اهل خرج كردن هست ولي يهويي همه پولشو يه جا نميريزه كه به نظرم اتفاقا خصلت خوبيه!
    ٤) ايشون در مورد ميزان خرج كردن شما نگرانه و با حساب كتاباش جور در نمياد و از اونجا كه احتمالا تو طول رابطه خودت به خوبي از پس خرج هات براومدي و هيچ مشكلي وجود نداشته، بهترين راه حل رو اين ديده كه همين روند هم بعد از ازدواج ادامه پيدا كنه. در مورد اين قضيه بهتره بگم خودت خرابكاري كردي و درست شدنش زمان و حوصله مي خواد البته اگه برات مهم باشه كه بتوني يه سياستي رو در پيش بگيري. و اون هم اينه كه اول يه گفتگوي صميمانه با توجه به تكنيك ها داشته باشي و ايشون متوجه نظر شما بشه و بعد هم با رفتار بري سراغش طوري كه به مرور از خواسته هاي خودت كمتر كني و كم كم اون ها رو سوق بدي به سمت ايشون تا برآورده شون كنه. اصلا انتظار تغيير تو ٥-٦ ماه هم نداشته باش!
    ٥) لغت سورپرايز كلا براي آقايون نا مفهمومه! اگه هنرمند باشي به مرور زمان مي توني اين رو به همسرت ياد بدي كه فكر كنم يه چيزي تو مايه هاي كار حضرت فيل باشه!
    ٦) مردها سعي مي كنن با برآورده كردن نيازهاي معشوقه شون علاقه شون رو نشون بدن. اينكه هزينه عينكو حساب كرده واسه اين بوده كه مطمئن بوده به اين وسيله نياز داري و پيش خودش احساس غرور بهش دست ميده از اينكه نياز تو رو برآورده كرده! ديدي اين زن و شوهرهايي رو كه خانم به مناسبت تولدش شوهرو بلند ميكنه ميبره براش طلا بخره؟ اين ها به اين واقعيت رسيدن و اونو پذيرفتن. اينم بد نيستا چون مي توني يه كادوي خوبرو نصيب خودت كني (چشمك) ولي اگه اين طوري احساس خوبي نداري براش توضيح بده كه ترجيح ميدي خودش برات يه كادو بخره و اين طوري خوشحال تري. ولي قول بده كه اگه در جعبه كادو رو باز كردي و يه عروسك زشت با قيافه ي اخمالو ديدي كاملا سورپرايز بشي و برق شادي تو چشات موج بزنه!

و اما قسمت دوم:
    انگار اين قد بلند يكي از آرزوهاي همه مردهاست! ولي خب اين آقايون ماشاالله كلا خوش اشتهان و اگه بتونن حتما از جنيفر لوپز و آنجلينا و ... هم خواستگاري مي كنن. حيف كه فقط اين بنده خداها اون سر دنيان چندان خودتو با اين قضيه درگير نكن مگه اينكه احساس كني نظر خاصي نسبت به اون دو تا دختر داره.
    در مورد ظاهرش هم هر از گاهي شروع كن به تعريف كردن و اينكه چه احساس خوبي داري از اينكه كنارشي و ... البته زياده روي نكني
    ستاره جان مرسی از راهنماییت
    کاملا درسته من از همون اول خرجامو خودم بر عهده گرفتم چون نمیخواستم فکر کنه که از اون دسته دخترای ... هستم
    ولی خوب ازدواج جریانش متفاوته باید هزینه های منو متقبل بشه خصوصا که توانایی مالیش بالاست
    ستاره جون الان که همه در جریان هستن منتظر کادوی این اقا واسه تولد من هستن
    فردا تولدمه ابروم میره
    همه منتظرن یه کادوی گرون بهم بده
    راهنماییم کگن چجور خرجمو کمکم بندازم گردنش؟
    مستقیم باهاش صحبت کنم یا در عمل

در رابطه با اون دخترام میدونم حس خاصی نداره فقط دوست داره بچش قد بلند بشه

- - - Updated - - -

سلام عزیزم اتفاقا از کوتاهی قدش خیلی ناراحته به من زیاد چیزی نمیگه ولی اعتماد به نفسش کم شده
    کاملا درست میگی این کتاب رو میخونم
    مرسی از راهنماییت

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط m69m نمایش پست ها
    ستاره جان مرسی از راهنماییت
    کاملا درسته من از همون اول خرجامو خودم بر عهده گرفتم چون نمیخواستم فکر کنه که از اون دسته دخترای ... هستم
    ولی خوب ازدواج جریانش متفاوته باید هزینه های منو متقبل بشه خصوصا که توانایی مالیش بالاست
    ستاره جون الان که همه در جریان هستن منتظر کادوی این اقا واسه تولد من هستن
    فردا تولدمه ابروم میره
    همه منتظرن یه کادوی گرون بهم بده
    راهنماییم کگن چجور خرجمو کمکم بندازم گردنش؟
    مستقیم باهاش صحبت کنم یا در عمل

