به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 فروردین 94 [ 15:52]
    سطح
    29
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 140
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array

Exclamation مبارزه با وسوسه های درونی و شیطانی با غم و گریه

سلام
    انسان افریده شد تا رشد کند و به کمال برسد و هیچ انسانی به کمال نمی رسد مگر اینکه امیال درونی اش را تحت کنترل خود در اورد و انها را به بهترین روش مدیریت کند . پ-م
    از میان امیال انسان شهوت خطرناک ترین و کشنده ترین میل هست ، پس برای کنترل و مدیریت این میل درونی باید از هر چیزی کمک گرفت. پ-م
    تا زمانی که انسانها این میل را در خود کنترل نکنند و ان را مدیریت نکنند جهان ما انسان ها رنگ ارامش نخواهد دید. پ-م
    -------------------
    کنترل و مدیریت شهوت کار راحتی نیست خصوصا در دوران ما و خصوصا برای من که موقعیت ها و زمینه های بسیاری هم برایم فراهم هستند
    من هنوز ازدواج نکردم و فکر نکنم به این زودی ها بتونم ازدواج کنم راه های زیادی رو برای کنترل و مدیریت میل نفسانیم امتحان کردم اما نتیجه مطلوبی نداشتند به جز یک راه که برای ادامه اون راه نیاز به مشاوره و یک نوع اینده نگری دارم.
    حس غم و گریه کردن و گوش دادن به موسیقی های غمگین باعث میشه این میل در درونم از بین بره
    مثلا وقتی میخوام وارد اینترنت بشم چند تا موسیقی بی کلام غمگین باز میکنم و چون زمینه گریه هم در روانم هست بیشتر به حالت غم فرو میرم و این باعث میشه دیگه برای دیدن عکس و یا سایت های غیر اخلاقی وسوسه نشم
    میخواستم بفهمم و مطمن بشم که این روش اثرات بدی رو تو اینده برام نخواهد داشت،البته من هیچ مشکلی رو با گریه و حس غم تو حال کنونی ندارم یه جورایی از گریه خوشم هم میاد.
    فقط این رو هم بگم که من به خدا قول دادم تا زمان مرگم هوسرانی نکنم و فیلم و عکس غیر اخلاقی نبینم و اصلا دوست ندارم زیر قولم بزنم.
    مرگ مادر مهربانی است که بچه خود را پس از یک روز طوفانی در اغوش کشیده نوازش می کند و می خواباند.

2. کاربر روبرو از پست مفید Dreams end تشکرکرده است .

meysamm (جمعه 07 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    من یه جا خونده بودم که وقتی طرف مقابلت گریه می کنه حتی اگر فقط صداش رو بشنوی میل جنسیت کم میشه
    شاید گریه کردن خود ادم هم تاثیر مشابهی داشته باشه

نام و اواتار و امضای جالبی داری
    فکر نمیکنی با این روش یه مقدار افسرده بشی?
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

4. 2 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

Dreams end (جمعه 07 فروردین 94), meinoush (جمعه 07 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array
    فکر نمیکنی با این روش یه مقدار افسرده بشی?
    نمی دونم ولی نمی خوام تحت هیچ شرایطی زیر قولم بزنم، البته من چندین ساله که حالم غمگین و هرشب کارم گریه است ولی تا حالا افسرده نشدم
    مرگ مادر مهربانی است که بچه خود را پس از یک روز طوفانی در اغوش کشیده نوازش می کند و می خواباند.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    میل جنسی چیز بدی نیست. خوبم هست. ادمو خوشحال هم می کنه به نظرم. فرشته مهربان درباره اش یه تاپیک نوشته بودن.

به جاش به دنبال کیس ازدواج باش. مراحل هم سنتی برو. یعنی بی اینکه احساساتی بشی برو شناخت پیدا کن. بعدم مشاوره ازدواج.

چرا بزنی تو سر میلیت اخه؟

اون دختره هم به درک بره. تا کی به خاطرش سوگواری کنی. بود یه جور رفت هم یه جور؟ ولش کن اونو.

از من حالت خیییییییییییییییییییییییی ییییییلی بهتره. فقط چسبیدی به غصه هات. به جاش چشمات رو خوب باز کن کیس پیدا کن واسه ازدواج. مگه چند نفر می خوای پیدا شه؟ 1 نفر بسه. پیدا میشه.

مشاوره حضوری هم خوبه بری گاهی.
    ورزش هم بکن.

7. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

Dreams end (جمعه 07 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dreams end نمایش پست ها
    سلام
    انسان افریده شد تا رشد کند و به کمال برسد و هیچ انسانی به کمال نمی رسد مگر اینکه امیال درونی اش را تحت کنترل خود در اورد و انها را به بهترین روش مدیریت کند . پ-م
    از میان امیال انسان شهوت خطرناک ترین و کشنده ترین میل هست ، پس برای کنترل و مدیریت این میل درونی باید از هر چیزی کمک گرفت. پ-م
    تا زمانی که انسانها این میل را در خود کنترل نکنند و ان را مدیریت نکنند جهان ما انسان ها رنگ ارامش نخواهد دید. پ-م
    -------------------
    کنترل و مدیریت شهوت کار راحتی نیست خصوصا در دوران ما و خصوصا برای من که موقعیت ها و زمینه های بسیاری هم برایم فراهم هستند
    من هنوز ازدواج نکردم و فکر نکنم به این زودی ها بتونم ازدواج کنم راه های زیادی رو برای کنترل و مدیریت میل نفسانیم امتحان کردم اما نتیجه مطلوبی نداشتند به جز یک راه که برای ادامه اون راه نیاز به مشاوره و یک نوع اینده نگری دارم.
    حس غم و گریه کردن و گوش دادن به موسیقی های غمگین باعث میشه این میل در درونم از بین بره
    مثلا وقتی میخوام وارد اینترنت بشم چند تا موسیقی بی کلام غمگین باز میکنم و چون زمینه گریه هم در روانم هست بیشتر به حالت غم فرو میرم و این باعث میشه دیگه برای دیدن عکس و یا سایت های غیر اخلاقی وسوسه نشم
    میخواستم بفهمم و مطمن بشم که این روش اثرات بدی رو تو اینده برام نخواهد داشت،البته من هیچ مشکلی رو با گریه و حس غم تو حال کنونی ندارم یه جورایی از گریه خوشم هم میاد.
    فقط این رو هم بگم که من به خدا قول دادم تا زمان مرگم هوسرانی نکنم و فیلم و عکس غیر اخلاقی نبینم و اصلا دوست ندارم زیر قولم بزنم.

به نظر من که اگر دیدن ان سایتها ممنوعه به خاطر اثرات نامطلوبی است که در روح و جسم و پیشرفت شما می گذارد ، که به نظر من شما با گریه و غم مداوم، نیز باز تیشه به ریشه خود می زنید. یعنی یکجورایی همان کار اما از نوعی دیگر

مزید بر اینکه اینکار یک مسکن موقت هست. باید ریشه یابی کرد.

تمایل به گریه داشتن و یکجورایی از گریه خوش امدن علامت خوبی برای یک سلامتی روانی نیست. بهوش باشید. مطمینا در دام بیماری های روانی گرفتار نشدن بسیار راحت تر از درمان هست.

شما در افق زندگیتون دچار مشکل هستید :اهداف زندگی شما چی هستند؟

درباره عزت نفس هم مطالعه داشته باشید. وابستگی و ...از اثرات مستقیم کمبود عزت نفس هست.

چون به دریا می توانی راه یافت

سوی یک شب نم چرا باید شتافت

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Dreams end نمایش پست ها
    سلام
    -------------------

به نظر من که اگر دیدن ان سایتها ممنوعه به خاطر اثرات نامطلوبی است که در روح و جسم و پیشرفت شما می گذارد ، که به نظر من شما با گریه و غم مداوم، نیز باز تیشه به ریشه خود می زنید. یعنی یکجورایی همان کار اما از نوعی دیگر

مزید بر اینکه اینکار یک مسکن موقت هست. باید ریشه یابی کرد.

تمایل به گریه داشتن و یکجورایی از گریه خوش امدن علامت خوبی برای یک سلامتی روانی نیست. بهوش باشید. مطمینا در دام بیماری های روانی گرفتار نشدن بسیار راحت تر از درمان هست.

شما در افق زندگیتون دچار مشکل هستید :اهداف زندگی شما چی هستند؟

درباره عزت نفس هم مطالعه داشته باشید. وابستگی و ...از اثرات مستقیم کمبود عزت نفس هست.

چون به دریا می توانی راه یافت

سوی یک شب نم چرا باید شتافت

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

9. 4 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 07 فروردین 94), parsa1400 (جمعه 07 فروردین 94), اقای نجار (جمعه 07 فروردین 94), اثر راشومون (شنبه 08 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    درسته که میگن گریه کردن میتونه به تخلیه احساسات منفی و بهتر شدن روحیه کمک کنه ولی گریه زیادی هم نشونه ای از افسردگی میتونه باشه.

