به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 خرداد 01 [ 15:58]
    سطح
    55
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 179
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 73 در 45 پست

Array

عصبانيت و بددهني شوهرم نسبت به من

با سلام خيلي وقت هست كه با اين سايت آشنا هستم يكبار هم پست گذاشتم.من 37 سالم و شوهرم 41 سالش هست هر دو فوق ليسانس و شاغل هستيم.13 سال هست ازدواج كرديم و دو تا دختر داريم.همه كه از بيرون زندگي ما رو مي بينن حسرت زندگي ما رو مي خورن ولي من توي زندگيم حسرت يك خنده از ته دل رو مي كشم.مشكل من اين هست كه شوهرم براي مسايلي كه به نظر من خيلي جزيي هستن فوق العاده ناراحت و عصبي ميشه يك مثال عيني ميزنم چند روز پيش ما ميهمان داشتيم و آجيل عيد خريديم شب كه اكثر مهمونا رفتن اين يكدفعه با صداي بلند و خيلي عصباني هرچي از دهنش دراومد گفت و گفت كه تو عمدا آجيل بد گذاشتي جلوي فاميل من!!يعني بخدا يك عقده اي تمام من بهش توضيح مي دادم كه خب اگه بد بود همون موقع ميگفتي درستش مي كرديم ما كه غريبه نيستيم اينم داد ميزد كه نه تو هميشه منو پيش فاميل سرافكنده مي كني! البته از صبحش هم بخاطر اينكه پدرم دوتا سبزه عيد آورد و گذاشت روي اوپن و شوهرم گفت كه بوي بدي ميدن منم بلافاصله بردمشون بيرون .بعد پدرم خواست بره بيرون كه شوهرم كه همش توي وهم وخياله فكر كرد از كار اين ناراحت شده بود خلاصه همه رو جمع كرده بود تا سر من خالي كنه.خلاصه هرموقع از سركار به خونه ميرم انگار به زندان ميرم.فكر مي كنم يك ذره هم شوهرم رو دوست ندارم و فقط بخاطر ديگران و بچه هام بايد سكوت كنم.يك اخلاق بدي هم كه شوهرم داره ولي هيچوقت زير بارش نميره اين هست كه وقتي ميگه ماست سياهه همه بايد بگن سياهه حالا اين وسط يكي بگه كمي سفيده شوهرم عصباني ميشه باور كنين توي اين چند سال زندگي مشترك من نتونستم بفهمم با اينموجود چطوربرخورد كنم خواهش مي كنم منو راهنمايي كنين نميخوام بچه هام شاهده دعواهاي ما باشن.

2. کاربر روبرو از پست مفید elsay تشکرکرده است .

mohi (شنبه 08 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 مهر 96 [ 14:20]
    سطح
    51
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    1,296

تشکرشده 173 در 70 پست

Array
    سلام دوست عزیز قبل از هر چیز پیشنهاد میکنم صحبتهاد دکتر حبشی و حتماااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ا گوش کنید لینک هاش توو همین سایت هست خیلی کنکتون میکنه به من که خیلی زیاد کمک کرد...

4. کاربر روبرو از پست مفید mohi تشکرکرده است .

واحد (سه شنبه 11 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 73 در 45 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز قبل از هر چیز پیشنهاد میکنم صحبتهاد دکتر حبشی و حتماااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ا گوش کنید لینک هاش توو همین سایت هست خیلی کنکتون میکنه به من که خیلی زیاد کمک کرد...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خيلي متشكرم از وقتي كه برايم گذاشتين من 3 تا فايل پيدا كردم و گوش دادم.اگر شما لينكهاي ديگه اي دارين ممنون ميشم بزارين.در حال حاضر هم من و شوهرم در قهر هستيم يعني يكي از عادات بدش اين هست كه بعد از بدهني كه هميشه منو مقصر دونسته انتظار داره من برم معذرت بخوام منم اصلا هيچ انرژي و حوصله اي ندارم دلم ميخواد تا آخر عمرم همينطور قهر بمونم و باهاش حرف نزنم.بيشتر بخاطر دخترهام ناراحتم اونا بچه هستن و واقعا مظلوم. خب طبيعتا ناراحتيم رو به اونها هم انتقال ميدم.مطمنم تا من پيشقدم نشم براي آشتي نمياد هميشه همينطور بوده اون منو مقصر ميدونه منم اون رو

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 اسفند 95 [ 02:31]
    سطح
    33
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    176

تشکرشده 189 در 39 پست

Array

- - - Updated - - -

دوست عزیز سلام

با این توضیح مختصری که دادید من فکر میکنم همسرشما تا حدودزیادی شبیه همسرمن هستن. میتونین تاپیک من رو ببینید اگرچه اون تاپیک باکم لطفی دوستان مواجه شد ولی باعث شدکه من به سراغ مقاله های همدردی برم. به شما هم توصیه میکنم مقاله ها رو حتمابخونید.

