به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 09 شهریور 97 [ 22:24]
    سطح
    34
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    18

تشکرشده 21 در 8 پست

Array

Unhappy مشکلات مختلف من در زندگی و ازدواج

سلام ،
    من حدود 2 سالی هست که با این تالار آشنا هستم و واقعا از مطالب خوب و نظرات دوستان استفاده کردم .
    حالا میخوام چندتا از مشکلات خودمو رو مطرح کنم که با کمک شما رفعش کنیم.
    من 22 سالمه و دانشجو ترم آخر منهدسی برق قدرت هستم.
    خانواده به علت اینکه من فرزند آخر و تنها پسر خانواده هستم و از طرفی هم اکثرا دوستای من ازدواج کردن یا دارن ازدواج میکنن ،خانواده فشار زیادی به من میارن که ازدواج کنم .

ولی خوب من هم هم خدمت سربازی نرفتم ( حدود 7 ماه کسری دارم)و هم اینکه کار ندارم ،و هم وضع مالی خوبی ندارم ،
    نه اینکه از ازدواج بدم بیاد نه ، بلکه به خاطر این مشکلات نمیتونم ازدواج کنم.
    البته چند وقت پیش یکی از دخترای فامیل( فامیل دور) بهم پیشنهاد شد ، که وقع دختر خوبی هست ، ولی به خاطر همین مشکلاتی که گفتم و هم به خاطر اینکه از سن دختر خانم اطلاع ندارم(میترسم زیاد از من کوچیکتر باشه) گفتم که نه ، (ولی واقعا دوست دارم که اگه قرار با کسی ازدواج کنم با اون ازدواج کنم)
    البته ناگفته نماند که اطرافین به خاطر کم بودن پسر خوب (شوخی بود جدی نگیرید )، دختر زیاد معرفی میکنن ،نمونش همین چند روز پیش که یارو بدجوررفته بود تو مخ.

از طرفی هم خیلی آدم کم رویی هستم تو مسئله ازدواج،یعنی الان نمیتونم بپرسم که اون دختر خانم دقیقا چندسالش هست ؟؟ ، یا اینکه غلط کردم همون خوبه خخخخخ.
    این مشکلات و فشار های روحی و روانی که بهم وارد شده ، باعث شده که از لحاظ روانی هم به مشکل بخورم و درجات مختلف افسردگی رو تجربه کنم ، تا جایی که به بیماری ،خود بیمار انگاری هم دچار شدم که خوشبختانه تا حدودی کنترلش کردم ،
    باور کنید،خیلی وقتا از اینکه درس خوندم پشیمون شدم ، نه بخاطر مسئله ازدواج بلکه بخاطر اینکه حداقل سال عمرم که میتونستم کار کنم و مستقل بشم رو از دست دادم...

لطفا کمکم کنید ، مشکلات و مشغله ذهنیم انقدر زیادشده که می ترسم ترم آخری گند بزنم به درسم و یه ترم هم تو دانشگاه موندنی بشم .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 27 مهر 94 [ 16:26]
    سطح
    22
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    سلام دوست عزیزم

خب حالا که خونوادت اصرار دارن شما ازدواج کنی (واقعا چه خونواده خوبی. کاش خونواده منم اینطور بودن) پس خودشونن باید کمکت کنن. ازشون بپرس چه حمایتی ازت خواهند کرد؟ (از نظر مالی و ..)

بعدشم مثل یه بچه خوب زودتر ازدواج کن. ازدواج خوبه هر چقدر هم بد باشه از مجردی بهتره. البته این نظر منه برا من که خیلی سخت گذشت. چیزهایی رو از دست دادم و شرایطی برام پیش اومد که هرگز قابل جبران نیستن.