چرا خودتو عذاب بدی و بشینی آهنگای غمگین گوش بدی تا هر چی غم دنیاست بیاد به ذهنت؟

میل جنسی تو وجود همه آدمهاست شما که شرایط ازدواجو نداری باید مثل بقیه که اونام شرایطشو ندارن یجورایی کنترلش کنی.

اولین راه اینه که هر چی عکس و فیلم مرتبط به این قضیه داری از کامپیوتر و گوشیت حذف کنی،اگر فیلتر شکن داری اونم غیرفعال کنی تا نتونی وارد این سایتها بشی.باشگاه رفتن و ورزش هم به کاهش میل جنسی کمک میکنه.تغذیه هم تو کاهش این میل موثره مثلا پرهیز از غذاهایی با طبع گرم،آجیل،موز و...میتونه کمک کننده باشه.چند تا سایت جالب و خوب پیدا کن و هر وقت رفتی پای کامپیوتر سرتو با اونا گرم کن تا نری سمت سایتهای غیراخلاقی.

میتونی از اینترنت استفاده های مفید زیادی بکنی چرا به خاطر این مساله خودتو باید از این استفاده های مفید محروم کنی؟

برای فراموش کردن رابطه قبلی هم تکنیک توقف فکر میتونه مفید باشه.هر وقت فکرش اومد به ذهنت به خودت بگو ایست، بسه دیگه ،نمیخوام به این قضیه فکر کنم.

اوناییکه شکست عاطفی میخورن فکر میکنن فقط همون شخص بوده که میتونسته خوشبختشون کنه در حالیکه اگه منطقی فکر کنیم می بینیم افراد زیادی هستند که چه بسا بهتر از فرد قبلی باشند و بتونیم باهاشون عشق واقعی رو تجربه کنیم.

در ضمن شنیدن آهنگای شاد و همخونی با اونها به بهتر شدت روحیه ات هم کمک میکنه.

همونطور که الکی الکی گریه کردن منجر به افسردگی میشه (هر چند الآن میگی نه من افسرده نیستم)،الکی الکی خوشحال بودن و حتی تظاهر به خوشحالی هم میتونه منجر به خوشحالی واقعی بشه.من خودم اینو تجربه کردم.حتی تظاهر به اعتماد به نفس هم به تدریج منجر به اعتماد به نفس واقعی میشه.

موفق باشی دوست عزیز

11. 4 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

Dreams end (جمعه 07 فروردین 94), meinoush (جمعه 07 فروردین 94), meysamm (جمعه 07 فروردین 94), parsa1400 (جمعه 07 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 22 تیر 94 [ 22:58]
    سطح
    78
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 63
    Overall activity: 69.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    4,357

تشکرشده 4,467 در 859 پست

Array
    من با عوض کردن موقعیت و یه مقدار هوای تازه خیلی موافقم
    نشستن توی بالکن، قدم زدن توی حیاط، یا هر موقعیت مکانی جدید
    احتمالا خیلی جواب میده

گویا به لحاظ عاطفی دچار مشکل شدی
    بنابراین شاید گوش دادن به آهنگ شاد چندان منطقی نباشه
    چون بعد از یه مدت احساس پوچی میکنی (تجربه شخصی!)
    شاید آهنگ ملایم یا سنتی خوب باشه، اما غمگین گوش نده
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما
    چونانکه بایدند
    نه بایدها . . .

هر روز بی تو
    روز مباداست!

13. 3 کاربر از پست مفید meysamm تشکرکرده اند .

Dreams end (جمعه 07 فروردین 94), meinoush (جمعه 07 فروردین 94), اقای نجار (جمعه 07 فروردین 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    247