خواهر عزیزم من در یک تاپیک خوندم که در زندگی ها و اختلافات همسران چند مساله وجود داره که معمولا تعدادشون کمه و در کناراون چندین مشکل وجود داره که ناشی از اون مساله ها هستند. یعنی مساله ها بزرگ تر و مهم ترهستند اما خودشون را در قالب مشکل ها نشون میدن.پس برای حل مشکل های کوچیک زندگیمون باید بگردیم ومسئله ها رو پیدا کنیم و اون ها رو حل کنیم.

شما هم ببینیدچی همسرتون رو آزارمیده که باعث میشه که هر چیز کوچیکی رو بهانه کنندو شما رو آزار بدن.خانواده شما ؟ یا رفتار شما در حضور دیگران ؟ یا حتی محبت و رابطه خوب شما باپدر و مادرتون یا با فرزندانتون ؟ موقعیت شغلی شما؟ یا زیبایی ظاهر شما؟

به نظر من چیزی در دل همسرتون هست که ایشون روناراحت کرده و نمیتونن باهاش کناربیان.

در مورد قهر ایشون هم فقط عادی برخوردکنید و به قهر ایشون اعتنانکنید.

به قول فرشته مهربون هدف ایشون از قهر مضطرب و ناراحت کردن شماست پس معادلات ایشون روبه هم بریزید.

در مورد قهر هم مطالب خیلی خیلی خوبی در این سایت هست. حتما بخونید.

آرامش شما برای سلامت روان فرشته های کوچولوتون خیلی مهمه. مطمئن باشید همسرتون هم با دیدن آرامش شما خیلی آروم تر میشن.

در آخر هم بگم خودتون رو درجبهه مقابل همسرتون نبینید. کمکش کنید تا از این عذابی که میکشه نجات پیدا کنه و باهم زندگی رو بهتر کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 اردیبهشت 95 [ 02:16]
    سطح
    8
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 39 در 12 پست

Array
    سلام عزیزم
    متاسفم از مساله ای که براتون پیش اومده
    من 38 سالمه و همسرم 43 سال و 21 سال از زندگی مشترکمون میگذره و مسائل ای از این دست رو زیاد تجربه کردم...
    منن احساس ام اینه که شما اون قدرتی که همسرتون نیاز داره رو بهش نمیدی،وقتی میگه ماست سیاهه و همه باید همونو قبول کنن،در واقع میخواد شما قبول کنی،تایید شمارو میخواد،اگر از شما این تایید رو بگیره،
    بی‌خیال بقیه میشه!!
    'شاید. فک میکنه اون جایگاه رو که میخواد تو خونه اش رو نداره و به همین دلیل ازراه زور و لجبازی وارد میشه..
    مرد نیاز به، قدرت داره تا بتونه حمایتشو نشون بده،اگر اون قدرت رو بهش بدین میبینن که چطووورر چتر حمایتشو وا میکنه
    مایی که اوایل زندگیمون شاید بدتراز شما بود،و متاسفانه به جنگ قدرت و لجبازی کشیده شده بود،الان همه به همسرم میگن خانومت جادوو کرده شمارو،این‌قدر که هوامو داره آب تو دلم تکون نخوره..یه ضرب المثل هست که میگه با همسرت مثل پادشاه رفتار کن تا اون مثل ملکه باهات. رفتار کنه... اگر با همسرت مثل چوپوون رفتار کنی. اونم مثل زن چوپون باهات رفتار مییکنه!!!