خدا گفته ازدواج کن پیامبر خدا گفته ازدواج کن خونوادتم که میگن. دیگه مشکلت چیه ناز میکنی :)

3. کاربر روبرو از پست مفید sepanta1990 تشکرکرده است .

alireza313 (شنبه 08 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 21 در 8 پست

Array
    ممنون از اینکه به تاپیک من سر زدید.
    خوب من میگم که مشکلاتی دارم که نمیتونم، از طرفی وضعیت مالی بد، حداقل 17 ماه خدمت باید برم، و اینکه با خانواده راحت نیستم(حداقل تو این مورد)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza313 نمایش پست ها
    ممنون از اینکه به تاپیک من سر زدید.
    خوب من میگم که مشکلاتی دارم که نمیتونم، از طرفی وضعیت مالی بد، حداقل 17 ماه خدمت باید برم، و اینکه با خانواده راحت نیستم(حداقل تو این مورد)
    یعنی خونواده از وضع مالی بد شما خبر ندارن؟ یا میدونن و باز اصرار به ازدواج شما دارن؟ شاید پس اندازی دارن برا وقتی که شما میخوایی ازدواج کنی؟ نمیشه که به یکی بگی ازدواج کن بعد کمکش نکنی. شما اول باید سعی کنین یکم جسارت داشته باشین اولش سخته ولی سعی کنید میشه. با خونواده صحبت کنید ببینین خب حرفشون چیه؟ بعدم مشکلاتتونو بگین ببینین جوابشون چیه؟ سربازی متاهلی خیلی راحتتر از سربازی مجردیه. امید، روحیه و انگیزه در متاهلی خیلی بیشتره... یکی از اشنایان همسر که نه، دوست دختر داشت خودش میگفت همین باعث شد شرایط سخت سربازی برام تحملش خیلی راحتتر باشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 00 [ 21:34]
    سطح
    69
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 354
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,179

تشکرشده 383 در 100 پست

Array
    سلام دوست عزیز سال نو مبارک
    ببین شما الان یه مرد بالغی بشین به مشکلات فکر کن ومنطقی تصمیم بگری .
    در مورد سربازی به نظرم مشکل بزرگی نیست و میشه برای تو دوران نامزدی خدمت هم انجام بدی .
    در مورد پول هم قطعا خونواده ات بهش فکر کردن که دارن ازت میخوان که ازدواج کنی ولی یه بار که باز بهت گفتن تو ازشون در این مورد بپرس
    فقط میمونه کار و خودت . باید با خودت فکر کنی ببینی امادگی داری ازدواج کنی و مسئولیت یک یا چند ادم دیگه رو قبول کنی ،یا نه هنوز فکر میکنی زندگی خاله بازیه!
    حتما حضوری مشاوره برو و مطالعه کن.
    دیر یا زود ازدواج کردن مهمنیست مهم بموقع ازدواج کردنه.
    امیدوارم خوشبخت و موفق باشی.
    ویرایش توسط اقای نجار : شنبه 08 فروردین 94 در ساعت 23:20

7. 2 کاربر از پست مفید اقای نجار تشکرکرده اند .

alireza313 (یکشنبه 09 فروردین 94), محیا ناز (یکشنبه 09 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 خرداد 96 [ 23:33]
    سطح
    23
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    6

تشکرشده 91 در 41 پست

Array
    من ده سال هم از شما بزرگترم، اما نه تنها به طور جدی به من نمی گن ازدوج کن که حتی اعضای خانواده میگویند زن میخواهد چه کار!!!!! خب حداقل شما وضعیتت بهتر هست، ان شا الله شغل هم پیدا خواهی کرد. سربازی هم زودی میگذرد. به نظرم درنگ نکن و اینها مشکل جدی نیست، مشکل ندیدید، مشکل خانواده ی آدم هست، که خب خوشبختانه از نظر خانواده نه تنها مشکلی ندارید بلکه حمایت هم می شوید
    ویرایش توسط mehdi_7 : یکشنبه 09 فروردین 94 در ساعت 07:18

9. کاربر روبرو از پست مفید mehdi_7 تشکرکرده است .

alireza313 (یکشنبه 09 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 آبان 94 [ 21:48]
    سطح
    78
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 322
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    775

تشکرشده 2,481 در 570 پست

Array
    سلام.