در رابطه با اون دخترام میدونم حس خاصی نداره فقط دوست داره بچش قد بلند بشه
    مثل دختراي چي؟ اتفاقا به نظرم هر دختري كه تو طول رابطه اجازه ميده مرد براش خرج كنه كار بدي نمي كنه. ببين اين دخترا دو دستن ديگه يه سري كه واسه سوءاستفاده دوست ميشن و به هر حال لذتشونو مي برن يه سري هم به قصد ازدواج دوست ميشن كه از همون اول سعي مي كنن جايگاه ها رو نگه دارن تا به اين وضع شما نيوفتن. ولي مي دوني جامعه يه جوري شده انگار ما هي بايد سعي كنيم خودمونو به آقايون اثبات كنيم تا هر برچسبي رو به ما نزنن! نمونه مثال هاش رو تو اين سايت هم زياد مي توني ببيني. ولي من فكر مي كنم ما داريم اشتباه مي كنيم هميشه از موضع خودمون كوتاه ميايم. (مي دونم سخته ها چون من اگه بيل زن بودم باغچه خودمو بيل مي زدم!)
    در هر صورت، ببين دنياي دوستي با ازدواج خيلي فرق داره و يكي از بزرگترين بحثا همين بحث ماليه. خدا نكنه كه دختر هم خودش دست به جيب باشه. بايد قبل از هر چيزي بشينين سنگ هاتون رو تو اين زمينه وا بكنين و براي نحوه خرج كردن ها برنامه ريزي كنين و با هم كنار بياين. قرار نيست فقط به خاطر به هم رسيدن چشممون رو روي همه چي ببنديم. اتفاقا اين مسئله خيلي مهمه و ممكنه بعد از ازدواج يه شر بزرگ درست كنه.
    در مورد اينكه پول تو و ايشون چه جوري خرج بشه تو همين سايت هم راهنمايي هاي خوبي داره. گفتن كه بهتره پول مرد براي خرج هاي روتين باشه و پول زن براي پس انداز. البته خب اين قضيه مستلزم اينه كه شرايط مالي خودتون رو هم بسنجين و بعد ريزتر برنامه ريزي كني. مثلا من برنامه م اينه كه: پول خودم رو به غير از سه بخش بذارم تو پس انداز. (يكيش خرج كادوهاي همسري، دوتاي ديگه هم مسائلي هستن كه شخصي ان و به زندگي مشتركم مربوط نميشن) و از پول همسري يه مقدارش بره واسه پس انداز و يه مقدارش هم خرج هاي معمول خونه باشه. اون وقت با اون پول پس انداز ميشه كارهاي مشترك انجام داد، مثل همين مسافرتا يا خريد ماشين يا كارهاي بزرگتر مثل خريد خونه و ...
    خلاصه كه بايد با هم ديگه يه برنامه كاملا مشخص بريزين. نگين پول من و تو نداره كه! اتفاقا خيلي هم داره!
    من با اين جمله ت هم مشكل دارم كه ميگي خرجمو بندازم گردنش! حس خوبي به آدم نميده مطمئنا به خودت هم حس خوبي نميده. شما دختر خونه نشين كه نيستي چشم به دست يه نفر ديگه باشي ...
    گفتم بشين باهاش صحبت كن نه به حالت حق به جانب. بگو كه فضاي دوستي و ازدواج متفاوته و بايد يه برنامه درست و دقيق بچينين. بگو كه دوست داري خرج اصلي دست اون باشه چون هم به اون حس اقتدار ميده و هم به تو حس حمايت.
    سعي كن مهارت هاي گفتگوت رو بالا ببري تا هم بتوني حرف دلت رو بزني هم در عين حال به طرف مقابلت حس خوبي بدي! كتاب مردان مريخي زنان ونوسي يه بخش داره به اسم" چگونه احساسات نا خوشايند خود را با همسرمان در ميان بگذاريم"
    و بعد به مرور شروع كنين به شيوه جديد رفتار كردن. يهويي هم اقدام نكن كه نتيجه برعكس نگيري. آرووم آرووم.

9. 2 کاربر از پست مفید setare_000 تشکرکرده اند .

meysamm (یکشنبه 09 فروردین 94), نادیا-7777 (دوشنبه 07 اردیبهشت 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 20 در 12 پست

Array
    مرسي عزيزم
    راهنماييات فوق العادست ❤❤❤💋

11. کاربر روبرو از پست مفید Mehrnaz.69 تشکرکرده است .

setare_000 (یکشنبه 09 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 01 تیر 94 [ 13:25]
    سطح
    1
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 14.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    خب به نظره من اكثره ادما تو دورانه اشنايي عشقو و محبتشون بيشتره..
    اما اينكه ايشون حاضر نيست كادوي كرون بخره..به نظره من ميشه باي مقتصد
    بودنش كذاشت..و بايد ديد كه شما ميتونيد با اين اخلاق كنار بيايد يا نه..
    اخه اكثرن بسرا بعد ازدواج مقتصد تر هم ميشن..
    از لحاظه ظاهر هم من به نظرم...بهتره حتي اكه قدش كوتاهه...اعتماد به نفس داشته باشه و مطرحش نكنه..البته بازم اين به خصوصياته شما برميكرده كه اعتماد به نفستون بالاس يا بايين...اكه شمام ضعف اعتماد به نفس دارين بايد به خاطره ايشون تقويتش كنين كه مكمله هم باشه....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)