- - - Updated - - -

توصیه من برای قهر تون در حال حاضر اینه
    که شما خودت پیش قدم شو برای اشتی..ولی اگر میگی شما گناهی نداشتی ،عذر خواهی بی‌دلیل نکن..بگو میخوام باهات اشتی کنم،چون زندگی مونودوست دارم..
    کاش تو هم اجازه بدی بعضی وقت ها ناززرزر کنم و تو منتنمو بکشی...
    (سعی کن اینجا یه قطره اشکی بریزی...یا یه کمی چونه تو بلرزونی;-))
    بگو دوست دارم حمایتم کنی..آخه هر چی باشه زنم به حمایت تو نیاز دارم;-)
    هرچی هم که بيرون از خونه قوی باشم و اجازه نمیدم کسی ازم سو استفاده کنه و حققمو بخوره ولی زن توام و بهت نیازز دارم...بگو بگو بیا باهم آشتی کنیم بعدا هرهر وقت خواستی، در مورد مشکلاتمون و توقعاتت با من حرف بزن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 73 در 45 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hafez2014 نمایش پست ها

- - - Updated - - -

دوست عزیز سلام

با این توضیح مختصری که دادید من فکر میکنم همسرشما تا حدودزیادی شبیه همسرمن هستن. میتونین تاپیک من رو ببینید اگرچه اون تاپیک باکم لطفی دوستان مواجه شد ولی باعث شدکه من به سراغ مقاله های همدردی برم. به شما هم توصیه میکنم مقاله ها رو حتمابخونید.

خواهر عزیزم من در یک تاپیک خوندم که در زندگی ها و اختلافات همسران چند مساله وجود داره که معمولا تعدادشون کمه و در کناراون چندین مشکل وجود داره که ناشی از اون مساله ها هستند. یعنی مساله ها بزرگ تر و مهم ترهستند اما خودشون را در قالب مشکل ها نشون میدن.پس برای حل مشکل های کوچیک زندگیمون باید بگردیم ومسئله ها رو پیدا کنیم و اون ها رو حل کنیم.

شما هم ببینیدچی همسرتون رو آزارمیده که باعث میشه که هر چیز کوچیکی رو بهانه کنندو شما رو آزار بدن.خانواده شما ؟ یا رفتار شما در حضور دیگران ؟ یا حتی محبت و رابطه خوب شما باپدر و مادرتون یا با فرزندانتون ؟ موقعیت شغلی شما؟ یا زیبایی ظاهر شما؟

به نظر من چیزی در دل همسرتون هست که ایشون روناراحت کرده و نمیتونن باهاش کناربیان.

در مورد قهر ایشون هم فقط عادی برخوردکنید و به قهر ایشون اعتنانکنید.

به قول فرشته مهربون هدف ایشون از قهر مضطرب و ناراحت کردن شماست پس معادلات ایشون روبه هم بریزید.

در مورد قهر هم مطالب خیلی خیلی خوبی در این سایت هست. حتما بخونید.

آرامش شما برای سلامت روان فرشته های کوچولوتون خیلی مهمه. مطمئن باشید همسرتون هم با دیدن آرامش شما خیلی آروم تر میشن.

در آخر هم بگم خودتون رو درجبهه مقابل همسرتون نبینید. کمکش کنید تا از این عذابی که میکشه نجات پیدا کنه و باهم زندگی رو بهتر کنید.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    سلام دوست عزيزم ضمن تبريك سال جديد خيلي متشكرم كه وقت گذاشتين براي خوندن مشكل من و از راهنماييتان ممنونم.چند روز بود شوهرم قهر بود ازمن و حرف نميزد عادتش اين هست كه بعد از اينكه عصباني ميشه قهر ميكنه بعد كه آرومتر شد گفت كه من از صبحش كه بابا و مامانت اومدن خونه ما كارها و حرفايي زدند كه من اعصابم خراب شد و كارهاي تو بيشتر منو ناراحت كرد.دوست عزيزم ميدوني چرا ناراحتم من دقيقا ميدونم چي شوهرم رو ناراحت و عصباني ميكنه ولي نميتونم جلوش رو بگيرم.يك مثال ميزنم ديشب داشت لباساشو مي انداخت ماشين لباسشويي گفت "پودر تمام شده تو هم كه خيلي بي فكر هستي خب مي گفتي مي خريدم" من در جوابش هيچي نگفتم شوهرم دقيقا از من اينو ميخواد كه توضيح براي كارهام ندم چند بار هم گفته با توضيح ندادن من و سكوت من خودش گفت كه " خب ميرم از مغازه مي خرم" ببينين به همين راحتي ولي من خيلي وقتها نميتونم خودم رو كنترل كنم وقتي اون عصباني ميشه من بيشتر از اون ناراحت ميشم و دو بدو باهاش ميگم.اون انتظار داره كه وقتي از خانواده من موردي ميگه يا بدي ميگه من بگم آره راست ميگي ولي من نمي تونم علتش رو هم نميتونم پيدا كنم هر چي توي خلوت خودم ميگه خب دختر نميميري كه بگو اصلا هرچي تو بگي ولي بخدا نميتونم.اونقدر استرس دارم كه حتي دوست ندارم خانوادم بيان خونه ما يا ما بريم چون توي هر ديداري شوهرم يك چيزي پيدا مي كنه و ميگه خب منم ناراحت ميشم همينكه ميخوام توضيحي بدم ميگه ديدي تو ازاونها طرفداري كردي