من فکر میکنم ازدواج یه مقدماتی می خواد که شما ندارید.

سنتون کمه.

با توجه به تاپیکتون فکر میکنم قدرت مدریت و تصمیم گیری هم ندارید.

شرایط اقتصادی معقولی می خواد : نه در اون حد که مازراتی داشته باشید اما در اون حد باشید که خرج زندگیتون خودتون درارید.
    زندگی که فقط شکم که نیست...لباس و سفر و ورزش و خدمات درمانی و.....همه اینارو در حد معقول قراره خانواده تامین کنند؟

شاید شما بخواید برای خانومتون یه خرجی بکنید که به نظر خانواده ضروری نیاد تکلیف چیه؟؟؟؟
    تکلیفتون هم که با خودتون روشن نیست.برای اینده برنامه مشخصی ندارید.

اینکه مثلا من نوعی 20 سال از شما بزرگترم و خانوادم ساپورت نمیکنند زن بگیرم دلیل نمیشه شما که امادگیش نداری برید ازدواج کنید.
    ویرایش توسط کیت کت : یکشنبه 09 فروردین 94 در ساعت 07:52

11. 4 کاربر از پست مفید کیت کت تشکرکرده اند .

alireza313 (یکشنبه 09 فروردین 94), setare_000 (یکشنبه 09 فروردین 94), واحد (یکشنبه 09 فروردین 94), اقای نجار (جمعه 14 فروردین 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    اقا علیرضا مشکل خاصی مشاهده نمیشه . شما هم که هنوز سنت کمه . بیشتر روی درس تمرکز کن .سعی کن از لحاظ علمی و مهارتی خودت رو ارتقا بدی . تا زودتر به امید خدا بتونی شاغل و مستقل بشی . که شرط لازم برای زندگی موفق همینه . و مرحله به مرحله پیش برو . به وقتش خدا یه دختر خوب هم قسمتت میکنه . خانواده خوب و فهمیده ای هم داری که از الان به فکرت هستند . موفق باشید