تشکرشده 112 در 69 پست

Array
    به جاش به دنبال کیس ازدواج باش. مراحل هم سنتی برو.
    دو سال تموم دنبال کیس مناسب گشتم اما فایده ای نداشت . از طریق خانواده و دوستان و اشنایان هم جواب نگرفتم
    اهداف زندگی شما چی هستند؟
    من هیچ هدفی توی زندگی ندارم ، فقط دنبال یه کسی هستم که بتونم بقیه زندگیم رو باهاش باشم
    شما که شرایط ازدواجو نداری باید
    من همه شرایط ازدواج رو دارم اما نمی تونم نیمه گمشده ام رو پیدا کنم
    اولین راه اینه که هر چی عکس و فیلم مرتبط به این قضیه داری از کامپیوتر و گوشیت حذف کنی،اگر فیلتر شکن داری اونم غیرفعال کنی تا نتونی وارد این سایتها بشی.
    من هیچ وقت تو کامپیوترم عکس و فیلم بد نداشتم، فیلتر شکن یکی از ابزار شغل ماست بدون اون کاری نمی تونیم بکنیم
    میتونی از اینترنت استفاده های مفید زیادی بکنی چرا به خاطر این مساله خودتو باید از این استفاده های مفید محروم کنی؟
    من همیشه انلاین هستم و سر و کارم همش تو اینترنته ، اینترنت یه قسمت بزرگی از کار ماست من از اینترنت استفاده علمی میکنم چون کار و شغلم نرم افزار و برنامه نویسیست.
    اوناییکه
    شکست عاطفی
    میخورن فکر میکنن فقط همون شخص بوده که میتونسته خوشبختشون کنه در حالیکه اگه منطقی فکر کنیم می بینیم افراد زیادی هستند که چه بسا بهتر از فرد قبلی باشند و بتونیم باهاشون عشق واقعی رو تجربه کنیم.
    من هیچ وقت چنین تفکری رو در مورد عشق قبلیم نداشتم چون نمی تونم شخصی بهتر از عشق قبلیم رو پیدا کنم هی دور خودم میگردم بیشتر از این میترسم که دیگه نتونم یه کسی رو پیدا کنم که بتونم دوستش داشته باشم
    در ضمن شنیدن آهنگای شاد و همخونی با اونها به بهتر شدت روحیه ات هم کمک میکنه.
    از اهنگ های شاد خوشم نمیاد من تو کل زندگیم به یه دونه اهنگ شاد هم گوش ندادم
    همونطور که الکی الکی گریه کردن منجر به افسردگی میشه (هر چند الآن میگی نه من افسرده نیستم)،الکی الکی خوشحال بودن و حتی تظاهر به خوشحالی هم میتونه منجر به خوشحالی واقعی بشه.من خودم اینو تجربه کردم.حتی تظاهر به اعتماد به نفس هم به تدریج منجر به اعتماد به نفس واقعی میشه.
    منم مثل شما این مسله رو تجربه کردم واقعا هم همینطوریست

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    خيلى تعجب ميکنم که چطورى ميتونين آهنگ غمگين گوش بدين و افسرده نشين,من چندين بار رو خودم آزمايش کردم,روزهايى که اصلا آهنگ ( شاد و غمگين) گوش نميدونم,خيلى حالم بهتره به نسبت اون روزايى که آهنگ گوش ميدم.
    متاسفانه منم ميل جنسيم خيلى بالاست,يعنى در همه شرايط چه شاد باشم,چه عصبى باشم,چه ناراحت باشم,اين ميل در من وجود داره,هميشه اين دخترهاى متاهل رو ميبينم انقد حسرت ميخورم.
    ورزش هم ميکنم ولى تاثير خاصى برام نداشته.

16. کاربر روبرو از پست مفید maral569 تشکرکرده است .

Dreams end (جمعه 07 فروردین 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.خوشحالم تاپیکی زده شده که مشکل خیلی از جونای امروزی هست.از طرفی سخت شدن شرایط ازدواج از طرفی راه های ساده تر به گناه افتادن و همه و همه سبب شده همه چی سخت تر بشه...

من موندم پدر و مادر هایی که راحت تن به ازدواج فرزند هاشون نمی دند به این مسایل هم فکر می کنند...مثلا کسی که درگیر اعتیاد به این چیزا میشه اونم در حد مثلا ده یا 15 سال و شرطی میشه و.. بعدش که توی سن بالا ازدواج میکنه و ظاهرا شرایط ایده الی رو برای زندگی داره از موقعیت های خوب اجتماعی گرفته تا همه چی .... ولی واقعا ارزششو داره و این مشکلات باعث سردی روابط زوجین نمیشه...

دوست محترم من از گذشته شما خبر ندارم... ولی فکر میکنم با این راه شما سرمایه ی عمرت رو داری می سوزونی... توصیه میکنم اول با کمک مشاوره یکم به بازسازی روحیتون بپردازید بعدش شما که شرایط دارید ازدواج کنید.در غیر این صورت روزی میاد که باز افسوس همین روز ها رو می خورید از ما گفتن.

18. 2 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

Dreams end (جمعه 07 فروردین 94), اقای نجار (جمعه 07 فروردین 94)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)