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط khazanhamishegi نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    متاسفم از مساله ای که براتون پیش اومده
    من 38 سالمه و همسرم 43 سال و 21 سال از زندگی مشترکمون میگذره و مسائل ای از این دست رو زیاد تجربه کردم...
    منن احساس ام اینه که شما اون قدرتی که همسرتون نیاز داره رو بهش نمیدی،وقتی میگه ماست سیاهه و همه باید همونو قبول کنن،در واقع میخواد شما قبول کنی،تایید شمارو میخواد،اگر از شما این تایید رو بگیره،
    بی‌خیال بقیه میشه!!
    'شاید. فک میکنه اون جایگاه رو که میخواد تو خونه اش رو نداره و به همین دلیل ازراه زور و لجبازی وارد میشه..
    مرد نیاز به، قدرت داره تا بتونه حمایتشو نشون بده،اگر اون قدرت رو بهش بدین میبینن که چطووورر چتر حمایتشو وا میکنه
    مایی که اوایل زندگیمون شاید بدتراز شما بود،و متاسفانه به جنگ قدرت و لجبازی کشیده شده بود،الان همه به همسرم میگن خانومت جادوو کرده شمارو،این‌قدر که هوامو داره آب تو دلم تکون نخوره..یه ضرب المثل هست که میگه با همسرت مثل پادشاه رفتار کن تا اون مثل ملکه باهات. رفتار کنه... اگر با همسرت مثل چوپوون رفتار کنی. اونم مثل زن چوپون باهات رفتار مییکنه!!!

- - - Updated - - -

توصیه من برای قهر تون در حال حاضر اینه
    که شما خودت پیش قدم شو برای اشتی..ولی اگر میگی شما گناهی نداشتی ،عذر خواهی بی‌دلیل نکن..بگو میخوام باهات اشتی کنم،چون زندگی مونودوست دارم..
    کاش تو هم اجازه بدی بعضی وقت ها ناززرزر کنم و تو منتنمو بکشی...
    (سعی کن اینجا یه قطره اشکی بریزی...یا یه کمی چونه تو بلرزونی;-))
    بگو دوست دارم حمایتم کنی..آخه هر چی باشه زنم به حمایت تو نیاز دارم;-)
    هرچی هم که بيرون از خونه قوی باشم و اجازه نمیدم کسی ازم سو استفاده کنه و حققمو بخوره ولی زن توام و بهت نیازز دارم...بگو بگو بیا باهم آشتی کنیم بعدا هرهر وقت خواستی، در مورد مشکلاتمون و توقعاتت با من حرف بزن
    ---------------------------------------------------------------------
    khazanhamishegi سلام ممنون از پاسخ شما و سال خوبي براي شما آرزو ميكنم. منم خيلي دوست دارم سياستهاي زنانه رو ياد بگيرم خيلي مطالعه مي كنم با خودم كلنجار ميرم جالبه كه راه حل مشكلم رو كمابيش ميدونم ولي توي عمل مي مونم . تمام دوستام منو يك آدم قابل اعتماد و داراي اعتماد به نفس و آروم و هزار تا خصوصيت خوب مي شناسن ولي من توي زندگيم موندم نميتونم شاد باشم و دخترهام رو شاد كنم همش نگرانم كه الان اتفاقي ميافته و باز شوهرم ناراحت و عصباني ميشه آخرش هم ميوفته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)