13. 2 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

alireza313 (یکشنبه 09 فروردین 94), اقای نجار (جمعه 14 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 21 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
    یعنی خونواده از وضع مالی بد شما خبر ندارن؟ یا میدونن و باز اصرار به ازدواج شما دارن؟ شاید پس اندازی دارن برا وقتی که شما میخوایی ازدواج کنی؟ نمیشه که به یکی بگی ازدواج کن بعد کمکش نکنی. شما اول باید سعی کنین یکم جسارت داشته باشین اولش سخته ولی سعی کنید میشه. با خونواده صحبت کنید ببینین خب حرفشون چیه؟ بعدم مشکلاتتونو بگین ببینین جوابشون چیه؟ سربازی متاهلی خیلی راحتتر از سربازی مجردیه. امید، روحیه و انگیزه در متاهلی خیلی بیشتره... یکی از اشنایان همسر که نه، دوست دختر داشت خودش میگفت همین باعث شد شرایط سخت سربازی برام تحملش خیلی راحتتر باشه
    تفکرتو قبول دارم ،ولی تو جایی که ما زندگی میکنیم ، خانواده ها کم پیش میاد که به آدمی بدون کار و خدمت نرفته دختر بدن، منی که هیچ سرمایه ای ندارم چطور میتونم خونه ای حداقل متری 1 تومی بخرم؟ نه اصلا چطور 6تومن ماهی 250 تومن بدم؟- خودمم میدونم که نمیشه ،فقط ازتون میخوام به من کمک کنید که با این وضع زندگی از لحاظ فکری نابود نشم ،
    یه سوال شما چندسالتونه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط اقای نجار نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز سال نو مبارک
    ببین شما الان یه مرد بالغی بشین به مشکلات فکر کن ومنطقی تصمیم بگری .
    در مورد سربازی به نظرم مشکل بزرگی نیست و میشه برای تو دوران نامزدی خدمت هم انجام بدی .
    در مورد پول هم قطعا خونواده ات بهش فکر کردن که دارن ازت میخوان که ازدواج کنی ولی یه بار که باز بهت گفتن تو ازشون در این مورد بپرس
    فقط میمونه کار و خودت . باید با خودت فکر کنی ببینی امادگی داری ازدواج کنی و مسئولیت یک یا چند ادم دیگه رو قبول کنی ،یا نه هنوز فکر میکنی زندگی خاله بازیه!
    حتما حضوری مشاوره برو و مطالعه کن.
    دیر یا زود ازدواج کردن مهمنیست مهم بموقع ازدواج کردنه.
    امیدوارم خوشبخت و موفق باشی.
    نمیدونم چی بگم ، شاید حرف شما درست باشه و من اشتباه میکنم ، ولی تا اونجایی که خودم اطلاع دارم وضع مالی اونها هم در حدی نیست که از من حمایت کنن ، تا جایی که وقتی دانشگاه دولتی تو شهر دیگه قبول شدم ، اطرافیانم از من میپرسیدن که هزینش زیاد نمیشه ؟ واقعا میخوایی بری؟؟؟(حالا شما خودت بقیه داستانو بخون دیگه)- نمیدونم شاید این بنده خدا ها هم چون دیدن همه دوستا و اطرافیان من ازدواج کردن این حرفو میزنن ... واقعا خودمم موندم !
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_7 نمایش پست ها
    من ده سال هم از شما بزرگترم، اما نه تنها به طور جدی به من نمی گن ازدوج کن که حتی اعضای خانواده میگویند زن میخواهد چه کار!!!!! خب حداقل شما وضعیتت بهتر هست، ان شا الله شغل هم پیدا خواهی کرد. سربازی هم زودی میگذرد. به نظرم درنگ نکن و اینها مشکل جدی نیست، مشکل ندیدید، مشکل خانواده ی آدم هست، که خب خوشبختانه از نظر خانواده نه تنها مشکلی ندارید بلکه حمایت هم می شوید
    ان شاالله مشکل شما هم حل میشه ، بشخصه اعتقاد دارم که هرکسی تو موقعیت خودش مشکلات خودشو داره ، مطمئا شما هم تو خیلی از موارد زندگیتون از من جلو تر هستید. ولی واقعا الان کی به پسری که نه سربازی رفته نه کار درست حسابی داره و نه سرمایه دختر میده؟- مشکل اصلی من فشار اطرافیانه و اینکه میخوان به جای من تصمیم بگیرن ...

نقل قول نوشته اصلی توسط کیت کت نمایش پست ها
    سلام.

من فکر میکنم ازدواج یه مقدماتی می خواد که شما ندارید.

سنتون کمه.

با توجه به تاپیکتون فکر میکنم قدرت مدریت و تصمیم گیری هم ندارید.

شرایط اقتصادی معقولی می خواد : نه در اون حد که مازراتی داشته باشید اما در اون حد باشید که خرج زندگیتون خودتون درارید.
    زندگی که فقط شکم که نیست...لباس و سفر و ورزش و خدمات درمانی و.....همه اینارو در حد معقول قراره خانواده تامین کنند؟

شاید شما بخواید برای خانومتون یه خرجی بکنید که به نظر خانواده ضروری نیاد تکلیف چیه؟؟؟؟
    تکلیفتون هم که با خودتون روشن نیست.برای اینده برنامه مشخصی ندارید.

اینکه مثلا من نوعی 20 سال از شما بزرگترم و خانوادم ساپورت نمیکنند زن بگیرم دلیل نمیشه شما که امادگیش نداری برید ازدواج کنید.
    من که نگفتم سرمایه زندگی در حد بخور نمیر باید باشه ، و به خاطر همین هم هست که میگم مشکل دارم ،خانواده من هم نگفتن که ساپورت مالیت میکنیم .فقط یه سوال از شما داشتم آدمی که 30سالگی ازدواج میکنه چی از زندگی میفهمه؟؟؟-منی که بهترین سالهای زندگیمو انواع و اقسام فشار روحی و مالی و... میکشم خوب اون سالها هم تحمل میکنم دیگه
    نقل قول نوشته اصلی توسط واحد نمایش پست ها
    اقا علیرضا مشکل خاصی مشاهده نمیشه . شما هم که هنوز سنت کمه . بیشتر روی درس تمرکز کن .سعی کن از لحاظ علمی و مهارتی خودت رو ارتقا بدی . تا زودتر به امید خدا بتونی شاغل و مستقل بشی . که شرط لازم برای زندگی موفق همینه . و مرحله به مرحله پیش برو . به وقتش خدا یه دختر خوب هم قسمتت میکنه . خانواده خوب و فهمیده ای هم داری که از الان به فکرت هستند . موفق باشید
    میگم که من الان به خاطر فشار اطرافیان و هم اینکه واقعا خودم هم نیاز رو احساس میکنم ، نمیتونم زیاد تمرکز کنم ، بله من داشتم راهمو میرفتم که همه چیز خراب شد هم تو کنکور کاردانی و هم کارشناسی بهترین رتبه ها رو آوردم ولی، مشغله فکریم فوق العاده زیاد شده و میترسم ترم آخری گند بزنم به همه چی،خوشبختانه یا متاسفانه رابطه با حنس مخالف هم ندارم که بگم خوب از اون طرف خودمو ارضای فکری و روحی میکنم ، مشکلات مالی و مشغله های زیاد فکری هم باعث شده که اصلا به ارشد فکر نکنم (شاید روزی پشیمون شم)
    ویرایش توسط alireza313 : یکشنبه 09 فروردین 94 در ساعت 13:39

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 57 در 28 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza313 نمایش پست ها
    تفکرتو قبول دارم ،ولی تو جایی که ما زندگی میکنیم ، خانواده ها کم پیش میاد که به آدمی بدون کار و خدمت نرفته دختر بدن، منی که هیچ سرمایه ای ندارم چطور میتونم خونه ای حداقل متری 1 تومی بخرم؟ نه اصلا چطور 6تومن ماهی 250 تومن بدم؟- خودمم میدونم که نمیشه ،فقط ازتون میخوام به من کمک کنید که با این وضع زندگی از لحاظ فکری نابود نشم ،
    یه سوال شما چندسالتونه؟
    با سلام
    دوست عزیز من 25 سالمه.

من دقیقا متوجه مشکل شما نشدم. از یه طرف میگین دخترهای زیادی بهتون معرفی میکتن از اون طرف میگین خونواده ها به کسی با شرایط شما دختر نمیدن. متناقض نیست؟ از یه طرف میگین وضع مالی خوبی ندارین از اون طرفم خونوادتون اصرار دارن شما زودتر ازدواج کنید! اگه مشکلتون اینه که دوس دارین ازدواج کنید از بین همون دخترایی که بهتون پیشنهاد میشه یکی انتخاب کنید احتمالا کسانی که معرفی میکنن از شرایط شما خبر دارن و میدونن که خونواده دختر خانومم به احتمال زیاد قبول خواهند کرد. اگرم کلا نمیخوایین ازدواج کنید خب به خونواده محترم حیلی رک بگین پول ندارم و نمیتونم ازدواج کنم. از کجا میدونین شاید یه پول قلنبه گذاشتن جلوتون؟
    به هر حال اول مشخص کنید مشکلتون دقیقا چیه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)